Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит за 20г- е диагноза

Публикувано от Melisa 
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 09:44:01
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------

> Сега премиер ще стана ли ако кажа на всички
> собственици - ЗА БОГА БРАТЯ НЕ ПРОДАВАЙТЕ В ПАДАЩ
> ПАЗАР ЩЕ ДОЙДАТ ПО-ДОБРИ ВРЕМЕНА!
>
> И след година-две или три когато се сбъдне
> "прогнозата ми" ще ми се кланяте ли из целия
> форум?

Четири-пет-десет... кризата си продължава, а Продавач чака поклон от форума!
:} (само дано, тези навели да ти се кланят, не ги е навела банката за да им прави нещо лошо отзад!)

Нали миналата година я чакахме да приключи най-късно до месец март-април, какви са сега тия пораженчески мисли?!

Не продавайте!
Единствено така ще имате време да разберете грешката която сте направили, купувайки във време на имотен балон!

Айде, ти премиер, а аз Вице! *ok* *angel*
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 09:49:27
Напълно подкрепям Valsodar

Разликата между ситуацията, в която си на улицата и нямаш никакви задължения към банката /както аз в момента/ и тази, в която пак си на улицата, но със сериозно задължение към банката-изедник е огромна. Аз разполагам с кеш за апартамент, и съм благодарна на разумните от този форум, които с писането си ме възспряха да тегля кредит преди 1 година. Ще си живея под моста и ще се ослушвам *beer* ... пък ако даде сгода да си взема нещо, което отговаря на стандарта ми и на сумата с която разполагам - ще купя...

Ай със здраве
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 10:02:56
Между другото наистина в момента по-голяма част от хората успяват да се закрепят и с големи усилия успяват да събират пари за кредитните си вноски.Вярно че техните имоти не ги виждате по таблата на съдия-изпълнителите, но незнаете какви драми преживяват тези хора, в какъв кошмар живеят, колко семейства има които от сутрин до вечер се карат кой е по виновен че са купили имот на безумните цени от миналата година, какви лишения си налагат на тях и децата си.
Но това е икономиката един печели, друг губи.
Разбира се има много хора които не са притеснени от вноските, доходите им не растат или са малко намалели, но проблем нямат защото са преценили възможностите си и са теглили кредит на 30-40 от цената на имота и кредит който не надвишава 30-40% от семейния им доход.
Има и хора които пък спечелиха от кризата и погасяват предсрочно кредитите си и даже купуват нови имоти.
Както се вижда няма една страна на медала.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 11:11:14
90% от бъдешите пенсионери си имат наследствени я апартамент в провинцията, я къща или вила на село. Така че винаги има къде да са подслонят. Рано ми е за пенсия, но от сега виждам че живота дори в големите градове от сорта на Пловдив, Бургас, Добрич, Плевен е много по-спокоен отколкото този в София (Варна е леко в изключение, макар че местните твърдят че била уж най-хубавия за живеене град).
За млади хора разликата са повечето възможности в столицата, но за един пенсионер сметката е изцяло в полза на провинцията.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 11:15:33
exploited Написал:
-------------------------------------------------------
> Напълно подкрепям Valsodar
>
> Разликата между ситуацията, в която си на улицата
> и нямаш никакви задължения към банката /както аз в
> момента/ и тази, в която пак си на улицата, но със
> сериозно задължение към банката-изедник е огромна.
> Аз разполагам с кеш за апартамент, и съм
> благодарна на разумните от този форум, които с
> писането си ме възспряха да тегля кредит преди 1
> година. Ще си живея под моста и ще се ослушвам
> ... пък ако даде сгода да си взема нещо, което
> отговаря на стандарта ми и на сумата с която
> разполагам - ще купя...
>
> Ай със здраве

На този принцип и в тази позиция съм и аз (със семейството ми). Безимотен, но свободен, в очакване да падне нещо на левачката smiling smiley Да, ама както споменах по-рано в тази тема, имотите които "отговарят на стандарта ми" са много, много малко, което прави цената им непоносима за простосмъртен. Затова и винаги след всяка обиколка на обявите се връщам към една и съща идея - купуваш си парцел и си строиш сам. Парцелите край градовете все още са на учудващо ниски цени, стига да имаш ток - останалото като вода път и т.н. се прави с немного средства. Вярно, зор е, но предпочитам да карам последните няколкостотин метра колата си по черен път, който сам мога да си оправям, и да живея с хидрофор и септична яма, отколкото да се изправя пред участта да живея в един блок със (полу)диви селяндури*, особено ако на този блок скоро ще му се наложат ремонти (валидно за практически всичко - и старо и ново строителство).

----------------
* като се каже "селянин", моля да се прави разлика между селяк (човек който живее и работи в село) и селяндур (субект с просташко поведение, лоши хигиенни навици и липса на каквото и да е отношение към заобикалящата го среда).
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 11:29:38
avatar
Къща от ново поколение си ми е отколешната мечта, къща която е построена като енергоспестяваща с независими източници на топлинна и електроенергия, ако може и термален извор под нея, но... все пак се опитвам да разгранича мечтите от възможностите си и да ги оставя за период, в който ще има достатъчно събран финансов ресурс за реализирането им.
Което не ми пречи да следя новостите в областа, да се стремя да съм информиран и подготвен като идеи, какво точно искам и на каква цена спрямо оставащото ми време за живот.
Дори и кемпера е добра алтернатива на фона на робството до живот към някоя палава банка.

Лично моите очаквания са, за връщане към ценовите нива от 2002-2003-та през лятото на идната година. *yes*
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 11:39:28
Кемпера не е добра идея при климата в БГ. Тук не е Маями и стабилната къща (или поне панелка) си е нужна. Освен може би в най-най-южните райони около границата с Гърция. Иначе има много яки американски fifth-wheel каравани. Понякога се чудя дали да не си докарам една smiling smiley
Макар че като се замисля, за пенсия може да си вземе един кемпер и да се преместя в Гърция, ще видим как ше седи въпроса с доходите дотогава smiling smiley
От американските пенсионери доста правят така, при това от хората дето са с акъл и с бизнес усет.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 11:52:23
Точно там е работата - при къщата не е нужно да правиш всичко наведнъж. Не е нужно да строиш всички етажи наведнъж, дори не е нужно да оправяш всяка стая. Доста хора са успели така - един етаж, от който оправят хол кухня и баня и останалото лека-полека... Да не би някой да ти забрани да живееш в строежа си? smiling smiley Може да е неугледно на 1-во време и да липсват някой удобства, но гарантирано времето работи за теб, и само и единствено от теб зависи всичко, а не от банка, инвеститор, брокер, мрокер, филанкишията, съседа на етажа...

valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Къща от ново поколение си ми е отколешната мечта,
> къща която е построена като енергоспестяваща с
> независими източници на топлинна и електроенергия,
> ако може и термален извор под нея, но... все пак
> се опитвам да разгранича мечтите от възможностите
> си и да ги оставя за период, в който ще има
> достатъчно събран финансов ресурс за реализирането
> им.
> Което не ми пречи да следя новостите в областа,
> да се стремя да съм информиран и подготвен като
> идеи, какво точно искам и на каква цена спрямо
> оставащото ми време за живот.
> Дори и кемпера е добра алтернатива на фона на
> робството до живот към някоя палава банка.
>
> Лично моите очаквания са, за връщане към ценовите
> нива от 2002-2003-та през лятото на идната година.


Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 12:28:17
ndachev Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно там е работата - при къщата не е нужно да
> правиш всичко наведнъж. Не е нужно да строиш
> всички етажи наведнъж, дори не е нужно да оправяш
> всяка стая. Доста хора са успели така - един етаж,
> от който оправят хол кухня и баня и останалото
> лека-полека... Да не би някой да ти забрани да
> живееш в строежа си? Може да е неугледно на 1-во
> време и да липсват някой удобства, но гарантирано
> времето работи за теб
, и само и единствено от теб
> зависи всичко, а не от банка, инвеститор, брокер,
> мрокер, филанкишията, съседа на етажа...
..........................

времето едва ли работи за теб - стр. материали са зависими от много фактори , в т.ч. енергоносители - чиито цени са международни и не са социални , понеже сме бедни

много може да се пише по темата - ти вземи за по-сигурно БГ- принципа :
каквото се е вдигнало / не пада (има корекции,но не пада)
------
някои от форумаджиите построиха нови къщи,хванаха корекцията-питай ги за финалната сметка !
може пък да ти изпадне нещо на търг , но пък може и да си живееш там , където си сега -никой не може да ти поставя условия !
единственото лошо в случая е,че човек няма примерно 60 - 70 год активен съзнателен живот - за да мине през всички житейски цикли и да извади поука за вярната пътека !
а насила чужд опит никой не взема - всеки иска да си плати собствения

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 12:56:37
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> И второ на ръка, кой някъде е казал, че човек
> като се пенсионира трябва да живее задължително в
> мезонет?
>
> Масова световна практика е хората излизащи в
> пенсия да си търсят по-маломерни жилища, които да
> са съобразени като разходи с пенсиите им.
>
> Един пенсионер може да живее и под 20 лв наем,
> само че не и в София, а в някое малко селце.
> Крайно време е да се научи у нас, че простирането
> става не според мерака, а поред чергата която си
> си изтъкал с годините труд, находчивост и разум от
> твоя страна.
> Социалните държави умряха с падането на
> берлинската стена, а с тях и глупостта поддържаща
> ленивците.

>

Браво! Значи, всички пенсионери- марш на село, под наем за 20лв! Чудесна перспектива- наем до гроб.......... clap:
И какво общо имат последните ти назидания с темата? Или, може би, имат- излиза, че некадърниците не могат да спечелят за собствено жилище, та затова ще се изнесат под наем на село, за да се поберат в пенсийката си. Ами, ако всичките бъдещи пенсионери от градовете / и ти в това число/,го направят, от кого " находчивите, разумните и трудолюбивите" потомци, ще наемат жилища? ще стане като на запад- няколко големи акули да изкупят блоковете и всичко останало- с вилата на врата.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход