Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали постъпих разумно???

Публикувано от Баш Брокеро 
Re: Дали постъпих разумно???
08-02-2010 - 05:49:02
Quote
Scyther
Quote
goro
Scyther,
за пазара в България, без да го познавам в детайли и към съответния момент, съм се изказал още преди 3 години. За съотношението доходи-цени мисля също. Но ако трябва ще го повторя и обобщя.
Средно жилище за средно семейство - 4, максимум 5 брутни годишни дохода (3 би било идеален вариант, но ние не сме с мисленето на американците). И другия класически вариант 100-120 наема. Разбира се едно конкретно жилище може да се отклонява доста от тези цифри, но средата е там. От тук насетне смятай ти...
Ако е за прогноза - много предпазливо и дебело подчертано - без лично аз да съм сигурен и убеден ще кажа, че не очаквам обръщане на настоящия тренд близките 1-2 години. Бих казал, че очакванията ми са за японски вариант - няколко години сравнително плавно надолу - плавно - това е в интерес на всички. Но...
Не съм сигурен и не съм убеден по много причини - най-вече с оглед на политиката.

Не знаех, че тази ти позиция е изказана преди 3 години. L-криза, казваш. Може.

Scyther, специално за тебе - неприятно ми е да се самоцитирам, а и незнаех че ще се появиш ти за да го формулирам точно по същия начин.

Quote

28-01-2007
... Това, което ми прави впечатление е огромното несъответствие между продажните цени на имотите, конструктивните им качества и степента на завършеност, инфраструктурата и доходите и демографската структура на населението в България....
[forum.imoti.net]


Една година по късно:
Quote

14-01-2008
... Скромният ми опит ми казва, че семейство (родители с 1-2 деца) с под 20 000 Евро, не може да си позволи ново жилище - или жилище над 60-70 000 евро. Всичкото друго са бабини дивитини. ....


14-01-2008
... Навсякъде в цивилизования свят към който се стремим, човек може да си купи жилище, независимо от факта, че имотите последното десетилетие бяха надценени почти навсякъде. Дори бедните български емигранти миячи на чинии ....

.... Въпроса не е "Защо Пенчо не може да си купи четиристаен апартамент на ул. Оборище", а защо Пенчо и жена му не могат да си купят панелна 50 годишна гарсониера, като и двамата работят.
Правилния отговор според тебе сигурно е - защото Пенчо е алкохолик ...
[forum.imoti.net]

И тъй като прогнози правя smiling smiley от 91година - общо взето все грешни smiling smiley във времеви диапазон, съм се отказал от функцията си на делфийска пророчица. Доколкото в това не успяха прочути икономисти и банкери, не може да се очаква и от беден брокер с мистирия, като мен... smiling smiley
Възможно е да не вървим към цивилизования свят, както си мислим, а и самия той да е обърнал посоката. Тогава бай Пенчо, когото споменах по-горе, ще трябва да се задоволи не с 50 годишна панелна гарсониерка, а със сламена колиба вкопана в земята или стая в някое от общежитията собственост на патрона му! ...

п.п.
надявам се знаеш, какво е патрон и патронат... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход