Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:25:26
Quote
sobstvenik 31
Сега ще ти разкажа защо е по-сигурно в имот отколкото на влог.
1.Както не веднъж съм давал пример - сравнете цените на едни и същи имоти в центъра на стар европейски град през последните 100 , 50 и 20 години.
2. Сравнете покупателната способност примерно на един pound преди 100, 50 и 20 години.
Сравнението дава отговор на всички въпроси които се опитвате да изопачите или явно да отхвърлите.
Фактите са очевадни! Имотите в дългосрочен план винаги по медианата нагоре, а парите като стойност надолу.
Нещо да отречеш, отхвърлиш или завоалираш? Чакам с нетърпение на полусъединител.

Предполагам че написаното не е препоръка за инвестиция ! Разбери , хората които имат кеш имат и имот и то не един .Парите могат да бъдат инвестирани по много по разумни начини
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:39:23
Фактите за последните 2 години наистина са очевадни.
Пари вложени в слаболиквиден актив - имот в центъра на стария европейски град София са намалели с 30% ( няма да се хващаме за запетайката дали са 25% или 35% ), същите пари вложени в бързоликвиден актив - влог, за същият период 2 години, са се увеличили с 16-20%. Определено молитвите са помогнали на влогаря. Много е вероятно положението да се запази и през следващите 2 години. Пожелавам ти да живееш още 100 години, за да си провериш твърдението в дългосрочен план.

Нека да уточня и моята терминология.
Кешовик - субект, разполагащ с бързоликвидни активи.
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:42:56
avatar
Дай един разумен! Големи сте специалисти на теория но на практика никакви Ви няма! Аз приканвам толкова влогари като Бай Пешо, Брокерь, и други знайни и незнайни герои да ми обяснят какво имат ? Мълчанието на агнетата. А ти ще ми казваш че имали и имоти и кеш.Това е смешно. Ти не разбра ли че те събират за първи имот в голям град. По всички постове им личи.
Дай пример за подходяща инвестиция, само моля те не се прави и ти на инвеститор на световните борси за да не те разоблича и теб като някои други които няма да споменавам имената им защото сме в примирие! Ще ти дам един коз - аз считам такава единствено производство на нещо което се търси и има пазар! Не говоря за производство на апартаменти а на стоки.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:46:45
Quote
sobstvenik 31
Дай един разумен! Големи сте специалисти на теория но на практика никакви Ви няма! Аз приканвам толкова влогари като Бай Пешо, Брокерь, и други знайни и незнайни герои да ми обяснят какво имат ? Мълчанието на агнетата. А ти ще ми казваш че имали и имоти и кеш.Това е смешно. Ти не разбра ли че те събират за първи имот в голям град. По всички постове им личи.
Дай пример за подходяща инвестиция, само моля те не се прави и ти на инвеститор на световните борси за да не те разоблича и теб като някои други които няма да споменавам имената им защото сме в примирие! Ще ти дам един коз - аз считам такава единствено производство на нещо което се търси и има пазар! Не говоря за производство на апартаменти а на стоки.

Не съм подготвен за игра на борсата .Една година си мълчах защото не бях готов , но проекта ми вече е готов и ще ти кажа - инвестиция във ВЕИ
аиде сега ме изкараи неподготвен
Re: Молитва на влогаря
06-04-2010 - 23:59:12
avatar
1. Да отговоря на мътеницата: Ти ми даваш пример за влога колко е доходоносен за 2 години, а аз ти давам примери в дългосрочен план. Тук въобще не си противоречим. Просто си личи човека който търси активи за 2 год. и на другия който се интересува от актива дългосрочно. Това че ти си егоист не значи че и аз съм. Аз няма да живея сто години но имам деца които ще им оставя нещо след себе си. А теб като те гледам как разсъждаваш може циганите да се бият за парцалките ти.
2. Дивал ти още по ме заинтригува с това което ти изтърси. Похвално е че ти си от инвеститорите от пионерски тип. Нещо ново което ще докарва повече пара! Но ще ти кажа че си доста заблуден. Сметни енергията на 300 такива ВЕИ която ще докараш да видим дали се равнява на ТЕЦ Русе примерно. Давам ти го за пример защото предполагам че това ще го майсториш в Добруджа.
Много известни енергетици са се изказали за неефективността им в сравнение с конвенционалните централи, но понеже се набляга на екологията и се субсидира от ЕС , много хора се хващат. Въпреки скептицизма ми аз ти пожелавам успех. Дай боже тези технологии да се усъвършенстват!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 00:06:18
2. Дивал ти още по ме заинтригува с това което ти изтърси. Похвално е че ти си от инвеститорите от пионерски тип. Нещо ново което ще докарва повече пара! Но ще ти кажа че си доста заблуден. Сметни енергията на 300 такива ВЕИ която ще докараш да видим дали се равнява на ТЕЦ Русе примерно. Давам ти го за пример защото предполагам че това ще го майсториш в Добруджа.
Много известни енергетици са се изказали за неефективността им в сравнение с конвенционалните централи, но понеже се набляга на екологията и се субсидира от ЕС , много хора се хващат. Въпреки скептицизма ми аз ти пожелавам успех. Дай боже тези технологии да се усъвършенстват!


Няма да коментирм , поиска пример -дадох пример
Не съм от пионерите -има доста преди мен , а относно това дали съм заблуден -така да е ...остави ме да си живея в заблудата
И наистина не ми се коментира това
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 00:09:31
Извиняваи само да допълня -понеже спомена за субсидии от ЕС -те за определен тип проекти (малки)
аз се финансирам сам -смятам че отговорих достатъчно
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 00:18:14
avatar
Добре ограничи се с примера. Моето мнение не е сигурно меродавно. Разбирам че сигурно си хвърлил много жар и енергия в това начинание и не искаш да разказваш подробно за да не се провали. Повярвай ми искренно ти желая успех! Това че имаме различия по основни неща в инвестирането не значи че няма да те приветствам. Похвално е бизнес начинанието ти в сравнение с пасивните влогари които след около 2 години ще получат амнезия за своите писания.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 00:41:05
Quote
sobstvenik 31
Дай един разумен! Големи сте специалисти на теория но на практика никакви Ви няма! Аз приканвам толкова влогари като Бай Пешо, Брокерь, и други знайни и незнайни герои да ми обяснят какво имат ? Мълчанието на агнетата. А ти ще ми казваш че имали и имоти и кеш.Това е смешно. Ти не разбра ли че те събират за първи имот в голям град. По всички постове им личи.
Дай пример за подходяща инвестиция, само моля те не се прави и ти на инвеститор на световните борси за да не те разоблича и теб като някои други които няма да споменавам имената им защото сме в примирие! Ще ти дам един коз - аз считам такава единствено производство на нещо което се търси и има пазар! Не говоря за производство на апартаменти а на стоки.


Тъй ли? Я си признай, че си ясновидец и имаш кристална топка. Ама и на тебе, имоткото, Пунди и други такива ясновидци май ви личи, че щом като 2008-2009 масово сте "инвестирали" в НИ ( и по-точно кимизарници) явно нещо магиите ви не са били както трябва.

Все пак трябва да ти призная, че инвестицията в НИ (като визирам само и единствено земя) в мнооого дългосрочен план може би е добра инвестиция.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 00:42:46
=====+++Баш Агенция.ком+++===== еи това нещо направо ме кефи *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход