Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
20-01-2011 - 20:32:41
Quote
dicho
.Брокера ще повлияе на купувача защото знае какви пари е готов да даде.Знае също(долу горе)и колко си съгласен да вземеш и ти.С избора си на кой имот да заведе кулувача той вече влияе на цената.
-------------------------
Не вярвах, че някой, който се изказва от позицията на знаещ човек , може да сътвори подобно безумие, ама ето, сбърках. Брокера води купувача след като е прозвънил десетки имоти, разказал е 5-6 от тях на купувача и той е посочил кои от тях иска да види, като забележи - прозвънил е само имоти, които отговарят, или се доближават максимално до неговите изисквания, в крайна сметка не брокера избира на кой имот да го заведе, купувача ги посочва. Абсолютно безумно и друго твърдение, което тук неведнъж съм чел - че брокерите искат високи цени, защото комисиона бил по- голям, това пък няма как средно нормален човек да го каже. Няма нищо случайно на този свят явно, отдавна казвам, че тук трябва да пишат хора, които поне веднъж нещо са продали или купили, поне един брокер са виждали, поне на една сделка са присъствали, а останалите да питат и да слушат, ама на... А най - простото правило на посредника е - да помогне на продавача да вземе за имота си цена, каквато го устройва и да помогне на купувача да купи имот, какъвто търси, на цена, която го удовлетворява, другото са дрънканици от лаици как брокерите надували балони, как влияели на цената, как убеждавали някого да купува, хиляди простотии от безработни неуспели неудачници като дъвката.



Дичо може би не си ми прочел по-предните постове.Както и да е.
В действителност не съм сключвал имотна сделка с брокер.Поразсъждавах над думите казани от теб преди това.Един вид съм ползвал твое "инфо".И от там "видях" за себе си начин брокера да повлияе на цената дори без да е говорил с някого.
Далеч съм от мисълта да започна да те убеждавам че съм прав.Още повече и да те накарам да го признаеш.Разговора ще избие на лични обиди и ще ми стане скучно.Няма да се повтарям.Това което ти си обяснил дори частично доказва моята идея.Може би за теб не е влияние върху цената защото го правиш постоянно и имаш от там насетне друго в предвид.А пък за мене да означава точно това(че влияеш).*beer*
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
20-01-2011 - 21:05:25
avatar
Quote
Диян Филчев

Далеч съм от мисълта да започна да те убеждавам че съм прав.Още повече и да те накарам да го признаеш.Разговора ще избие на лични обиди и ще ми стане скучно.Няма да се повтарям.Това което ти си обяснил дори частично доказва моята идея.Може би за теб не е влияние върху цената защото го правиш постоянно и имаш от там насетне друго в предвид.А пък за мене да означава точно това(че влияеш).*beer*

Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 09:26:36
Около 60, мила ми фло.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 09:58:09
Филчев, пак ще обясня как работим, пък ти си прецени влияем ли на цените, или не. Когато се обади продавач , за да ни предложи имота си за продажба, аз му казвам какви са цените в района в този момент, на какви цени се продават имотите от този тип и му предлагам офертна цена, която обаче в крайна сметка ТОЙ определя, ако се окаже, че иска да му рекламирам имота на непостижима цена, не работя с него. Ако съм приел неговата първоначална цена, всяка седмица я актуализираме заедно, за да бъдем актуални, иначе няма смисъл да си давам парите за неговата реклама. Когато се обади купувач с определени изисквания, му разказвам какво е положението на пазара в момента , ако изискванията са му по- големи от възможностите, не работя с него. Ако смяташ, че аз лично влияя на цените, обясни ми го , ама подробно, щото явно нямам капацитет да го разбера иначе.
PHD
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 10:11:32
Quote
dicho
Филчев, пак ще обясня как работим, пък ти си прецени влияем ли на цените, или не. Когато се обади продавач , за да ни предложи имота си за продажба, аз му казвам какви са цените в района в този момент, на какви цени се продават имотите от този тип и му предлагам офертна цена, която обаче в крайна сметка ТОЙ определя, ако се окаже, че иска да му рекламирам имота на непостижима цена, не работя с него. Ако съм приел неговата първоначална цена, всяка седмица я актуализираме заедно, за да бъдем актуални, иначе няма смисъл да си давам парите за неговата реклама. Когато се обади купувач с определени изисквания, му разказвам какво е положението на пазара в момента , ако изискванията са му по- големи от възможностите, не работя с него. Ако смяташ, че аз лично влияя на цените, обясни ми го , ама подробно, щото явно нямам капацитет да го разбера иначе.

Влиянието на брокера върху цената е индиректно, но все пак съществено. При качващ се пазар "натискаш" купувача, при падащ работиш по-активно в/у продавача. Иначе няма сделки, или обем от сделки които в крайна сметка оправдават усилията ти.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 11:14:04
Quote
dicho
Около 60, мила ми фло.
:] Посмали Манго,посмали! 60 сделки на година нямаха през 2010 г.и най-големите в бранша! Приемам твоите за 6 включително и апартамента на родителите ти! Значи са 5.
Не ми пука стигат ли ти или не,трябваше ми коректно число за мои наблюдения!
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 12:49:29
фло, наистина ли се считаш за толкова важен ? Не си, мойто момче, не си.
------------
60 сделки на година нямаха през 2010 г.и най-големите в бранша
?
-----------------
Весело е с теб.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 12:50:17
Quote
dicho
Филчев, пак ще обясня как работим, пък ти си прецени влияем ли на цените, или не. Когато се обади продавач , за да ни предложи имота си за продажба, аз му казвам какви са цените в района в този момент, на какви цени се продават имотите от този тип и му предлагам офертна цена, която обаче в крайна сметка ТОЙ определя, ако се окаже, че иска да му рекламирам имота на непостижима цена, не работя с него. Ако съм приел неговата първоначална цена, всяка седмица я актуализираме заедно, за да бъдем актуални, иначе няма смисъл да си давам парите за неговата реклама. Когато се обади купувач с определени изисквания, му разказвам какво е положението на пазара в момента , ако изискванията са му по- големи от възможностите, не работя с него. Ако смяташ, че аз лично влияя на цените, обясни ми го , ама подробно, щото явно нямам капацитет да го разбера иначе.
Браво, ако наистина така се работи при вас е направо похвално. Иначе аз забелязвам, че 90% от обявите си стоят на цена зададена от месеци (на някои и над 9 месеца) и не се прави макар и минимална корекция, въпреки че са на доста неактуална цена (поне според мен). Да не говоря, че има АНИ предлагащи един и същи имот, но на различни цени различаващи се с до 10 % *xxx* , говоря за един и същ имот с еднакви данни и еднакви снимки (не съм ходил да гледам такива, защото работата ми намирисва).
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 12:53:01
Как ги изчисли тези 90 % няма да питам, мога само да се усмихна лекинко. Защо един имот се предлага то няколко АНИ тук също е коментирано неведнъж, но явно не си прочел.
Re: 3-те МАНТРИ на даунъри и влогари*stop*
21-01-2011 - 13:11:59
Quote
фло
Quote
dicho
Около 60, мила ми фло.
:] Посмали Манго,посмали! 60 сделки на година нямаха през 2010 г.и най-големите в бранша! Приемам твоите за 6 включително и апартамента на родителите ти! Значи са 5.
Не ми пука стигат ли ти или не,трябваше ми коректно число за мои наблюдения!

Най-големите агенции имаха по над 150-200 сделки за 2010г., не пиши, като нямаш никакво понятие.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход