Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-02-2011 - 18:05:27
Quote
камелия
Quote
paio
Камелия, може ли да смениш цвета на подписа, понеже съм далтонист и тоя цвят почти не го виждам. Сигурно е нещо много мъдро и ме касае! Помисли и за нас инвалидите!

Хи,хи! Ми да сменя ли цвета и на заглавието на темата, щот така не знаеш къде пишеш...........
Ще гледам да се ориентирам....Ти що не земеш да смениш цвета на косата? Много ще ти ходи....( саниране на фасадата му викат)
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-02-2011 - 18:17:34
avatar
Quote
paio
Ще гледам да се ориентирам....Ти що не земеш да смениш цвета на косата? Много ще ти ходи....( саниране на фасадата му викат)

Не бери грижа, поддържам си я както на мен и на тези, на които държа, им харесва.:loveu:
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
13-02-2011 - 20:16:17
Quote
камелия
Quote
Jim
Морски, за съжаление такива твърдения съм чел не само от Камелия. Сравняват несравними неща като доказателство, че е добре да си собственик. Спомням си един, който твърдеше, че негови познати направо се побърквали, че имали доста пари, а не имоти...

Знаеш ли, аз ги разбирам. Защото преживях годината, в която хората с пари в банките, се събудиха с блокирани сметки. После, в момент, в който курса на долара се качваше по няколко пъти на ден и стигна 1:3000, на тях им изплатиха депозитите 1: жълти центове. Така, който имА късмет, доизплати ипотеката си с някакви кирливи 100-200$, а другите, с парите в банката, загубиха всичко.
Колкото и да падне цената на един имот, той си остава на мястото, а след време пак добива по- висока стойност.
Проследи историята на НИ по света и ще видиш, че въпреки катаклизмите, в дългосрочен план, винаги цените са растели.
Докато парите, излетели през комина на инфлацията, не са се върнали.
Kамелия трябва да сме честни.Тогава не фалираха всички банки.Курса на долара не стана 3000лв за една нощ а в продължение на 7-8месеца.Хората внесли левове си получиха левовете.Хората с валутни влогове имаха две възможности.Първата да си получат парите в левове по новия курс и втората за период от две години на четири равни вноски на шест месеца да си получат съответната валута с лихвите.Не всички загубиха.
Jim
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
13-02-2011 - 23:50:35
Камелия и аз съм преживял много работи и не разбирам хората, които имат овче поведение - всички купуват имоти, давай и ние, всички влагат в Лайф Чоис, давай и ние. Без никакво замисляне. Никога не съм твърдя, че купуването на имот е грешка. Всъщност каквото и да си купил (дори и пирони) при падането на бай Тошо е било правилно, защото последва хиперинфлация. Купил съм 2 ап. през 1998 и 2001 г. Но да купиш последните 5 години е грешка от финансова/математическа гледна точка. Казваш историята на НИ. Но като цяло исторически българите са се увеличавали като население. Сега при намаляващо население дали пак ще дойде бум на търсенето? Иди в някое село или малко градче, което ще изчезне след 10-20г. да ги убедиш исторически в увеличаването на цената на имотите им и да им намериш купувачи. Ще ти дадат не 3 а 30% комисионна. А и сега построяването на един блок с новите технологии не е някаква грандиозна работа и апартаментите няма да станат дефицитна стока.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
14-02-2011 - 01:38:59
avatar
Джим, да не говорим за "нови технологии" в Бг, защото дори и индийците и китайците правят коли с помощта на "новите технологии". Пази Боже да се возиш в тях.

Дори и стар панел да хванеш - щом е строен от СВ, представи си какви са заварките и пълнежа на фугите.

За последните пет години си прав.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-14 01:41 от дидо.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
14-02-2011 - 10:22:16
avatar
Quote
Jim
Камелия и аз съм преживял много работи и не разбирам хората, които имат овче поведение - всички купуват имоти, давай и ние, всички влагат в Лайф Чоис, давай и ние. Без никакво замисляне. Никога не съм твърдя, че купуването на имот е грешка. Всъщност каквото и да си купил (дори и пирони) при падането на бай Тошо е било правилно, защото последва хиперинфлация. Купил съм 2 ап. през 1998 и 2001 г. Но да купиш последните 5 години е грешка от финансова/математическа гледна точка. Казваш историята на НИ. Но като цяло исторически българите са се увеличавали като население. Сега при намаляващо население дали пак ще дойде бум на търсенето? Иди в някое село или малко градче, което ще изчезне след 10-20г. да ги убедиш исторически в увеличаването на цената на имотите им и да им намериш купувачи. Ще ти дадат не 3 а 30% комисионна. А и сега построяването на един блок с новите технологии не е някаква грандиозна работа и апартаментите няма да станат дефицитна стока.

Напълно съм съгласна с разсъжденията ти. Никога не съм твърдяла, че трябва да се купува на всяка цена, само защото комшията го прави.
Никого не съм убеждавала да тича в банката, повлиян от рекламата " па-па-па".
Единственото, което отстоявам е, че човек има един живот и когато е преценил, че може да си позволи, трябва да си купи жилище- тук и сега. Не да чака да падне тавана. Защото годините минават и навършиш ли 45, нито работата вече ти е сигурна, нито доходите- достатъчно големи, а децата са доволно пораснали. И е твърде егоистично, да ги накараш да плащат и техния, и твоя наем, когато се пенсионираш.
За съжаление, всички които по някаква причина нямат възможност да го направят, се нахвърлят отгоре ми и ми приписват какви ли не твърдения.
Аз не искам да убеждавам хората на село в нищо. Няма причина, просто реагирах на специалистите по всичко, но пак съм казала истината- в дългосрочен план, в целия свят, няма да намериш имоти, които са паднали. Просто провери какви са били цените през 1950г. да речем и какви са сега, независимо от кризите.
И последно- не си чел постовете ми явно, щом ми обясняваш, че апартаментите няма да станат дефицитна стока.winking smiley Чел си само свободните тълкувания на вечните наематели.

Тинки е лъжец и клеветник!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
14-02-2011 - 15:31:29
Айде пак поредните лъжи ...

"в дългосрочен план, в целия свят, няма да намериш имоти, които са паднали. Просто провери какви са били цените през 1950г. да речем и какви са сега, независимо от кризите."

На земята са изчезвали цели цивилизации и при тяхната "смърт" имотите им не са СТРУВАЛИ НИЩО.
Да не говорим за градове, села, блокове ...
Само малко примери:
Блок - прочутия 20 номер в Ямбол = там преди да го срутят да не би да струваха нещо апартаментите, ако може изобщо така да се нарекат.
Град - Детроит от повече от 50 години цените непрекъснато падат както и населението му.
Да ти посочвам ли стотици градове/квартали/села "ПРИЗРАЦИ", такива има и в България - само сгради и нито един човек. Там имотите колко струват? Че дори и братята роми предпочитат да живеят в колиба у Софето отколкото в тези апартаменти/къщи. Странно защо ли е така? ....

За купуване "тук и сега" - независимо от цената ли? Вярно че рационалност в жена трудно се намира ама защо убеждаваш и другите да действат ИРАЦИОНАЛНО. И да рискуват бъдещето си, включително и на децата си. В момента примери в БГ колкото искаш - има няма 20% от взелите ипотечен кредит.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
14-02-2011 - 15:40:24
Quote
bota156
Град - Детроит от повече от 50 години цените непрекъснато падат както и населението му.

Очаквай сега госопжата компетентно да ти обЯсни, че този Детроит е едно американско гето, въпреки че в живота си не е стъпвала в The Motor City :]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
14-02-2011 - 17:01:44
avatar
bota156]

Хайде, като за твоите интелектуални възможности, да поясня нещо, което би трябвало да се сетиш.
Говоря за имоти в дадено населено място, което е просъществувало през годините и не е на път да изчезне.
Ако за теб блок 20 в Ямбол, преди да го съборят е отговарял по някакви критерии на блок, а помещенията вътре- на жилища, то за никой нормален човек не е било така.
И престани да задаваш един и същ тъп въпрос- "Купуване тук и сега, ама независимо от цената ли"?
Зависимо от цената, разбира се.
Сто пъти написах, че всеки преценява коя цена му е изгодна и купува, ако може.
Заради теб, отново го обясних с най- елементарните и прости изречения.
Не прихващаш, а продължаваш да ревеш на чужди гробища.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
14-02-2011 - 17:27:01
Да ти напомням ли пак какво си казала?
Не се и съмнявам в упоритостта ти. Също и че няма да си признаеш, че говориш откровени глупости ...
да ти припомня все пак:
в дългосрочен план, в целия свят, няма да намериш имоти, които са паднали
Ками,
аз боравя с ФАКТИ - такава ми е и работата.
ти боравиш сЪС сладки думи - бомбастични и НЕВЕРНИ изказвания.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход