Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кредитите увреждат сериозно вашето здраве!

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 18:01:34
Психично болният си ти, и го доказваш с всеки изминал пост.

А това, само на мен ли нещо не ми се връзва winking smiley
Quote
valsodar
, също така няма да ви качвам и копие от нотариалният акт, за това което си търся, след като си го взема.

Някакви комплекси.. дали?
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 18:22:27
Quote
Svetlio
Прав си че не всеки може да си позволи каквото поиска... но парите за наем са си изгорел кеш и де факто и де юре smiling smiley
Това просто не е вярно.Плащаш си наема и си живееш където искаш.Няма вноски няма ремонти няма данъци.Пари на вятъра са лихвите по кредита защото оскъпяват имота и лишават семейството от приличен живот.И след време го правят ненужен и непродаваем
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 18:30:51
avatar
Аз виждам че вие акъл не искате smiling smiley
Нема си промените възгледите...
Та вече ще споря само за спорта smiling smiley
Да става панаира!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 19:36:43
Проблемът според мен на ипотечния кредит е че те "спъва" в професионален план.Понеже много хора ще изревът че е точно обратното ще поясня.
Започнал си работа и следват 600лв.,800лв.,1200лв. на месец осигуряват те на тях и ти скачаш на ипотеката.Добре скочил си ама половината(примерно)ти доход отива за кредита(другата половина-ти си знаешwinking smiley)Няма не искам,няма после,на "първо число" вноската на банката иначе....Точно това възпира от рискови начинания носещи повече пари.Защото не всички които рискуват печелят.Може да има месеци които всичко изкарано да е обратно в играта ама ти неможеш да си го позволиш.И почваш да "кюташ" и според таланта си ставаш всякакъв но не и себе си.Щото ако си себе си може да се конфронтираш с шефа фатално(образно и хипотетично казано)
Ето това за мене опасното.Съществува реалната опасност да спреш да се развиваш като човек(или поне много бавно)
Но наблюдавайки народопсихологията ни и нищейки я постоянно забелязвам че МНОГО хора това ги устройва.Отпада от теб отговорността от поемане на рискове.Човека е "социално животно" и никак не бива да се подценява това че хората искат да са като другите.Това ги кара да се чувстват приети и свързани с другите.Изключително важно за всеки един човек в емоционален план.
И ако тези хора теглещи ипотечен кредит достигнат повратен брой това става "мода".Тогава тези хора стават подвластни на онези рискувалите със замах.Демек шефовете им.На запад допреди "малко" добре работеща система.
Та много мислене и късмет трябват за успешен край на това начинание.*beer*
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 19:44:52
И понеже за разлика от някои фалсодари, аз не съм кон с капаци, ще се съглася с горното мнеие на Диян, но с уговорката, че това е особено актуално само когато имаме несигурни времена, каквото е и сега. Това е и една от причините иниациативата и желанието за подобен риск да намалява.. да му мислят.. тези които би трябвало вече да са се сетили как се процедира в контра winking smiley
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
04-12-2010 - 09:09:12
avatar
Quote
Svetlio
Да ако говориш за наем или ипотека може да посетиш другата тема. Ако пък говориш за готови пари, вече е друго. И как ще изкараш повече пари от наема така че накрая все пак да имаш имот? И ти ли, непипнал бизнес в живота си ще ме убеждаваш сега (като асейшъна) как за 2-3 години ще се дублират поне smiling smiley
Парите за наем са пари на вятъра, знам че не ви е особено приятно от тозио факт.

Ако си чел нещо изобщо щеше да си разбрал, че съм го продал още в началото на годината, и не на 750, а на 800Е.. ама нали доста от вас подлизурковци седнахте на два стола и разбира се пропускате (къде умишлено) някои "неудобни" неща :]

Какзах ли, че парите за наем са пари на вятъра? *angel*

Светльо, повтаряш си едно и също като развалена плоча.
Дали съм непипнал бизнес няма как да знаеш, недей да даваш квалификации, заприличваш на Камелия...
По твоята гениална логика (парите за наем са пари на вятъра) всеки, който напусне дома на родителите си, трябва да скача на една зверска ипотека и да плаща жилището си почти до пенсия, като то му излезе на практика 3 пъти по-скъпо.
Както е казал Тинки има си време за наем, има си време и за ипотека, въпрос на сметки е.
И дори и да ги имам парите ако ми предлагат жилището на цена от 400-500 наема трябва да съм луд да го купя.

А това, че апартамента, който не си продал на 750 в средата на 2009-а си го продал на 800 в началото на 2010-а надали някой ще го повярва. Единствения вариант е да си направил луксозни довършителни работи/обзавеждане (допълнителни разходи)...
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
04-12-2010 - 19:43:49
Не, единственият вариант е, че не си пипал бизнес, ако не беше така до сега отдавна да си го загатнал :]
А това как съм го продал за толкова, нали се сещаш че няма как да те светкам, най-малкото поради факта, че не си ми приятен ОК? spinning smiley sticking its tongue out
Освен това явно "проучванията" са ти ламерски, тъй-като там където съм споменал, че съм го продавал за 750, ако си туриш очилата ще видиш, че всъщност пише "около 750" За разлика от повечето изкуфеняци тук аз имам перфектна памет :ami:
И още едно освен това - ти самият се опитваш да правиш квалификации, така че си измисли за другият път нещо по оригинално и не толкова изтъркано (аз не съм ти Камелия да ми натирваш през седем поста едни и същи "лафове"winking smiley, нали се сешташ колко ми влиаят смешните ти провокации (говорим пак за перфектната ми памет, за разлика от твоята) winking smiley

Айде и ще едно - освен това споменах ли, че парите за наем са пари на вятъра :]


всъщност, дразня ли те ?




































:]
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
04-12-2010 - 20:45:57
avatar
Quote
Svetlio

Освен това явно "проучванията" са ти ламерски, тъй-като там където съм споменал, че съм го продавал за 750, ако си туриш очилата ще видиш, че всъщност пише "около 750" За разлика от повечето изкуфеняци тук аз имам перфектна памет :ami:

Светльо, пак ли си пиян или месечният цикъл? :ami:
Давам ти 600 евро за панелката.
Цитат от Диков: Ако някой смята, че с определени изказвания и намеса може да се регулира пазарът, пак повтарям, той дълбоко се лъже, защото основно определение за спекулата е, че тя се ражда от дефицита, който в момента е доста далече от състоянието на жилищния пазар в София и в страната, добави той.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-04 20:47 от Брокеръ.
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
04-12-2010 - 20:50:03
хахахах 3 пъти се редактира :}:} Знаеш ли всъщност какво точно искаш да напишеш *ok*

Иначе едната ти редакция я мернах spinning smiley sticking its tongue out Само да ти кажа, че тоя който е писал статията е олигифрен winking smiley
Нали не искаш да приличаш на него :]
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
04-12-2010 - 20:52:18
Имате си вие сривьовците тук много, ама много силен привърженик от страна на имоти.нет... ако ви забранят редакциите, както е в 99% от форумите за нормални хора, направо сте свършили курса :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход