Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит за 20г- е диагноза

Публикувано от Melisa 
Re: 20 години под наем за 250 евро = 60000 евро задна ножица...
07-07-2009 - 22:53:40
avatar
Melisa Написал:
-------------------------------------------------------

> 250 евро наем в БГ? знам има такива офертни
> цени, но не знам хора кои са ги плащат. 120-250
> лева!
за София знам и за други градове, вариации
> обзаведен/не обзаведен. И тези 20 години стават
> 24000 без расходи за ремонт и рискове: землетрус
> и други там подобни. При това мога да си намерия
> компаньон/ка и да си поделя расходи. 12 000 за 20
> години

Това цени за стаи в Обеля ли са които ги цитираш или говорим за Тутракан? Мелиса ти във Видин ли живееш? Явно нямаш ни най-малка представа от цените на наемите в София, но се изказваш "компетентно" :} :] *ok* *xxx* *bow* Радвам се на чуството ти за хумор - имаме си кой да ни забвлява във форума и тук рядко става скучно в благодарение на хора с изключително чуство за хумор като теб Мелиса *bow*
Очень хорошие расуждения йест у тебя *ok*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: 20 години под наем за 250 евро = 60000 евро задна ножица...
07-07-2009 - 22:55:01
avatar
Melisa Написал:
-------------------------------------------------------

> А новото, гледала съм го по время на строежа...
> тихли са чупят направо в ръцете! И така ако някоя
> домакиня реши да си хвърли чиния в мужа си и не
> уцели, тази чиния може да пробие стенато!


*ok* :} clap: *ok* :} clap: :} clap: *bow* *bow* *bow* *bow*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Кредит за 20г- е диагноза
07-07-2009 - 22:56:02
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> Хората у нас, тепърва ще разберат, че живот под
> наем е далеч по за предпочитане от живот с ипотека
> и... отново под наем, поради изгубено "собствено"
> ипотекирано жилище!


Това е ситуацията с ипотека. А ситуацията с наема- шут на улицата, щом не можеш да плащаш? Къде виждаш разликата в шутовете?
Re: 20 години под наем за 250 евро = 60000 евро задна ножица...
07-07-2009 - 23:10:24
avatar
brotarius Написал:
-------------------------------------------------------
> Дам тези бакалски сметки винаги са ме радвали Х
> месеца по У пари прави еди колко си загубени
> (видиш ли) пари за наем. Къде къде по-добре е да
> отидеш и да лапнеш банково кредитче и да станеш
> горд "собственик". Като изключим явно провокативно
> послание в тия изказвания ми е интересно хората,
> които ги сътворяват мислят ли изобщо. Особено в
> настоящия момент!


Далеч съм от мисълта да правя бакалски сметки само давам насока за размисъл и в обратната посока. Лихвите са ужасяващи и съм далеч от мисълта да "провокирам" който и да е - напротив виждам, че в обратната посока опитите са далеч повече дори 85% от писането във форума е в посока към живеене под наем.


Прост пример:
> Някой разполага с 30 000EUR и живее под наем.
> Алтернативите при него са да вземе още 30 000EUR
> заем (примерно) и да закупи жилището, което
> обитава под наем. По този начин ще започне да
> заплаща някаква сума за кредита си на банката и
> вече няма да разполага с пари в кеш.
> Или при сегашните лихви в Бг само те покриват с
> горница настоящият му наем, да не предприема
> излищни рискове в условията на криза и да види как
> ще се развият нещата. Да не говорим, че парите в
> кеш са възможност, а тухлата си е тухла и просто
> живееш в нея.

Харесва ми как ти оприличи моята сметка като "бакалска", а като чета твоята...
Да не се предприема излишни рискове казваш? И тухлата си е тухла само живееш в нея наистина тук не може никой да спори smiling smiley))


> И друго, ако беше толкова просто и праволинейно,
> че е по-добре да купиш вместо да живееш под наем,
> защо изобщо съществуват наемите и има и рентиерски
> бизнес. Защо фирмите плащат наеми за офис площи
> като това са загубени пари.

Никой не казва, че е просто нещата са строго индивидуални за всеки човек и за всяко домакинство. Зависи от хиляда неща и прост еднозначен и универсален отговор, който да важи за всеки няма. Фирмите плащат наем, защото днес са малка фирма и офис от 50кв.м и е напълно достатъчен, утре се разрастват и стават голяма фирма със 200кв.м. офис с централно управление и още 20 по-малки из цялата страна. Защо да купуват когато нещата се развиват бързо - бързо се разрастваш или пък бързо фалираш - това няма абсолютно нищо общо с живеенето. Да жпиш някъде ти е необходимо всяка вечер, а днес можеш да правиш бизнес - утре да нямаш фирма и офис да не ти трябва, но при всички положения ще се прибереш вечерта при как го каза ти - тухла за живеене е ли беше smiling smiley)) И ти ще ми говориш за бакалски сметки брех smiling smiley))


Има толкова още много
> фактори, които влияят на подобно решените, че няма
> начин да се изчерпат набързо и самата финансова
> сметка е далеч по-сложна също.

Тук сме на едно мнение. Хората са много различни, техните потребности и планове също. Днес живееш под наем, утре роднини си заминават завинаги и ти ставаш наследник на имоти, които продаваш и съответно инвестираш в нещо - едни на борсата където видяхме какво може да се случи, други в имоти, а треи кътат под дюшека като г-н Бакърджиев (ама той е имал много за кътане). Днес си сам - утре се жениш и ти трябва по-голям имот, утре се развеждаш и т.н....

Няма еднозначен отговор - но има неща, които са БЕЗСПОРЕН ФАКТ - като например, че нито една стотинка платена за наем НЕ МОЖЕ ДА ТИ СЕ ВЪРНЕ ПО НИКАКЪВ НАЧИН!
Да можеш да си спестяваш (ако си пестеливец принципно и с кредита няма да береш ядове) защото вноска по кредит е по-висока от наем за едно и също жилище, но всеки му според нуждите, възможностите, желанията и т.н.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Кредит за 20г- е диагноза
07-07-2009 - 23:16:59
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> valsodar Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Хората у нас, тепърва ще разберат, че живот
> под
> > наем е далеч по за предпочитане от живот с
> ипотека
> > и... отново под наем, поради изгубено
> "собствено"
> > ипотекирано жилище!
>
>
> Това е ситуацията с ипотека. А ситуацията с наема-
> шут на улицата, щом не можеш да плащаш? Къде
> виждаш разликата в шутовете?


Камелия и аз това питам, но никой не може да ми отговори, защото под банка май се разбира - кожодер, а под хазяин като че ли е станало вече "разбран човек":]

Между другото банките са станали доста по-разбрани и търпеливи. Могат спокойно да си те изчакат 2-3-4 месеца, че даже може и кредита да предоговориш. Защото имат много имоти все пак и ако тръгнат да ги продават всички ще стане ад...smiling smiley))
Но хазяйчетата са друга бира - има разбрани, но има и доста темерутести хора, които изобщо не са в час и могат да си правят каквото си искат. Особено ако отношенията между наемател и наемодател са базирани на - "Той е мой човек няма да ме изгони" и договор нямаме или сме имали само първата година, а после вече не се знае какво става smiling smiley)))

Но аз не ходатайствам за теглене на кредити - сега е пръчка, просто обичам да се задявам с пишман професорите из форума smiling smiley :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Кредит за 20г- е диагноза
07-07-2009 - 23:19:20
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> я и аз да посмятам 60 000 евро от тях плащаш 20 от
> себе си. След една година си внесъл още 3000 евро,
> губиш си работата, вземат ти апартамента, продават
> го за 20 000 евро и на теб ти остава да връщаш още
> 30-40000 евро. Я сега сметни колко ти е излязъл
> наема за тази една година.


Я пак... :] :] :] :] :] :] :] :] :} :} :} :} :} clap: clap: clap: clap:
Това го гледаш в "идеален за теб вариант" в който си купил тристаен панел в Дружба 2 пета част с кредит на 80% финансиране и срок на изплащане 30 години нали :]
Други варианти допускаш ли да има или не е възможно :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: 20 години под наем за 250 евро = 60000 евро задна ножица...
07-07-2009 - 23:22:24
Когато се споменава за наличните 4 милиона жилища, се пропуска много важният факт, че около половината от тях са или вече необитаеми, или на ръба да станат такива, или са на супер непривлекателни места (в близост до едни крадливи наши съграждани например). Смея да твърдя че жилищата с поне поносима инфраструктура и локация са доста кът вече. Според мен в момента има дори недостиг на жилища, осигуряващи достатъчно прилично качество на живот (не говоря изобщо за лукс, а за елементарни неща). Който като мен се оглежда за жилище за да живее в него, знае за какво говоря.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
07-07-2009 - 23:38:58
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------

> Но аз не ходатайствам за теглене на кредити - сега
> е пръчка, просто обичам да се задявам с пишман
> професорите из форума

Аз също не ходатайствам за кредити. Смешно ми е, че хора, които плащат със зор наема си и чакат на помощта на родителите си, вместо да си кажат ,че просто не могат и да помислят за собственост, се правят по- големи западняци от папата.......... :]
Re: 20 години под наем за 250 евро = 60000 евро задна ножица...
07-07-2009 - 23:44:06
avatar
ndachev Написал:
-------------------------------------------------------
Според мен в момента има дори
> недостиг на жилища, осигуряващи достатъчно
> прилично качество на живот (не говоря изобщо за
> лукс, а за елементарни неща). Който като мен се
> оглежда за жилище за да живее в него, знае за
> какво говоря.


Такъв недостиг е имало винаги. Твърде много хора имаха много ниски критерии за качество и затова купуваха кимизарници всред кални полета.
Няма лошо да обясниш на пишман- специалистите за какво иде реч, но не вярвам да те разберат.........
Re: Кредит за 20г- е диагноза
07-07-2009 - 23:47:41
Смешничко ти е, ама на набълбуканите хич не им е до смях. Влагаш парите дето редителите ти са спестявали едвам, едвам, вземат ти апатамента и накрая оставяш дългове дето и децата ти да връщат. Суууупер инвестиция!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход