Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 13:14:27
Quote
dicho
фло, наистина ли се считаш за толкова важен ? Не си, мойто момче, не си.
------------
60 сделки на година нямаха през 2010 г.и най-големите в бранша
?
-----------------
Весело е с теб.

Дичка,имаш ли регистрация по ДДС да видим колко си голем?Ей така,сложи ръка на сърцето и кажи: регистриран съм по ДДС от хххх година. Аз например имам регистрация от февруари 2000 г. Ти имаш ли?
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 13:15:42
Нямам регистрация по ДДС, защо питаш фло ? И къде прочете да казвам, че съм "голем" ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-21 13:17 от dicho.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 13:39:50
Quote
dicho
Как ги изчисли тези 90 % няма да питам, мога само да се усмихна лекинко. Защо един имот се предлага то няколко АНИ тук също е коментирано неведнъж, но явно не си прочел.
Ами много просто се изчислява. Ти казваш, че всяка седмица актуализираш цената. Погледни в някой сайт, където е написано, кога последно е актуализирана цената и в айде да не е 90%, но е над 75% е повече от месец (понякога и доста повече) или ако си следил историята като обява на имота е изчезнал за един ден и пак се появява със същата "актуална цена". Поне здравата логика е, че щом никой не го е купил за да кажем 3 месеца (ти дори казваш, че на седмица я актуализираш), би трябвало да се актуализира дори и минимално цената (примерно с 5%, или ако е доста надценен може и с повече).
За АНИ не съм прочел, защо предлагат еднакви имоти на доста различни цени, но ще потърся.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 13:50:19
Нима смяташ, че АНИ-тата имат интерес да си държат някакви обяви и само да им плащат рекламата ? Или собствениците не се съгласяват да свалят, или АНИ ги държат с цел зарибяване от рода на - "Обаче ние имаме и еди какво си".
bah
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 13:50:29
avatar
Хънтър, относно актуализациите по сайтовете, заключенията невинаги са точни.
Брокер може вместо да изтрие дадена оферта и да въведе нова, просто си прави корекция върху старата и наслагва новите параметри и текст. Когато потребител "чете", той вижда датата на публикуване на старата обява, а се оказва, че тя е чисто нова.
Пия си бирата с брокер и той ме е открехнал на детайлите в бранша им.
Той често е ядосан на колегите си, както и на клиентите си.
Както тук се оплюват брокерите, така и купувачи и продавачи не винаги са коректни за работа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-21 13:51 от bah.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 14:40:00
Quote
dicho
Нямам регистрация по ДДС, защо питаш фло ? И къде прочете да казвам, че съм "голем" ?
След като го казваш,че не си регистриран по ДДС,значи е верно ,че не си "голем",както и това,че няма начин да имаш 60 сделки годишно,освен ,ако не си съидейник на Майка Тереза и да работиш без пари.Има си праг на оборота при който регистрацията е задължителна.Преди беше 75 000 ,сега май е 50000 лв. оборот за 12 последователни месеца.Глобите са солени и ще те върнат на изходна позиция от преди 20 г. когато си открил съществуването на белия хляб! Майтапя се с малко черен хумор ,обаче нещата са сериозни!
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 15:20:41
Хм, една бакалска сметка:

В най-добрия за Дичо вариант, не регистриран по ДДС може да приемем 49,000.00 лв приходи от продажби за 12 месеца назад, което отнесено към 60 сделки годишно прави средно 816 лв приход на сделка

Вариантите за цени на сделките, спрямо комисионо на Дичко биват:

1. При 3% комисион, средна цена на всяка сделка е 27,200 лв ( б.р. ууу мноу евтино)
2. При 2% комисион, средна цена на всяка сделка е 40,800 лв ( б.р. пак евтино ми се вижда)
3. При 1% комисион, средна цена на всяка сделка е 81,600 лв ( не вервам да се е минал с 1% само)

Да си каже сам за да сметнем средна цена на сделка .....ама май сделките са били на до 20-30 000 евро, що му викате ъпър не знам *write*

Както и да е, ако все пак си е докарал 49к лв за година, дори преди разходите, аз го поздравявам, нека му викаме "малък" *drunk*
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 15:34:26
фло, мойто момче, не съм Майка Тереза, не съм обаче и Сорос,аз съм един скромен собственик на АНИ , която е подкарала 21-та си година и съм случил на счетоводител. А относно твоята загриженост - благодаря, нямам нужда от нея, защото ти на всичкото отгоре не си добронамерен.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 15:37:33
Ей злобчо, защо държиш непременно да доказваш, че освен от имоти и от математика на разбираш? Само за твоя информация /да не вземеш да ме предадеш на НАП !/- на 1 януари т.г. имах в сметките си с 12 000 е повече от 1 януари м.г. .
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 16:00:57
avatar
12 000 годишен оборот?
Ей, Дичка дай си адреса да ти пратим колети с помощи бре човек! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход