Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 17:57:46
Този вариант, който предлагаш има следните:
- Недостатъци: като сложиш ремонтите и се оскъпява работата, като знаеш какво си преживял първия път с покупката и не ти се почва нова, в крайна сметка си оставаш с "малкото"
- Предимства: т.к. продаваш и купуваш , много-много не ти пука дали пазара е нагоре или надолу. Това му е предимството на продаваш/купуваш

Аз по съм привърженик на вариант:
1) докато не си женен или си женен и нямаш деца - гарсониера под наем - повече не ти трябва
2) като се родят децата - двустаен под наем
3) като тръгнат на училище и искат самостоятелни стаи и т.н. - купуваш с кредит. Би трябвало по това време да имаш достатъчно спестено.

Така на всеки етап от живота си живееш в подходящо за целта жилище без да правиш компромиси.
Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 18:03:43
Ами пусни си: Контролния център/Опции/Настройки на форума/Опции за четене/ Едно съобщение на страница, като папки"
[forum.imoti.net]
и ще виждаш така наречения "Дървовиден преглед" - там много ясно се вижда на кого отговарям.

В конкретния случай на теб
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 18:41:17
Quote
Тинки Уинки
Този вариант, който предлагаш има следните:
- Недостатъци: като сложиш ремонтите и се оскъпява работата, като знаеш какво си преживял първия път с покупката и не ти се почва нова, в крайна сметка си оставаш с "малкото"
- Предимства: т.к. продаваш и купуваш , много-много не ти пука дали пазара е нагоре или надолу. Това му е предимството на продаваш/купуваш

Аз по съм привърженик на вариант:
1) докато не си женен или си женен и нямаш деца - гарсониера под наем - повече не ти трябва
2) като се родят децата - двустаен под наем
3) като тръгнат на училище и искат самостоятелни стаи и т.н. - купуваш с кредит. Би трябвало по това време да имаш достатъчно спестено.

Така на всеки етап от живота си живееш в подходящо за целта жилище без да правиш компромиси.
Пита се в задачата като порастнат децата и отлетят за какво ти е тоя голям апартамент?Който още не си изплатил може би?
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 19:21:37
avatar
ВАРИАНТ 1
продаваш и живот на скорост!
Купони, бабки, екскурзийки... частен старчески дом smiling smiley
Купуваш си лекарства на килограм...
Изобщо не живот а песен smiling smiley

ВАРИАНТ 2

Събираш се вкуФнята и другите стаи под наем... мизерия и гнус докрая smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-02 19:22 от ASSETION.
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 19:27:10
Quote
ASSETION
ВАРИАНТ 1
продаваш и живот на скорост!
Купони, бабки, екскурзийки... частен старчески дом smiling smiley
Купуваш си лекарства на килограм...
Изобщо не живот а песен smiling smiley

ВАРИАНТ 2

Събираш се вкуФнята и другите стаи под наем... мизерия и гнус докрая smiling smiley

*ok*
Излиза, че е по-добре да живееш на момента, а не да се чудиш цял живот дали ще можеш да си погасяваш вноските.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-02 19:28 от antoninus_pius.
bah
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 19:41:37
avatar
Quote
Тинки Уинки
Аз по съм привърженик на вариант:
1) докато не си женен или си женен и нямаш деца - гарсониера под наем - повече не ти трябва
2) като се родят децата - двустаен под наем
3) като тръгнат на училище и искат самостоятелни стаи и т.н. - купуваш с кредит. Би трябвало по това време да имаш достатъчно спестено.
Така на всеки етап от живота си живееш в подходящо за целта жилище без да правиш компромиси.

(3) "Като тръгнат на училище ....." - Това може да стане, когато си на 28 години.
Теоретично 8 години си гушил хазяин (изгорял кеш). Тогава стартираш "първа покупка".
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 22:04:28
avatar
КАК ТАКА НАЕМА ИЗВЕДНЪЖ СТАНА ИЗГОРЯЛ КЕШ ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
02-12-2010 - 22:10:25
Ми е така изгорел е бре smiling smiley
Пари на вятъра - това е! Колкото и да ти е било "скъпо" когато даваш парата на куп, в крайна сметка получаваш нещо, било и само "имот" winking smiley А тези години в които си хрантутил някой с наема си, накрая полочаваш едно голямо нищо - може би спомени, тях никой не може да ти вземе естествено хихи

Каквито и куци сметки да си правите, кинтите дадени за наем на ЖИЛИЩЕ са пари на ветъра..
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 07:17:40
avatar
Quote
Svetlio
Ми е така изгорел е бре smiling smiley
Пари на вятъра - това е! Колкото и да ти е било "скъпо" когато даваш парата на куп, в крайна сметка получаваш нещо, било и само "имот" winking smiley А тези години в които си хрантутил някой с наема си, накрая полочаваш едно голямо нищо - може би спомени, тях никой не може да ти вземе естествено хихи

Каквито и куци сметки да си правите, кинтите дадени за наем на ЖИЛИЩЕ са пари на ветъра..

А кинтите, дадени за лихви на банката (обикновено много повече от наема) са много добре вложени, нали?
Или ако ги имаш парите накуп вместо да ги набутваш в имот може да изкараш много повече от наема от тези пари, ама това е една друга тема.

И между другото какво стана, успя ли да продадеш хапартамента на 750 Е/м2 :]
Като ти гледам писаниците напоследък май и ти си станал дългосрочен инвеститор като една камара пишман спекуланти на БФБ smiling smiley
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 08:34:56
Да ако говориш за наем или ипотека може да посетиш другата тема. Ако пък говориш за готови пари, вече е друго. И как ще изкараш повече пари от наема така че накрая все пак да имаш имот? И ти ли, непипнал бизнес в живота си ще ме убеждаваш сега (като асейшъна) как за 2-3 години ще се дублират поне smiling smiley
Парите за наем са пари на вятъра, знам че не ви е особено приятно от тозио факт.

Ако си чел нещо изобщо щеше да си разбрал, че съм го продал още в началото на годината, и не на 750, а на 800Е.. ама нали доста от вас подлизурковци седнахте на два стола и разбира се пропускате (къде умишлено) някои "неудобни" неща :]

Какзах ли, че парите за наем са пари на вятъра? *angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход