Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 17:12:46
avatar
Впечатления няма. Има икономически закони. Не може в една отворена пазарна икономика да се вкарват такива понятия като демографски проблеми, емиграция и ниво на заплатите. Аз пея това отдавна, но тука много хора имат слабо изразен слух-грух. Типичен пример за това колкото и да вкарвате апокалиптични очаквания и тон в прогнозите си, евтинията не се случва. Нима имота е бързооборотна стока? Смях:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 18:14:36
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
hunterA
Quote
СТОПАНИН ... .
Споко, сега само Гришата Ганчев ще доведе 20 000 китайци и то в 50 000-ния Ловеч.
ХАХА майтапчия :} Светлето спря с китайците, сега ти почна :] А за г-н Лукойл мога да ти кажа, че не е толкова глупав да прави такова нещо. Просто едно покачване на горивата с 10% ще му донесе повече пари без стотинка инвестиция, за какво му е да се занимава с имоти *pardon*
За инвестицията в жилища на запад е много различен вид от нашия светоглед. 2003 бях на студентска бригада в САЩ и там в сградата в която работих се запознах с един дядка на 76 години, в последствие се оказа собственика на сградата. Та беше я купил 80-те години след като си е продал фирмата за мебели и сега просто гледа да се издържа някакси, но няма сили да прави мебели и да търчи по обекти.
..............
Ами кое е по-добре да правиш мебели и да тичаш по обекти или да лапаш кинтите на разни квартиранти като тебе, чакащи вечния спад?
Само да спомена, че имам 2-стаен апартамент с отделен гараж и мазе в едно (ново качествено стройтелство) на добро място в София. Не плащам никаква ипотека или заем в момента. Имам си и др. инвестиции за които нито е време нито място да говоря.
А за цени може и да не падат, но на 100% в близките година две няма и да се качват. Няма никакви признаци за това, а хората все повече обедняват. Има и хора който осъзнават обстановката и хващат пътя за чужбина. След 2014 вече никъде в Европа няма да имат право да ни отказват работа, тогава ще стане още по интересно с емигрантите *angel*
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 18:29:27
Quote
demograph
Ако имате преки наблюдения за причините - споделете ги.

Причината според мен е, че демографията няма толкова директно влияние върху цените, колкото ти предполагш. Много по-голямо влияние има икономиката. За съжаление у нас към момента нито икономиката, нито демографията са "добре", което предполага обстановка за намаляване на цените на имотите и не виждам причини поне в близките няколко години за ръст на имотите.

Освен броя на населението, трябва да се има предвид и броя, размера и качеството на жилищата. Тази част мисля, че е много важна, а ти не си и отделил нужното.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 18:50 от alex_bg.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 19:02:24
Quote
alex_bg
Quote
demograph
Ако имате преки наблюдения за причините - споделете ги.

Причината според мен е, че демографията няма толкова директно влияние върху цените, колкото ти предполагш. Много по-голямо влияние има икономиката. За съжаление у нас към момента нито икономиката, нито демографията са "добре", което предполага обстановка за намаляване на цените на имотите и не виждам причини поне в близките няколко години за ръст на имотите.

Освен броя на населението, трябва да се има предвид и броя, размера и качеството на жилищата. Тази част мисля, че е много важна, а ти не си и отделил нужното.

Мен ми е много смешно как всичко в България е евтино само апартаментите, скъпи. Можеш да отидеш в прозиволен магазин, да си купиш плазма колкото половината стена, отиваш в магазина и си купуваш чисто нов автомобил. Още същия ден можеш да си тръгнеш с него. Храна, курорти, жени, всичко е супер евтино, само прогнилата ми ти панелка и Левски ВгЗ струва десетки хиляди евра.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 19:17:05
avatar
Е, колко струва един чисто нов автомобил и една панелна гарсионера бе смешко. Ти май вече въобще не осъзнаваш какви глупости говориш!eye popping smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 20:20:03
Quote
СТОПАНИН ... .
Е, колко струва един чисто нов автомобил и една панелна гарсионера бе смешко. Ти май вече въобще не осъзнаваш какви глупости говориш!eye popping smiley

Признавам си, че не знам, а и от какъв зор да ги сравнявам. Тоя дето живей в панелната гарсониера пътува с биуетче. Множестовто билбордове из София рекламират коли среден клас по 20-25000 лева. Когато погледнах шантавите видения на продавачите в Интернет обче се чудех да се смя ли да плача ли. Първият апартамент със средно качество ми дойде като резултат от търсенето на цена 67000 евро. Гледам го тесен, неудобен ама си викам, какво пък толкова, човеки с малко може да жиее, но каква е тази шантава цена. Връщам се към обявата да погледна онова малкото стайче как са го писали, кухня или хол с трапезария. И тогава що да видя. Най ама най-нагло написано, че цената е без ДДС. Какво излиза, първо апартамента е малък и неудобен, после е ужасно надценен и накрая ми говорят за цената с пълен член, все едно всичко не е въпрос на договаряне па и 20% отгоре искат. Големи ядове ще берат тия строители. А забравих да кажа, жилището за което ви говоря е негодно за живеене. Макар че има акт 16 снимките си бяха като от строителна площадка.

За това иде реч да сравняваме сравними неща според чергата. Ако одиш на Горубляне за стара трошка, ходиш и за смрадлива панелка да питаш. Ама да ми сравняваш цената на смрадливата панелка със скъпи чисто нови автомобили, айде малко се соспри огледай се къде си кой си и какъв ти е стандарта и така...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 20:53:00
avatar
А, ти си на страшно висок стандарт щом си гледал кухня или хол с трапезария във вид на малко стайче! ГОЛЕМ СИ:}
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 21:00:08
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
А, ти си на страшно висок стандарт щом си гледал кухня или хол с трапезария във вид на малко стайче! ГОЛЕМ СИ:}

Голем е, я! Мама и тате са му направили апартаментче, та няма нужда да се пъне и да купува. Остава му само да се прави на баровец - с чужда пита помен да прави.........:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 21:10:37
avatar
Quote
камелия
Quote
СТОПАНИН ... .
А, ти си на страшно висок стандарт щом си гледал кухня или хол с трапезария във вид на малко стайче! ГОЛЕМ СИ:}

Голем е, я! Мама и тате са му направили апартаментче, та няма нужда да се пъне и да купува. Остава му само да се прави на баровец - с чужда пита помен да прави.........:]
..................
Ками, аз даже го подозирам как се прави на баровец. След като мама и тате са му обособили една стаичка за новото семейсво, сега се е заел да си търси жена фучейки в предградието с голфІІІ-та. Сигурен съм, че Грийнбула е страшен гъзар на един шамар:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 22:09:48
Как мислите ще се отразят резултатите от провеждащото се в момента преброяване на населението върху имотния сектор. Ако се окажат по-зле от очакванията дали това ще доведе до голяма песимистична вълна, която ще изгони и малкото желаещи да инвестират у нас?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход