Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 21:32:53
Svetlio, баце, много си заблуден. Ама няма да се хабя да те ориентирам, той пазара си знае работата.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 21:38:29
Така ли? Ами аз не съм видял нито един път да се "поизхабите" - основните ви реплики са "цените са високи", кой се е прецакал - прецакал", "иде срив", "фаза 146" и тн...

Искам да прочета точни аргументи за тезата ви! Някакъв анализ - нещо... Хайде покопайте в полза на добрите ви намерения

Иначе само драскате
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 21:43:58
avatar
Светльо, подкрепям твоето писание.
При падане на цените до 200 е / кв.м. ще фалират 80 % от ипотекарите, предприемачите, та защо не и някои банки.
Това ще е тотален крах за икономиката и нямаме изръгване 50 години напред.
Най-добрия варинат е задържане на цените на сегашни нива и плавно качване наравно с инфлацията.
Така отрязаните глави ще са най-малко.
Не трябва да се затваряме в разсъжденията си само у нас.
Щем не щем, ние вече сме в Европа и леко леко ще вървим нагоре, като цени, заплати, стандарт.
Едни 100.000 рашънски семейства да се изсипят поетапно и ето - свежа кръв.
Това се случи 1991 - 1994 година в Израел - 2 млн. рашъни освежиха застарялата държава.
Там през 1992 година цените твърдо бяха 1.000 USD / кв.м. за панелен апартамент в малките градчета.
Между другото там панелките много си ги харесват, за разлика от тук.

Ние тука се срамуваме да караме Опелчета, що пък трябва да е Ленд Круизър.
Панелчето тоже е имот, не може всички да сме в лукс мезонети в кв.Лозенец или в мутренски вили до Витоша.
Грандоманията и суетата царуват тука. Според мен това е избиване на комплекси.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-08 22:02 от TZARS.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 22:00:58
Писани са много анализи, разсъждения и причини. и аз съм писал и други са писали. Има хора които 5-6 години вече пишат по тези въпроси. Не ми се повтарят неща вече писани 1000 пъти. Твоята логика е като женската логика. Жените мислят така: "харесва ми - значи е истина", "не ми харесва значи е лъжа". Ама не е баш така.
Това че истината не ти харесва не я прави по-истинска. Да, има проблеми и още ще има, и на мен не ми харесва, но не си затварям като теб очите. И не си навирам главата в ... земята.
Такива устати като тебе имаше много още 2007, 2008. И доста по-умни от тебе, бих казал - щото като се видя накъде отиват нещата си замълчаха. Вярвай в каквото искаш, пазара си знае неговото. И мнението на светльовците не го интересува никак.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 22:29:40
Quote
TZARS
Светльо, подкрепям твоето писание.
При падане на цените до 200 е / кв.м. ще фалират 80 % от ипотекарите, предприемачите, та защо не и някои банки.
Това ще е тотален крах за икономиката и нямаме изръгване 50 години напред.
Най-добрия варинат е задържане на цените на сегашни нива и плавно качване наравно с инфлацията.
Така отрязаните глави ще са най-малко.
Не трябва да се затваряме в разсъжденията си само у нас.
Щем не щем, ние вече сме в Европа и леко леко ще вървим нагоре, като цени, заплати, стандарт.
Едни 100.000 рашънски семейства да се изсипят поетапно и ето - свежа кръв.
Това се случи 1991 - 1994 година в Израел - 2 млн. рашъни освежиха застарялата държава.
Там през 1992 година цените твърдо бяха 1.000 USD / кв.м. за панелен апартамент в малките градчета.
Между другото там панелките много си ги харесват, за разлика от тук.

Ние тука се срамуваме да караме Опелчета, що пък трябва да е Ленд Круизър.
Панелчето тоже е имот, не може всички да сме в лукс мезонети в кв.Лозенец или в мутренски вили до Витоша.
Грандоманията и суетата царуват тука. Според мен това е избиване на комплекси.

Стига с тези апокалиптични прогнози - "Няма да се измъкнем 50 години". Така разправяха и 97-ма. Тези 80% за които говориш са нездравата част от нацията - потомци на крепостни селяни, бизнесменти и пишман инвеститори. Точно от тях е нужно да се изчисти обществото ни за да почнем полека-лека да напредваме към Европа.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 22:31:11
Никъде не си завирам главата smiling smiley Аз съм от един от най-отворените за дискусия по този въпрос, може би защото "ни купува, ни продава", както пишеше в логото на един от участниците тук.

За коя истина говорим, това не мога да разбера. Истината, че сме много зле (кога ли не сме били) или истината, че имотите се купуват/продават от хора, не сметални машини...

Писали са няколко години - дошла кризата (световна) и свръхстроителството и те (имотите) взели та паднали наполовина (само за сверка - 149$ е 8-10 пъти). Мислиш ли, че изписаните фермани са универсални за всяко време и ситуация?

И точно защото пазарът си знае работата, цените са такива каквито са, независимо пък от мнението на "партнерите"
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 22:36:51
Гриин, да и тази част (ипотекарите) също е толкова нездрава, защото наливат труда си в ТАЗИ икономика с идеята и добрите намерения да осигурят децата и семействата си с по-добър начин на живот... А вие ми ревете за демографски проблеми и в същото време плюете по "качествената" му част.... Ей на това му викам Сривьо - това е начин на живот, манталитет, мислене... Трагична и жалка история
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 22:44:25
Каквото и да си пишете, сривльовци, пазарът наистина си знае работата.
Може ли някой компетентен, Партнер или Грийнбул например, да ми обясни защо някой започва да строи в Младост нова сграда/секция/, видно от рекламен банер на първата страница на форума.
Възможни отговори:
а. Ще продава на 150 евро/защото е в Младост/ и това на инвеститора му е предостатъчно при себестойност около 50.
б. Обича да има кредити и да пълни гушите на банките. Не очаква печалба.
в. Обича да подпомага млади /бедни/ семейства.
г. Не е чел форума.
д. Тъп е, защото е завършил само 8-ми клас, като всеки български милионер.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 22:48:57
avatar
Quote
TZARS
Ние тука се срамуваме да караме Опелчета, що пък трябва да е Ленд Круизър.
Панелчето тоже е имот, не може всички да сме в лукс мезонети в кв.Лозенец или в мутренски вили до Витоша.
Грандоманията и суетата царуват тука. Според мен това е избиване на комплекси.

+1

И в същото време продавачи и строители си мислят, че купувача:

Quote
Imotko
б. Обича да има кредити и да пълни гушите на банките. Не очаква печалба.
г. Не е чел форума.
д. Тъп е, защото е завършил само 8-ми клас, като всеки български милионер.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-08 22:54 от дидо.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
08-07-2010 - 23:03:05
avatar
Quote
greenbul
По добре да имаме V образна от колкото U или L образна криза.
С толкова много овчи глави слънчясали, де чакат месия от трибуна да им каже как да живеят живота си, точно към L образна криза си вървим. В което няма нищо чак толкоз лошо - някои закостенели в мисленето си и родени като роби просто трябва да измрат, за да се обнови духът на нацията ни.
Не случайно Мойсей е разхождал евреите 40 години из пустинята, когато преходът през нея е бил за три месеца.
Просто е трябвало да измрат всички родени и отгледани като роби, за да се роди една свободна по дух и мислене нация. Същото се повтаря и тук - нищо ново под слънцето.
На тъпо магаре - дебел прът winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход