Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
bah
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 21:28:48
avatar
Quote
Wilson
Абе Бах, ............. Шльокера, който непрекъснато си сменя потребителските имена......

Уилсън, благодаря! Аз влизам във форума за кратко, прочитам темите набързо, някои постове са изпъстрени с цветущи определения и закачки буквално ги прескачам. Поради това не съумявам да "вникна" във всички детайли и превъплащения на определени индивиди. Като резултат - изглеждам, като глупак отговарящ на няколко ник-а (а всъщност един чиляк). Станах лапни шаран.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 21:37:29
avatar
Quote
Wilson
Абе Бах, ............. Шльокера, който непрекъснато си сменя потребителските имена......

Quote
bah
Уилсън, благодаря! Аз влизам във форума за кратко, прочитам темите набързо, някои постове са изпъстрени с цветущи определения и закачки буквално ги прескачам. Поради това не съумявам да "вникна" във всички детайли и превъплащения на определени индивиди. Като резултат - изглеждам, като глупак отговарящ на няколко ник-а (а всъщност един чиляк). Станах лапни шаран.

Не се притеснявай. Не си единственият, който не може да хване края на шизофренията Шльокерска.:]
bah
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 21:41:07
avatar
Quote
Диян Филчев
Quote
dicho
Дичо с това че брокера не влеяел на цената на имота
--------------
Форумът е за това, за да се чуят различни мнения, но когато пишат хора, които елементарни неща не могат да схванат, става лекинко смешно. Не ,не влияе брокера на цената и това щом още не си разбрал, не знам какво друго би.

Добре де сега ще ти кажа аз как мисля че можеш да влияеш на цената.
Идва купувача и търси примерно тристаен.
И ти казва пак примерно мога да дам до 50 000 максимум 53 000 хил. ако е много хубав.
Ако нещо бъркам няма да се почувствам тъп ако ми обясниш.

Дияне, да се вметна и аз.
Идва купувач и търси тристаен 50.000 - 53.000, най-често се посочва и район/и.
"Брокера" поглежда в базата данни и вижда, че търсения тристаен в посочените райони са на цени 55.000 - 70.000.
Показва ти един - два на цени 55.000 - 58.000 и ако избереш някой, разчиташ на пазарлък в цената.
"Брокера" май, май не е повлиял на цената.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 22:06:20
Quote
камелия
... но виж- комшията на продавача, дето бил продал за едиколкоси, може.
Всъщност, това беше начина по който определяха продажната цена поне 90% от продавачите.
Ето истинския причинител за надуването на имотния балон :} Това е новия враг на всички сривльовци, борещи се за нормални цени. Напред срещо продажните комшии *angel*

P.S. майтапа на страна, все пак брокерите не обяснявате ли на хората, че от 2 години има криза и цените не са това което бяха (от мнозина се предполага, че и дълго няма да са) ???
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 22:17:10
avatar
Quote
hunterA
Quote
камелия
... но виж- комшията на продавача, дето бил продал за едиколкоси, може.
Всъщност, това беше начина по който определяха продажната цена поне 90% от продавачите.
Ето истинския причинител за надуването на имотния балон :} Това е новия враг на всички сривльовци, борещи се за нормални цени. Напред срещо продажните комшии *angel*

P.S. майтапа на страна, все пак брокерите не обяснявате ли на хората, че от 2 години има криза и цените не са това което бяха (от мнозина се предполага, че и дълго няма да са) ???
============
Как да обяснят на продавача, че купувача иска да закупи без пари ако може?Докато чакаш някой да прояви милост към бедната ти душа, ще останеш само ловец на буквата А.:]
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 23:06:05
Quote
hunterA
Quote
камелия
... но виж- комшията на продавача, дето бил продал за едиколкоси, може.
Всъщност, това беше начина по който определяха продажната цена поне 90% от продавачите.
Ето истинския причинител за надуването на имотния балон :} Това е новия враг на всички сривльовци, борещи се за нормални цени. Напред срещо продажните комшии *angel*

P.S. майтапа на страна, все пак брокерите не обяснявате ли на хората, че от 2 години има криза и цените не са това което бяха (от мнозина се предполага, че и дълго няма да са) ???

Пробвай. Понякога става.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 23:10:47
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hunterA
Quote
камелия
... но виж- комшията на продавача, дето бил продал за едиколкоси, може.
Всъщност, това беше начина по който определяха продажната цена поне 90% от продавачите.
Ето истинския причинител за надуването на имотния балон :} Това е новия враг на всички сривльовци, борещи се за нормални цени. Напред срещо продажните комшии *angel*

P.S. майтапа на страна, все пак брокерите не обяснявате ли на хората, че от 2 години има криза и цените не са това което бяха (от мнозина се предполага, че и дълго няма да са) ???
============
Как да обяснят на продавача, че купувача иска да закупи без пари ако може?Докато чакаш някой да прояви милост към бедната ти душа, ще останеш само ловец на буквата А.:]
Има много купувачи които искат на жълтите павета цена от 149 Евро ама скоро няма да я бъде. Но има и продавачи искащи за 'чудни имоти' примерно панелка на последен етаж северно изложение и за ремонт в недотам добра локация по 900-1000 евро. Да не говорим за новото строителство без асфалт и в кал от всякъде искат пак 1000, че понякога и повече евро на кв.м. Не знам как я мислят тая работа, ама да си ги държат, може в следващите 5 години някой се излъже да ги купи *pardon* или пък НЕ spinning smiley sticking its tongue out
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
15-01-2011 - 23:52:01
avatar
Не знам. Не мога да кажа. Не притежавам имот със горните показатели, но някои никога нищо няма да притежават за жалост.*yes*
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
16-01-2011 - 01:18:05
Quote
камелия
Quote
Диян Филчев


Добре де сега ще ти кажа аз как мисля че можеш да влияеш на цената.
Ти сам си казвал че имате база с данни от имоти които не са рекламирани в нета или някъде другаде.Ти вече имаш предимство с това че знаеш неща които желаещият да купи незнае.Идва купувача и търси примерно тристаен.И ти казва пак примерно мога да дам до 50 000 максимум 53 000 хил. ако е много хубав.Щото нали това се уточнява в самото начало.
От тук насетне ти можеш да го заведеш на оглед на апартамент от твоята база данни(ако имаш естествено) за който продавачите искат 40хил.45,50,55,60.Ако го водиш на огледи само на евтините или само на скъпите апартаменти и стане сделката то ти си повлиял на цената.За теб естествено е по-добре да е на по-висока цена.Ех също е важно и да стане сделката независимо на коя цена защото е важен и комисиона.
По тази схема с воденето на огледи на апартаменти за които купувача незнае и те са в ценови диапазон избран от теб за мене си е влияние върху цената.
Ако нещо бъркам няма да се почувствам тъп ако ми обясниш.


Камелия на български съм го написал.Сумите са ПРИМЕРНИ и по-важното ДО някаква сума.Мисли бе жена!
Ако човека е казал ДО 50 000 ПРИМЕРНО не означава непременно за 50 000.Говорим за случаи когато имаш зададените параметри за имота на различни цени но вместващи се в бюджета на купувача.Тогава влиянието върху цената е сериозно.И то е нагоре по подразбиране.Говоря за схемата не за примерните суми.То твоето ако не е правописа ще са примерните суми.Говори по-същество.

Хайде аз да се опитам да ти обясня.
Ако човекът иска имот за 50- 53 000, защо да го водя на 40 000 или 60 000?
Посредникът не е разводач, а няма начин 2 апартамента с разлика в цената от 20 000, да са с еднакви параметри.
"Ако е много хубав", нищо не значи. Когато станеш купувач, ще разбереш.
Нали не мислиш, че разликата между " много хубав" и " за / тотален/ ремонт" се събира в тези 3 000?
Така че, посредникът не може да повлияе на цената, но виж- комшията на продавача, дето бил продал за едиколкоси, може.
Всъщност, това беше начина по който определяха продажната цена поне 90% от продавачите.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
17-01-2011 - 21:32:02
avatar
Quote
Диян Филчев



Камелия на български съм го написал.Сумите са ПРИМЕРНИ и по-важното ДО някаква сума.Мисли бе жена!
Ако човека е казал ДО 50 000 ПРИМЕРНО не означава непременно за 50 000.Говорим за случаи когато имаш зададените параметри за имота на различни цени но вместващи се в бюджета на купувача.Тогава влиянието върху цената е сериозно.И то е нагоре по подразбиране.Говоря за схемата не за примерните суми.То твоето ако не е правописа ще са примерните суми.Говори по-същество.

И аз не съм го написала на патагонски, но явно, не го осмисляш.
Няма значение сумата. А границите, в които се движи купувачът. Те не са големи. Обикновено говорим за 2-3000 отгоре. И задължително, независимо дали е малко по- висока или малко по- ниска офертната цена, купувачът иска корекция. Разбира се- надолу.
Така че, теоретичните ти постановки нямат никаква основа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход