Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 21:47:55
Quote
камелия
Интересно, как всички тези цифри кореспондират с данните на родилните домове в София?
Направи си труда да видиш по колко бебета са се родили на година във всеки от тях.
Ще останеш озадачен- на кого да вярваш.........:]

Кореспондират чудесно с данните на родилните домове. 2010 родените бебета вече падат (3% спад на родените деца). 2011 спада ще е още по-голям.
Ще ти кажа нещо съвсем просто, та дано схванеш.
През 70-те години и началото на 80-те, годишно се раждат между 130 и 140 хиляди деца. Това ясно се вижда и на данните на Демографа - най-големите групи на населението на София са между 25 и 40 години (родени 70-85).
Тези тогавашни деца, сега стават родители. Но в момента се раждат 70-80 хиляди деца. НАПОЛОВИНА. А много от тези хора след 5 години няма да могат да имат деца и да искат, просто от едно време нататък и с ин витро не става.
Така че тенденцията на раждаемостта е трайно надолу.

Знам че няма да ти влезе нищо в главата, ама аз съм длъжен да опитам.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 21:49:54
Quote
камелия
Интересно, как всички тези цифри кореспондират с данните на родилните домове в София?
Направи си труда да видиш по колко бебета са се родили на година във всеки от тях.
Ще останеш озадачен- на кого да вярваш.........:]

Камелия, данните от родилните домове в София напълно кореспондират с цифрите на демограф:

"Намалели са ражданията през 2010 г. в трите водещи родилни домове в София. Това отчетоха на пресконференция директорът на болница "Шейново" д-р Иван Костов, директорът на "Майчин дом" доц. Виктор Златков и зам.-директорът на "Св. София" д-р Валентина Григорова, предаде репортер на Агенция “Фокус”. В "Шейново" за 2010 г. са родени 4050 бебета, което е с 51 по-малко от предходната 2009 г. В "Св. София" през 2010 г. са родени 3737 бебета, а през 2009 г. те са били 4483." [www.focus-news.net]

"Най-много бебета през 2009 г. са се родили в Първа АГ болница „Св. София“ в столицата. Новородените са 4489, с 285 бебета повече от 2008 г. Непосредствено след нея се нарежда болница „Шейново“ с 4101 бебета и „Майчин дом“ с 4010 бебета. Общо в столицата са родени 17 070 деца, което е 21.35% от всички новородени в страната. [doctoronline.bg].

Не знам до колко са точни тези данни от статиите, но при всички положения родените деца в София през 2010 са по-малко от родените през 2009, което потвърждава тезата на демограф.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 21:51:59
avatar
Quote
камелия
Интересно, как всички тези цифри кореспондират с данните на родилните домове в София?
Направи си труда да видиш по колко бебета са се родили на година във всеки от тях.
Ще останеш озадачен- на кого да вярваш.........:]

камелия, ти направи ли такава справка, пишеш все едно си, ама на дали? Всичко е под контрол:

---

12-годишна стана майка на момиче. Родилката Наска е от ромската махала в пловдивското село Стряма. Родила е по естествен път в МБАЛ- Пловдив.

Бебето е 2 килограма, ще носи името Фатма, съобщи електронното издание на вестник "Марица".

Майката на Наска е 25-годишна, а бащата на бебето на 30 г. С мъжа си се запознала в училище, където учила до 5 клас. Въпреки това не може да чете и пише.

С мъжа ми станахме приятели. Изведнъж почнах да повръщам и станах бременна, обяснява колкото може какво се е случило Наска. Майка й като научила, искала да я бие, но после се съгласила да роди. Ще си гледам бебето, обеща Наска.

Тя има по-голяма сестра и в семейството се грижат за още 4 деца.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 21:53:09
avatar
Quote
Da_Champion
Quote
камелия
Интересно, как всички тези цифри кореспондират с данните на родилните домове в София?
Направи си труда да видиш по колко бебета са се родили на година във всеки от тях.
Ще останеш озадачен- на кого да вярваш.........:]

Овца!
Никой не те пита, а и мненията ти нямат никакво added value.
Така че спри да блееш ако обичаш!

Благодаря!

Хи,хи! Да не би да не можеш да имаш деца, та така подскачаш, Да_ Шампионче?:]
Де го чукаш, де се пука!
По какво си шампион?
По липсата на първите 7 години или по простащина?
Не ми благодари, ами виж новия ми подпис.............

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 21:57:09
Quote
dodo2
.... С мъжа си се запознала в училище, където учила до 5 клас. Въпреки това не може да чете и пише.
С мъжа ми станахме приятели. Изведнъж почнах да повръщам и станах бременна, обяснява колкото може какво се е случило Наска....
Щеше да е супер смешно, ако не беше трагедия. Е нищо сигурен съм, че Камелия разчита на Наска и мъжът и да купуват панелки. Промоционално - по "илядо еврака" метъра. Все пак - младо семейство с малко чааве.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 21:57:49
Камелия, много ти ходи тоя подпис.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 21:59:44
avatar
Да сметнем само - една циганка става баба на 25 има 5 деца. Не-циганка с доста късмет ражда първото си дете на 25.
Значи за 37 години една не-циганка има едно 12 годишно дете, а циганката на 37 може да е станала и прабаба и има поне 5 деца и 25 внучета или 30 души. Ако е дал Господ може и повечко, защото тя на 25 ли ще спре да ражда? :}
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 22:06:25
avatar
Quote
Panther1

Щеше да е супер смешно, ако не беше трагедия. Е нищо сигурен съм, че Камелия разчита на Наска и мъжът и да купуват панелки. Промоционално - по "илядо еврака" метъра. Все пак - младо семейство с малко чааве.

Що си толкова елементарен, не знам!
Нямаш ли с какво да се занимаваш, че трябва да вървиш подире ми и да изливаш злъч?
Кога съм те нападала ей тъй, само за да се направя на велика?
Сега чувстваш ли се по- добре? Вдигна ли ти се самочувствието?
Що не споделиш с Да_ Шампиончето- и той се издигна в собствените си очи.
Толкова ли ви тъпчат в реала, та губите човешкия си облик?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 22:06:28
От няколко седмици имам чувството, че трафикът в София намалява с всеки изминал ден. Дали от цените на горивата или студа, но колите намаляват. А като си спомня какво беше преди 3 години. До преди една година според мен София беше не повече от 1.5 млн. души. Сега максимума е 1.2-1.3 млн. Най-смешен ми е Бойко като се цепи, че София била 2 млн., а даже един път май каза и 3 млн. eye popping smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
02-02-2011 - 22:10:09
Камелия, какви са твоите данни от родилните домове в София? Дай да ги видим с какво не кореспондират с тези на демограф, а и с изнесените след това в темата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход