Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 23:05:24
В реда на нещата е да стане така .
Аз най-отговорно искам да заявя че след като купя бих искал кризата да свърши и цените на имотите -нагоре.
Защото тогава ще имам повече пари вложени в имоти а по-малко в кеш.
Ама предпочитам аз да се съобразя с кризата , щот знам че тя с мене няма да се съобрази.
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 23:10:40
avatar
Аз не възприемам желаното за реалност ако това ти е подтекста? Аз се аргументирам с факти които можеш да прочетеш по-горе.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
07-04-2010 - 23:46:17
В една съседна тема прочетох от твой пост за тези факти както ги наричаш.
Ако си имал това в предвид :
Че тези индикации са толкова явни само да четеш пресата , а не да лапаш мухи!
1. Скока на финансовите пазари винаги е последван от скок на реалната икономика оттам на доходите оттам неизбежно на имотите.
2. България не е остров във Вселената и много чужденци ще купят тук, нищо че влогарите говорят за катактрофа. Днес Божидар Димитров го чух сутринта по телевизията да говори, че Всички българи от съседните нам страни са готови да живеят тук и да купуват апартаменти 3 пъти по-евтино отколото струват в Македония и Албания!
3.Демографската криза е в България но в световен мащаб населението нараства а имотите не могат да нарастват толкова бързо
4.Данните за продажби в БГ в четвъртото тримесечие на 2009г. са доста обнадеждаващи напук на черногледите влогари жадно вперили очи в евтин имот.
5. Усилено се предлагат нови ипотеки от банките
6.Отново се появява инфлация при някои строителни материали.

Тука повече се говори за по света ,но не и за България конкретно.
Изпуснал си това от което най-много се притеснявам аз - да не решат да продължат да борят кризата с увеличаване на инфлацията (респективно печатане и обезценка на парите), другите точки не ме притесняват особенно
Обаче готиното при теб е че гледаш позитивно на нещата.
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 00:06:54
avatar
1.От февруари - март 2009г. когато беше дъното на БФБ насам има растеж не скок , но плавен разтеж.
2.Факт е че в страните от Западните Балкани цените на имотите са много по-високи от при нас, въпреки че не са членки на ЕС и има голяма политическа нестабилност.
3.От около 2 месеца се появява инфлация на строителните материали и на храните- факт.
4. Данните за продажбите от 4то тримесечие на 2009г. са доста обнадеждаващи дори за влогарите - факт.
5.Усилено се предлагат ипотеки от банките от около 2 месеца.-за да разбереш че е факт сдобий се с инфо за рекламните сетове на големите телевизии в БГ.
Позитивизма ми е продиктуван от Стопанската История, и от някои индикатори, не от чисти емоции. Аз не се надявам нещо да се вдигне или да падне, защото както казах, ако извърша в момента продажба, ще купя веднага по най-бързия начин друго НИ и то извън Сф.
Така че даже ако падат цените още повече ме устройва. Но Икономикса ме опровергава!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 00:09:55
avatar
Айде, още един кадър на УНСС-то!

Цяла нация икономисти, а икономика няма ли няма??!
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 00:19:04
avatar
Quote
valsodar
Айде, още един кадър на УНСС-то!

През 2008ма в УНСС е имало специална лекция:

"Как да метнем банките, възползвайки се от ниската лихва и високата инфлация. Собствен дом без пари"


95% от отпуснатите ипотечни кредити на лица под 23 години са на студенти в УНСС.
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 00:27:37
avatar
Quote
dodo2
Quote
valsodar
Айде, още един кадър на УНСС-то!

През 2008ма в УНСС е имало специална лекция:

"Как да метнем банките, възползвайки се от ниската лихва и високата инфлация. Собствен дом без пари"


95% от отпуснатите ипотечни кредити на лица под 23 години са на студенти в УНСС.
.............................
Ще ти кажа нещо плитки ми другарю влогар! Не съм завършил УНСС. Може би ти си бил на тази лекция? Съмнявам се изобщо да си бил студент. Постовете които пускаш няма да свалят цените колкото и да се напъваш. Също нямам и ипотека. Би трябвало да знаеш ако си ме чел. Сигурно знаеш обаче обичаш така да нахвърляш неверни факти свързани с твои умопомрачителни съждения за да създадеш своя паралелна реалност. Не е лесно туй раздвояване признавам!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 00:31:57
avatar
Ти някъде видя ли да съм писал това да се отнася за теб, параноята те гони вече? Визирам други хора, неучастващи във форума, както е и написано. А може и да участват, откъде да знам - я който е бил/е студент в УНСС да вдигне ръка :]
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 01:36:26
Quote
sobstvenik 31
1.От февруари - март 2009г. когато беше дъното на БФБ насам има растеж не скок , но плавен разтеж.
2.Факт е че в страните от Западните Балкани цените на имотите са много по-високи от при нас, въпреки че не са членки на ЕС и има голяма политическа нестабилност.
3.От около 2 месеца се появява инфлация на строителните материали и на храните- факт.
4. Данните за продажбите от 4то тримесечие на 2009г. са доста обнадеждаващи дори за влогарите - факт.
5.Усилено се предлагат ипотеки от банките от около 2 месеца.-за да разбереш че е факт сдобий се с инфо за рекламните сетове на големите телевизии в БГ.
Позитивизма ми е продиктуван от Стопанската История, и от някои индикатори, не от чисти емоции. Аз не се надявам нещо да се вдигне или да падне, защото както казах, ако извърша в момента продажба, ще купя веднага по най-бързия начин друго НИ и то извън Сф.
Така че даже ако падат цените още повече ме устройва. Но Икономикса ме опровергава!
по т. 1 - БФБ въобще не я гледай при толкова малък оборот
по т.2. - За какво гледате чужди страни , не само от западни балкани ами изобщо от чужбина няма купувачи ?
по т.3 - за строит. материали незнам, за храните-вярно е ( стагфлация според мен ), но това е по скоро предпоставка за спад на цените на недв.имоти
по т. 4 - на статистиките на НСИ (предполагам) им нямам вяра , дори и да не са обнадеждаващи не ги гледам изобщо.
по т.5 - На рекламата това и е работата . Според моите разбирания рекламата е единствено в полза на този който е поръчва .а не на този който я потребява ( с малки изключения)

Това че ще продадеш и веднага ще купиш малко не го разбирам , но не е и моя работа.
Значи че не правиш спекулативна врътка щом в един и същ момент и купуваш и продаваш .
Моите наблюдения ( следя 20-30 имота които ме вълнуват) показват че от месец , два цените си стоят на едно място -с малки изключения -лека корекция надолу
Анонимен потребител
Re: Молитва на влогаря
08-04-2010 - 09:10:06
Какво разбираш под - ще обърне другата страна на плочата???

Един човек иска да си реши жилищните проблеми - спестява пари, купува си жилище. От тук нататък какво го интересува дали цените се вдигат или падат? Той има едно жилище, в което живее, то си е негово. И два пъти да поскъпнат цените и два пъти да паднат той пак ще има едно жилище. Няма да стане нито половин жилище, нито ще станат две жилища.
Така че обясни ми какво го грее един човек купил си жилище за живеене дали цените се вдигат или падат.

Вярно, че може да изпадне в нервна криза като си помисли, че преди две години си е купил "хапартамент" и 30 годишен кредит, а сега със спестените си пари е можело да си купи апартамент и Мерцедес ама това си е негов проблем и не може да обвинява цените за това. Те и 2000 да бяха стигнали той пак щеше да си има "хапартамент" + 30 годишен кредит.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход