Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 21:55:37
Ехххх. Само гражданите имат право на живот. "Аграрите" кучета ги яли. Ама после какво ще се яде освен пластмаса - това кой му дреме. И без това изцяло сме мутирали гражданята. Тъжна българска картинка sad smiley
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 22:17:15
Аз съм от провинцията !
По малко човек ли съм ?
И докато пускаш всевъзможни теми , отскочих до Несебър и после малко до св.Влас с две думи до още по дълбоката провинция ...завалиите като гледам живи да ги оплачеш че не живеят в столицата
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 22:19:17
Quote
sobstvenik 31
Quote
айрян
Quote
sobstvenik 31
Тъжната истина е, че малките градчета си отиват. Тихо, кротко се обезлюдяват. Един в чужбина, друг в София, накрая остават само бабите. Разходи се някоя вечер и обърни внимание колко са тъмните прозорци. Замисли се и пресметни в блока в който живееш, колко жилища ще се "освободят" през следващите 10 години и колко са 15-годишните сега деца, които ще имат нужда от самостоятелно жилище пр
..................
Благодаря за овациите, но когато фактите говорят и боговете мълчат.

Това май е част от мой предишен пост. Написаното в него е верно до йота. С каква цел си го извадил от архива?
................
Извадих го за да покажа че всички влогари идват в София, правят влог и чакат да дойде 2012
Логиката ти е дълбоко погрешна. Няма официална статистика, но тайно подозирам, че големите кешовици са едновремено и доста имотни. За тях не се безпокой, нито са голи, нито са боси, нито ще се бесят. Имотите им обаче, не са панелки в Младост купени на кредит за 1000Е/м2.
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 22:47:31
avatar
Quote
dival
Аз съм от провинцията !
По малко човек ли съм ?
И докато пускаш всевъзможни теми , отскочих до Несебър и после малко до св.Влас с две думи до още по дълбоката провинция ...завалиите като гледам живи да ги оплачеш че не живеят в столицата
------------------000000000000000000000000..............................................................................
Моля не се отклонявайте от темата, за гражданите и селяните има други такива, тук става въпрос за кешовиците инвеститори!
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 22:55:02
Quote
sobstvenik 31
Quote
dival
Аз съм от провинцията !
По малко човек ли съм ?
И докато пускаш всевъзможни теми , отскочих до Несебър и после малко до св.Влас с две думи до още по дълбоката провинция ...завалиите като гледам живи да ги оплачеш че не живеят в столицата
------------------000000000000000000000000..............................................................................
Моля не се отклонявайте от темата, за гражданите и селяните има други такива, тук става въпрос за кешовиците инвеститори!

Я да дефинираш понятието "кешовик " ???????
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 22:55:15
Слабо търсене на имоти в зимните курорти превръща предприемачи в хотелиери
06.04.2010 14:09

Пазарът на зимни ваканционни имоти е секторът, най-силно засегнат от икономическата криза, сочи проучване на инвестиционната компания GreenLife. Това е сегментът, станал най-силно зависим от поведението на англоезичните купувачи, които изгубиха водещото си влияние през последните два сезона, поради което адаптирането му към новите условия става бавно.

„Търсенето на имоти в зимните курорти през изминалия сезон 2009/2010 бе три пъти по-слабо от това през предходния и е много далеч от нивата през 2008 г., когато е направено планирането на много от излизащите в момента проекти”, коментира Мариана Даскалова, търговски директор на компанията. „Това създаде условия за появата на голям брой проблемни проекти, част от които бяха замразени, а други – построени с риска да останат нереализирани. Изходът, който инвеститорите видяха през изминалия сезон, бе в превръщането на тези проекти в хотели.”

Противно на инвестиционния, туристическият сезон бе силен, подкрепен допълнително от активността на гърците. Въпреки това прогнозите, че постепенно и с оглед на ниските продажни цени те ще се превърнат и в купувачи, не се сбъднаха. Готовността им да посещават страната ни за ски обаче бе капитализирана от предприемачите, които започнаха да управляват непродадените апартаменти и къщи, като ги отдаваха под наем, посочват от компанията.

Единични сделки за продажба са сключени с англоезични купувачи, привлечени от силния спад на цените в този сегмент. При част от зимните курорти цените паднаха с до 50%, както в Банско, където предлагането на масовите апартаментни комплекси е изключително активно, а конкуренцията сериозна. В Пампорово и Боровец цените останаха малко по-устойчиви, но също демонстрираха значителен спад – около 20%. Част от цените се върнаха на нивата от 2005 г., сочат данните на GreenLife. Средната цена на зимен ваканционен имот през зимата на 2009/10 г. е била малко под 40 хил. евро, докато през 2008 г. тя е надвишавала 65 хил. евро, което представлява повече от 40% спад.

В Банско средните цени на студията през изминалата зима бяха около 30 хил. евро, изчисляват от компанията. Апартаментите с една спалня се движеха между 40 хил. и 50 хил. евро, а по-големите имоти с две спални можеха да се намерят на цени от 60 хил. до 80 хил. евро. Значителното понижение в ценовите нива активизира и българските туристи. Те имаха възможността да се сдобият с ваканционен имот в планински курорт за около 650 евро на кв.м, но въпреки това интересът им към зимните ни курорти, подобно на гръцкия, бе по-скоро туристически, отколкото инвестиционен.

Най-търсени от инвеститорите бяха руските купувачи поради по-високите бюджети, с които разполагат. Тяхното търсене бе насочено към проектите с високо качество и редица допълнителни екстри. Сделките с руснаци държат вече 48% от този сегмент на пазара, при над 90% за летните курорти и едва 18% от пазара на зимни имоти през 2008 г. Българите заемат скромните 15%, а останалите проценти си поделят англичани, гърци, румънци, малтийци, испанци.

В Банско търсенето на имоти за инвестиция бе най-силно заради ниските цени, по-лесното управление и отдаване под наем. Пазарът там предлага и голямо разнообразие в ценови диапазон. Цените в Банско се движеха от 300 до 1200 евро на кв.м. Най-търсени бяха имотите на цени около 600 евро на кв. м. От компанията отчитат и повишен интерес към по-луксозните имоти в зимния курорт на нива от 800-950 евро на кв.м.

В Пампорово имаше и по-ниски офертни цени. Нивата там бяха около около 500 евро на кв.м. В Боровец пък спадът бе около 15% спрямо 2008 г.

Предлагането на зимни ваканционни имоти в пъти надвишава търсенето, сочат още данните на компанията. В резултат на това пазарът на земя в тези курорти замря. Така част от предприемачите, които закупиха терени за строителство в периода 2006 – 2008 г., не могат да ги реализират нито като проекти, нито като апартаменти.

„За да не претърпят повече и по-големи загуби, очакваме много от колегите, които разполагат със свободни средства, да застроят тези проекти, като ги регистрират като хотели”, прогнозира Даскалова. „Ниските цени на строителството в момента са изцяло в полза на подобно инвеститорско решение. С още по-голяма сила тази тенденция ще видим при имотите в строеж, които, ако не бъдат достроени, ще се превърнат в „паметници” и ще доведат до фалит редица предприемачи”, допълва тя.

Въпреки че намирането на финансиране е трудно, за голяма част от проектите това е по-доброто и разумно решение от тоталното „загърбване” на проблемните проекти. Защото, макар и бавно, ако бъдат експлоатирани, тези имоти ще носят доход целогодишно, докато в противен случай ще се амортизират до невъзможност да бъдат реализирани, посочват още от инвестиционната компания.
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:04:30
avatar
Quote
dival
Quote
sobstvenik 31
Quote
dival
Аз съм от провинцията !
По малко човек ли съм ?
И докато пускаш всевъзможни теми , отскочих до Несебър и после малко до св.Влас с две думи до още по дълбоката провинция ...завалиите като гледам живи да ги оплачеш че не живеят в столицата
------------------000000000000000000000000..............................................................................
Моля не се отклонявайте от темата, за гражданите и селяните има други такива, тук става въпрос за кешовиците инвеститори!

Я да дефинираш понятието "кешовик " ???????
............................(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Защо се правиш на дръж ми шапката? Понятието макар и неправилно е разпространено във форума. Аз затова въведох влогар.
Под кешовик или влогар се разбира индивид който не смеейки да си влага парите в никаква свестна инвестиция, ги държи на влог.
Така хем е сигурен че няма да ги изгуби ,хем чака цените на имотите да паднат до безкрайност хем ще прибере печалба- лихва!
Тези индивиди на тази операция и казват "инвестиция". Даже един се изхвърли че това му била "работата".

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:14:12
Quote
sobstvenik 31
Quote
dival
Quote
sobstvenik 31
Quote
dival
Аз съм от провинцията !
По малко човек ли съм ?
И докато пускаш всевъзможни теми , отскочих до Несебър и после малко до св.Влас с две думи до още по дълбоката провинция ...завалиите като гледам живи да ги оплачеш че не живеят в столицата
------------------000000000000000000000000..............................................................................
Моля не се отклонявайте от темата, за гражданите и селяните има други такива, тук става въпрос за кешовиците инвеститори!

Я да дефинираш понятието "кешовик " ???????
............................(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Защо се правиш на дръж ми шапката? Понятието макар и неправилно е разпространено във форума. Аз затова въведох влогар.
Под кешовик или влогар се разбира индивид който не смеейки да си влага парите в никаква свестна инвестиция, ги държи на влог.
Така хем е сигурен че няма да ги изгуби ,хем чака цените на имотите да паднат до безкрайност хем ще прибере печалба- лихва!
Тези индивиди на тази операция и казват "инвестиция". Даже един се изхвърли че това му била "работата".

Много грешна посока - парите на влог или "за по сигурно" в имот .......оооооххх....
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:20:57
avatar
Сега ще ти разкажа защо е по-сигурно в имот отколкото на влог.
1.Както не веднъж съм давал пример - сравнете цените на едни и същи имоти в центъра на стар европейски град през последните 100 , 50 и 20 години.
2. Сравнете покупателната способност примерно на един pound преди 100, 50 и 20 години.
Сравнението дава отговор на всички въпроси които се опитвате да изопачите или явно да отхвърлите.
Фактите са очевадни! Имотите в дългосрочен план винаги по медианата нагоре, а парите като стойност надолу.
Нещо да отречеш, отхвърлиш или завоалираш? Чакам с нетърпение на полусъединител.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:24:57
avatar
Quote
sobstvenik 31
Сега ще ти разкажа защо е по-сигурно в имот отколкото на влог.
1.Както не веднъж съм давал пример - сравнете цените на едни и същи имоти в центъра на стар европейски град през последните 100 , 50 и 20 години.
2. Сравнете покупателната способност примерно на един pound преди 100, 50 и 20 години.
Сравнението дава отговор на всички въпроси които се опитвате да изопачите или явно да отхвърлите.
Фактите са очевадни! Имотите в дългосрочен план винаги по медианата нагоре, а парите като стойност надолу.
Нещо да отречеш, отхвърлиш или завоалираш? Чакам с нетърпение на полусъединител.

E, то в центъра всеки може. Аре си купи в Модерно предградие, Обеля или Дружбата и чакай 20 или 50 години
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход