Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
14-01-2011 - 23:02:19
Quote
Wilson
Quote
bibise
Quote
СТОПАНИН ... .
По отношение на третата мантра, не си вникнал в пазара като цяло. Значи освен преките чужди инвестиции в НИ, аз разглеждам износа на капитали като инвестиция и заробване на физически лица на ЕЦБ през големите банки-майки, чрез дъщерните им компании в БГ, като лесно получаваните кредити години наред. Понеже алчните , никога няма да спрат да бъдат алчни, или вълците няма да станат овце а само да изглеждат такива, колелото на тази рулетка ще се завърти отново. Настроенията са за ниски лихви по кредитите. Това какво ви говори?
Освен това бизнеса не издържа на тези лихвени нива в много сектори и ще има понижаване със сигурност. Иначе вълка ще си умори ягнетата отведнъж, а той има сметка да ги стриже. Сега разбрахте ли смляното?

Не.Не го разбрахме.

Каквато и да е банката , каквато и да е лихвата - клиента е българин.И неговата заплата ще повлияе върху цената на купуваният имот.

Тая логика кърти мивки, цепи мрака, тепа рибата.
Абе това май наистина е форум за забава.



Уйлсън защо да няма логика.
Ти си чужденец и взимаш 10 хил. обаче живееш в кв.Христо Ботев в София.Твоя имот струва 500 000 хил.Обаче всичките цигани около теб си докарват около 300 лв.средно.И понеже не им стигат парите си крадът както си знаят само те.Скоро квартала заприличва на след воено време.Колко ще ти струва имота(ако не е разграбен)?
Дичо с това че брокера не влеяел на цената на имота и ти с това че средната заплата на местните не влияе на цената "избивате рибата"Не бъркай това което ти се иска с това което е!И двамата не сте глупави но според мен допускаш грешка от емоционално естество.Типично по български си караш че на теб няма да ти се случи и че от теб не зависи.Ако всички около тебе са бедни и ти ще си малко или много.Искаш или не искаш.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 10:38:36
Дичо с това че брокера не влеяел на цената на имота
--------------
Форумът е за това, за да се чуят различни мнения, но когато пишат хора, които елементарни неща не могат да схванат, става лекинко смешно. Не ,не влияе брокера на цената и това щом още не си разбрал, не знам какво друго би.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-15 11:39 от dicho.
bah
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 12:53:27
avatar
Quote
igra4
В момента почти няма работещ човек в България, който да е без кредит. Кой потребителски, кой ипотечен, кой оувърдрафти за безнес и пак за същото инвестиционни, кой техника и коли на лизинг!!!

Аз нямам никакъв кредит (и съм нямал последните 19 години).
Има да взимам, но отсреща казват: добре, ама сега нямам, като намеря пари и ти ги връщам.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 15:49:19
Quote
bah
Quote
igra4
В момента почти няма работещ човек в България, който да е без кредит. Кой потребителски, кой ипотечен, кой оувърдрафти за безнес и пак за същото инвестиционни, кой техника и коли на лизинг!!!

Аз нямам никакъв кредит (и съм нямал последните 19 години).
Има да взимам, но отсреща казват: добре, ама сега нямам, като намеря пари и ти ги връщам.

Лошо. Изоставаш, не се развиваш. Вземи си.:g:
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 18:35:11
Стига бе, това СС е брокерка, колкото и другия олигоферн, дето го махнаха. Не комуникирайте с това нещо.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 18:57:25
avatar
Quote
bah
Quote
Светлана Стефанова
Единствено попълниха анкетна карта и като казах 4е съм брокер в голяма фирма казаха "добре добре ве4е сте одобрена"!

Не знам в коя голяма фирма сте, но през тази седмица ми звъннаха от една такава голяма фирма:
Извинявайте, имате ли стационарен телефон наблизо, отговорих - не, а имате ли gsm номер на еди кой си оператор, отговорих - не, имам на другите два. Добре тогава, ..... бъра, бъра, набързо си предложи имота, който се оказа, че не отговаря на нито едно от моите зададени параметри. Не прочел внимателно подадената ми оферта "купува".
Изумих се от "могъществото" на тази "голяма" агенция.

Заедно с другата новорегистрирана дама, демонстрирате имперско величие, но все прозира някаква слабост:
Ще ги наврем на кучето отзад; ще смачкаме малките; ще убием конкуренцията; ще трябва да има регулаторен закон; ще ......., ще ....... Когато реша да купя имот с желани параметри, а Вие го нямате в картотеката си, а гаражното АНИ го има - ще купя от малкото, а Вие, ще пушите цигари пред офиса си в очакване на клиент. Фращейн!

Абе Бах,
симпатичен си ми с наивитета си smiling smiley Ти наистина си добър и свестен човек като Muza-та.smiling smiley
Ти не разбра ли, че 'Ива от Мирела' и 'Светлана Стефанова' са оня мухльо Шльокера, който непрекъснато си сменя
потребителските имена - Брокер-Инвеститор бил, Huba-вец бил, Ива Арнаудова бил, Светлана Стефанова бил,
Шльокер бил, Hubb и т.н и т.н да не ги изреждам всичките ...
Тоя дрисливец даже е почнал да се регва през никовете на останалите потребители и даже да им пише на лични,
като се мъчи да изкопчи информация за потребителите. Само ме страх скоро да не му събират кокалите от някоя улица ...
казах само, че ме е страх!*angel*

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 20:24:20
Quote
Imotko
Quote
bah
Quote
igra4
В момента почти няма работещ човек в България, който да е без кредит. Кой потребителски, кой ипотечен, кой оувърдрафти за безнес и пак за същото инвестиционни, кой техника и коли на лизинг!!!

Аз нямам никакъв кредит (и съм нямал последните 19 години).
Има да взимам, но отсреща казват: добре, ама сега нямам, като намеря пари и ти ги връщам.

Лошо. Изоставаш, не се развиваш. Вземи си.:g:

Имтко,взимал съм.Шест дни след като излезнах от казармата за да отворя кръчма.Тогава беше първата вълната от кредитирането- преди доста години,когато се искаха по 5 поръчитела и куп документи.

Кредит взимам само за бизнес и нищо друго.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 20:37:51
Quote
dicho
Дичо с това че брокера не влеяел на цената на имота
--------------
Форумът е за това, за да се чуят различни мнения, но когато пишат хора, които елементарни неща не могат да схванат, става лекинко смешно. Не ,не влияе брокера на цената и това щом още не си разбрал, не знам какво друго би.

Добре де сега ще ти кажа аз как мисля че можеш да влияеш на цената.
Ти сам си казвал че имате база с данни от имоти които не са рекламирани в нета или някъде другаде.Ти вече имаш предимство с това че знаеш неща които желаещият да купи незнае.Идва купувача и търси примерно тристаен.И ти казва пак примерно мога да дам до 50 000 максимум 53 000 хил. ако е много хубав.Щото нали това се уточнява в самото начало.
От тук насетне ти можеш да го заведеш на оглед на апартамент от твоята база данни(ако имаш естествено) за който продавачите искат 40хил.45,50,55,60.Ако го водиш на огледи само на евтините или само на скъпите апартаменти и стане сделката то ти си повлиял на цената.За теб естествено е по-добре да е на по-висока цена.Ех също е важно и да стане сделката независимо на коя цена защото е важен и комисиона.
По тази схема с воденето на огледи на апартаменти за които купувача незнае и те са в ценови диапазон избран от теб за мене си е влияние върху цената.
Ако нещо бъркам няма да се почувствам тъп ако ми обясниш.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 21:04:03
avatar
Quote
Диян Филчев


Добре де сега ще ти кажа аз как мисля че можеш да влияеш на цената.
Ти сам си казвал че имате база с данни от имоти които не са рекламирани в нета или някъде другаде.Ти вече имаш предимство с това че знаеш неща които желаещият да купи незнае.Идва купувача и търси примерно тристаен.И ти казва пак примерно мога да дам до 50 000 максимум 53 000 хил. ако е много хубав.Щото нали това се уточнява в самото начало.
От тук насетне ти можеш да го заведеш на оглед на апартамент от твоята база данни(ако имаш естествено) за който продавачите искат 40хил.45,50,55,60.Ако го водиш на огледи само на евтините или само на скъпите апартаменти и стане сделката то ти си повлиял на цената.За теб естествено е по-добре да е на по-висока цена.Ех също е важно и да стане сделката независимо на коя цена защото е важен и комисиона.
По тази схема с воденето на огледи на апартаменти за които купувача незнае и те са в ценови диапазон избран от теб за мене си е влияние върху цената.
Ако нещо бъркам няма да се почувствам тъп ако ми обясниш.

Хайде аз да се опитам да ти обясня.
Ако човекът иска имот за 50- 53 000, защо да го водя на 40 000 или 60 000?
Посредникът не е разводач, а няма начин 2 апартамента с разлика в цената от 20 000, да са с еднакви параметри.
"Ако е много хубав", нищо не значи. Когато станеш купувач, ще разбереш.
Нали не мислиш, че разликата между " много хубав" и " за / тотален/ ремонт" се събира в тези 3 000?
Така че, посредникът не може да повлияе на цената, но виж- комшията на продавача, дето бил продал за едиколкоси, може.
Всъщност, това беше начина по който определяха продажната цена поне 90% от продавачите.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 21:10:26
Quote
igra4
Quote
Imotko
Quote
bah
Quote
igra4
В момента почти няма работещ човек в България, който да е без кредит. Кой потребителски, кой ипотечен, кой оувърдрафти за безнес и пак за същото инвестиционни, кой техника и коли на лизинг!!!

Аз нямам никакъв кредит (и съм нямал последните 19 години).
Има да взимам, но отсреща казват: добре, ама сега нямам, като намеря пари и ти ги връщам.

Лошо. Изоставаш, не се развиваш. Вземи си.:g:

Имтко,взимал съм.Шест дни след като излезнах от казармата за да отворя кръчма.Тогава беше първата вълната от кредитирането- преди доста години,когато се искаха по 5 поръчитела и куп документи.

Кредит взимам само за бизнес и нищо друго.

И аз.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход