Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали постъпих разумно???

Публикувано от Баш Брокеро 
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 12:59:58
Quote

"Само дето не са наясно, че в ситуация на достигнато дъно, времето за реакция до настъпващото повишение ще е много, много кратко - докато изтеглиш влога си, докато намериш подходяща оферта, докато договориш ипотечен заем за кофинансиране и.......пилето отлетяло, а следващото пиле долита на осезаемо по-висока цена, понеже всичкин тарикати са се юрнали да осребряват тарикатлъка си вкупом.....От такова развитите ще спечелят само десетина процента от тарикатите, останалите ще духнат супата, което в най-добрият случай означава, че ще купят приблизително онова, което са можели да купят и в началото на залостването. След което идва време за философския въпрос "Е, оти ручахме жабетата?"

ivorad, горе-долу си прав при един такъв сценарий (според мен едва ли обаче всичко ще протече толкова бързо във времето), но не отчиташ, че ако си държал парите на 7-8-9 процента лихва от края на 2008, ще имаш към две години лихви - т.е. с капитализацията си вече разполагаш с 15-20 процента отгоре върху това, което си имал. Т.е. рискът от един скок на цените до голяма степен се покрива от лихвата, която си натрупал. Не отчиташ също, че ако вземеш кредит, когато е преминала кризата, ГПРто ще бъде с няколко пункта по-ниско поради подобрената икономическа обстановка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-07 13:13 от gogolcho.
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:17:45
Quote
gogolcho
[не отчиташ, че ако си държал парите на 7-8-9 процента лихва от края на 2008, ще имаш към две години лихви - т.е. с капитализацията си вече разполагаш с 15-20 процента отгоре върху това, което си имал. Т.е. рискът от един скок на цените до голяма степен се покрива от лихвата, която си натрупал.


Quote
ivorad
което в най-добрият случай означава, че ще купят приблизително онова, което са можели да купят и в началото на залостването.

Я пак кажи това, че "не отчитам"?
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:19:26
Quote
dodo2
Quote
ivorad
Quote
dodo2
Написаното от теб по-долу има един едиствен смисъл:

"Само дето не са наясно, че в ситуация на достигнато дъно, времето за реакция до настъпващото повишение ще е много, много кратко - докато изтеглиш влога си, докато намериш подходяща оферта, докато договориш ипотечен заем за кофинансиране и.......пилето отлетяло, а следващото пиле долита на осезаемо по-висока цена, понеже всичкин тарикати са се юрнали да осребряват тарикатлъка си вкупом.....От такова развитите ще спечелят само десетина процента от тарикатите, останалите ще духнат супата, което в най-добрият случай означава, че ще купят приблизително онова, което са можели да купят и в началото на залостването. След което идва време за философския въпрос "Е, оти ручахме жабетата?"

Би ли извадил основния смисъл за нас, глупавите?

а) няма смисъл - тогава защо пишеш;
б) има смисъл - тогава много бих се учудил ако съчиниш нещо различно от "бързо да купувате, защото ще изпуснете влака и утре цените ще са тройни".


Да се извлича смисъл за предубедени глупаци е неблагодарна работа, но днес ми е ден за благотворителност.
Във въпросния текст съм се опитал да обясня на терзаещия се съфорумец, поставил си за цел да направи възможно най-добрата покупка на НИ в условия на падащ пазар едно елементарно нещо - а то е, че в подобна обстановка може да се спечели, но само ако си бърз и имаш късмет, защото печалбата / покупка на"дънни" нива/ ще е за първите десет процента, останалите няма да спечелят очакваното, въпреки че няма и да загубят кой-знае колко, ако нещата вървят нормално.
Никъде и никога не съм казал, че "утре цените ще са тройни" - изобщо казано, твърдо съм убеден, че връщане към ценовите равнища от пика им през 2008-а през следващите 5 години няма да има.Слагаш в устата ми за свое удобство идиотщината за трите пъти, следователно.
Само за протокола - въпросната процедура на поставяне в устата на опонент на неказани от него думи е характерна за лисичави мераклии, които са надарени с магарешки инат, но не разполагат с достатъчна интелигентност , за да реализират мераците си чрез смислен спор с другата страна.....
Честито*ok*

Имайте предвид, г-н ivorad, че знаех какъв ще е стандартният Ви отговор, затова не съм Ви го сложил в устата, а зададох въпрос. Така че не се опитвайте да хитрувате - в устата Ви нищо не съм сложил. Това е относно червеното в текста. Много нескопосан опит за защита от Ваша страна.

А относно почернения текст - той е само някаква Ваша фантазия и питането беше насочено точно към нея. Като се опитвате така лежерно да я вмъквате между другото, но градите теории на базата на нея с презумцията за теорема, се пита в задачата, къде Ви е доказателството? Липсва, защото не може да има, а това е така, защото написаното от Вас е обикновена глупост. Плашило за стадото.


Никак няма да трябва да се бърза, защото влакът, на който една група хора караха други да се качват докато било време, иначе - лошо, се претовари и дерайлира.


Бъра, бъра, бъра, бъра...........раздоден Додо се разбръмча.....:}
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:38:27
avatar
Quote
ivorad
Бъра, бъра, бъра, бъра...........раздоден Додо се разбръмча.....:}

Мисля да ида в Канал 3 или където са се преместили врачките, бях сигурен, че само това ще можеш да отговориш smiling smiley
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:39:09
Искам да попитам нещо. Днес изтича предварителен д-р за продажба на НИ като краен срок. Нотариуса беше за 5-ти.Купувачите на 4-ти опитаха предоговаряне на цената и не се явиха повече. Взел съм капаро. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов д-р с друг купувач без да съм в нарушение и трябва ли брокера да ми даде протокол за неуспеха на сделката не по моя вина или това не е нужно. Благодаря!
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:45:59
ivorad, всичко е въпрос на сметки. За да ги направиш, трябва боравиш с ясни прогнози и да си служиш с точни числа:
1. Кога ще спре падането на цените?
2. С колко ще поскъпнат НИ след спада в рамките на 3-4 месеца?

Като отговориш на тях, ще може да кажеш кое е по-изгодно. Да чакаш и в банковата ти сметка да се трупа лихва или да купиш сега? Другото са спекулации.
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:49:42
Quote
paio
Искам да попитам нещо. Днес изтича предварителен д-р за продажба на НИ като краен срок. Нотариуса беше за 5-ти.Купувачите на 4-ти опитаха предоговаряне на цената и не се явиха повече. Взел съм капаро. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов д-р с друг купувач без да съм в нарушение и трябва ли брокера да ми даде протокол за неуспеха на сделката не по моя вина или това не е нужно. Благодаря!
Ако днес изтича, за да си по-спокоен сключвай договор на 9.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:51:27
Quote
paio
Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов д-р с друг купувач без да съм в нарушение и трябва ли брокера да ми даде протокол за неуспеха на сделката не по моя вина или това не е нужно. Благодаря!

Протоколът за неявяването на купувачите трябваше да изискате от нотариуса / а не от брокера/ на датата, на която по ПД е следвало да се финализира сделката при него. Защо не сте го сторили?
Без такъв протокол - дължите връщане на получения задатък.
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:53:35
Quote
paio
Искам да попитам нещо. Днес изтича предварителен д-р за продажба на НИ като краен срок. Нотариуса беше за 5-ти.Купувачите на 4-ти опитаха предоговаряне на цената и не се явиха повече. Взел съм капаро. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов д-р с друг купувач без да съм в нарушение и трябва ли брокера да ми даде протокол за неуспеха на сделката не по моя вина или това не е нужно. Благодаря!

Е, пайо, си изтресе посред темата *xxx*

Поканени ли са купувачите за изповядването и как това е удостоверено? Нотариусът удостоверил ли е с констативен протокол фактите по предходния въпрос и това, че купувачите не са се явили?
Re: Дали постъпих разумно???
07-02-2010 - 13:55:58
Quote
dragula
Quote
paio
Искам да попитам нещо. Днес изтича предварителен д-р за продажба на НИ като краен срок. Нотариуса беше за 5-ти.Купувачите на 4-ти опитаха предоговаряне на цената и не се явиха повече. Взел съм капаро. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов д-р с друг купувач без да съм в нарушение и трябва ли брокера да ми даде протокол за неуспеха на сделката не по моя вина или това не е нужно. Благодаря!
Ако днес изтича, за да си по-спокоен сключвай договор на 9.
Благодаря Dragula! Ще кажа на новите да изчакат един ден.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход