Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 02:30:10
avatar
За периода 2007-2008 имаше не едно и две изказвания в медиите , че кешовите купувачи, т.е. тези нямащи нужда от кредит са по-малко от 10% на фона на останалите. Айде, да приемем, че сме били много заможни по него време преди кризата и да ги изкараме три пъти повече, останалите с какво са купували, ако не с кеш+кредит, с голо дупе ли? Тоест имаме поне 70-75% от участниците в пазара, купували с помощ на банков кредит. ( не слагам в сметката и поръчителите им, от които бая народ изгоря вече! ) На тия 70-75% около 20-30% не могат да се справят с вноските си, било поради кризата, било поради надценените им възможности от кредитният им инспектор одобрил ги за кредит.
Да речем, че съм краен песимист и казаното не е вярно, защо тогава пазарът се е свил повече от 4 пъти и реално на фона на бума сделки почти няма? Нали повечето според Ками са купували без кредити, къде са те сега, а? Умряха банките, умряха и имотите, де чакаха банката да им прати идиота с парите.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 08:12:58
avatar
Quote
dodo2

Само да допълня, че щом сега няма масови самоубийства на брокери от угризения на съвестта (заради "посредничества" като горното), значи сте егати дебелокожите създания с оправдания "ама той клиентът сам си взима решението, ние само седим и се кискаме отстрани".

Само да допълня, че ти си един от малкото екземпляри с умствен дефицит, които изпитват гордост да го демонстрират.
Едно дебилче, хванато от улицата, след стотното обяснение би научило наизуст механизма по взимане на решение, консултации, отпускане на кредит и последващо ползване услугите на посредник, за изпълнение на вече взетото решение и усвояване на вече отпуснатия кредит.
Дебилчето- да, но Додко2- никога.
Додко2 е латерна от най- долнопробния вид- пернишкия.
След като пусна снимки на мечтания хайвер и красивата си тоалетна, що не си снимаш и официалния анцуНг, че да му се порадваме?
Хайде, сега можеш отново да покажеш пристрастието си към фекалната тема......:]
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 09:28:19
Quote
sid 40
Quote
hunterA
Кой ще плаща пенсия на Камелия и Сид ???
:}:}:}:}:}:}:}:}
Почти на 100% съм сигурен в следните неща:
1.Ъпърите и ипотекарите /понятията не се припокриват/ са на 90% с поколение и бъдеща пенсия.
2 Сривльовците и квартирантите са на 90% от вечните ергени и моми
Ако не се лъжа за да оцелява една нация трябваха на всяка българска жена да има 2.2 деца, точно ипотекарите изплащайки със сетни сили кредита едва ли ще стигнат заветната бройка, то ако едно дете го отгледат добре и без лишения пак добре. За Ъпарите не знам ама ти май пак имаш само една дъщеря и със сто зора и оправи детската стая (т.е. пак 1 дете и с лишения). Та кой ще ви подсигури пенсииките не знам, а младите бягащи стават все повече 80000 са в момента които следват в чужбина, а това са по 20000 от около 60000 на випуск (1/3-та от випуска), циганите се множат все повече и не работят.
Хайде отговори си на това пък после да коментираме, ама помисли наистина, ако можеш и задълбочено и без изцепки.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 11:44:17
Само се хабите и си смучете от пръстите.
Вижте в статистиката на Агенцията броя на вписаните ипотеки за съответната година, около 75% са ипотеки по покупки на имоти, другите са фирмени, ипотеки между частни лица и прочие.
От тези 75% махнете колкото прецените, че са изплатени или са били за пренебрежимо малки суми от рода на 10-20000 евро и ще получите числото на "мъчещите се" сега.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 20:37:55
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2

Само да допълня, че щом сега няма масови самоубийства на брокери от угризения на съвестта (заради "посредничества" като горното), значи сте егати дебелокожите създания с оправдания "ама той клиентът сам си взима решението, ние само седим и се кискаме отстрани".

Само да допълня, че ти си един от малкото екземпляри с умствен дефицит, които изпитват гордост да го демонстрират.
Едно дебилче, хванато от улицата, след стотното обяснение би научило наизуст механизма по взимане на решение, консултации, отпускане на кредит и последващо ползване услугите на посредник, за изпълнение на вече взетото решение и усвояване на вече отпуснатия кредит.

Ето на, специално за теб беше това, което написах "ама той клиентът сам си взима решението, ние само седим и се кискаме отстрани". Паразити, подвеждащи бедните хорица "утре ще е двойно", "ей сега веднага ще те уредим с кредит (банката ни дава 1% от сумата, ама нали много се напъваме)". За вас в Ада специален казан са отделили.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 21:38:49
avatar
Quote
hunterA
Quote
sid 40
Quote
hunterA
Кой ще плаща пенсия на Камелия и Сид ???
:}:}:}:}:}:}:}:}
Почти на 100% съм сигурен в следните неща:
1.Ъпърите и ипотекарите /понятията не се припокриват/ са на 90% с поколение и бъдеща пенсия.
2 Сривльовците и квартирантите са на 90% от вечните ергени и моми
Ако не се лъжа за да оцелява една нация трябваха на всяка българска жена да има 2.2 деца, точно ипотекарите изплащайки със сетни сили кредита едва ли ще стигнат заветната бройка, то ако едно дете го отгледат добре и без лишения пак добре. За Ъпарите не знам ама ти май пак имаш само една дъщеря и със сто зора и оправи детската стая (т.е. пак 1 дете и с лишения). Та кой ще ви подсигури пенсииките не знам, а младите бягащи стават все повече 80000 са в момента които следват в чужбина, а това са по 20000 от около 60000 на випуск (1/3-та от випуска), циганите се множат все повече и не работят.
Хайде отговори си на това пък после да коментираме, ама помисли наистина, ако можеш и задълбочено и без изцепки.

Прав си. Решението е много просто. Вкарваме дисциплинирани гастарбайтери. Ще кажете че на такива заплати няма дисциплинирани. Има, намремето виетнамците как бачкаха та се късаха. Сега може би и виетнамците са по-добре от нас, но можем да вкараме индонезийци или пакистанци. Въпрос на държавна политика. Те и турците и португалците не са изглеждали много работливи за немците, но ги ползват масово. И немците имаха доскоро отрицателен прираст. Сега не съм проверявал , но и тях не ги интересува при такъв механичен прираст.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 21:51:33
avatar
На едно от последните места в света сме по качество на пътищата си.
Пред нас е дори и Бангладеш, сещаш се, ония недохранените де живеят в сламени колиби.

Та, от кои казваш ще си внесем да работят у нас, от тези освидетелствани като непоправимо луди от психиатър ли?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
30-05-2011 - 22:04:27
Quote
sid 40
Quote
hunterA
Quote
sid 40
Quote
hunterA
Кой ще плаща пенсия на Камелия и Сид ???
:}:}:}:}:}:}:}:}
Почти на 100% съм сигурен в следните неща:
1.Ъпърите и ипотекарите /понятията не се припокриват/ са на 90% с поколение и бъдеща пенсия.
2 Сривльовците и квартирантите са на 90% от вечните ергени и моми
Ако не се лъжа за да оцелява една нация трябваха на всяка българска жена да има 2.2 деца, точно ипотекарите изплащайки със сетни сили кредита едва ли ще стигнат заветната бройка, то ако едно дете го отгледат добре и без лишения пак добре. За Ъпарите не знам ама ти май пак имаш само една дъщеря и със сто зора и оправи детската стая (т.е. пак 1 дете и с лишения). Та кой ще ви подсигури пенсииките не знам, а младите бягащи стават все повече 80000 са в момента които следват в чужбина, а това са по 20000 от около 60000 на випуск (1/3-та от випуска), циганите се множат все повече и не работят.
Хайде отговори си на това пък после да коментираме, ама помисли наистина, ако можеш и задълбочено и без изцепки.

Прав си. Решението е много просто. Вкарваме дисциплинирани гастарбайтери. Ще кажете че на такива заплати няма дисциплинирани. Има, намремето виетнамците как бачкаха та се късаха. Сега може би и виетнамците са по-добре от нас, но можем да вкараме индонезийци или пакистанци. Въпрос на държавна политика. Те и турците и португалците не са изглеждали много работливи за немците, но ги ползват масово. И немците имаха доскоро отрицателен прираст. Сега не съм проверявал , но и тях не ги интересува при такъв механичен прираст.
Само интересно с какво ще ги задържим тук, а няма да избягат на запад за неколкократно по високи заплати. Има една приказка "С трици маймуни не се ловят".
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
31-05-2011 - 06:52:46
Quote
sid 40
Quote
hunterA
Кой ще плаща пенсия на Камелия и Сид ???
:}:}:}:}:}:}:}:}
Почти на 100% съм сигурен в следните неща:
1.Ъпърите и ипотекарите /понятията не се припокриват/ са на 90% с поколение и бъдеща пенсия.
2 Сривльовците и квартирантите са на 90% от вечните ергени и моми - псевдобизнесмени без никаква идея за гарантирано бъдещо вземане. Личи си по тъпизмите с хайвери и уискита. Аз си позволявам качествен алкохол и храна, без да ходя да се гъзя по разни барчета или да дам за нещо 20-тократно повече от това колкото струва и да се правя на тарикат. Е това са балъци, не са тарикати. И вечни квартиранти-дегенерати, както и самци бъдещи наркомани и алкохолици или такива които ще доживеят дните си обиколени от котки или в някой дом за лица с психични отклонения. Пък тогава и 149 Е да е станало, те няма да са в течение на новините, щото ще са обект на социалните служби или на червеите.


Евала Sid40 - цяла "западнала" европа са балъци - живеят под наем, и се глезят. Ти Виждал ли си някой западняк да се глези - отиди във Франция и виж какво е глезене, а там цените на храните са едни от най-високите в Европа.
Всички "западнали" мултинационални корпорации и те са балъци, че офисите им са под наем, нямат си и една сламена колиба на собствено име.

Аз искам да съм като тях "БАЛЪК" ти си мечтай за копторче с заробваща "ИПОТЕКА" на 10%
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
01-06-2011 - 21:57:58
avatar
Quote
bota156
Quote
sid 40
Quote
hunterA
Кой ще плаща пенсия на Камелия и Сид ???
:}:}:}:}:}:}:}:}
Почти на 100% съм сигурен в следните неща:
1.Ъпърите и ипотекарите /понятията не се припокриват/ са на 90% с поколение и бъдеща пенсия.
2 Сривльовците и квартирантите са на 90% от вечните ергени и моми - псевдобизнесмени без никаква идея за гарантирано бъдещо вземане. Личи си по тъпизмите с хайвери и уискита. Аз си позволявам качествен алкохол и храна, без да ходя да се гъзя по разни барчета или да дам за нещо 20-тократно повече от това колкото струва и да се правя на тарикат. Е това са балъци, не са тарикати. И вечни квартиранти-дегенерати, както и самци бъдещи наркомани и алкохолици или такива които ще доживеят дните си обиколени от котки или в някой дом за лица с психични отклонения. Пък тогава и 149 Е да е станало, те няма да са в течение на новините, щото ще са обект на социалните служби или на червеите.


Евала Sid40 - цяла "западнала" европа са балъци - живеят под наем, и се глезят. Ти Виждал ли си някой западняк да се глези - отиди във Франция и виж какво е глезене, а там цените на храните са едни от най-високите в Европа.
Всички "западнали" мултинационални корпорации и те са балъци, че офисите им са под наем, нямат си и една сламена колиба на собствено име.

Аз искам да съм като тях "БАЛЪК" ти си мечтай за копторче с заробваща "ИПОТЕКА" на 10%

Вземам повод от думите ти за да разкажа следното. Варих ракия от грозде при едни познати в гр.Банкя-града на бате Бойко.
Моите познати са уникални- къщата им е два пъти по-голяма от тази на Бойко, гледат животни, произвеждат почти всичко натурално и освен това мъжа е занаятчия от селски тип-владее освен ремонт на коли, и косене, рязане на дървета, биене на плоча , водопровод, арматура и всичко останало за което се сетите. Попитах го дали има работа в кризата. Той се учуди и ми каза, че не е спирал да работи от 3 години непрекъснато.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход