Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали постъпих разумно???

Публикувано от Баш Брокеро 
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 20:02:11
Кеш,не защото сме ги събрали от заплати,а защото сме продали имот*yes*
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 23:02:05
Няма криза и всички въртят парите с норма над 10%.
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 23:15:37
Quote
Баш Брокеро
След се вижда, че инвестицията в НИ си е чиста загуба, реших да сложа кеша на влог в Корпоративна търговска банка срещу 7,5% лихва. Този влог мога да изтегля по всяко време ако ми дотрябва. Реших да почакам още 1-2 годинки за да видя накъде ще задуха вятъра. Вие как мислите?

Какво да мисля, ти си направил това което съм направил и аз и то в най-добрата банка. Не зная само защо ти е толкова малък /става въпрос за процента/. Корпоративна търговска банка дава 8,5% лихва и то за безсрочни депозити. Освен ако в момента си открил депозит, защото /със сигурност/ за вече съществуващите депозите процентът на лихвата е 8,5.
Чрез това свое действие печелиш всеки ден 2 пъти: 1.от лихва и 2.от спада в цените на имотите. Така, след година би могъл да купиш тристаен в района, на които си се спрял, вместо двустаен в момента. Или при същата полощ на жилището за закупиш в далеч по-добър район. Ако пък се разколебаеш в целесъобразността на решението си - можеш в който и да е момент да теглиш и да купуваш /безсрочният влог ти дава огромни предимства в бързопроменяща се среда/.
Аз съмият, ако попадна на оферта 200Е/м2 на жълтите павета - веднага тегля и купувам*yes*, но на друга цена - не.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-05 23:20 от Бай Пешо.
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 23:24:53
Quote
Бай Пешо
Аз съмият, ако попадна на оферта 200Е/м2 на жълтите павета - веднага тегля и купувам*yes*, но на друга цена - не.


Неееееее, не е истина просто.......:}
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 23:31:38

:}:]smiling smileyconfused smileymoody smileysad smileyeye popping smiley*xxx*:cry:*sos*
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 23:36:03
Quote
Бай Пешо

Чрез това свое действие печелиш всеки ден 2 пъти: 1.от лихва и 2.от спада в цените на имотите. Така, след година би могъл да купиш тристаен в района, на които си се спрял, вместо двустаен в момента.

:]С тази мантра зарибяваха балъците в пирамидите да си продават апартамента и да влагат,че да купят после два от лихвите!Да ,ама не!
Jim
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 23:39:49
Quote
Бай Пешо
Quote
Баш Брокеро
След се вижда, че инвестицията в НИ си е чиста загуба, реших да сложа кеша на влог в Корпоративна търговска банка срещу 7,5% лихва. Този влог мога да изтегля по всяко време ако ми дотрябва. Реших да почакам още 1-2 годинки за да видя накъде ще задуха вятъра. Вие как мислите?

Какво да мисля, ти си направил това което съм направил и аз и то в най-добрата банка. Не зная само защо ти е толкова малък /става въпрос за процента/. Корпоративна търговска банка дава 8,5% лихва и то за безсрочни депозити. Освен ако в момента си открил депозит, защото /със сигурност/ за вече съществуващите депозите процентът на лихвата е 8,5.
.

И моите влогове са в тази банка - много високи лихви на безсрочни депозите. Левовите са на 8,5%, но от доста време не се предлагат, а само в евро и долари, които са на 7,5% и 6,5%. Явно човекът е направил влог в евро. За момента това е най-правилното решение. Който не е съгласен, да предложи нещо друго с по-добра доходност.
tot
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 23:52:51
И в ПИБ дават добри лихви също smiling smiley
Re: Дали постъпих разумно???
05-02-2010 - 23:59:42
Quote
Бай Пешо

Какво да мисля, ти си направил това което съм направил и аз и то в най-добрата банка. Не зная само защо ти е толкова малък /става въпрос за процента/. Корпоративна търговска банка дава 8,5% лихва и то за безсрочни депозити. Освен ако в момента си открил депозит, защото /със сигурност/ за вече съществуващите депозите процентът на лихвата е 8,5.
Чрез това свое действие печелиш всеки ден 2 пъти: 1.от лихва и 2.от спада в цените на имотите. Така, след година би могъл да купиш тристаен в района, на които си се спрял, вместо двустаен в момента. Или при същата полощ на жилището за закупиш в далеч по-добър район. Ако пък се разколебаеш в целесъобразността на решението си - можеш в който и да е момент да теглиш и да купуваш /безсрочният влог ти дава огромни предимства в бързопроменяща се среда/.
Аз съмият, ако попадна на оферта 200Е/м2 на жълтите павета - веднага тегля и купувам*yes*, но на друга цена - не.

Бай Пешко, много те уважавам да знаиш, и се радвам,че си толкоз хладнокръвен, обаче току виж, че един ден докато се усетиш нещата се обърнали, в смисъл, че не знам дали ще дочакаш жълтите павета да станат по 200Е/м2. Обаче мога да ти кажа, че съм виждал хора, направили както теб - продали си апартамента за да сложат парите на добра лихва, и в момента в които разбират, че загубват парите си, започват едни истерии, инфаркти - боже опази да не ти се случва...... но се е случвало.... и колелото на историята продължава да се върти...жив и здрав да си
Re: Дали постъпих разумно???
06-02-2010 - 00:02:52
Quote
фло
Quote
Бай Пешо

Чрез това свое действие печелиш всеки ден 2 пъти: 1.от лихва и 2.от спада в цените на имотите. Така, след година би могъл да купиш тристаен в района, на които си се спрял, вместо двустаен в момента.

:]С тази мантра зарибяваха балъците в пирамидите да си продават апартамента и да влагат,че да купят после два от лихвите!Да ,ама не!

Никой не е застрахован от грешки. Каквото и да правим има риск. И нищо да не правим - пак рискуваме*yes*. За това висим и по форумите и четем чуждите мнения. А сравнението на банките с пирамидите от 90-те, мисля че не удачно. Познавам хора, които загубиха много пари /всичките си пари/ в пирамидите и знаеха че това е твърде възможно да се случи, но лакомията ги беше заслепила. Преди година и половина същия процес се наблюдаваше и с имотите. Всички допускаха вероятността имотите да поевтинеят и въпреки това купуваха като луди. Така че в момента депозита във банка е оптималното решение. Може би има много по-добри /по-доходни/ вложения, но рискът е твърде голям за "регулярните" граждани. Разбира се, покупката на имот не е такова /доходно/ вложение - при него със сигурност си загубил още на старта.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход