Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 23:08:26
Quote
Svetlio
Гриин, да и тази част (ипотекарите) също е толкова нездрава, защото наливат труда си в ТАЗИ икономика

Я пак се замисли дали в тази ... или май не съвсем в ТАЗИ, нещо май си се объркал!

Quote
Svetlio
с идеята и добрите намерения да осигурят децата и семействата си с по-добър начин на живот...

Ако искаха добър живот за децата си щяха да помислят за бъдещето им. За това какво образование ще имат, а не притежават ли рушащ се кокошарник на края на света.

Quote
Svetlio
А вие ми ревете за демографски проблеми и в същото време плюете по "качествената" му част....

Опазил ни гопод това да е качествената част. Колко трябва да е тъп човек, че да купи апартамент на четворна цена, при условие, че е бил предупреден, не ми е ясно!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 23:15:04
Не сте ми отговорили на въпроса-защо се започват нови строежи, като според вас не се продават старите и готовите. Защо?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 23:16:21
Quote
valsodar
Quote
greenbul
По добре да имаме V образна от колкото U или L образна криза.
С толкова много овчи глави слънчясали, де чакат месия от трибуна да им каже как да живеят живота си, точно към L образна криза си вървим. В което няма нищо чак толкоз лошо - някои закостенели в мисленето си и родени като роби просто трябва да измрат, за да се обнови духът на нацията ни.
Не случайно Мойсей е разхождал евреите 40 години из пустинята, когато преходът през нея е бил за три месеца.
Просто е трябвало да измрат всички родени и отгледани като роби, за да се роди една свободна по дух и мислене нация. Същото се повтаря и тук - нищо ново под слънцето.
На тъпо магаре - дебел прът winking smiley

Ти как си е увъртял просто не е за вярване !

Ами какъв по-голям роб от теб всъщност... Поне си изработи един робски дом, та да мирясаш smiling smiley
Какъв дух на нацията бре зомбо :] Ти и твойте подръжници сте последното нещо, което се улицетворява от човешкият дух...
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 23:21:11
Quote
greenbul
...Колко трябва да е тъп човек, че да купи апартамент на четворна цена, при условие, че е бил предупреден, не ми е ясно!
Най-големият балък явно е Доналд Тръмп - той винаги се пазари и за всеки долар. Казва, че лично инспектира и проверява и дребни сметки (не всички разбира се), осчетоводени от служителите ми и никога не приема първата възможна оферта - тя е винаги в полза на предлагашия я.

Quote
greenbul
По добре да имаме V образна от колкото U или L образна криза.

Да не се случи кризата да е Ч-образна, че тогава ще е наистина зле: [www.financialsense.com]:
So, we finally arrive to the shape of the current recovery. The current economic recession will have the shape of the Greek letter Eta. It will look like this – Ч;. First there was the initial fall. Then came the governments’ rescue, with governments borrowing and spending money that they didn’t have and creating a phony recovery. We then come to the final stage – a longer and deeper collapse. In the worst-case scenario, which is also likely to happen, this will be similar to the fall of the Roman Empire.

However, most people still believe that the current system will never fail. Just like the primeval period, slavery period, and feudalism, so will the current Western “free-market” system soon come to an end. (Whether it is truly free is a topic for a much bigger and much more controversial discussion.) Oswald Spengler, who studied 7 historic civilisations, brought out the common characteristics of their falls – growth of urbanism, decline of country life, establishment of geometric cities, prosperity of the “everything is all right legally” system, rising suicides and sexual deviancy, etc. The underlying problems of the West are neither financial, nor economic; instead, they are moral, cultural, and civilizational.

The main question is clear – “How long will the fall last, before a new social system emerges, which restores values like intellectual development and spiritual harmony, which restores balance between humans and environment, and which rejects accumulation of property, wealth, and power. The recession will be long and protracted, much longer than expected, and all necessary changes may take even generations. This, however, is another topic. Until then we will continue in the shape of Ч;.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 08:56:07
avatar
Quote
Imotko
Не сте ми отговорили на въпроса-защо се започват нови строежи, като според вас не се продават старите и готовите. Защо?

Ако е така е супер.
А моя въпрос е: защо след като банките имат много пари не намаляват лихвите по депозитите?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 09:39:41
Quote
Брокеръ
А моя въпрос е: защо след като банките имат много пари не намаляват лихвите по депозитите?

Споед Койчо Белчев, причината е че банкие реално ги нямат тези пари. Те са източни към банките майки, което се замаскира с умели финансови хватки.

Това, че се почват нови строежи е добре. Нека има. Пазарът няма да умре напълно, когато се достигнат справедливите нива ще има сделки. Има много голям процент хора, които са купили по време на имотния балон, холбоксове, които са им тесни и сега откриват, че са негодни за нормален живот. Всички те се нуждаят от истински жилища. От истински жилища се нуждят и голям брой хора, на които сандарта се е повишил, а още живеят с хлебарките по панелните коптори. Дано тези, които почват да сроят сега, имат предвид, че покупки от сорта, не ми върши работа ама ще купя сега, защото мога, пък след време ще продам, вече няма да има. Това е процес, който е характерен за времео на Имотния балон, което отмина.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 10:13:51
avatar
Quote
Imotko
Не сте ми отговорили на въпроса-защо се започват нови строежи, като според вас не се продават старите и готовите. Защо?

аз съм отговорил, ама ти не четеш - само пишеш smiling smiley

Нови строежи се започват защото може да се продава с печалба и на 250 Е квадрата...
Просто не всички го могат smiling smiley

за това сега са малко, но скоро пак ще са много smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 10:54:49
Quote
greenbul
Quote
Svetlio
Гриин, да и тази част (ипотекарите) също е толкова нездрава, защото наливат труда си в ТАЗИ икономика

Я пак се замисли дали в тази ... или май не съвсем в ТАЗИ, нещо май си се объркал!

Quote
Svetlio
с идеята и добрите намерения да осигурят децата и семействата си с по-добър начин на живот...

Ако искаха добър живот за децата си щяха да помислят за бъдещето им. За това какво образование ще имат, а не притежават ли рушащ се кокошарник на края на света.

Quote
Svetlio
А вие ми ревете за демографски проблеми и в същото време плюете по "качествената" му част....

Опазил ни гопод това да е качествената част. Колко трябва да е тъп човек, че да купи апартамент на четворна цена, при условие, че е бил предупреден, не ми е ясно!


Брех бре Гриинее, пак съждаваш горе по повърхността.
Наливат точно в тази икономика, но от еуфория не искаш да погледнеш в дълбочина. Едната част от дохода си, както казваш отива в банките. - твойта идея е, че парите веднага заминават по направление при майките им. Обаче не е така. Парите заминават за поддръжка на „рекламните им офиси“ (според мен), за кредитиране на пак подобни ипотекари и разбира се за заплати на заетите в сектора. Тоест се въртят пак на нашата въртележка. Другата част от дохода се налива директно тук. В тази връзка („тяхните нездрави доходи“), да действително това е най-здравата част! Тези хора имат стимула, а и способността да РАБОТЯТ, именно защото са „набълбукани“, а твоя стимул и този на „колегите“ ти се свежда само до писане на глупости по форумите. Глупостта, според тебе да купят „скъпи имоти“, пак свежда до тяхните качества (демографски) и ги прави „здравата част“, тъй-като освен, че осигуряват качествен живот на семействата си (на фона на цялата останала част), ги правят (за децата говоря) работливи, инициативни и отговорни, което е равно на ПОЛЕЗНИ.

Изобщо не очаквам да разбереш нещо – все пак ти си Сривьо smiling smiley

Съвсем примерно: Ако търся хора за работа (независимо в коя сфера) ще взема деца на ипотекари, а не умници и философи като тебе. Хората като теб са безперспективни и мързеливи сметкаджии. Най-сигурният начин да се срина ще е ако ме заобиколят подобни мозъци.


ПС: И друг път не ми цепи поста така, защото бягаш от контекста. Трябва да ти е станало ясно, че такива "умели" номера не ми минават smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 11:41:44
avatar
Quote

Тези хора имат стимула, а и способността да РАБОТЯТ, именно защото са „набълбукани“

*bow*clap:


:}

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-07-2010 - 11:56:34
Супер рядък и ограничен екземпляр си.... Изобщо не се учудвам, че си на този хал и резил

Естествено, че ипотеката им е стимул за работа, кое друго би било по-голям всъщност...лелел, лелел защо ли се принизявам до трагикомичното ти ниво...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход