Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
21-04-2010 - 13:12:37
За Гърция спасение няма...
...и се оказа че както се очкваше, че 30 млрд няма да са достатъчни... водовъртежът май е по-силен...

А какво предстои да се случи като следствие в Западна Анадола, ще разберем до 1-2 години.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-21 15:37 от Баш Брокеро.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
21-04-2010 - 15:52:33
Давай, направи списък на всички германци, които бият жените си. И ... надявам се да не смущавам теориите ти, но Хитлер го извади от списъка, просто защото не е бил германец, въпреки че много му се е искало (както някои българи неистово желаят да бъдат гърци *pardon*).
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
21-04-2010 - 22:38:24
Quote
king_for_a_day
Давай, направи списък на всички германци, които бият жените си. И ... надявам се да не смущавам теориите ти, но Хитлер го извади от списъка, просто защото не е бил германец, въпреки че много му се е искало (както някои българи неистово желаят да бъдат гърци *pardon*).

Тъкмо започна да се самоукорявам, колко несправедлив съм спрямо германофилските чуства и немската дебелащина, как е непочтено от моя страна да поставям всички немци под общ знаменател, като припомням факти от близката история, и ще се намери някой крал за един ден да обяснява, че стадото нямало никаква вина в една масова истерия, а коча дето го водел, пък той коча бил с по различна кръв... smiling smiley Имахме една фраза "изпаднал германец"...
Няма как да не се съглася, че подобни кочове се появиха и в други стада, но стадата там се разделиха и само някоя и друга дръглива овца последва богоизбраните водачи. Не че сред немското стадо е нямало кози на свой крак, но твърде малко и затова то има облика който има. И именно това прави Германия опасна, както за Европа, така и за самата себе си!
Незнам колко българи искат да бъдат гърци, но сигурен съм, че на някои им се иска да са немци - в този форум освен един непоправим Андрешко, ако и да има други на страната на комшията, си мълчат. Гъзолизците на Голиат са неуспоримо повече, и във всички времена, преди появата на Давид, те са били повече. Може да ги боли, ама им е хубаво...
Спирам с немците. Каквото имах за тях и профанската им политика (не само тяхна), според мен, последната година, го казах гарнирано с много сол, оцет и източни подправки... smiling smiley

Темата беше за Гърция.
На този ден преди години група офицери от гръцката армия правят преврат и в южната ни съседка се установява режима на полковниците. (Никога не съм знаел точната дата на преврата, но днешните борци за демокрация не пропуснаха да я припомнят. ) Не искам да коментирам етичното или политическото измерение на този факт. Само два фрагмента.
Първи фрагмент. Преди няколко години гледах интервю с един високопоставен днешен затворник и главен участник в преврата. Много възрастен вече, но с бистър ум, нескрито офицерско честолюбие, самочуствие и сдържаност. Попитаха го дали съжалява за тогавашните си действия, имайки предвид днешната политическа действителност. "Не съжалявам. Но, ако можех да го предвидя, щях да бъда много по-безкомпромисен!" беше отговорът.
Втори фрагмент. Пак преди няколко години. Говоря си с един от нашите майстори, отдавна в пенсия, за политика. Споменава ми за комунистическия режим. "Вие пък - казвам - си имахте Пападопулос!"
И тогава ми обяснява приблизително следното.
"Ти какво си мислиш, че беше Пападопулос? До Пападопулос селяните, че и не само те, бяха потънали в дългове, той им ги прости. До него само днешните аерджидес (от аеро - въздух т.е. въздухари, но смисъла му е "продавачи на въздух" ) бяха добре. При Пападопулос, като изровиш две кила картофи от нивата си можеше да седнеш и да ги продадеш пред вратата си без да ти диша във врата нито данъчен, нито някой разбойник да иска пай! Само да комунистваш и да политиканстваш не можеше, както и някой да не си плати сметката де...
Едно ще знаеш. Остави държавата без дългове и където караш по път дето не люлее колата ти по негово време е правен..."


У нас като се чуе социализъм последните две десетилетия мнозина демократи получават алергия. Без да съм привърженик на философията им ще кажа само, че благоденствието на западна Европа от последната четвърт на миналия век се дължи донякъде, ако не и в голяма степен и на социализма.
Разбира се, подобно нещо днешната шайка разбойници пропагандираща пазарния фундаментализъм не би го признала. Тя, ако можеше и правилниците за движението по пътищата би отменила! Така де! Какъв по-добър регулатор от свободния пазар, на който ние ще решим кой колко ще произвежда, колко е способен, колко ще получава и в кое платно ще кара!!! ... Да живее свободното картелиране!!!

Мисля си, последните седмици, че не толкова самата идеология на една политическа система е важна, колкото нейната способност да прилага библейските норми... smiling smiley
Не кради, не лъжи, не убивай...
Кесаревото - кесарю!*
"Обичай ближния си"**

----------
*кесар - от Цезар. Една от титлите на римският император. Според источно-римската (византийската) доктрина Кесарят е извор на всеки закон (Улпиан), и макар да стои над тях е подчинен на законите. Въпреки, че е свят и наместник на бога на земята, бил е принуден да носи акакий (торбичка пълна с пръст) в официалното си церемониално облекло за да помни, че от пръст е направен и е света не неговата персона, а институцията представляваща римския народ... Византийска му работа...
**"Обичай ближния си" - роман на Ремарк. И те са дали нещо на света smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-22 06:01 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
23-04-2010 - 13:45:30
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
26-04-2010 - 19:28:41
avatar
Quote
gogolcho
Гърция поиска задействане на спасителния план

Брей да му се невиди. Толкова бързо ли? А ужким не се знаеше дали изобщо гърците щяха да искат задействане на плана???
Работата нещо май е на зор, така както ми се струва.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-04-2010 - 07:13:52
Гледам и слушам новините. И все повече губя ориентация. Като Пунди...
Имахме американска ипотечна криза.
после американска криза
после световна криза...
А сега гръцка криза...
гръцка дългова криза по-голяма от всички останали кризи... гърците изядо.а парите на света и сега ще требе да плащат!!! Мама им и византийци!!! Не само стартираха европейската цивилизация, ами и шалтера ще и дръпнат!

Чета днес в един друг форум, че парите, които са напечатани последните 2 години били много пъти повече от американските ипотечни загуби... Ама много много пъти... Имотите изглежда са само върха на айсберга...

В друг форум пък отбелязват, че загубите на източна Европа след разпада на източния блок надхвърлят многократно загубите им от световните войни... Па си викам да проверЪ дали е вярно... Да видЪ загубите в жива сила. ВСВ. За България, за другите незнам. Жертви - къде 30 иляди... . Днес - спасили се емигранти - има-нема 2 млн!!! И още максимум 50-60 иляди, съдейки по помпозните домоподобия сред олющените фасади на "бомбандирана" София...

Плячката на изток е на попривършване и неолайнярската пасмина започна да се самоизяжда. Наред е Португалия...

За днешните политико-икономически "елити" става въпрос... Като цяло. Не само за нашите - нашите са бледо подобие на своите патрони...
За немите със метално-звънтящата реч ще се въздържа, както обещах...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-27 07:15 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-04-2010 - 09:31:52
:]Ситуацията е близка до положение!Против спасителния заем са гръцките профсъюзи и германското правителство ,а за заема и финансовата помощ е наш кир Георгакис и Папандреу!Дали Жорето не списва в тая тема от меркантилна проправителствена солидарност?Сигурно изпадат сребърници от някое чекмедже-програмка на гръцкото правителство за "популяризиране"на гръцката държавна политика сред съседните страни и стимулират активността на Жорето!:]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-04-2010 - 11:38:13
Quote
фло
... Против спасителния заем са гръцките профсъюзи и германското правителство, а за заема и финансовата помощ е наш кир Георгакис и Папандреу!...

Против заема е също и гръцката комунистическа партия! Солидарна е с бившата комсомолска ръководителка, а днес строен "лидер" на голяма страна, за която казахме няма да пишем... И мнозина, като наш(а) Ф.Л.О. Да се чудиш, колко еднакво мислят!
Комуниста цвета си мени, но нрава не!

Дали Попандреев е "за" заема или "не" незнам. По скоро си мисля, че избора в случая не е негов.
Моя милост пък е съвсем некомпетентна по-въпроса, а и смятам, че не познавам достатъчно фактите... С една дума нито съм "за" нито "против" заема... Само против политиката с ботуши!...

Наумих си, последния ми пост 1111ти (суеверие - не можах да се спра на 1000smiling smiley ) да бъде нещо от рода на ОДА ЗА ГЪРЦИЯ - да разлая малко гръкофобите... smiling smiley Та се чудех с какво да запълня оставащите предходни... Ф.Л.О. ми даде тази възможност!
Благодаря Ф.Л.О.!

---------
Ф.Л.О. - точното значение е: без значение., всеки може да си го измисли., няма значение., специалист по всичко... smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-04-2010 - 12:56:59
Quote
goro


Наумих си, последния ми пост 1111ти (суеверие - не можах да се спра на 1000smiling smiley ) да бъде нещо от рода на ОДА ЗА ГЪРЦИЯ - да разлая малко гръкофобите... smiling smiley Та се чудех с какво да запълня оставащите предходни... Ф.Л.О. ми даде тази възможност!
Благодаря Ф.Л.О.!

smiling smiley

Goro, това за "последният пост" леко ме натъжава. За мен си един от най-ценните участници в този форум, независимо от някои различия в мненията ни за "Гърция-Германия", "северни-южни народи" и подобни. В случая е най-вероятно ти да си пристрАстен и леко краен, а аз не-достатъчно компетентен в подробности, точни данни и естественно вътрешен поглед на нещата в Гърция. Каквото и да е, това не те прави в моите очи по-малко ценен като човек и като присъствие във форума.

Бих се радвал да продължиш да пишеш, освен ако не си убеден, че си губиш времето тук и си решил да се откажеш от адикцията, наречена форум (все едно да спреш цигарите) smiling smiley

Приятелски поздрави!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-04-2010 - 14:25:05
Quote
goro

Благодаря Ф.Л.О.!

Моля, Жоре!Пак заповядай!*write*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход