Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Анонимен потребител
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 10:13:43
Що не вземеш да прочетеш методологията на НСИ преди да ръсиш глупости
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 10:17:49
Методологията...
По тромава институция няма.
А глупостите които не си разбрал (явно и не само ти) са: статистиката им се основава на вписаните сделки, тези по цена на изповядване. и ако от това по-нереална статистика има - здраве му кажи...
Анонимен потребител
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 13:04:05
Пак ръсиш глупости
Поне вземи прочети:
[www.nsi.bg]

За сведение - виж данните тука
[www.nsi.bg]
за трето тримесечие 2008 за София-столица.
В този сайт по това време седеше цена от 1200 е/м2, а статистиката е давала 2470 лева /м2.
Дали смятат по цена на изповядване а?
Или сме на принципа - данни които не ни харесват ги анатемосваме.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 14:45:49
avatar
Quote
margoto123
...И незабравяйте ЕВТИНИ ИМОТИ НЯМА, БАЛОН НЯМА, ЦЕНИТЕ ПАК СА НАГОРЕ, КУПУВАЧИ ПАК ИМА, БАНКИТЕ ОТНОВО ОТПУСКАТ ИПОТЕЧНИ КРЕДИТИ.

Марго123,
как си обясняваш рекордния спад на разрешителните за строителство ?
Нали цените на НИ ще растат, защо никой не иска да строи ?!?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 16:14:13
^^ Май от двамата единствения който ръси глупости си точно ти. И преди да ми линкваш глупости ги прочитай. Изрично пише и си се знае, че данните са от сключените сделки при изповядването и цената в акта, дан. оценка и тн, но не и на реалната на която са се договорили страните. Или се правиш на ударен и ще ми кажеш, че сделките се изповядват на реалната им цена? Ти НСИ ги изкара врачки и знаят за всяка сделка колко пари са броени... ай по-добре приключи с коментара, защото започвам да си мисля за всичките ти 3.5К поста дали са подобни щурутии smiling smiley
А колкото до кривите и правите, мисля че ти споменах колко им вярвам и колко ги гледам въобще. Те са предимно за пасивни, преминаващи и не толкова интересуващи се хора. Ако ти не знаеш как мога да ти смъкна или дигна графиката точно за един ден, то не знам кой трябва да знае smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 16:23:34
Quote
Svetlio
Изрично пише и си се знае, че данните са от сключените сделки при изповядването и цената в акта, дан. оценка и тн, но не и на реалната на която са се договорили страните.

Къде го пише и кой го знае?

Пак те питам 3-то тримесечие на 2008 статистиката вади 2470 лева /м2
[www.nsi.bg]
Пак те питам това според теб цена на:
1) изповядване
2) данъчна оценка
3) и т.н.
ли е?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 16:29:38
хаха ти му викаш "слези", оно вика "нема да се качим" smiling smiley ) :}

Когато тръгнеш да продаваш нещо, тогава пиши как смяташ да го изповядаш - на данъчна или нещо измислено за плащане на по-малки нот. такси или на реалната цена на която си се договорил... и ако държиш НСИ да са в час можеш да им изпратиш официално писмо с релната цена на сделката ти winking smiley
А колкото до тези, там, някакви данни ти казах, че не ме интересуват 2008, 2001 или 1962ра големият ветър...
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 16:36:41
Данните на НСИ са на база ПРОДАЖНИ цени по информация от агенции за НИ. Не са обвързани с никакви данъци, такси и т.н.
Ако някой ми каже че агенциите имат интерес да занижават цените в информацията която подават към НСИ, мога само да се изсмея.

ПС: Тинки, направо ти се чудя как имаш нерви да се занимаваш с такива.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 16:59:07
И аз ти се чудя на расъжденията (черното и бялото) ама търпим smiling smiley
Данните от агенциите също са пародия, освен това до колкото знам почти половината сделки за миналата година са минали без агенции, посредници и тн "НСИ-клеветници" winking smiley Така че както ви казах ако вярвате на статистиката, то най-малкото сега не се учудвам хич на принципната ви заблуденост. Мойте уважения!
Анонимен потребител
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-07-2010 - 17:17:42
Ами аз много пъти съм казвал мнението си по въпроса - в нотариалния акт трябва да е записана реалната цена независимо от данъците и таксите, които трябва да се платят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход