Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали постъпих разумно???

Публикувано от Баш Брокеро 
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 11:16:10
avatar
Quote
ivorad
Aко ми дадеш поне един пример за това, че навивам хората да купуват на всяка цена и веднага, понеже моментът е "благоприятен" - ще ти бъда благодарен!
Само че - няма да успееш да откриеш подобно нещо....
Ето защо те оставям да чакаш цени от 200 евро за жълтите павета.
Успех, Байоsmiling smiley

Хубаво, но тези адвокатски номерца минават в съда, но за съжаление тук не сме такъв. Това че не изразяваш конкретна идея, а оставяш другата страна да довърши мислено тезата ти в желана от теб посока, не те прави НищоНеказващ.

Написаното от теб по-долу има един едиствен смисъл:

"Само дето не са наясно, че в ситуация на достигнато дъно, времето за реакция до настъпващото повишение ще е много, много кратко - докато изтеглиш влога си, докато намериш подходяща оферта, докато договориш ипотечен заем за кофинансиране и.......пилето отлетяло, а следващото пиле долита на осезаемо по-висока цена, понеже всичкин тарикати са се юрнали да осребряват тарикатлъка си вкупом.....От такова развитите ще спечелят само десетина процента от тарикатите, останалите ще духнат супата, което в най-добрият случай означава, че ще купят приблизително онова, което са можели да купят и в началото на залостването. След което идва време за философския въпрос "Е, оти ручахме жабетата?"

Би ли извадил основния смисъл за нас, глупавите?

а) няма смисъл - тогава защо пишеш;
б) има смисъл - тогава много бих се учудил ако съчиниш нещо различно от "бързо да купувате, защото ще изпуснете влака и утре цените ще са тройни".
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 11:30:25
Quote
?
Аз пък смятам да изчакам с банков влог поне 10 години, преди да купя имот.
Дотогава цените ще са си улегнали и със сигурност няма повече да падат – за да не се чувствам прецакан.
За тези години, ще сменя няколко квартири, децата ми вече ще са се оженили и те вече сами да си решават проблема с жилището им - няма аз да мисля за всичко.
Тогава идва мойто време - аз и жена ми да излезем на сцената на пазара на имоти.
Важното е, че с лихвите ще си покривам всички нужди и дори ще остават пари за екскурзии в чужбина.
Може би ще съжалявам само, че: цял живот по квартири, едни хубави мебели не сме си купили, децата са сменили няколко училища по принуда, и т.н..

това е страхотен план smiling smiley но може би трябваше да отчетеш и някакъв процент инфлация който както се очертава едва ли ще бъде малък. 10 год си е бая време, накрая да не се окаже че с тези пари може да си купиш само телевизор smiling smiley
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 11:42:08
avatar
Quote
dodo2
Quote
ivorad
Aко ми дадеш поне един пример за това, че навивам хората да купуват на всяка цена и веднага, понеже моментът е "благоприятен" - ще ти бъда благодарен!
Само че - няма да успееш да откриеш подобно нещо....
Ето защо те оставям да чакаш цени от 200 евро за жълтите павета.
Успех, Байоsmiling smiley

Хубаво, но тези адвокатски номерца минават в съда, но за съжаление тук не сме такъв. Това че не изразяваш конкретна идея, а оставяш другата страна да довърши мислено тезата ти в желана от теб посока, не те прави НищоНеказващ.

Написаното от теб по-долу има един едиствен смисъл:

"Само дето не са наясно, че в ситуация на достигнато дъно, времето за реакция до настъпващото повишение ще е много, много кратко - докато изтеглиш влога си, докато намериш подходяща оферта, докато договориш ипотечен заем за кофинансиране и.......пилето отлетяло, а следващото пиле долита на осезаемо по-висока цена, понеже всичкин тарикати са се юрнали да осребряват тарикатлъка си вкупом.....От такова развитите ще спечелят само десетина процента от тарикатите, останалите ще духнат супата, което в най-добрият случай означава, че ще купят приблизително онова, което са можели да купят и в началото на залостването. След което идва време за философския въпрос "Е, оти ручахме жабетата?"

Би ли извадил основния смисъл за нас, глупавите?

а) няма смисъл - тогава защо пишеш;
б) има смисъл - тогава много бих се учудил ако съчиниш нещо различно от "бързо да купувате, защото ще изпуснете влака и утре цените ще са тройни".

Мдааа, по същия наин и Камелия, Джоан и още няколко индивида във форума действаха по същия начин и после нееднократно са заявявали, че никъде не казвали, че цените ще продължават да се увеличават с бързи темпове. Само че тези елементарни похвати съвсем се изтъркаха. А и будалите свършиха...
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 12:09:12
в сащ се отпуска до 30% месечна вноска,спрямо месечната доходност......НООООО:

минимума в момента за отпускане на ипотека е 24 000$ годишен доход и без да има кандидата други кредитни задължения.под тази сума не се отпуска НИЩО за имот......това се води минимум изискване -под тази граница се смята,че кандидата не може да отдели средства за месечна вноска. под тази сума се води минимален стандарт на живот,......
в бг всичко е ПО СКЪПО.....ако се сравнява по американския стандарт на изчисление на риска,българина трябва да прави над 30 000 лева ЧИСТА годишна доходност и да няма никакви други кредитни задължения,за да може да кандидатсва за кредит........
и според мен 2500 лева на месец са минимален стандарт в момента за бг-
та.....колко хора могат да си позволят да теглят ипотечен кредит в тая държава?????и като се пресметне,че повечето от тях вече са си купили......
да сложиме и 8-10% доходност от депозитни лихви,които оскъпяват цената на парите до небесата,в бг няма по добра инвестиция в момента от депозит.....
смаите високи лихви ще обезмисят всякакви инвестиции и допълнително ще съсипват бг бизнеса и икономиката.......при такива лихви в рецесия се стимулира дилевъридж процес,който насилствено ще води до декапитализация на всякакви активи.....апартаменти,земя,бизнес(като актив),акции,облигации.....
като сложиме финансираната от дянков декапитализация чрез рекорно скъпата за целия свят цена на парите,,както и 2500 лв минимум месечна доходност за ипотека,рецесията,водеща до безработица........,новата емиграционна вълна,имотите в следващите години може да паднат и на 100 евро на кв.......взучи невероятно,но в банско преди 2 години народа купуваше по 1500 евро на зелено,сега са по 350 евро и с ОБЗАВЕЖДАНЕ........
а фундаментално според мен банско има в дългосрочна преспектива да е много по скъп град от софия.......
отделно в софия няма бизнес и икономика,която може да поддържа едномилионно население-едно време обещавах,че само ще си спомяте за задръстванията(когато се оплаквахте от тях и селяните)........ако още ома задръствания,много скоро те драстично ще намалеят и софия ще стане почне да нмаля докато не се свие под 900 000 души,ако не и по малко.
град който има свободни апт(презастрояване) от 20-40% над нужното е обречен на тотална декапитализация в имотния сектор......
така че и от където да се погледне на имотния "въпрос",всички отговори водят към едно-тотален колапс на този маркет!
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 12:18:16
Асенка, за София не съм съгласен, че приходящите ще намалеят драстично. Поне в близко бъдеще. Щото трябва да ги сложиш някъде, а в това някъде работа няма още повече. Да не говорим, че инфраструктурата е плачевна. Мама му стара, БГ е едно парче земя. 400 на 250 км. С нормална инфрастуктура, тия разстояния са нищо.
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 12:37:14
Quote
dodo2
Написаното от теб по-долу има един едиствен смисъл:

"Само дето не са наясно, че в ситуация на достигнато дъно, времето за реакция до настъпващото повишение ще е много, много кратко - докато изтеглиш влога си, докато намериш подходяща оферта, докато договориш ипотечен заем за кофинансиране и.......пилето отлетяло, а следващото пиле долита на осезаемо по-висока цена, понеже всичкин тарикати са се юрнали да осребряват тарикатлъка си вкупом.....От такова развитите ще спечелят само десетина процента от тарикатите, останалите ще духнат супата, което в най-добрият случай означава, че ще купят приблизително онова, което са можели да купят и в началото на залостването. След което идва време за философския въпрос "Е, оти ручахме жабетата?"

Би ли извадил основния смисъл за нас, глупавите?

а) няма смисъл - тогава защо пишеш;
б) има смисъл - тогава много бих се учудил ако съчиниш нещо различно от "бързо да купувате, защото ще изпуснете влака и утре цените ще са тройни".


Да се извлича смисъл за предубедени глупаци е неблагодарна работа, но днес ми е ден за благотворителност.
Във въпросния текст съм се опитал да обясня на терзаещия се съфорумец, поставил си за цел да направи възможно най-добрата покупка на НИ в условия на падащ пазар едно елементарно нещо - а то е, че в подобна обстановка може да се спечели, но само ако си бърз и имаш късмет, защото печалбата / покупка на"дънни" нива/ ще е за първите десет процента, останалите няма да спечелят очакваното, въпреки че няма и да загубят кой-знае колко, ако нещата вървят нормално.
Никъде и никога не съм казал, че "утре цените ще са тройни" - изобщо казано, твърдо съм убеден, че връщане към ценовите равнища от пика им през 2008-а през следващите 5 години няма да има.Слагаш в устата ми за свое удобство идиотщината за трите пъти, следователно.
Само за протокола - въпросната процедура на поставяне в устата на опонент на неказани от него думи е характерна за лисичави мераклии, които са надарени с магарешки инат, но не разполагат с достатъчна интелигентност , за да реализират мераците си чрез смислен спор с другата страна.....
Честито*ok*
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 12:40:25
Quote
acen1975
и според мен 2500 лева на месец са минимален стандарт в момента за бг-
та.....колко хора могат да си позволят да теглят ипотечен кредит в тая държава?????

Колко?
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 12:41:46
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2
Написаното от теб по-долу има един едиствен смисъл:

"Само дето не са наясно, че в ситуация на достигнато дъно, времето за реакция до настъпващото повишение ще е много, много кратко - докато изтеглиш влога си, докато намериш подходяща оферта, докато договориш ипотечен заем за кофинансиране и.......пилето отлетяло, а следващото пиле долита на осезаемо по-висока цена, понеже всичкин тарикати са се юрнали да осребряват тарикатлъка си вкупом.....От такова развитите ще спечелят само десетина процента от тарикатите, останалите ще духнат супата, което в най-добрият случай означава, че ще купят приблизително онова, което са можели да купят и в началото на залостването. След което идва време за философския въпрос "Е, оти ручахме жабетата?"

Би ли извадил основния смисъл за нас, глупавите?

а) няма смисъл - тогава защо пишеш;
б) има смисъл - тогава много бих се учудил ако съчиниш нещо различно от "бързо да купувате, защото ще изпуснете влака и утре цените ще са тройни".


Да се извлича смисъл за предубедени глупаци е неблагодарна работа, но днес ми е ден за благотворителност.
Във въпросния текст съм се опитал да обясня на терзаещия се съфорумец, поставил си за цел да направи възможно най-добрата покупка на НИ в условия на падащ пазар едно елементарно нещо - а то е, че в подобна обстановка може да се спечели, но само ако си бърз и имаш късмет, защото печалбата / покупка на"дънни" нива/ ще е за първите десет процента, останалите няма да спечелят очакваното, въпреки че няма и да загубят кой-знае колко, ако нещата вървят нормално.
Никъде и никога не съм казал, че "утре цените ще са тройни" - изобщо казано, твърдо съм убеден, че връщане към ценовите равнища от пика им през 2008-а през следващите 5 години няма да има.Слагаш в устата ми за свое удобство идиотщината за трите пъти, следователно.
Само за протокола - въпросната процедура на поставяне в устата на опонент на неказани от него думи е характерна за лисичави мераклии, които са надарени с магарешки инат, но не разполагат с достатъчна интелигентност , за да реализират мераците си чрез смислен спор с другата страна.....
Честито*ok*


*ok**beer*
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 12:43:08
Quote
zlostyr
. А и будалите свършиха...

За щастие, убедените глупаци не свършват и не свършват.
Пример - и този форум*yes*
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 12:58:36
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2
Написаното от теб по-долу има един едиствен смисъл:

"Само дето не са наясно, че в ситуация на достигнато дъно, времето за реакция до настъпващото повишение ще е много, много кратко - докато изтеглиш влога си, докато намериш подходяща оферта, докато договориш ипотечен заем за кофинансиране и.......пилето отлетяло, а следващото пиле долита на осезаемо по-висока цена, понеже всичкин тарикати са се юрнали да осребряват тарикатлъка си вкупом.....От такова развитите ще спечелят само десетина процента от тарикатите, останалите ще духнат супата, което в най-добрият случай означава, че ще купят приблизително онова, което са можели да купят и в началото на залостването. След което идва време за философския въпрос "Е, оти ручахме жабетата?"

Би ли извадил основния смисъл за нас, глупавите?

а) няма смисъл - тогава защо пишеш;
б) има смисъл - тогава много бих се учудил ако съчиниш нещо различно от "бързо да купувате, защото ще изпуснете влака и утре цените ще са тройни".


Да се извлича смисъл за предубедени глупаци е неблагодарна работа, но днес ми е ден за благотворителност.
Във въпросния текст съм се опитал да обясня на терзаещия се съфорумец, поставил си за цел да направи възможно най-добрата покупка на НИ в условия на падащ пазар едно елементарно нещо - а то е, че в подобна обстановка може да се спечели, но само ако си бърз и имаш късмет, защото печалбата / покупка на"дънни" нива/ ще е за първите десет процента, останалите няма да спечелят очакваното, въпреки че няма и да загубят кой-знае колко, ако нещата вървят нормално.
Никъде и никога не съм казал, че "утре цените ще са тройни" - изобщо казано, твърдо съм убеден, че връщане към ценовите равнища от пика им през 2008-а през следващите 5 години няма да има.Слагаш в устата ми за свое удобство идиотщината за трите пъти, следователно.
Само за протокола - въпросната процедура на поставяне в устата на опонент на неказани от него думи е характерна за лисичави мераклии, които са надарени с магарешки инат, но не разполагат с достатъчна интелигентност , за да реализират мераците си чрез смислен спор с другата страна.....
Честито*ok*

Имайте предвид, г-н ivorad, че знаех какъв ще е стандартният Ви отговор, затова не съм Ви го сложил в устата, а зададох въпрос. Така че не се опитвайте да хитрувате - в устата Ви нищо не съм сложил. Това е относно червеното в текста. Много нескопосан опит за защита от Ваша страна.

А относно почернения текст - той е само някаква Ваша фантазия и питането беше насочено точно към нея. Като се опитвате така лежерно да я вмъквате между другото, но градите теории на базата на нея с презумцията за теорема, се пита в задачата, къде Ви е доказателството? Липсва, защото не може да има, а това е така, защото написаното от Вас е обикновена глупост. Плашило за стадото.


Никак няма да трябва да се бърза, защото влакът, на който една група хора караха други да се качват докато било време, иначе - лошо, се претовари и дерайлира.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход