Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 17:17:28
Quote
Panther1
@имотенбалон
това към мен ли беше?
Да smiling smiley
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 17:18:40
и вноската по-ниска ли е от наема?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-08 17:19 от Panther1.
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 20:31:14
Ти смяташ 100% кредит.

При определени условия (висок % самоучастие) може да се окаже, че лихвите, които плащаш по кредит са по-малко от наема намален с лихвата по спестените ти пари на влог.

Примерно - жилище 50000, ти имаш 40000, наема е 200. Лихва по кредит 8%, лихва на влог 4%.

Годишно за наем -> 12 * 200 = 2400, Годишно от лихва по депозит -> 40000 * 4% = 1600. Финално 2400 - 1600 = 800 трябва да извадиш от джоба си.
Годишна лихва по кредит -> 10000 * 8% = 800.

Е какво излиза - и при двата случая вадиш по 800 от джоба си. Въпроса е дали да ги дадеш на банката или на хазяина.

Според мен отговора е прост - ако цените падат - дай ги на хазяина и чакай жилищата да паднат под 40000 и изобщо не се занимавай с банки, ако се качват - купи жилище и ги давай на банката, защото утре ще ти трябват не 10000 ами 20000 кредит.

Горе долу подобни на горното разсъждение неща раздвижиха пазара през 2003-2004 година. Дотогава беше мъртвило, а имаше натрупан капитал от 1997 нататък.
Проблема беше, че тези разсъждения са верни само ако наема ти се движи около лихвата по кредита. Докато при нас се получи така, че те се прилагаха и през 2006 и през 2008 когато лихвата надвишаваше многократно наема. Един вид някой хора забравиха да спрат и надуваха ли надуваха балона.
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 21:41:44
Реалността покачва, че отговора не е толкова прост...
Иначе цифрите може всеки да ги нагласи winking smiley
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 23:41:39
avatar
При определени условия (висок % самоучастие) може да се окаже, че лихвите, които плащаш по кредит са по-малко от наема намален с лихвата по спестените ти пари на влог.
=============================
Е, това вече е много яко! Как не бях се сетил че набучил се с ипотека ще ми е по-евтино от собствен имот!
Но това работи само като пропаганда всеки прошляк да закупи! Това ме устройва. БЛАГОДАРЯ ТИНКИ УИНКИ!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
09-04-2010 - 08:06:35
Quote
sobstvenik 31
Как не бях се сетил че набучил се с ипотека ще ми е по-евтино от собствен имот!

Казвам, че набучил се с ипотека при определени условия ти е по-евтино от наем.
И примерче съм ти дал, ама явно посред нощ УЗО-тата са взели превес.
Re: Молитва на влогаря
09-04-2010 - 18:31:14
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
sobstvenik 31
Как не бях се сетил че набучил се с ипотека ще ми е по-евтино от собствен имот!

Казвам, че набучил се с ипотека при определени условия ти е по-евтино от наем.
И примерче съм ти дал, ама явно посред нощ УЗО-тата са взели превес.
============================
Извинявай се съм разбрал. Разбира се, че в много случаи с ипотека ти е по-изгодно особено при разтящ пазар. В момента не съм сигурен. То и ипотеките не са за всеки. Трябва да си много сигуррен в себе си и във възможностите си за да прибегнеш до нея.
Аз съм съдлъжник по една, която за нас беше доста изгодна защото апартамента го закупихме от общината за 2,5 пъти по-евтина от пазарната цена, макар и в кв."Левски".

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
09-04-2010 - 20:28:35
Quote
sobstvenik 31
Quote
Тинки Уинки
Quote
sobstvenik 31
Как не бях се сетил че набучил се с ипотека ще ми е по-евтино от собствен имот!

Казвам, че набучил се с ипотека при определени условия ти е по-евтино от наем.
И примерче съм ти дал, ама явно посред нощ УЗО-тата са взели превес.
============================
Извинявай се съм разбрал. Разбира се, че в много случаи с ипотека ти е по-изгодно особено при разтящ пазар. В момента не съм сигурен. То и ипотеките не са за всеки. Трябва да си много сигуррен в себе си и във възможностите си за да прибегнеш до нея.
Аз съм съдлъжник по една, която за нас беше доста изгодна защото апартамента го закупихме от общината за 2,5 пъти по-евтина от пазарната цена, макар и в кв."Левски".
Изплю ли камъчето най-сетне бедни ми Съипотекарю! Моите най-искрени съболезнования!
Re: Молитва на влогаря
09-04-2010 - 20:38:12
avatar
Тук във форума има:

Ипотекари с пари
Ипотекари без пари

Имотари без пари
Имотари с пари

Безимотници без пари
Безимотници с пари

Всеки е в някаква група, къде печаливша, къде губеща.
Времето ще го покаже.
Re: Молитва на влогаря
09-04-2010 - 21:04:06
Quote
TZARS
Тук във форума има:

Ипотекари с пари
Ипотекари без пари

Имотари без пари
Имотари с пари

Безимотници без пари
Безимотници с пари

Всеки е в някаква група, къде печаливша, къде губеща.
Времето ще го покаже.
Всички в класацията ти са малко или много губещи. В момента няма печеливша група.Не се присмивам на никого. Собственика обаче обиди доста хора от форума.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход