Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 13:24:39
Quote
SAHIB 31
Добре, ето ти малко по-сложно.
...............................................
[www.dnes.bg]
...............................................
Сахиб - Господарю (на какво не знам) и ти ли започна да плачеш на чужд гроб? Вземете се обединете с broker112, и той има много специално отношение към българите, напуснали страната. На вас специално това какво ви пречи и като какви изобщо вземате отношение по въпроса? Нали не е не вашата глава?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-03 13:29 от BulCan.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 13:51:41
avatar
Щом така ме налазиха невъзвръщенците значи съм ги жегнал на слабото им място. Сори!
[www.dnes.bg]

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 14:07:27
avatar
Quote
goro
Quote
Servel
Quote
goro

За Servel
Има обременени и необременени бг-ци... А така също и немци и френци и гръци и пр... То е повече до човека и по малко до расата или етноса...

Така е, НО навсякъде има една критична маса от хора, която определя дали нацията е обременена или не.... За съжаление в бг-то масата на обременените е в пъти повече над другите.

Отделен въпрос е, че всеки един от нас обикновено се счита за изключение... Това е от ЧСЗ (чувство за собствена значимост)

Къде я видя комплексираната маса от българи, Servel?
Сред андрешковците, бай ганьовците или гераците? (Нарочно се спирам на литературни образи, защото те са обобщаващи за своите прототипи). Комплексари сред българите има само сред т.нар. интелектуален и чиновнически елит - като Душко Добродушков от "Печената тиква"... Те не само, че не са достигали критична маса, ами са и единични блуждаещи елементи за които народа казва: "Пази, Боже, сляпо да прогледа!"
Българина е толкова здраво стъпил на земята, че чак се е вкопал! И това може да му се вмени като недостатък, но като комплекс едва ли!
Даже естествената му (в резултат на исторически обстоятелства) гръкофобия след една тирада от определения за "мързеливия грък" завършва с прагматичната житейска констатация: "Не е луд който яде баницата..." и не се е развила в комплекс, да не говорим за турците, дето той след 500години тяхно владичество продължава да ги смята по-презумпция за по-низши...
Българина пък, дето е поизлязъл и поживял малко навън, дори да е имал някакви комплески се освобождава от тях на момента, без какъвто и да е драматизъм! Това, че понякога "плюе", по бг-етовица е само, защото е осъзнал собствените си недостатъци и несъвършенства и понеже не му липсва самочуствие казва нещата "право куме в очи...", което в никакъв случай не го прави комплексиран!

Жоро ли си бил, Геогиус ли си вече, не те зная и нито ми е работата да те зная. Нищо лично към теб и без всякакво желание да те засягам, Сорри, но явно отдавна си напуснал бг-товица и живееш с литературните и герои ( от началото на миналия век) и формираш мнението си за ставащото тука, като четеш написано от журналистите. (Коганев много точно формулира тук във форума, какво представляват последните.)

Та, на въпроса, позволи на мен по-простия от тебе да си формирам мнението си за българина от това което виждам всеки ден, живеейки все още тука. Позволи ми, да не се съглася, че бг-еца е стъпил "здаво" на земята (като чуя това направо се разсмивам истински). Ако наричаш ВКЪРТИЧВАНЕТО на бг-еца "здраво стъпване", бога ми, не желая да полимизирам с тебе. Нека всеки от нас живее с представите си.

Ако напусна тая страна, просто повече няма да се интересувам и коментирам ставащото в нея. Сега и плащам всеки месец неколко К-данъци и затова си позволявам да я коментирам...

Та право куме в очи, както казваш, гледай си Еладата, благодаря ти за мненията касаещи я, но за бг-то..... no, thanks!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 14:17:48
Quote
SAHIB 31
Щом така ме налазиха невъзвръщенците значи съм ги жегнал на слабото им място. Сори!
[www.dnes.bg]

"Невъзвращенци" е стар термин от времето на Тодор Живков. Хората в наше време си имат пълната свобода на предвижване и заселване в друго място (ако успеят да покрият критериите за "приемане" на съответната държава, разбира се). Хиляди англичани, иралндци, германци, холандци и каквито и да било се местят в САЩ, Канада, Австралия (в момента има доста сериозен поток), да не говорим за гражданите на ЕС, където почти няма препятствия за преселване от една страна членка в друга. Дали тези хора ги наричат предатели в държавите им. В кой век живееш?????

Освен това малко да ти разясня терминологията, за моята държава, че за там съм най-запозант. Landed Immigrant се нарича личност, която е получила статут на постоянен жител на страната (permanent resident). От момента когато тази личност получи гражданство се нарича citizen, т.е. вече е абсолютно пълноправен гражданин на държавата, със всичките му задължения и привилегии. Тогава се полага и клетва (за мен може би най-емоционалният момент в живота ми (не като клетвата, когато влизаш в казармата насила).

Аз безгранично се гордея с моята държава и смятам, че имам пълни основания за това. Никой не те пречи и ти да се гордееш с твоята. Няма да издребняваме "да си мерим пишките", коя държава е по-демократична, по-хуманна, по-развита, по-малко корумпирана, повече защитаваща поданниците си, с по-изразено гражданско общество и пр. Всичко е въпрос на избор в този живот и който има желание да промени нещо, го прави. Който не желае и не усеща нужда от това - моите уважения. Разбира се, всичко това не е по темата на Goro и се извинявам за спама. Едно нещо като не си го изпитал и не го разбираш, не се подигравай с него. Това не е жегване по "слабото място", това е обида и плюене по нещо много лично и важно за много от нас и напълно непознато за теб.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-03 14:24 от BulCan.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 15:18:48
Quote
Servel
Quote
goro
Quote
Servel
Quote
goro

За Servel
Има обременени и необременени бг-ци... А така също и немци и френци и гръци и пр... То е повече до човека и по малко до расата или етноса...

Така е, НО навсякъде има една критична маса от хора, която определя дали нацията е обременена или не.... За съжаление в бг-то масата на обременените е в пъти повече над другите.

Отделен въпрос е, че всеки един от нас обикновено се счита за изключение... Това е от ЧСЗ (чувство за собствена значимост)

Къде я видя комплексираната маса от българи, Servel?
Сред андрешковците, бай ганьовците или гераците? (Нарочно се спирам на литературни образи, защото те са обобщаващи за своите прототипи). Комплексари сред българите има само сред т.нар. интелектуален и чиновнически елит - като Душко Добродушков от "Печената тиква"... Те не само, че не са достигали критична маса, ами са и единични блуждаещи елементи за които народа казва: "Пази, Боже, сляпо да прогледа!"
Българина е толкова здраво стъпил на земята, че чак се е вкопал! И това може да му се вмени като недостатък, но като комплекс едва ли!
Даже естествената му (в резултат на исторически обстоятелства) гръкофобия след една тирада от определения за "мързеливия грък" завършва с прагматичната житейска констатация: "Не е луд който яде баницата..." и не се е развила в комплекс, да не говорим за турците, дето той след 500години тяхно владичество продължава да ги смята по-презумпция за по-низши...
Българина пък, дето е поизлязъл и поживял малко навън, дори да е имал някакви комплески се освобождава от тях на момента, без какъвто и да е драматизъм! Това, че понякога "плюе", по бг-етовица е само, защото е осъзнал собствените си недостатъци и несъвършенства и понеже не му липсва самочуствие казва нещата "право куме в очи...", което в никакъв случай не го прави комплексиран!

Жоро ли си бил, Геогиус ли си вече, не те зная и нито ми е работата да те зная. Нищо лично към теб и без всякакво желание да те засягам, Сорри, но явно отдавна си напуснал бг-товица и живееш с литературните и герои ( от началото на миналия век) и формираш мнението си за ставащото тука, като четеш написано от журналистите. (Коганев много точно формулира тук във форума, какво представляват последните.)

Та, на въпроса, позволи на мен по-простия от тебе да си формирам мнението си за българина от това което виждам всеки ден, живеейки все още тука. Позволи ми, да не се съглася, че бг-еца е стъпил "здаво" на земята (като чуя това направо се разсмивам истински). Ако наричаш ВКЪРТИЧВАНЕТО на бг-еца "здраво стъпване", бога ми, не желая да полимизирам с тебе. Нека всеки от нас живее с представите си.

Ако напусна тая страна, просто повече няма да се интересувам и коментирам ставащото в нея. Сега и плащам всеки месец неколко К-данъци и затова си позволявам да я коментирам...

Та право куме в очи, както казваш, гледай си Еладата, благодаря ти за мненията касаещи я, но за бг-то..... no, thanks!

Servel-е,
Нищо лично и аз!
Само за комплексите си философствам. Иначе през месец ако не и всеки прескачам до България... Вярно, че това може би не е достатъчно и със сигурност се откъсва човек.
Но пак казвам, за комплексите говоря и казах къде мисля, най-често се срещат...
За ВКЪРТИЧВАНЕТО съм съгласен, но то не е диагноза, пък и на орача работата е да оре и ако не оре - не в него е вината...

п.п.
Най-ми аресват ората дето плащат по няколко хилки месечно данъци в Бг (прилична сума навсякъде по света) - ще рече, че изкарват доста повече! Последния такъв дето ми дойде и ме разкарва по различни къщи от 150 000Е нагоре, непрекъснато ми обясняваше колко комплексиран, тъп и глупав бил българина... Най-накрая ми вика "тука видях една обява за едно парцелче за 15 хиляди, можеш ли да звъннеш на колежката си, че не говори български...." Е, викам, и аз съм глупав - ще и звънна!... И го оставих на колежката да го опрай... Тя такива, нали си е чистокръвна византийка, да знайш само как ги опрая...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 16:36:47
avatar
Goro, ти броки ли го раздаваш? Има ли още наши юнаци да си купуват имотчета при тебе. Баси.....,

Ще ме прощаваш, ама винаги съм считал, че индивидуалната "инвестицийка" в имотчета в чужбина, си е пълна щуротия, освен ако не работиш в "money laundry". То така се надуваха имотните балончета в бг-то от англичани, руснаци, казаци, и всекакви други юнаци - дето сега рИват.

Успех!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 18:31:07
ЕЦБ премахва правилата за обезпечение, засягащи гръцки дълг

Европейската централна банка (ЕЦБ) заяви, че ще продължи да приема гръцки дълг като обезпечение срещу заеми за банките в страната независимо от кредитния й рейтинг, предаде агенция "Блумбърг". Финансовата институция премахва изискването за неопределен период от време.

Агенция Standard & Poor’s понижи кредитния рейтинг на Гърция до подинвестиционния клас BB+. Ако Moody’s и Fitch я бяха последвали, облигациите на южната ни съседка нямаше да бъдат приемани за обезпечение срещу заеми към местните банки. Това щеше да влоши сериозно състоянието на финансовия сектор на страната.

Решението на ЕЦБ беше обявено ден след като Международният валутен фонд и Европейския съюз постигнаха споразумение за отпускане на финансова помощ на задължнялата държава. Спасителният пакет е на стойност 120 млрд. евро.

"Действието на ЕЦБ е допълнителна подкрепа за гръцкото правителство", каза Кристоф Ригер, анализатор от Commerzbank.

Според доклад на Capital Economics гръцките банки държат държавни облигации на стойност 45 млрд. евро, което се равнява на 10% от всички техни активи. От началото на годината досега индексът на финансовите компании в страната се понижи с цели 26%.

Само преди месец ЕЦБ обяви, че ще запази минимален кредитен рейтинг BBB- като обезпечение срещу заеми, които отпуска на банките в еврозоната, и след края на 2010 г.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 19:51:34
Каква е разликата м/у българите постоянно живеещи в България и тези живеещи по други места? Толкова ли е съществена, че да заслужава няколко страници постове? А и другата интересна тема: Има ли съществена разлика м/у българи и другите европейски народи в точно конкретния аспект на ежедневното им битие? За мен отговорите са НЕ, а за вас? Разликата която забелязвам е в системите на управление и тяхната ефективност, неотвратимост, всеобхватност и приложение. Не подценявам стойноста на индивидите и съм съгласен със другаря Сталин /или Ленин/, че кадрите решават всичко, но всеки народ ги има в определена бройка и качество.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-03 19:55 от iaross.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 21:23:01
avatar
Quote
iaross
Каква е разликата м/у българите постоянно живеещи в България и тези живеещи по други места? Толкова ли е съществена, че да заслужава няколко страници постове? А и другата интересна тема: Има ли съществена разлика м/у българи и другите европейски народи в точно конкретния аспект на ежедневното им битие? За мен отговорите са НЕ, а за вас? Разликата която забелязвам е в системите на управление и тяхната ефективност, неотвратимост, всеобхватност и приложение. Не подценявам стойноста на индивидите и съм съгласен със другаря Сталин /или Ленин/, че кадрите решават всичко, но всеки народ ги има в определена бройка и качество.

Има голяма разлика - след като извадиш от прихода неизбежните разходи (храна и консумативи), останалата сума "тук" и "там" се различава в пъти. Т.е. множество хора тук правят всекидневно компромиси и като следствие - чувстват се подтиснати, недооценени, начумерени, нещастни и всичко следващо от това.

Пресен пример от днес - отивам да си сменям маслото в сервиза и казвам да видят, защо ми гасне единият фар. Повредена била крушката и трябва да се смени, като в такъв случай се сменяли били и двете. 2 по 370 лева - казах "ОК" сменяйте, какво да правя. Ако бях на заплата, щях да кажа "ще си карам с гаснещия фар". Всъщност тогава нямаше да карам точно тази кола, а сигурно някой 20 годишен таралясник, т.е. щях да съм се претрепал поне 3 пъти досега, колкото ме е спасила моята за 3 години.


@goro като напишеш 1111тото мнение, ще ти пусна една задача, за видим дали ще се удържиш да не станат поне 1112 и така после ще продължиш до 2222 smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-05-2010 - 23:20:33
Quote
gogolcho
ЕЦБ премахва правилата за обезпечение, засягащи гръцки дълг

Европейската централна банка (ЕЦБ) заяви, че ще продължи да приема гръцки дълг като обезпечение срещу заеми за банките в страната независимо от кредитния й рейтинг, предаде агенция "Блумбърг". Финансовата институция премахва изискването за неопределен период от време.

Агенция Standard & Poor’s понижи кредитния рейтинг на Гърция до подинвестиционния клас BB+. Ако Moody’s и Fitch я бяха последвали, облигациите на южната ни съседка нямаше да бъдат приемани за обезпечение срещу заеми към местните банки. Това щеше да влоши сериозно състоянието на финансовия сектор на страната.

Решението на ЕЦБ беше обявено ден след като Международният валутен фонд и Европейския съюз постигнаха споразумение за отпускане на финансова помощ на задължнялата държава. Спасителният пакет е на стойност 120 млрд. евро.

"Действието на ЕЦБ е допълнителна подкрепа за гръцкото правителство", каза Кристоф Ригер, анализатор от Commerzbank.

Според доклад на Capital Economics гръцките банки държат държавни облигации на стойност 45 млрд. евро, което се равнява на 10% от всички техни активи. От началото на годината досега индексът на финансовите компании в страната се понижи с цели 26%.

Само преди месец ЕЦБ обяви, че ще запази минимален кредитен рейтинг BBB- като обезпечение срещу заеми, които отпуска на банките в еврозоната, и след края на 2010 г.

:]:]

Жоро,ша требе да черпиш.......

по тоя начин дори не трябва и никаква помощ на гърция....туй е предостатъчно......
шиткане на облигации,залагане при трише,взимане на парите,купуване на облигации,шиткане на трише,взимане на парите,купуване на бондове,шиткане на трише......
че и банките ще се осерат от печалби-1% файненсинг от ЕЦБ спрямо 6-7% от гръцки дълг........
че тва си е манна небесна......дорде не рухне еврото ...че гледкам и на други държави с все още добър рейтинг,но неминуемо бъдещо смъкване(още е тайна),трише още от сега им обещава "спасение".....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход