Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кредитите увреждат сериозно вашето здраве!

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 09:20:11
Няма начин да не си гушил хазяина в началото просто защото в този период нямаш пари да си позволиш ипотека.
Аз приемам, че вноската ти за ипотека трябва да е най-много 40-50% от "свободните" пари. В този период ти свободни пари нямаш и е по-сигурно под наем.
Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 09:23:30
Чакай малко сега, при кредит по тази логика също има изгорял кеш - лихвите.

Ние се опитваме да намерим вариант, в който изгорялото е по-малко.
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 10:07:45
avatar
Quote
zlostyr
Quote
Svetlio
Ми е така изгорел е бре smiling smiley
Пари на вятъра - това е! Колкото и да ти е било "скъпо" когато даваш парата на куп, в крайна сметка получаваш нещо, било и само "имот" winking smiley А тези години в които си хрантутил някой с наема си, накрая полочаваш едно голямо нищо - може би спомени, тях никой не може да ти вземе естествено хихи

Каквито и куци сметки да си правите, кинтите дадени за наем на ЖИЛИЩЕ са пари на ветъра..

А кинтите, дадени за лихви на банката (обикновено много повече от наема) са много добре вложени, нали?
Или ако ги имаш парите накуп вместо да ги набутваш в имот може да изкараш много повече от наема от тези пари, ама това е една друга тема.

оуууу - аз като дойда от гората с един сак дрехи? да скачам на ипотека ли щото съм си намерил работа на 600 лева заплата ?
Или да живея под моста?
Че в тоя случай и парите за храна са ИЗГОРЯЛ КЕШ ?
Дай да не ядем?
Или парите за секс и те ли са изгорял кеш ?
за бензинец?
парите за кино? за кабелна, за интернет?
ЛУДИ ЛИ СТЕ?
Всичко това си е капиталовложение, инвестиция...

По добре за наем отколкото да гуша банка с двойно повече!
Що говорите глупости... идва народа от село и ко да праи ? дай да опъва палатки както правят наще в париж smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 10:58:35
Прав си че не всеки може да си позволи каквото поиска... но парите за наем са си изгорел кеш и де факто и де юре smiling smiley
Анонимен потребител
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 11:12:42
Нека поставим въпроса така:
Няма къде да живееш. Имаш следните възможности:
1) купуваш си с заем - лихвите са си изгорял кеш
2) живееш под наем - наема е изгорял кеш

Е сега въпросът е какво да направиш, че изгорялото, което така и така го има да е минимално.
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 11:25:25
На поставеният въпрос наистина можеше да се отговори адекватно ако касаеше действителността в една нормална държава. Виж, погледни целият сривляк в този форум, тяхните черни пророци, паденченски манталитет.. Ами то от време оно хората ги тъпчат и подтискат точно такива сривляци... ами хората ги е страх! Нормално. Чакай сега някой да тегли кредит - наем форевър!
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 15:46:09
Quote
Svetlio
На поставеният въпрос наистина можеше да се отговори адекватно ако касаеше действителността в една нормална държава. Виж, погледни целият сривляк в този форум, тяхните черни пророци, паденченски манталитет.. Ами то от време оно хората ги тъпчат и подтискат точно такива сривляци... ами хората ги е страх! Нормално. Чакай сега някой да тегли кредит - наем форевър!


ААААА...не! Светльо , ти май не си привърженик на "феър плей"?
1."Целият сривляк" никога не е отричал необходимостта от покупка на собствено жилище. Въпросът опира до ЦЕНАТА като справедливост и поносимост.
2."Черни пророци" сред сривльовците няма - има обаче реален житейски анализ и прогнози основани не на манипулирани графики и статистики а на съвсем сериозни фактически "макро" и "микро" показатели.
3."От време оно" хорота ги тъпчат и подтискат не тези които ги просвещават а онези които ги манипулират - най-често за да им вземат парите.Стигна се дотам, че някои се заробиха към лихвари и банки доживотно.
4.СТРАХЪТ е много положително явление - знае се ,че "безстрашието" обикновено и почти винаги се дължи на глупост и/или липса на осведоменост.
5."Наем форевър" е единствената опция за по-големия процент от населението на земята и в това няма нищо лошо. Най-хубавато е, че точно в момента ,наемите на жилища у нас достигнаха едно много прилично и поносимо равнище.

6."Изгорял кеш" за наем е безкрайно груба манипулация. Откога предоставянето и плащането за услуга е "изгорял кеш" . Ами те половината от харчовете на хората са за различни видове услуги.
7.Последно -:] не знам що се дразниш ама аз си мисля ,че след още малко корекции НАДОЛУ в цените на НИ ще се превърнем в една много нормална в това отношение държава.
bah
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 16:03:38
avatar
Пример за гарсониера (удобна за младо семейство):
Имаш 12.000 евро кеш и теглиш 12.000 евро кредит (за 6 години).
Купуваш си панелче, което след 6 години си е изплатено.
Жилището ти е излязло 25.000 евро.
Месечна вноска по кредита 200 евро.
За 6-те години си гушил банката с 83 лв. месечно (това е лихвата).
Мисля, че 83 лв. месечно няма да "увредят сериозно вашето здраве".

Смятайте, при наличен кеш 12.000 евро, дали е по-изгодно да си на свободен наем и да чакаш лихви.
Да видим след 6 години, какво ще е имотното състояние.
Колко кинти са отишли за хазяи и има ли шанс със спестеното за покупка на жилище.
През последните 20-тина години на няколко пъти имаше резки повишения на цените на имотите.
Ставаше така, че за два - три месеца се стопяваха лихвите за 5 години назад.
Въпреки, че в момента такава "опасност" няма, то знае ли човек след 4 години какво може да се случи.
Да не се окаже - спестявах за жилище, ама стигнаха за автомобил.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-03 16:34 от bah.
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 17:49:04
ААААА...не! Светльо , ти май не си привърженик на "феър плей"?
1."Целият сривляк" никога не е отричал необходимостта от покупка на собствено жилище. Въпросът опира до ЦЕНАТА като справедливост и поносимост.


С малката корекция, че точно сривьовците искат цени на жилища равностойни ако не на цената на една пита кашкавал, то на макс - едногодишен наем. Не си чел май достатъчно, но голяма част от тях и именно тези, които се гордеят с прозвището си – сривьо, никога не са имали намерение за покупка. Въпросът за ЦЕНАТА никога не е бил дискутиран с каквито и да е инструменти – икономически или социални, бил е дискутиран предимно с имотикони, злословия, злорадства и прочие неща, които също показват абсолютна незаинтересованост от имоти, камо ли покупка на такива.
Ако сега пейстна само на фалсодар произведенията съм убеден, че няма да има човек на който да не му се уплаши окото. Това според теб е човек, който може да бъде причислен към групата на потенциално търсещите жилище за покупка така ли? Кажи с какво олигофрениите му (че са по интересни), злорадствата, обидите и подигравките помогнаха някому в дискусията за цените?!

2."Черни пророци" сред сривльовците няма - има обаче реален житейски анализ и прогнози основани не на манипулирани графики и статистики а на съвсем сериозни фактически "макро" и "микро" показатели.

Реален житейски анализ???!! Тези хора нямат и капчица житейски опит, да не говорим изобщо за опит с имоти, с пари, с клиенти, производство.. оле-мале. Те си нямат и на идея за живота „по улиците”, за цената на труда, цената на парите, социалната ценност и общуване между хората. Абсолютни черногледци са.. нямало „черни пророци” сред сривьовците – истински виц! А Уат ъбаут дъ Царо-пророк куку-кукумицински ъ?!
Аз по-скоро вярвам, че това са писания на умиращи смъртно-болни, които искат да повлечат всичко със себе си, отколкото – писания на нормални хора, били и такива с 2.40 в джоба.

3."От време оно" хорота ги тъпчат и подтискат не тези които ги просвещават а онези които ги манипулират - най-често за да им вземат парите.Стигна се дотам, че някои се заробиха към лихвари и банки доживотно.

Кога и кои са ни просвещавали... поредният виц! Според теб къде е просвещаването в случая: Жилище у комунизма с „постигната” себестойност Х лева в резултат на безплатен труд, безплатна земя, безплатни блага и материали...и жилище сега със себестойност – Y, не „постигната”, а резултат от точно тези твойте микро и макро-икономически фактори. Къде е балона според теб, и кантаризирането нагоре на кое е просвещаване?? За това съм писал много пъти – сривьовците не са наясно с действителността, те живеят още с миналото, когато нещата им ги случваха отгоре, безвъзмездно, естествено на гърба на сегашното и няколко утрешни поколения.
Имоти без пари - ще се мокрите със спомена за „здравей 80-та” ама само до тук!

4.СТРАХЪТ е много положително явление - знае се ,че "безстрашието" обикновено и почти винаги се дължи на глупост и/или липса на осведоменост.

Донякъде съгласен, но само когато говорим за субективни неща. Цената на новопостроените жилишща днес са чисто обективни и само един фалсодар може да твърди обратното. Когато всяваш страх по отношение на обективното, значи целта ти е именно такава – страх! В случая пренебрегваш всички (па твойте) микро, макро фактори, заедно с обективните (за това производство) обстоятелства – ами каква е целта ако не е всяване на паника и страх? И това според теб може ли да НЕ бъде продиктувано от НЕкомерсиални фактори?!


5."Наем форевър" е единствената опция за по-големия процент от населението на земята и в това няма нищо лошо. Най-хубавато е, че точно в момента ,наемите на жилища у нас достигнаха едно много прилично и поносимо равнище.

Тоест? Да бъдем и ние така, дори и на цената на едно абсолютно глобално преструктуриране на социалният капитал на българина.. така ли? И въпреки генералните различия между нациите в какво и да се сетиш отношение. И това без последствия? И то само заради идеята и примера?!

6."Изгорял кеш" за наем е безкрайно груба манипулация. Откога предоставянето и плащането за услуга е "изгорял кеш" . Ами те половината от харчовете на хората са за различни видове услуги.

За едни услуги можеш или да си платиш или да ги осъществиш. В случая: или наемаш или купуваш имот. А за други имаш само първият вариант. Това е разликата която не си разбрал.
Парите за наем са пари на ветъра *yes*

7.Последно - не знам що се дразниш ама аз си мисля ,че след още малко корекции НАДОЛУ в цените на НИ ще се превърнем в една много нормална в това отношение държава.

Корекции наблюдаваме от много време, а производно, пропорционално раздвижване – не. И по 2 лева да станат имотите ако си чел какво съм писал по случая ще се сетиш, че раздвижване няма как да има. Защото нещата са свързани. Имотите са показател за благосъстоянието на населението (за България конкретно) и намаляването на цената на едното веднагически намалява цената и полезността на другото.
Ако под „една нормална държава” желаеш доходи на населението от по около 200лв на месец.. то действително цената на имотите трябва още доста да падне.


А колкото до феърплея - в този форум отдавна няма такъв winking smiley
Re: кредитите увреждат сериозно вашето здраве!
03-12-2010 - 17:56:43
avatar
Светльо се е посрал от страх и ужас, че все още не може да си продаде коптора, а цените продължават устремно надолу! smiling smiley
Естествено, за това ще съм му виновен аз *angel* - но на психично болни хора, не мога да се сърдя.

Нямам намерение да правя снимки на масата затрупана с пачки и кръстосани вибратори отгоре ( моето чудо ще ме утрепе, ако разбере с какви идиоти споря и за какво *write* ), също така няма да ви качвам и копие от нотариалният акт, за това което си търся, след като си го взема.

Живейте си във вашият измислен свят, в който цените винаги ще растат и от притежанието на имот по-висша цел в живота няма - не ми пречите, напротив. Именно благодарение на вашата глупост и лакомия, през идната година ще успея да си купя това, от което имам нужда на цената която считам за справедлива.

А за вас мили ми ъпърчета, пишман спекуланти и алчни тъпи брокери, ще си остане само болката и унижението winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-03 17:58 от valsodar.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход