Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 13:59:03
avatar
Споко, сега само Гришата Ганчев ще доведе 20 000 китайци и то в 50 000-ния Ловеч.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 14:30:36
Quote
СТОПАНИН ... .
Споко, сега само Гришата Ганчев ще доведе 20 000 китайци и то в 50 000-ния Ловеч.

Това ако стане ще е много хубаво, но след като може да плаща заплати от по 500 лв. на хора от Ловеч или Плевен, значи китайците трябва да ги доведе за по-малко пари.
За съжаление зад една добра новина за българската икономика, стоят няколко лоши. А и този завод още не е факт.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 14:32:40
Quote
СТОПАНИН ... .
Споко, сега само Гришата Ганчев ще доведе 20 000 китайци и то в 50 000-ния Ловеч.
ХАХА майтапчия :} Светлето спря с китайците, сега ти почна :] А за г-н Лукойл мога да ти кажа, че не е толкова глупав да прави такова нещо. Просто едно покачване на горивата с 10% ще му донесе повече пари без стотинка инвестиция, за какво му е да се занимава с имоти *pardon*
За инвестицията в жилища на запад е много различен вид от нашия светоглед. 2003 бях на студентска бригада в САЩ и там в сградата в която работих се запознах с един дядка на 76 години, в последствие се оказа собственика на сградата. Та беше я купил 80-те години след като си е продал фирмата за мебели и сега просто гледа да се издържа някакси, но няма сили да прави мебели и да търчи по обекти.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 14:47:15
avatar
Quote
hunterA
Quote
СТОПАНИН ... .
Споко, сега само Гришата Ганчев ще доведе 20 000 китайци и то в 50 000-ния Ловеч.
ХАХА майтапчия :} Светлето спря с китайците, сега ти почна :] А за г-н Лукойл мога да ти кажа, че не е толкова глупав да прави такова нещо. Просто едно покачване на горивата с 10% ще му донесе повече пари без стотинка инвестиция, за какво му е да се занимава с имоти *pardon*
За инвестицията в жилища на запад е много различен вид от нашия светоглед. 2003 бях на студентска бригада в САЩ и там в сградата в която работих се запознах с един дядка на 76 години, в последствие се оказа собственика на сградата. Та беше я купил 80-те години след като си е продал фирмата за мебели и сега просто гледа да се издържа някакси, но няма сили да прави мебели и да търчи по обекти.
..............
Ами кое е по-добре да правиш мебели и да тичаш по обекти или да лапаш кинтите на разни квартиранти като тебе, чакащи вечния спад?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 15:23:19
Демограф, защо ще чакаш 2012 г. след като и в момента има много градове в България, където може да се провери твоята теория. Градове, в които последните 20 години населението е намаляло с повече от 20-30%, а поколението на възраст 20-40 години е намаляло дори с 50% и повече. Това са главно градовете с около 20000-50000 жители. Имам приятели от такива градчета, които ми споделят, че в техните градове са останали само по няколко съученика от големите класове по 30 души на времето. Защо в такива градове цените на имотите са все още толкова високи(300-400 Е/м2)? Според твоята теория там трябва да са на нива 100Е?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 15:25:24
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
Споко, сега само Гришата Ганчев ще доведе 20 000 китайци и то в 50 000-ния Ловеч.

smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 15:26 от камелия.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 16:08:10
Quote
alex_bg
Демограф, защо ще чакаш 2012 г. след като и в момента има много градове в България, където може да се провери твоята теория. Градове, в които последните 20 години населението е намаляло с повече от 20-30%, а поколението на възраст 20-40 години е намаляло дори с 50% и повече. Това са главно градовете с около 20000-50000 жители. Имам приятели от такива градчета, които ми споделят, че в техните градове са останали само по няколко съученика от големите класове по 30 души на времето. Защо в такива градове цените на имотите са все още толкова високи(300-400 Е/м2)? Според твоята теория там трябва да са на нива 100Е?

И аз това се питам ? В доста от офертите, цените дори превишават 400е. Досега гастарбайтерите помпаха, но от тук нататък ще видим. Друг момент е, че повечето са наследствени имоти и за да си купи детето в София в Люлин на 450е то на стария имот в прованса треба да му се земе поне 400. т.е ценообразуването е само на база мене ми требат толкова пари за това и това, ако ги даде някой - ок, ако не ипотека нямат, данъци не плащат и така..........стоят си празни. Пусках и аз такава тема, че в най скъпия квартал от балкона ми се виждат ( броил съм ги) около 95 жилища ( 5 блокчета), никога ама никога дори по коледа не са светели повече от 20. Стоят си празни..........

Иначе за статистиката, от гимназия випуск 99 г.- от около 110 човека, в момента постоянни в града са 12-15. С деца сме само 5ма...............

ето от днес:

Град: Видин
Тип имот: Едностаен апартамент, Двустаен апартамент, Тристаен апартамент, Четиристаен апартамент, Многостаен апартамент, Мезонет
Средна цена на имотите в извадката 34459.43 евро
Средна цена на кв.м: 424.71 евро
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 17:01:25
Quote
alex_bg
Демограф, защо ще чакаш 2012 г. след като и в момента има много градове в България, където може да се провери твоята теория. Градове, в които последните 20 години населението е намаляло с повече от 20-30%, а поколението на възраст 20-40 години е намаляло дори с 50% и повече. Това са главно градовете с около 20000-50000 жители. Имам приятели от такива градчета, които ми споделят, че в техните градове са останали само по няколко съученика от големите класове по 30 души на времето. Защо в такива градове цените на имотите са все още толкова високи(300-400 Е/м2)? Според твоята теория там трябва да са на нива 100Е?

Това е и основната критика към моя модел. С Joan надълго спорехме по този въпрос и по тази точка до този момент тя печели. Според мен реалната ситуация противоречи на всякаква пазарна логика, но виждате...
Парадокса според мен може да се обясни със следните фактори:
1) Жителите на обезлюдяващите се градчета не желаят напълно да късат връзката с родното си място и не продават в достатъчен обем. Може би искат да запазят някаква база зад гърба си в случай, че не се установят трайно другаде. Може би искат просто да спечелят пари някъде и после да се върнат. Може да имат предвид, че родителите им скоро ще имат нужда от обгрижване или пък последните оказват "натиск" върху младите да се върнат.
2) В градовете още не е преминал пика на смъртността. Когато родителите на мигрантите починат, връзката на последните с родното място отслабва.
3) Ефекта на инвестиционната стока за която говорех. Ако хората (и продавачи и купувачи едновременно) са убедени, че имотите са сигурно и доходоносно вложение на техните средства (и купувачите имат такива), то цените ще растат независимо, че няма голяма нужда от жилища за обитаване.
4) Докато в най-големите градове и по курортите се строеше бясно и сградния фонд се умножаваше в пъти (на някои места), в някои градове новопостроените сгради може да се изброят на пръстите на ръцете.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 17:03:34
Ако имате преки наблюдения за причините - споделете ги.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 17:05:32
Quote
crazy_pesho
Quote
alex_bg
Демограф, защо ще чакаш 2012 г. след като и в момента има много градове в България, където може да се провери твоята теория. Градове, в които последните 20 години населението е намаляло с повече от 20-30%, а поколението на възраст 20-40 години е намаляло дори с 50% и повече. Това са главно градовете с около 20000-50000 жители. Имам приятели от такива градчета, които ми споделят, че в техните градове са останали само по няколко съученика от големите класове по 30 души на времето. Защо в такива градове цените на имотите са все още толкова високи(300-400 Е/м2)? Според твоята теория там трябва да са на нива 100Е?

И аз това се питам ? В доста от офертите, цените дори превишават 400е. Досега гастарбайтерите помпаха, но от тук нататък ще видим. Друг момент е, че повечето са наследствени имоти и за да си купи детето в София в Люлин на 450е то на стария имот в прованса треба да му се земе поне 400. т.е ценообразуването е само на база мене ми требат толкова пари за това и това, ако ги даде някой - ок, ако не ипотека нямат, данъци не плащат и така..........стоят си празни. Пусках и аз такава тема, че в най скъпия квартал от балкона ми се виждат ( броил съм ги) около 95 жилища ( 5 блокчета), никога ама никога дори по коледа не са светели повече от 20. Стоят си празни..........

Иначе за статистиката, от гимназия випуск 99 г.- от около 110 човека, в момента постоянни в града са 12-15. С деца сме само 5ма...............

ето от днес:

Град: Видин
Тип имот: Едностаен апартамент, Двустаен апартамент, Тристаен апартамент, Четиристаен апартамент, Многостаен апартамент, Мезонет
Средна цена на имотите в извадката 34459.43 евро
Средна цена на кв.м: 424.71 евро

Специално за Видин според мен цените са безумно високи. Това е един от най-обезлюдените градове.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход