Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 16:47:13
Quote
Joan
Quote
demograph
...
Ето това е грубата схема на факторите, от коита зависи имотния пазар (дано не съм пропуснал нещо). Вижда се, че пазара на жилища се влияе силно и от икон. и от демографски фактори. ОТРИЧАНЕТО ПО ПРИНЦИП НА ВЛИЯНИЕТО НА ДЕМОГРАФСКИТЕ ФАКТОРИ Е НЕЛОГИЧНО.

Имам чувството, че си говорим на различни езици. Демографските тенденции, както и цените на жилищата, са и двете паралелни следствия от икономическите фактори. Не са на едно и също равнище с икономическите фактори. Това не им пречи да бъдат и с обратно влияние, и да бъдат взаимно корелирани. Но не променя тезата ми, че са следствия. Цялата емприка до момента говори точно това.

И така, ако рецесията свърши до година-две, тезите ни ще бдат проверени на практика. Ако не свърши, няма да има проверка. Разбрахме се и ще чакаме.

Странно ми е само защо продъжавате да твърдите, дълбаете и доказвате, при това без никакви данни smiling smiley Дори земетресенията намесихте. Което ми говори или за наличие на много свобдоно време, или за определен интерес от доказване на тезата ви smiling smiley Каквото и да е, останете си със здраве. Така или иначе, повечето от тук пишещите нито могат да преценят нивото на доводите ви, нито пък имат личен интерес тезата ви за катастрофата (независимо по какви причини) да не е вярна. Така че при всички положение ще имате успех сред тях, ако това е целта ви. smiling smiley

Аз съм абсолютно убеден в тезите си. Нямах намерение да задълбавам толкова и го направих донякъде заради Вашата поява. Вие вдигнахте нивото на дискусията, поставяте въпроси и давате забележки, на които аз се чувствам длъжен да отговоря. Принуден съм да отговарям, защото ако мълча ще решите, че съм съгласен с Вашите тези. От друга страна за някои аспекти на проблема - като за корелацията с демографските фактори преди 2008 г. - Вие сте права. Не го отричам и благодаря за забележките Ви, защото можах да осмисля по-добре проблемите. За мен дискусията с Вас беше полезна.
Аз не продавам и не купувам имоти и стоенето ми във форума не е жизнено важно за мен. В началото се включих, защото се дразнех, че медиите масово обработват съзнанието на зрителите (слушателите, читателите) с пропагандни псевдоновини, за да могат банките да доизтискат остатъка от парите на бедните нещастници.
Колкото пъти се срещам с приятели - това е една от основните теми за разговор - кредити, лихви, проблеми. Познавам много хора, които наистина страдат и стискат зъби. Някои от тях с това обясняват защо си остават с едно дете (а възрастта им вече е критична), а едно приятелско семейство без деца на 36 г. обикалят по огледи на търгове на ЧСИ и ще правят дете след като се нанесат...
Слава богу, че не съм на техния хал, но заслугата не е моя - родителите ми са ми изработили един тристаен навремето.

За земетресенията - съгласен, не е тук мястото на тази тема, но не аз я включих в дискусията. Исках да видя наредбата за земетръсната устойчивост - любопитно ми е, не искам да умирам! Хората ми я изпратиха, благодарен съм.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 19:01:49
Quote
Joan
Имам чувството, че си говорим на различни езици. Демографските тенденции, както и цените на жилищата, са и двете паралелни следствия от икономическите фактори. Не са на едно и също равнище с икономическите фактори. Това не им пречи да бъдат и с обратно влияние, и да бъдат взаимно корелирани. Но не променя тезата ми, че са следствия. Цялата емприка до момента говори точно това.

И така, ако рецесията свърши до година-две, тезите ни ще бдат проверени на практика. Ако не свърши, няма да има проверка. Разбрахме се и ще чакаме.

Демографската ситуация е силно зависима от икономическите фактори. Например спада в раждаемостта през 90-те години, благодарение на който ще се случи срива на пазара на жилища през 2012-2015, се дължи изцяло на икономически причини. Но на него вече икономическата ситуация през 2011 няма как да повлияе - сега се раждат децата, купувачи през 2030-2040. Икономическата ситуация в момента влияе само на смъртността и миграциите.
Колкото до миналия опит - такъв рязък спад на раждаемостта, както този през 90-те в бившия Източен блок е безпрецедентен за цялата история на човечеството в мирно време. Ситуацията е изключителна!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 22:19:57
avatar
Псевдодемографе, забравяш, че 1 клиент може да купи 1000 апартамента. Тогава демографията каква роля играе?*book*
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 22:23:09
Quote
СТОПАНИН ... .
Псевдодемографе, забравяш, че 1 клиент може да купи 1000 апартамента. Тогава демографията каква роля играе?*book*

То е много по вероятно 1 собственик да продаде 7 имота, за да си плати ипотеката на банката ...............................spinning smiley sticking its tongue out
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 22:25:52
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
Псевдодемографе, забравяш, че 1 клиент може да купи 1000 апартамента. Тогава демографията каква роля играе?*book*
Quote
crazy_pesho
То е много по вероятно 1 собственик да продаде 7 имота, за да си плати ипотеката на банката ...............................spinning smiley sticking its tongue out

Дрън- дрън!*beer*
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 22:33:02
avatar
Quote
crazy_pesho
Quote
СТОПАНИН ... .
Псевдодемографе, забравяш, че 1 клиент може да купи 1000 апартамента. Тогава демографията каква роля играе?*book*

То е много по вероятно 1 собственик да продаде 7 имота, за да си плати ипотеката на банката ...............................spinning smiley sticking its tongue out
......................
Дали? От 730 бона активи, към днешна дата, от които 30 с кредити, така ли се случва?clap:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-04 22:37 от СТОПАНИН ... ..
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 22:34:34
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 23:43:47
Quote
СТОПАНИН ... .
Псевдодемографе, забравяш, че 1 клиент може да купи 1000 апартамента. Тогава демографията каква роля играе?*book*
Един много прецакал се клиент :]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 23:51:57
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
Псевдодемографе, забравяш, че 1 клиент може да купи 1000 апартамента. Тогава демографията каква роля играе?*book*
Quote
hunterA
Един много прецакал се клиент :]

А гроздето е зелено........:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
05-02-2011 - 10:08:20
Quote
камелия
Quote
СТОПАНИН ... .
Псевдодемографе, забравяш, че 1 клиент може да купи 1000 апартамента. Тогава демографията каква роля играе?*book*
Quote
hunterA
Един много прецакал се клиент :]

А гроздето е зелено........:]
Абе зелено, не е вярно, знаеш ли какво вино направихме тая есен от него *drink1* без грам захар.
А за прецакването, така си е ако имаш пари за 1000 апартамента при средна стойност 50000 евро това са 50 милиона евро. Не знам кой е този "инвеститор", който ще вложи толкова много пари в доста несигурен и с възможност от сривове пазар, на който и сега стоят незапълнени много от имотите. А и за момента с малко мисъл може да се вложи в много по доходоносни начинания такъв огромен паричен поток, че скромните наемчета просто ще са капка в морето *angel*.
В момента единствено е на сметка покупка на хубаво жилище с добра локация в което ще се живее лично. Ако все пак се е наканил да инвестира в жилище за рентиерство и инвестиция някой, не се знае какво може да стане в близък и далечен момент с пазара на имоти (говоря за апартаменти), вече за имот които е наличен и не се плащат заеми за него е изгодно да се изчака (ако носи добри доходи, ако е само разход всеки си решава). Единствената инвестиция в имот заслужаваща си в момента е в земя и то комасирана, при добри възможности за поливка и добра категория на самата земя (1-ва, 2-ра при редки условия до 3-та категория).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход