Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 13:15:54
Quote
dodo2
за тренда: съвсем конкетно: за последния месец ИСТИНСКАТА средна цена е с 3.5% НАДОЛУ, докато измислената средна цена на imoti.net е с 0.5% нагоре

Добре е човек като пише разни неща да ги проверява иначе започва да става смешем.

Вземаме данни от:
[www.imoti.net]
Copy/Paste Special/Text в Excel-а
=AVERAGE(C:C;E:E;G:G)
Това е начина, по който се смята средната цена в понеделник.

На 9 Август 2010 средната цена е била - 812.73
На 16 Август 2010 - 812.51
Избери си, което искаш за отпреди 1 месец.

На 13 Септември 2010 - 802

Е според имоти.нет средната цена е паднала с 1.3%

Какви 0.5% ръст те гонят не знам?

П.С. теб човек ако те слуша с какви % падат цените то вече трябва да сме на отрицателна територия smiling smiley Няма лошо човек да се опитва да докаже теориите си с определени данни, въпроса е да не се увлича и да започне да представя мечтите си за реалност. Аз също смятам, че цените ще падат. Споря с разни хора, които са на друго мнение. Опитваме се да се преборим всеки за тезата си. Ама като се появи някой дето казва 149 е/м2 на жълтите павета и колкото и да си се опитвал да доказваш тезата си за спад изведнъж отсрешната страна като се хване за тези 149 и твоята теза олеква, защото някой "съмишленик" е представил мечтите си за реалност.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 13:19:25
Кое не е вярното?

Има ли такива оферти по сайтовете - има.

Пише ли, че статистиката е на база оферти - пише.

Е???

Статистиката нямаше да е вярна, ако пишеше, че е базирана на оферти в имоти.нет, а се смяташе на база цени на домати на Женския пазар.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 14:38:13
Предлагам още един по-правилен метод за оценка. Тук има доста хора, които следят определени жилища, правят си списъци и т.н. Нека те да кажат накъде върви графиката. Например Тинки си е хресал три апартамента във Вазов, два в Изток и т.н. Средна цена да речем 900Е. След един месец си харесва още други 5, а някои от предишните липсват. Прави нова калкулация и му излиза 850Е. Значи има спад. Ако всеки от търсещите даде неговата средна цена и евентуално кварталите, които го интересуват ще получите много точна справка. Добре би било и тези цени да са проверени, т.е. говорено е със собственика или агенцията, смъкнато е всичко, което може да се смъкне и резултатът е близък до цената на която би се продал имота.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 14:48:15
Преди около 6 години и нещо точно това бяхме правили с Pancho за едностайните в Красно село.
Всяка седмица вземахме всички оферти от имоти.нет и имот.бг, махахме повторенията и гледахме на къде вървят нещата. Гледахме кога някоя оферта се губи - приемахме, че е продаден и т.н.
Много хубава тема беше ама пусто някой я забърса sad smiley
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 15:08:27
avatar
Защитавайки глупавите данни на първа страница на imoti.net само с аргумента, че било "методология", приличаш на някой паднал с колата в канавката, казвайки "е какво, никой не е казал, че колата не може да върви в канафката - нали се движи".

За разлика от теб, аз работя с истинските данни в imoti.net, докато ти копираш някакви числа, кой знае как пак изсрани в страницата им [www.imoti.net].

Освен това аз мога тези числа да ги сметна по дни, а ти само каквото са изцвъкали от imoti.net в понеделниците.

Така че примири се - за деня в който съм писал, данните са точно такива, каквито си ги прочел.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 15:35:20
Quote

глупавите данни, изсрани, изцвъкали

dodo2,
Успокой се. Не ти подхожда като не можеш да обориш нещо да му лепиш етикети.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 15:52:55
avatar
Това не са етикети, а характеристика. Аз съм пуснал едни данни и като че ли друг се опитва да ме обори мен, не е обратното.

При това без този друг да си има и най-малка представа от реалните данни. Смешно.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 16:02:04
dodo2,
Аз никога не съм квалифицирал или отричал твоите резултати.
Имаш си методология, смяташ си, получаваш резултат.
Някъде да съм казал, че този резултат е грешен?

Ти постоянно разправяш, че всичко, което не е твое е грешно.

В крайна сметка всички работим с едни и същи изходни данни. Тези изходни данни не зависят от методологията, която се прилага върху тях. Така че, няма как ти да работиш с реални, а аз с измислени данни - просто данните са едни и същи.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-09-2010 - 18:07:09
Тинки, пиша много бавно за да разбереш - отиваш на темата на Мелиса за графиката и четеш внимателно цялата тема. Стигаш до момента, където ти пишеш колко е минимума. След това следва невинния въпрос, ако това е минимума защо графиката не е слязла под оста? Това ми беше едното основание да пиша в тази темата.
Пак да ти повторя - този понеделник имаше един минимум, вторник друг, сряда трети. Това ми беше второто основание да пиша в тази тема.
И какво? Пак си пееш мантрите от типа - е таково животно нема.
Писна ми да ти пиша и ти да не ме четеш.
Хайде живо здраво догодина!
neo
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
18-09-2010 - 01:17:16
Каквато стакмистиката ,такава и графиката!! [money.ibox.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход