Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 12:55:50
Някой да изтрие осемстотин мнения от въпросните 1111 и така ще се освободи ресурс за още осемстотин. Пък и цифрата е харизматична - сложи (променено от "слага" - редакцията моя, за по-добра видимост на намека) началото на дълга серия автоголове с фанфари и оди за възхвала...

Бербатов е виновен за всичко!!!

Ето я целта на гръцкото правителство:

"Мерките, които трябва да предприемем, са необходими за предпазването на нашата страна, за нашето оцеляване, за нашето бъдеще, така че да можем да си стъпим здраво на краката. Това е наша патриотична отговорност, която ние ще поемем, независимо от политическата цена"

За мен беше интересно да прочета това, защото то отговаря на онова странно усещане, което остава у всеки, който е бил макар и за кратко в Гърция. Гърция оцелява, предпазвайки се от приятелски подадените й ръце в цялата й история.

За мое огромно разочарование не мога да формулирам целта на българското правителство. Нито на усет, нито от цитати.

Онези ги мият с маркучите и ги разпръкват със сълзотворен газ, а нашите не можеш ги изкара от чалгатеките.

Затова Гърция ще я има.

А ние...

Всъщност някой може ли да формулира ясно и разбираемо целите на нашето правителство? Оставете ги Фридман и Портър на мира - дайте да видим имаме ли някаква представа защо е целият този зор да се говорят страшни неща и да се правят страшни глупости?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 13:35 от коганев.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 14:26:59
Quote
Muza
... И по темата...
[dnes.dir.bg]

Та за да допълня темата Муза, а и за да стане по-ясна откъде извира патриотичната отговорност на Попандреев реших да преведа откъси от едно от писмата, които напоследък стигат до имейла ми и циркулират в Гърция и гръцките блогове.
...една друга Гърция, малко позната...

Quote
ИМА НАДЕЖДА
Пиша това писмо воден от съобщенията преди няколко дни в медиите, че правителството ще премахне самооблагането (нещо като патентния данък, бел. моя, както и всички бележки в този цвят) за всички професии с изключение на депутатите, заради една поправка Z...
....
... направих малко сметки ... съгласно които годишното възнаграждение на нашите депутати възлиза на 150000 евро... за които ще платят само 4500 евро данъци...
Черешката (на върха на тортата) обаче са съдиите, спрямо възнаграждението на които се изчислява депутатското обезщетение, надушиха кеша и се постараха същата поправка да важи и за тях...
.... всичко това мина със ситни букви в новините...
... не съм счетоводител, но според новата данъчна стълбица дължимия данък трябва да е 55000 е. приблизително...
... имали сътоветното желание (да бъдат обложени като всички граждани) но законът не им позволил...
...

Срам за вас "достойно-почитани" господин попандреев (малката буква не е правописна грешка) спасителю на Нацията и Родината, защото и в този критичен момент, в който със сълзи на очи ни обявяваш последващата смърт на Гърцийката ни ...., имаш дързостта да поискаш от народа да пожертва семейства, къщи, отглеждането на децата му с лишения, които само на страна в окупация могат да се оприличат.
Срам за вас "достойно-почитани" господин самара (г. караманли се подразбира от само себе си) за разсипията до която докарахте страната ми и театралните ви постановки...
Срам за вас "достойно-почитани" господин карадзафери (лидер на дясна формация откъснала се от неа демократия с националистически уклон) тсипра (същото, ама за откъснали се от пасок и без национализъм) и госпожа папарига (на комунистическата партия) защото издигнати уж като партии на народа вместо да биете барабана и да информирате народа за въпюещата несправедливост предпочетохте да оставите народняка на неговата наивност и да си напълните джобовете.
Срам за всички вас заради еснафското сдружение на които аз, гордия с гръцкия си произход днес ме е срам да кажа, че съм грък.
За съжаление (ваше) съм доста реалист за да повярвам, че който е виновен ще отиде в затвора ... и на игричките ви с разследващи комисии хвърлящи прах в очите на народа ... (имащи за цел единствено) ... да го накарат за пореден път да даде и последната си капка кръв за мутрите ви. ... но ще потърся, каквото е останало от романтизма ми макар и в последния момент да ви накарам да прокървите заедно с нас.
...

В бедното ми мозъче, което няма вашето образование и опит се въртят едни такива мисли, които могат да подскажат някои решения или да накарат да помислят вашите големи мозъци.
(тук има някои предложения, ще ги синтезирам накратко, като
- депутатските възнаграждения да не превишават 50000 заедно с "прилаганите алхимии от участие в комисии и пр.."
- да работят до 65 годишнината си или до направата на 35години стаж като всички гърци
- да не се избират хора под 35 години, които преди това да имат поне 5 години стаж за да видели как гърка си изкарва хляба преди да законодателстват
и др...)

....

Поиска ми значи господин попандреев (и се обръщам към теб, защото по погрешка се случи ти да си премиер) да прокървя за да се спаси моята Гърция (защото тя твоя, не е) и ти отговарям: С ЦЯЛАТА СИ ДУША. Връщам обаче въпроса - ще прокървиш ли заедно с мен ти и глутницата ти...
....
Да не забравиш скъпи...
...
Да не се изненадаш значи, ти и останалите виновни от всички партии, ако дойде деня в който народа ще се събере около сградата на Народното Събрание (без маски, качулки и каски) с намерението да влезе вътре, пък... когото вземе дявола, защото вие ще сте го докарали до този момент...
...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 14:29 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 14:53:00
Quote
goro
Имам още 10 мнения до цифрата дето си сложих 1111. И тъй като сигурно разочаровам 2-3 човека, ще ги запълня когато сметна, ако ми си стори, че нещо е много сериозно и заслужава да се отбележи.
Иначе ми се ще да прекратя по две причини.
Оставих важната мисия за последния си днешен постинг! На тебе обаче, смятам да ти обадя за какво иде реч :-))) - нищо, че е тайна!
Има един колега от форума, Горо му викат, който с дружни усилия настоятелно трябва да поканим да остане сред нас. Възнамерявам и теб да привлека за изпълнението на тази задача.
Форматът и обемът на участието не е от значение. Дори засвидетелствуването на някаква форма на присъствие е условно достатъчно. Колегата йяросс го е изложил много силно и убедително.

Quote
Горо
Нямам какво толкова повече да кажа. Участвах в няколко теми - главно с тема брокерите и тази тук и се опитах да изложа своята позиция. Най вече срещу стереотипите. От тук насетне ще започна само да се повтарям.
И втората причина е, че форума отнема доста време и създава нещо като пристрастяване. Първото го нямам, а към второто съм склонен... smiling smiley така че се надявам да бъда разбран правилно.
Не възразявам защото и при мен битуват такива мисли и чувства. И все пак!
Често съм бил почти на прага да кажа на някои скоро регистрирани колеги, които в началото показват явни признаци на еуфория, почти екзалтация от подкупващото ново общуване във форума и дори са агресивни в завземането на територия: Хей, давайте го малко по-кротко. Не прекалявайте. Аз се връщам от мястото, за което сте се запътили и искам приятелски да споделя, че няма да е все така, че съм поуморен, понякога изпълнен с досада, друг път яростен. Често ми се случва да изпитвам дискомфорт и да коря остро себе си, че съм си "обещал" да се махна от това "място", а по непонятна причина отново посягам да се докосна до него!

Виждаш, че въобще не сме различни ! Настроението и нагласата ти са разбираеми.
Няколко пъти, когато съм се хващал с подобни мисли, си казвам : Я не се взимай толкова сериозно !

Мисля, че си струва да се отграничи доброто. Има го !
Всеки сам за себе си ще реши, кое е то и как да изкара на преден план.
Пък и струва ли си да се хвърли на боклука един съграден образ и "биография"! Искаш или не - ти ги имаш тук.

Quote
Горо
За моята България Начев трябва да напиша реквием!!!
Преди повече от 1000 години един владетел-езичник наредил на просяка да се даде толкова, че да не изпадне отново във нужда, че и да се конфискува имота, на който не изпълнява това му разпореждане! Предполагам, че нито е бил Кейсианец, нито Фридман е чел, ама от разни неолайняри и хаирсъзи е на повече от 1000 светлинни години. Какво общо има България на Крум Велики с българия на разбойниците дето и просяка и имотния облага с 10%?
В моята България Начев, баба ми, майка ми, съседките ни, ставаха и най-напред сутрин помитаха тротоарите и улицата пред дворовете ни. Общинските, държавните, общите, както искаш ги наречи улици! В българия на разбойниците си хвърлят боклука през терасата на същите общи улици!
В моята България имаше високи дувари останали от турско, но с комшулуци към съседите или въобще без ограда. В българия на разбойниците се вдигат бетонни огради към всички...
За нея става дума. С болка!
За окаяната ни днешна държава, която жестоко насилват и обладават, хич и не отварям дума.
Но, и това ще мине !

Quote
Горо
Ако тези мерки минат, нищо чудно да стигнем и до реквием за Гърция... Но знам ли? - гърците имат някои предимства, които българите непосредствено след рухването на соц. системата нямаха... Основното сред тях е опита и един огромен частен сектор, който няма мутро-комунистически генезис... И някои черти на националния характер, които срува ми се още не са загубили - да казват твърдо Не било на своите, било на чужди управници...
Коментарите тази вечер на леви и десни журналисти отново завършваха с въпроса защо бившите 2ма премиери (при които основно се натрупва дълга) и министрите им още са на свобода... smiling smiley
В Гърция и при гърците има сероизно респектиращи неща. Казах го и го повтарям. Казва ти го един "германофил", та да знаеш, че идентифицирането с дадена "позиция" не значи задължително отричане и агресия срещу всичко друго.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 16:11:09
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 17:17:30
Quote
коганев

За мое огромно разочарование не мога да формулирам целта на българското правителство. Нито на усет, нито от цитати.

Имитация на пожарогасене. С променлив успех ... имитацията, а не пожарогасенето

Quote
коганев
Онези ги мият с маркучите и ги разпръкват със сълзотворен газ, а нашите не можеш ги изкара от чалгатеките.

Затова Гърция ще я има.

А ние...

+1 !!!! кратко, ясно и много вярно! Мерси ...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 20:58:15
Еееехх Горо, кофти ми е да разбера , че приключваш с писането в имоти.нет.
Решението си е твое,но ако размислиш ще е супер за всички(предполагам) във форума.

Каквото и да решиш ти пожелавам успех, късмет и здраве!!!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 21:38:32
И аз моля Goro да остане с нас. Натоя форум пика му беше преди 2-3 години, какви страсти се развихряха само като си спомня, след това центъра на тежеста се поизмести. На мен ми харесваше когато спорехме за икономика, беше интерсно. Сега редко се отварят подобни теми. Тези с участието на Goro са едни от най-интерсните в наше време за това моля да размисли още веднъж преди 1111.

_________________
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-04-2010 - 21:47:14
Абре Жоро, един грък като тебе ли би постъпил? *beer*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
01-05-2010 - 13:11:12
Quote
nearvana
Quote
коганев
За мое огромно разочарование не мога да формулирам целта на българското правителство. Нито на усет, нито от цитати.
Имитация на пожарогасене. С променлив успех ... имитацията, а не пожарогасенето

Quote
коганев
Онези ги мият с маркучите и ги разпръкват със сълзотворен газ, а нашите не можеш ги изкара от чалгатеките.
Затова Гърция ще я има.
А ние...
+1 !!!! кратко, ясно и много вярно! Мерси ...

Коганев,
днешното управление в България е края на мутро-комунистическия капитализъм в България - неговия апогей и естествен завършек! Той показа всичко, на което е способен - върха на своите възможности - до заемането на премиерския строй от бивш "охранител". Дори като "охранител" (не искам да ползвам друга дума за да не бъда циничен) да е бил най-чистия, най-неизцапания, най-невинния, управлението на б.б. не е нищо повече от еманация на протичащите последните 20-30 години процеси.
То е и края на "пиянството на един народ" в най-лошата му страна. Край на лъжливите му представи, че гласувайки за големия крадец и разбойник ще бъде бъде опазен от малките такива. Край и връщане към изконните му нячала ("Вълка козината си мени, но нрава си не." "На лъжата краката са къси", "За лудо работи - за лудо не стой" и т.н.)...
Връщане ето тук:
Вино пият 50 юнака,
вино пият в механи широко.
Вино пият, вярна клетва дават.
Кой са закле във жена и дечица?
Кой са закле във жена и дечица?
Кой са закле във първо си либе?

Ала Марко няма що да кълне,
че са закле във кон и във сабя
Че са закле Марко във кон и във сабя,
а дружина вяра му не хваща,
че кон било кучешка нахрана,
сабя било студено желязо.

....




Надявам се, че б.б. ще е последния неженен (разведен) премиер на България, колкото и това да звучи старомодно!

Надявам се също, че завръщащи се като nearvana и такива като Scyther ще имат силата и волята да променят нещата. Безпокои ме единствено тяхната безцеремонност... Народа има своя дял отговорност в процесите, но главната отговорност е на неговите интелектуални и духовни водачи, кметове, бизнес шефове, премиери и пр... тези които следва... Той го прави интуитивно и когато такива не се намират или усеща с чуствата си, че са поредните измамници се затваря в кръчмата, а най-здравата му част у дома си и дори не поглежда изборните бюлетини!
Безпокои ме също и демографското развитие - може да се окаже непреодолима пречка, както и възможността за изпадане в анархията за която Асен говори...



Quote
Scyther
...Умствения багаж, с който раполагаш е ценен и вероятно разбираш, че не е само за теб. Тези неща трябва да се знаят и са алтернатива на пропагандата и внушението. Някъде там е истината и не ти прави чест, точно сега да се отказваш. ...Поздрави!
Не знам за умствения багаж - напоследък дълго време ровя за да намеря кой беше казал това или онова или не мога да си спомня някое име... smiling smiley А и познавам доста умни хора, за да се крепи самочуствието ми на това.
Важни са началата (принципите - на гръцки arxes - но по интересен е превода: начала=власти, от което лесно се стига до хегеловата идея и "абсолютна идея" ), които изповядваш и в по-малка степен колко си умен или начетен според мен. Без да съм безгрешен, имах късмета да не залитна някъде много сериозно.
За останалото си абсолютно прав. Което ни е дадено не ни принадлежи - ние сме само временни негови стопани... до двата кубика пръст със или без букет цветя отгоре....
Но Бог ни е дал и свободна воля. И мисля, че е време приказките да минат на заден план...

Във форума има доста хора, които демонстрират принципи и имотно състояние. Ако е така, не виждам причини да не ги отстояват в живота, както и да не отстояват правата си. Най-простия начин е чрез лостовете на самата система.
Ще кажат някои, че системата е измислена в полза на някои и тези някои правят каквото си искат - и я променят когато им е изгодно. Достатъчно интелигентните обаче знаят, че всяка система, ако и да може да и се влияе, функционира автономно и даже и създателите и са и подчинени. В казармата по мое време казваха, че най-лошата гонка била тази по устав! Подгонете негодниците по устав - по тяхния устав! Можета да сте сигурни, че към момента на приложение на дадено правило те са го нарушили!!!
Ако и да съм назад с 3-400 евро, личния ми опит показва, че където съм ги подгонил "по устав" съм им натрил мутрите - и в Германия и в Гърция, че и в България... Даже си мисля, че и парите си ще избия, но и да остана на червено - чудо голямо...

Кибици отстрани винаги ще има... И от прасета в кочината има нужда.

Преди да премина към Гърция - това все пак е темата - да припомня началото пак на едно българска поговорка: "Като не щеш мира ...", главно за онези дето си мислят, че познават българина, гърка, че и света и, че спастрянето на първия милион е най-важно...


Мисля си, че ставащото в Гърция е началото на края на неолайнярската политика... Независимо дали съм прав или не, ни чакат интересни години. Те винаги са били интересни...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-01 13:19 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
01-05-2010 - 14:53:08
avatar
goro,
Не съм виждал много твои изказвания във форума, но този кратък философски трактат много ме впечатли! Хващам се за последните ти думи за неол..нярската политика. Аз нееднократно съм казвал, че тези неолиберали - водещи икономисти са просто едни маши на МВФ, които прокарват единствено антинародни идеи. Понеже аз в предишните ми два ника отворих едновременно много фронтове, ми се струва, че по отношение на икономическите политики всички с които съм спорил на тема ръст или спад в цените застанаха и зад неолибералите. Тези неща между сривльо и неолиберал аз не намирам за тъждествени. Ето защо бих те помолил да обясниш що за профил е човекът от форума който защитава неолибералните идеи? Естествено отговора според мен би трябвало да е, че това са свободни предприемачи от различен калибър. Само, че според мен нещата не са толкова прости. Аз примерно очаквам известна част от моя доход да бъде формиран от наеми. Но въпреки това съм противник на плоския данък а съм привърженик на пропорционалния.
Също така съм привърженик и на кейнсиански политики в кризата.
Друг сериозен въпрос който ме вълнува е защо тези неолиберали не се вглеждат как се формира лихвения процент по кредитите на Запад, а са се вторачили единствено в стабилността на банковата ни система, която си калкулира и налага всевъзможни лихви и такси по свое усмотрение за сметка на обедняването на населението.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход