Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-04-2010 - 12:47:34
Quote
nearvana
Nacheff, извинявай не исках да се чустваш задължен да отговориш на някакъв анонимен пост. Но понеже отговори така пространно да си кажа и аз по-конкретно забележките към тезата в статията.

Изглежда сме писали допълнително почти по едно и също време и като резултат виждам доста сближени позиции.
Да не забравяме и Борда !
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-04-2010 - 12:59:34
Quote
nacheff


Изглежда сме писали допълнително почти по едно и също време и като резултат виждам доста сближени позиции.
... !

да, така е

за борда, естествено си прав но може да се поеме умерен държавен дълг и да се подкрепи икономиката, например с по-ниски преки данъци



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-29 13:48 от nearvana.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-04-2010 - 19:27:47
Quote
nacheff
Quote
acen1975
нървана,значи в тоя форум ти си от скоро,обаче едно време им бях забранил на съфорумците да четат хърсев....... тоя е рядко срещан малоумник дори и за бг стандартите........въобще не си струва времето и да го коментирате......

Асене, краен си! Ама карай .... на тебе в това ти е очарованието.
Ти по-скоро кажи, вярно ли е, че след като Доу мина 11000 инсайдерите са започнали да продават.

защо да съм краен?ти въобще спомняш ли си коментарите ми по "анализи" на хърсев,където само всичко цъфтеше и птички чуруликаха?
виновни за това ,което стана и ще ПРОДЪЛЖАВА ДА СТАВА са именно такива малоумници като него.
не че си "преписвам" плюсове,ама кажи ми кой освен мен,куку и съветника на президента иванов от англия предупреждаваха ква анархия я чака тая държава?
ми че достатъчно бе орешарски и хърсев да бяха чели форума на имоти.нет,че да вземат мерки навреме,колкото и странно i невъзьможно да звучи........
ами сега,когато вече е късно?какви колани ще стяга хърсев?те трябваше да се стягат точно тогава,когато те ги бяха разпуснали........ами сега?в рецесия вдигане на данъци?
малеееее,само ако знаеш кво се задава в тая държава,вече да си отлетял от там.
чуеш ли учителки да обират банки,кражбите и грабежите да скачат в пъти,хора да се самоубиват заради дългове,а в медиите дянков да ти казва,че очаква 3 пъти по голям ръст в БВП от очакваното........означава,че малко остава до появата на гражданско неподчинение,което мкоже да прерасте в размирици.
на човек,който е живял нормално до вчера и днес изведнъж е оставен гол и бос и на всичкото отгоре дължи пари,тва е роб или крепостен селянин-да знаеш,че тия хора правят най големите въстания..........
напрежението до сега се подтиска с фантазии и обещания в медиите,но почне ли се,а то ще се почне,бг може да влезне в анархия.....
и всичко това заради нищо повече от неправилна монетарна и икономическа политика в последните 5 години,която продължава с пълна пара и днес????????
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-04-2010 - 19:49:16
Goro,защо така ше ни напускаш?то ептем никой няма да остане по тия форуми.
не бой се за гърция-както и преди ти казвах,тя е изкупното агне,че трише да си измива ръцете за абсурдите,които допусна в последната петилетка.има държави,които са много по зле от гърция и това ще се пакаже рано или късно.......ще дойде време ,когато германците ще почнат да плюват по голямата част от европа.....вместо да си вдигнат гълъбите и да напуснат ЕС,освен на гърция в пъти по ще се сърдят на държави като австрия,франция,италия и испания......
гърция и португалия са една капка в морето в сравнение с останалата европа,но поне са най малки и последни са влезли в еврозоната,отпърво политическата игра е да си измиват ръцете с тях.....но рано или късно реалността ще изпъкне........
а тя е,че голдмън сакс не случайно от 2 години играят за разпадане на евросъюза.........
а съюза падне ли,гърция фалира и кредиторите й(главно ЕЦБ) духа супата....
кат ти казвах историята с мерцедеса,ако тегля заем за да си живея и да си изплащам мерцедеса,глупака не съм аз,а този който ми дава парите........и този,който ме е финансирал,като разбере,че се е набутал,отпърво почва да ме плюе,не за друго,а защото друго не може да направиsmiling smiley
разбира се,накрая не аз,а той духа супатаsmiling smiley
поради суверенитета на всяка държава,ДЦК(дълга й) е непокрит с активи-при фалит кредиторите нищо не мкогат да вземат в замяна........
и за разлика от бг,където гълга е предимно публичен и частен и бг ще бъде брутално разграбена,както и в продължения на десетилетия всяка стотинка която влезне в бг ще бъде изсмуквана обратно назапад за избиване на загуби на кредиторите,случая с гърция е предимно държавен дълг-дори и 1 камък няма да могат да изнесат от държавата за тия стотици милярди евроsmiling smiley

в бг си има перфектната поговорка за гаменщината на трише-не е глупака този,който яде баницата,а този,който му я даваsmiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-04-2010 - 19:56:39
Асене , означава ли всичко това че гръцките банки ще вдигнат гълъбите ?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-04-2010 - 20:05:06
Quote
acen1975
защо да съм краен?ти въобще спомняш ли си коментарите ми по "анализи" на хърсев,където само всичко цъфтеше и птички чуруликаха?
Подробности естествено не помня. Знам, че не го харесваш (както и мнозина други), но сега вече разбирам, че това е нещо по-силно от антипатия.
Малко съм изненадан за коментари от Хърсев с цъфтеж и чуруликане. Човекът си управлява компаниите (заедно със съдружниците си, разбира се) и проявите му сред широката общественост са по-скоро медиини и журналистически. Да, в обсъжданото качество е по-подходящо да гледаме на Хърсев точно като на журналист, който по някаква случайност е доктор по икономика :-)) (от някой недолюбван от тебе Бг университет или академия). Хърсев е много отдавна извън властта и няма причина да пее в нечия прослава.
Обратното - статиите му са злободневни и предимно критични, писани са на достъпен език и съдържат ценна информация, особено за непрофесионална аудитория.
Дал съм линк. Това не значи, че трябва да ги прочетеш.
За да не стане грешка - подреждането на Хърсев до Орешарски е некоректно. Хърсев е отговорен за частния си бизнес и за работещите за него хора. Други ангажименти към икономиката и финансите на страната няма.

Quote
Асен
виновни за това ,което стана и ще ПРОДЪЛЖАВА ДА СТАВА са именно такива малоумници като него. не че си "преписвам" плюсове,ама кажи ми кой освен мен,куку и съветника на президента иванов от англия предупреждаваха ква анархия я чака тая държава?
Не сте били единствените, но почти е извън съмнение, че сте били от най-ярките и запомнящите се тук.

Quote
Асен
ами сега,когато вече е късно?какви колани ще стяга хърсев?те трябваше да се стягат точно тогава,когато те ги бяха разпуснали........ами сега?в рецесия вдигане на данъци?
НСИ каза, че рецесията е преборена. Друг е въпросът, че не и вярваме. Ама ти пък да не вярваш на американската статистика. Може да и се вярва, че си събира по-коректно информацията, но ако има нещо за криене намират начин. Ако не става по друг способ, сменят методиката. Официално. А кой ги разбира тези работи. Шепа хора.

Quote
Асен
малеееее,само ако знаеш кво се задава в тая държава,вече да си отлетял от там.
чуеш ли учителки да обират банки,кражбите и грабежите да скачат в пъти,хора да се самоубиват заради дългове,а в медиите дянков да ти казва,че очаква 3 пъти по голям ръст в БВП от очакваното........означава,че малко остава до появата на гражданско неподчинение,което мкоже да прерасте в размирици.
на човек,който е живял нормално до вчера и днес изведнъж е оставен гол и бос и на всичкото отгоре дължи пари,тва е роб или крепостен селянин-да знаеш,че тия хора правят най големите въстания..........
напрежението до сега се подтиска с фантазии и обещания в медиите,но почне ли се,а то ще се почне,бг може да влезне в анархия.....и всичко това заради нищо повече от неправилна монетарна и икономическа политика в последните 5 години,която продължава с пълна пара и днес???????
Е, това вече е много лошо и за съжаление не намирам убедителни доводи да ти възразя.
Моите лични очаквания са за една гореща есен (не климатически).
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 02:04:57
Quote
nacheff
... Имаш поне още няколко мнения, изпей една ода и за бедната България. Не би трябвало да има неотменима историческа причина, поради която да сме безнадеждно по-лоши от тях ! ...

Прав си Начев. Имам още 10 мнения до цифрата дето си сложих 1111. И тъй като сигурно разочаровам 2-3 човека, ще ги запълня когато сметна, ако ми си стори, че нещо е много сериозно и заслужава да се отбележи.
Иначе ми се ще да прекратя по две причини.
Нямам какво толкова повече да кажа. Участвах в няколко теми - главно с тема брокерите и тази тук и се опитах да изложа своята позиция. Най вече срещу стереотипите. От тук насетне ще започна само да се повтарям.
И втората причина е, че форума отнема доста време и създава нещо като пристрастяване. Първото го нямам, а към второто съм склонен... smiling smiley така че се надявам да бъда разбран правилно.

За моята България Начев трябва да напиша реквием!!!
Преди повече от 1000 години един владетел-езичник наредил на просяка да се даде толкова, че да не изпадне отново във нужда, че и да се конфискува имота, на който не изпълнява това му разпореждане! Предполагам, че нито е бил Кейсианец, нито Фридман е чел, ама от разни неолайняри и хаирсъзи е на повече от 1000 светлинни години. Какво общо има България на Крум Велики с българия на разбойниците дето и просяка и имотния облага с 10%?
В моята България Начев, баба ми, майка ми, съседките ни, ставаха и най-напред сутрин помитаха тротоарите и улицата пред дворовете ни. Общинските, държавните, общите, както искаш ги наречи улици! В българия на разбойниците си хвърлят боклука през терасата на същите общи улици!
В моята България имаше високи дувари останали от турско, но с комшулуци към съседите или въобще без ограда. В българия на разбойниците се вдигат бетонни огради към всички...


Дали българите са по-лоши от гърците. Не бих казал. Според Константин Леонтиев (руски философ и дипломат в Цариград) българина не бил славянин, а грък възпитан срещу гърците, както и чеха не бил славяни по характер а немец възпитан срещу немците. Аз не бих правил толкова смели заключения. Мисля, че има както много прилики, така и сериозни различия.
Ще спомена един неуспорим и доста пренебрегван факт за сметка на факта на турското робство. Не беше трудно българина да се съхрани под турско - достатъчно беше да оцелее физически и тъй като оцеля, а културно и духовно превъзхождаше турчина беше само въпрос на време да се освободи. (отварям тази скоба, за да кажа че не сравнявам просто българина и турчина, а два народа на различен етап в своето обществено развитие и с това не искам да подценя турците - просто такъв е бил историческия ход) По важен е други я факт. Че българина оцеля и запази идентичността си в съседство (а за известно време и под пряко управление) с най-издигнатата в културно, цивилизационно и във всяко едно отношение империя в средновековието и то до самия и политически и културен център... Да не задълбавам повече... Мутафчиев тези неща ги е обяснил по-добре, а и темата е за гърците ...

Когато се преместих в Солун, София все още беше по-"столична", по-"интелектуална", по одухотворена... Или поне на мен ми изглеждаше така... За последно в София бях преди няколко дни. Тъжно...

Толкова отрицателни становища за българите в гръцки форуми и преса, колкото се срещат в българските не съм чел. В интерес на истината трябва да кажа, че не съм чел или поне не мога да си спомня нито едно (Пропущам съобщенията в пресата за набезите на българските цигани обрали де що има нещо метално по нивите в серско за да го предадат за старо желязо) с изключение на следния коментар във връзка с мерките, които сега се канят да приложат... Коментара най-общо е "видяхме приложението на тези мерки в България"...

Днес се чу, че сред новите мерки вероятно ще е вдигане ДДС съответно на 13 и 25%. И освен орязване на 13 и 14 заплата в публичния сектор, щели да бъдат орязани 13 и 14 в частния... Да се чудиш, как тъй неолайнярите се бъркат в частния сектор, когато даже съюза на работодателите-фабриканти е против последното... Да се чудиш, как апологетите на свободния пазар могат да се месят в частния бизнес и да определят дали последния ще раздава годишната заплата 10 или 15 пъти в годината...

Ако тези мерки минат, нищо чудно да стигнем и до реквием за Гърция... Но знам ли? - гърците имат някои предимства, които българите непосредствено след рухването на соц. системата нямаха... Основното сред тях е опита и един огромен частен сектор, който няма мутро-комунистически генезис... И някои черти на националния характер, които срува ми се още не са загубили - да казват твърдо Не било на своите, било на чужди управници...
Коментарите тази вечер на леви и десни журналисти отново завършваха с въпроса защо бившите 2ма премиери (при които основно се натрупва дълга) и министрите им още са на свобода... smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 02:21:34
Горо, удоволствие е да ти чета коментарите. Жалко ще бъде да прекъснеш, заради едното 1111. Има неща, които бъдещите читатели биха оценили и липсата на продължение би ги ощетила. Надявам се да осъзнаваш това. Умствения багаж, с който раполагаш е ценен и вероятно разбираш, че не е само за теб. Тези неща трябва да се знаят и са алтернатива на пропагандата и внушението. Някъде там е истината и не ти прави чест, точно сега да се отказваш. Историята учи!
Поздрави!
Да не отварям нова тема
30-04-2010 - 09:17:56
Уважаеми съфорумци,
отправям този зов за помощ главно към тези които са се отказали, се отказват или са редуцирали участието си в този и не само този форум.Моля не спирайте да публикувате актуалните си мнения, противно на това което изглежда форумът не е съставен от десетина стойностно пишещи хора и множество разлайвачи и комплексари. Съществува и друга група посетители, групата на четящите. Много от тях рядко имат какво да кажат и/или не са на нивото на мненията които ги интересуват /визирам и себе си/, но задочното им общуване с интересните и ерудирани членове на форума е скъпоценно. Така както писателя /твореца/ има нужда от публика /дори и само от себе си лично/, така и публиката има нужда от нови произведения. Да резюмирам, като консуматор в този форум ще изпитам остър глад ако от менюто изпаднат месото и захарните изделия и се наблегне само на боб.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 09:20 от iaross.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 12:33:49
Quote
goro
Quote
nacheff
... Имаш поне още няколко мнения, изпей една ода и за бедната България. Не би трябвало да има неотменима историческа причина, поради която да сме безнадеждно по-лоши от тях ! ...

Прав си Начев. Имам още 10 мнения до цифрата дето си сложих 1111.

Жоро,
В бързината си изпуснал една единичка... 11111 ...? smiling smiley smiling smiley smiling smiley

И по темата...

[dnes.dir.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход