Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 00:44:02
Quote
sobstvenik 31
1. Да отговоря на мътеницата: Ти ми даваш пример за влога колко е доходоносен за 2 години, а аз ти давам примери в дългосрочен план. Тук въобще не си противоречим. Просто си личи човека който търси активи за 2 год. и на другия който се интересува от актива дългосрочно. Това че ти си егоист не значи че и аз съм. Аз няма да живея сто години но имам деца които ще им оставя нещо след себе си. А теб като те гледам как разсъждаваш може циганите да се бият за парцалките ти.
Пич, хайде без нерви.
Ти твърдеше, че с тези пусти централни имоти, фактите ти били очевидни. Е, показах ти с числа, че си в грешка.
Това, че някой си е държал парите последните 2 години в подходящи активи и е спечелил, а друг в неподходящи и е загубил, значи според теб, че първият е лош човек, егоист и децата му са обречени. Както ти казах в предишните постове, логиката ти куца. Приеми, че господин влогарят, онзи нещастник, за когото си написал горното творение за последните 2 години е спечелил, а ти великият дългосрочен инвеститор си загубил. Факт.

Струва ми се прекаляваш с дистанционната форумна психоанализа, кой какъв бил, гледаш в бъдещето.
Не ме познаваш, не знаеш кой съм, какъв съм, може да оставиш нещо на децата си, може аз да оставя повече, за съжаление не ти е писано да знаеш в този момент - не са ти това очевадните факти. Пробвай с нещо друго.
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 00:59:19
avatar
sobstvenik 31, вероятно пропускаш, че цената на имотите общо взето е константа (след корекция с инфлацията) и съвсем лекичко се качва. Това, което стана 2005-2008 тук (а и в някои други държави) беше изключение, а както се вижда за 2 години нещата се компенсираха и продължават. Т.е. инвестицията в имот не е кой знае какво, отделно че ако ти потрябват парите веднага, ги нямаш, а губиш 10-30% ако искаш да ги прибереш по някаква причина на момента. Също така имотите все пак се амортизират, както и има риск от пълна загуба (може да е малък, но го има). А за отдаване под наем поне дузина хора са писали какви трябва да са цените и те в България са далеч от такива нива в момента.

Иначе си прав, но трябва да добавиш "покупка на имот в правилния момент". Защото ти същото би казал и през 2008ма, но "инвестиция" тогава, само генерира такива като пунди, които пишат по цял ден вече две години "привидя ни се дъното". После ще чакат 20 години (след корекция с инфлация) да стигнат цените нивата от 2008ма, пропускайки, че за 20 години ще има пак подобно събитие. Така че и след 1000 години (или докато се срути постройката) на практика са на загуба.

А говорейки конкретно за България пък "дългосрочна инвестиция в имот" е много смешно нещо с тази демография и циганизация на населението.

Ето за USA:



Значи дългосрочно, за 40 години $100000 ти носят $30000 над инфлацията или по $750 на година (теоретично, защото техните жилиша повечето за 40 години са за боклука). Или годишно с 0.18% над инфлацията, пренебрежимо малко. Виж ако дебнеш моменти когато картинката слиза под правата линия за покупка и да продаваш, когато е над - става. Ама това не се прави с една панелка в Слатина и още една някъде другаде.

От горната картинка се вижда, че ако си купил в пика през 80та, е трябвало да чакаш 10 години, за да се оттървеш без загуба, също и 90та до 2000та. Обаче ако някой е купил в пика през 2006та, вероятно няма да дочака година, в която да се измъкне без загуба. Разликата между USA и България обаче е в това, че там можеш да го отдаваш под наем с прилична печалба, докато тук стойността на амортизацията май е по-голяма от цената на наема? И няма изглед скоро това да се промени.

А толкова омразните ти "влогове" днес - 7-8-9% на година е доста висок процент, по-висок от инфлацията. Ние си живеем в България и смеем да рискуваме в нашите си банки, много малко чужденци биха го направили. Както и ти вероятно нямаш влог в Азербайджан, където можеш да си докараш 25% за USD, просто защото това не е твоята кочинка. Но сигурно азербайджанците, които имат кеш се възпозлват успешно.
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 01:47:58
Quote
sobstvenik 31
Молитва на влогаря

О Господи, който си на небесата, да се свети името Ти!
Дай на бедния влогар имотец
за да не скита страдалец

Да се затвори между четири стени
и по пейки да не спи!

Моля Те Господи не вдигай цените!
Защото не мога да събера парите.

Моля Те да не остана гол като пушка
И последния си лев да ошушкам!

Че тогава ще си сложа въжето
След като заклах и телето

За да не се връщам на село
че ще ми се смее и петело

Амин


Молитва на влогаря

О банки Западно-Анадолски
дайте ни днес дължимите лихви
и простете нам алчността ни
както и вие простихте на нещастните
ипотекари.

И не въвеждайте нам в изкушение
а ни кажете истината за лошите ипотеки.
Защото ваши ще си останат кимизарниците
както в столицата, така и по провинцията.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 07:59:30
avatar
Предполагам, че на аватара на "Собственика" е снимка на имота му в Слатина, с паркираните отпред коли на него и на жена му?

И съдейки по адекватноста на снимката на настоящето му положение, съм на път да се засегна Особенно сериозно от постингите му имащи за цел, да накарат хората с пари да ги дадат на тези без - подобни нему.*drunk*
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 09:23:59
Quote
sobstvenik 31
тук става въпрос за кешовиците инвеститори!

Тука нещо не ми се връзва.
1) Инвеститорите не са "кешовци". В крайна сметка нали идеята им е да въртят парите, не да ги държат в банка
2) Тези дето нариваш "кешовци", нямат намерение да инвестират в НИ, а да си задоволят потребностите от жилище.
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 09:27:45
avatar
Quote
sobstvenik 31
Ще напиша обещавам, то ипотекаря е влогар придобил имот - влога му е за самоучастието.

Това са глупости, ипотекаря никога не е имал собствени пари, ако имаше нямаше да ги изхарчи толкова глупаво, защото знае цената им. Самоучастието и или потребителски заем, или заеми от роднини и приятели.

Quote
sobstvenik 31
Сега ще ти разкажа защо е по-сигурно в имот отколкото на влог.
1.Както не веднъж съм давал пример - сравнете цените на едни и същи имоти в центъра на стар европейски град през последните 100 , 50 и 20 години.
2. Сравнете покупателната способност примерно на един pound преди 100, 50 и 20 години.

Ти на колко години си и колко още ще живееш ? Да даваш примери с инвестиция за 50-100 години напред означава, че се надяваш да живееш с орлите smiling smiley Никой не отрича инфлацията и предимствата да си имаш собствено жилище, но на каква цена ? Ако жилищата поевтинеят наполовина от сегашните нива може и да има смисъл да се купува, но сега не.
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 09:33:05
Грешката ти е в:
1) не смяташ поддръжката
2) гледаш цената на 20 годишна сграда преди 100 години и 20 годишна сграда сега.

Това, което трябва да сметнеш е: 20 годишна сграда преди 100 години, колко ще ти вземе за поддръжка през тези 100 години и колко струва в момента 120 годишна сграда.
PMP
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 09:41:30
sobstvenik 31 ти си най-големия паляк които се е изявявал скоро тук, по-голям паляк си и от Станишката.*drunk*
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 09:42:07
Засега амнезия имат само тези дето 2008 викаха - купувайте-е-е-е.

абе къде се изгуби Камито?
PMP
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 09:52:23
На борсата...зеленчуковата, шитка гмо на едро на собственика на слатинския хлебарко-развъдник. Ама и той КУРеняк столичанин.тцтцтц...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход