Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 12:09:27
avatar
Quote
valsodar
Тези хора имат стимула, а и способността да РАБОТЯТ, именно защото са „набълбукани“

Така е, който има да връща пари на банка си стяга дупето и бачка до откат за да ги върне.
Този, на когото му е широко около врата - от него работа не чакай.
Познавам една брокерка (мъжа и е моряк), тя отива на работа в 10 ч., прочита си зодията и ако там пише нещо кофти за деня, то хваща такси и обратно в къщи - чака следващия ден. Работи до 14 ч. без да си дава зор, после в МОЛ-а, после на козметик, солариум и други разни глезотии. Цяла година да не направи сделка - все и е тая. Капитанчето носи 5.000 USD на месец. Какъв стимул има тая да бачка - никакъв.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 12:31:36
Напротив. Разбирам те прекрасно!

И аз ако търся хора за работа бих взел ипотекари. Те са толкова работливи и треперят за работата си. Можеш да ги мародерстваш както си поискаш, нали банката им диша във врата. Колкото до децата ... там нещата са непредвидими, не е ясно дали ще са като послушните си родители, но ако наследят техните дългове и са били възпитани да прекланят глава, защо не.

Казваш "Глупостта, според тебе да купят „скъпи имоти“" - не глупостта е да се купи имот, които не ти е по джоба ти. И маймуните преди да си турят нещо в устата си го турят отзад за да видят дали ще излезе.

Дори и за банките съм съгласен с теб. Естествено, че ипотекарите са ценни. Именно с техните парички си живяхме така добре няколко години и натрупахме спестявания. Сега същите плащат яките лихви с които да помпат депозитите ни. Големият БВД номе да се гледа като проблем на самите ипотекари, стига да има мъдри политици, а да не дойдат някакви комунисти, дето да искат да разпределят тежестта солидарно.

Въобще с теб водим безпредметен спор. И двамата се кефим на ипотекарите и двамата не сме такива. И двамата сме съгласни за ползите от съществуването им. Само както казах всяка жаба да си знае гьола, като са се набълбукали да си плащат, а не да ми реват. Ако действително всеки сам ще си плаща за действията, аз съм ОК. Освен това, ипотекарите са краен брой хора. Вече и последния се набълбука, така че каквото било. било. Дет викаш по-добре да ги наемаме да ни бачкат, че бая работа ги чака.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 12:50:31
Е да, така е. За едни са ценни защото правят банковият ресурс, който пък действително (една част) отива за лихви по влогове, а за други защото са качествени хора (по отношение на работоспособността им) и може да се разчита на тях (по отношение на придобитата или вродената отговорност). Един вид от демографска гледна точка те са "здравият материал" и ако искаме положително домеграфско развитие (освен социалното и икономическото) трябва да ги ценим и в никакъв случай да не си позволяваме да ги обиждаме.

Та, както и да е. Всъщност почнахме от "как срив в цените ще оправи икономиката ни" smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 12:53:38
Quote
greenbul
Дет викаш по-добре да ги наемаме да ни бачкат, че бая работа ги чака.

И тоя се сложи сред наемащите eye popping smiley. По-добре спри да пишеш и си гледай работата като ипотекар, че сривлювците няма кой да ги съжали и първи изхвърчат на борсата. winking smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 13:01:44
Quote
Пламен Николов
Quote
greenbul
Дет викаш по-добре да ги наемаме да ни бачкат, че бая работа ги чака.

И тоя се сложи сред наемащите eye popping smiley. По-добре спри да пишеш и си гледай работата като ипотекар, че сривлювците няма кой да ги съжали и първи изхвърчат на борсата. winking smiley

Small minds discuss people.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 13:08:30
Quote
Svetlio
Та, както и да е. Всъщност почнахме от "как срив в цените ще оправи икономиката ни" smiling smiley

Ами как, в контекста на твоите твърдения за ползеността на ипотекарите, една криза ще им натегне още малко гайките. Ако сега работят по 8-10 часа, значи може и по 12-14 и ще са още по-полезни. Освен това при по-ниски цени ще могат да се набълбукат още ипотекари
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 13:49:10
avatar
Quote
valsodar
Quote

Тези хора имат стимула, а и способността да РАБОТЯТ, именно защото са „набълбукани“

*bow*clap:


:}

Не знам дали сте виждали човек с голяма ипотека или лизинг, който не може да си покрива вноските....?

Жалка история - повечето се поболяват или съвсем изпeркват!

Обикновенно една заплата не е достатъчна за вноската ... smiling smiley

Аз не бих разчитал такъв човек да ми върши работа - толкова са отнесени, че да го накараш торба с гипс да пренесе до другия край на улицата - ще го лепне някоя кола....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-09 14:17 от palamud.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 14:33:25
avatar
Абсолютно съм съгласен, че "набълбукан" с кредити ипотекар не е полезен нито за себе си нито за обществото, включително и за работодателя си. Имам такива колеги - не могат да се съсредоточат върху работата си, събота и неделя бачкат допълнително, не могат да си починат добре и непрекъснато допускат грешки. Единия е пред уволнение заради системни грешки. Преди да станат "горди" собственици на ново строителство живееха на квартира и грешки в работата нямаше. А ... и ходеха на море. Но това беше преди.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 22:05:54
Може би зависи от сферата на дейност. В моята област ипотекарите са много усърдни и прилежни работници. Но ножът не е опрял до кокал. Яко примерно вземаш 1000 лв. и даваш 600 за ипотеката е друго и съвсем трето, ако вземаш 500, а ддаваш за ипотеката 600. Банките тези неща трябва да ги следят. Ако човекът вече е на умирачка трябва да го викнат да му по-преструктурират кредита, от 20 на 30, от 30 на 40 години, демек да поотпуснат малко синджира. Ипотекарите всички се съгласихме, че са ценен ресурс, които не бива да губим. Почнат ли много да се разпускат банките да стягат синджира, почнат ли да се задушават, еми да им го поотпуснат. Редно е да ги доят и стрижат редовно, а не да решат да ги продадат като месо, което според мен е глупаво. Скотовъдите прибягват към клането, едва когато стадото е прекомерно нарастнало и то не на ред, а само на отделни животни.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 22:37:04
avatar
Ей, сякаш съм влязъл във форум за търговия с роби?!!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход