Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 23:34:34
Преди няколко години имахме работник от едно белоградчишко село който ми отвори очите за едно нещо стояло пред мен дълго време.Той всъщност си беше фалирал търговец на дървен материал с богат житейски опит и можеше да ми бъде баща но както и да е.Та от човека разбрах че умния трябва не само да използва по-глупавия(по какъвто и да е начин) а и да отговаря за него бидейки по умен от него.Същината на разбраното бе че да си умен е ОТГОВОРНОСТ.
Тук във форума има доста умни и интилигентни българи емигрирали по различни причини.Всеки с неговите си причини осъзнати и неосъзнати(по мое мнение 70-80%си мислят че го правят за пари но дълбоката причина е друга, както и да е)Има още хиляди знайни и незнайни умни българи в странство даващи акъла и енергията си за страната в която са правейки я "ПО" във всяко едно отношение само не и България.Виждам ви че искате да помагате с най-важното което имате "мозъка" и го правите(поклон за което) но България би била по-добро място за живеене ако си бяхте останали тук.За да сте в "контра" на хората създали комунизма.
Патриотизма го виждам като едно от проявленията на божествената мъдрост(събаряйки кулата във Вавилон и разбърквайки езиците на народите) и това нещо е у всеки иска или не иска.Всяко отдалечаване от него е като да се отделяш от същността си.В последните стотина години се хвърлят страхотни средства за неговото изкореняване или довеждането му до уродливи форми(например нацизма)Струва си човек да се замисли защо?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 02:04:31
Додо, някъде я имам задачката и съм я оставил за отпуската. Истинската, не принудителната. smiling smiley Иначе, това е 1111 ми пост и уверявам те iaross повече боб от мен няма да яде smiling smiley, иначе ще я/го изложа на риск и с производните от яденето му - продължа ли, неминуемо ще ги има, а може и тук таме да съм се изтървал вече...
Ще ме прощавате! smiling smiley

Quote
acen1975
:]:]
Жоро,ша требе да черпиш.......
по тоя начин дори не трябва и никаква помощ на гърция....туй е предостатъчно......
шиткане на облигации,залагане при трише,взимане на парите,купуване на облигации,шиткане на трише,взимане на парите,купуване на бондове,шиткане на трише......
....

Асене,
черпенето не е проблем! Само кацни тука! smiling smiley
Между другото, след като нещата стигнаха до тук, не виждам какво друго можеше да направи Трише, след като не го направи когато трябваше... А що се касае до рейтинговите агенции, още от Леман си мисля, че трябваше да им се бие шута.
Сега стискат Гърция за гушата пък тя ги държи за топките!!!
Проблема е, че ще убият всякъкъв бизнес тук! Засега освен 23, 13 и 7% (островите) не пипат частния бизнес, но при 4% надолу тази година и 2 догодина... Аржентина и бунта на тенджерите им ще изглеждат като приказка.
Значи тук, когато полицията не си върши работа, в някое отдалечено село да речем и зачестят грабежите, обикновено репортажите по телевизията дават разни мустаклии дядовци, щото там само дядовци са останали, извадили ловните си карабини и заплашващи... кого мислиш? Държавата! Ако не си вършела работата щели да вземат закона в ръцете си! smiling smiley

По горе, разни "интелигенти", говориха за "глупавия" български народ.
Диян засегна темата за отговорността...

Гледах две интервюта тази вечер. С правителствения говорител и министъра на икономиката, а сега надавам ухо към поредното предаване. Не бих желал да бъда на мястото нито на министъра, нито на говорителя, нито на депутатите сега.
Предаванията се водеха от едни от най-уважаваните журналисти. До толкова, че според мен биха могли да свалят което и да правителство на власт тук...
Ще нахвърлям някои чути фрази...
Трангас (десен журналист):
Защо не преговаряхте за преразглеждане на сделките, за които е доказано, че са на двойни и тройни цени и са взети подкупи?
Ще влязат ли в затвора бившите министър-председатели?

Хаджиниколау (десен, клонящ към центъра журналис - по принцип изключително сдържан, за това този изказ е от особено значение при него): Ама господин министре, вие сега с пет корумпирани лекаря и трима митничаря ли ще се оправдавате? Ние питаме кога ще видим политици на подсъдимата скамейка - тези които даваха нарежданията за големите държавни поръчки и заемите?

Докато текат тези интервюта в един от от държавните телевизионни канали група учители блокират министъра на образованието, която трябва да даде интервю. Интервю няма. Влиза полиция, министърката се измъква през някъкъв черен вход. Хаджиниколау (същия много сдържан журналтит - буквално): "Там падат дебели тояги!"

В сегашното предаване. Пенсионери, предприемачи, депутати... След тирадата на една от пенсионерките, един от депутатите и отговаря, че е от 20 години депутат и не се чуствал за нищо виновен и е леко нападателен и непочтителен.
Триандафилопулос (водещ и умерено ляв журналист, според някои комунист, от тези срещу които има по едно дело месечно и се охраняват от държавата, щото ако му се случи нещо, последствията са неясни): Не се дръжте така с поканените ми! Вие и 300те (депутатите) заслужавате народа да ви избеси на стълбовете около парламента! Вие къде бяхте, не знаехте ли какво става, или предпочитахте да аплодирате министъра дето от трибуната на парламента заплашваше да ме вкара в затвора...


За изказванията на хората от тук от там, не ми се говори - те са твърде крайни. Само един пример: Да ви кажа господин Триандафилопуле, какво казват в нашето село. Камилата я товарели щото коленичела... Умря тази камила. И ония там, дето направиха дълга, да им припомня, че полковниците оставиха държавата с 0 дълг и те го направиха галактически... Те май забравиха, че трябва да ни служат... Докато не видим от тях в затвора не приемаме нищо...

Долу горе, това са настроенията един ден след обявяване на мерките и 110мл-дния заем за Гърция. Засега всичко е спокойно и се надявам освен правителството, да няма друг проблем.



За гръкофобите: предадоха ми изказване на западен политик или журналис, не можаха да ми кажат - Без Гърция, Европа (че и името и гръцко, бел. моя ), ще е като без акт за раждане - копеле демек!


Беше ми много драго да си чаткам на български нещо извън ежедневните теми в семейството!
Живи и здрави!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 07:36:03
avatar
Успех в начинанията goro.
От теб научих невероятни неща за Гърция, за ситуацията Там, и погледа от Тук.
С пожелания за лек зехтин, студено узо, и дебела сянка.
*ok*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 08:46:13
Ако си жаден ти стига и чаша вода.

Гърците се опитаха да утолят жаждата си с язовир.

И сега са изключително изненадани, че се давят...

И искат да бесят депутати.

А га маа кифтаците ни риваа.

Да обесят 300 ... пардон, цифрата е отново митологична ... 299 депутати, а единия да го удавят.

В чаша вода.

------------

Наглост било да бутнеш баба си по стълбите и да я питаш защо се е забързала така. Изключителна наглост пък е да обесиш депутат, защото ти е разрешил да крадеш в продължение на 20 години...


Тодор Колев изигра чудесно ролята на Пурко в "Господин за един ден". На финала Пурко си тръгна сам самичък с флигорничката.
Сега гледаме мащабна копродукция по същия сценарий в съседна Гърция, но на финала Пуркос иска да запали банката, да обеси депутатите, да разбие магазините и прочие. Това прави филма неочаквано тъп.

Един приятел парашутист ми каза, че първият скок не бил страшен. Шок, адреналин и си долу.
Страшният скок бил вторият.

Та в Европа и по света са напълнили гащите от страх за следващия, след Гърция.

Отваряйте нова тема...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-04 08:47 от коганев.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 09:57:19
avatar
Ми Коганев, аз предложих да почнем да залагаме, колко ще са окажат следващите дето са лъгали със стъкмистиките си ЕС.:]. Май ще се окаже, че са повече от пръстите на ръката, от което не знам какво следва за еврото и за бъдещето на общата валута...

Дано не излезе прав Асен, че омразните немци (дето не искат друг да им харчи паричките за бетонни инвестицийки :]) може да поискат да си въведат отново марката в обращение.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 16:16:32
Quote
goro


Асене,

Сега стискат Гърция за гушата пък тя ги държи за топките!!!

Жоро,виж как добре си описал ситуацията.....че след вчера се видя,че стискането за топките е по болезнено от стискането за гушатаsmiling smiley

тва е триумф за гърция и няколко други държави и ......голямо падение за германия.......
тва е нещо много по голямо от всяка друга помощ......помоща може да е еднократна,трише е веченsmiling smiley
обаче забелязваш ли кво се случва с еврото?
сега кат отворят американците да видим фед ще се намесили в дъмпване на долари,че да успокои спада,че иначе мноооооого лошо......
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 16:37:40
Quote
acen1975
Quote
goro


Асене,

Сега стискат Гърция за гушата пък тя ги държи за топките!!!

Жоро,виж как добре си описал ситуацията.....че след вчера се видя,че стискането за топките е по болезнено от стискането за гушатаsmiling smiley

тва е триумф за гърция и няколко други държави и ......голямо падение за германия.......
тва е нещо много по голямо от всяка друга помощ......помоща може да е еднократна,трише е веченsmiling smiley
обаче забелязваш ли кво се случва с еврото?
сега кат отворят американците да видим фед ще се намесили в дъмпване на долари,че да успокои спада,че иначе мноооооого лошо......

Няма да се намеси. Време е да дадът въздух на европейските икономики.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 16:41:39
Quote
acen1975
Quote
goro


Асене,

Сега стискат Гърция за гушата пък тя ги държи за топките!!!

Жоро,виж как добре си описал ситуацията.....че след вчера се видя,че стискането за топките е по болезнено от стискането за гушатаsmiling smiley

тва е триумф за гърция и няколко други държави и ......голямо падение за германия.......
тва е нещо много по голямо от всяка друга помощ......помоща може да е еднократна,трише е веченsmiling smiley
обаче забелязваш ли кво се случва с еврото?
сега кат отворят американците да видим фед ще се намесили в дъмпване на долари,че да успокои спада,че иначе мноооооого лошо......

Асенка, знам, че валутите не винаги следват фундамент и не обичаш да даваш прогнози, ама все пак да те питам:

Как виждаш средносрочно (до края на 2010) две двойки: EUR-USD и CAD-USD? Канадюхите първи вдигат лихвите, ама хамериканците като ги вдигнат е на по-голям обем пари. Както Щатите нямат сметка от висок долар спрямо евро, така и Канада няма сметка от висок CAD спрямо USD, та гледат да го контролират, нал' основно експортират в САЩ (като се вдигне много и централната банка изкупува някой и друг милиард USD и канадския долар се успокоява). От друга страна в едно скорошно изказване, шефа на канадската централна банка предупреди бизнеса да си прави сметките за работа при висок CAD. Малко е спам в темата, ама само тук пишеш на този форум.

П.П. Докато напиша, Барба ме изпреварил... Той тръгнал щатския... Все пак до края на 2010 какво мислиш за тези две двойки?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-04 16:57 от BulCan.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 16:46:48
Quote
acen1975

тва е триумф за гърция и няколко други държави и ......голямо падение за германия.......
тва е нещо много по голямо от всяка друга помощ......помоща може да е еднократна,трише е веченsmiling smiley
обаче забелязваш ли кво се случва с еврото?
сега кат отворят американците да видим фед ще се намесили в дъмпване на долари,че да успокои спада,че иначе мноооооого лошо......

да, трише в момента е "героя" на немците. още им пази топло свръхинфлацията и изпадат в паника при тази политика на ЕЦБ.
От друга страна паритет с долара би било чудесно за износа на германия - вътрешното потребление е тотално зле.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 16:50:37
Quote
BulCan
Quote
acen1975
Quote
goro


Асене,

Сега стискат Гърция за гушата пък тя ги държи за топките!!!

Жоро,виж как добре си описал ситуацията.....че след вчера се видя,че стискането за топките е по болезнено от стискането за гушатаsmiling smiley

тва е триумф за гърция и няколко други държави и ......голямо падение за германия.......
тва е нещо много по голямо от всяка друга помощ......помоща може да е еднократна,трише е веченsmiling smiley
обаче забелязваш ли кво се случва с еврото?
сега кат отворят американците да видим фед ще се намесили в дъмпване на долари,че да успокои спада,че иначе мноооооого лошо......

Асенка, знам, че валутите не винаги следват фундамент и не обичаш да даваш прогнози, ама все пак да те питам:

Как виждаш средносрочно (до края на 2010) две двойки: EUR-USD и CAD-USD? Канадюхите първи вдигат лихвите, ама хамериканците като ги вдигнат е на по-голям обем пари. Както Щатите нямат сметка от висок долар спрямо евро, така и Канада няма сметка от висок CAD спрямо USD, та гледат да го контролират, нал' основно експортират в САЩ (като се вдигне много и централната банка изкупува някой и друг милиард USD и канадския долар се успокоява). От друга страна в едно скорошно изказване, шефа на канадската централна банка предупреди бизнеса да си прави сметките за работа при висок CAD. Малко е спам в темата, ама само тук пишеш на този форум.



канадците няма проблем да имат скъпа валута,напротив,защото те са къмодити износители.

за сащ е много лошо скъп долар.
за европа е добре евтино евро,проблема е,че то може да рухне,а не да падне леко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход