Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит за 20г- е диагноза

Публикувано от Melisa 
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 13:07:37
пунди Написал:
>
> времето едва ли работи за теб - стр. материали са
> зависими от много фактори , в т.ч. енергоносители
> - чиито цени са международни и не са социални ,
> понеже сме бедни
>

Да, но можеш да си позволиш да си променяш плановете според факторите. Никой и нищо не ти диша във врата.

>
> много може да се пише по темата - ти вземи за
> по-сигурно БГ- принципа :
> каквото се е вдигнало / не пада (има корекции,но
> не пада)

Това е факт - качественият недвижим имот има свойството да си пренася стойността далеч напред във времето.

> ------
> някои от форумаджиите построиха нови къщи,хванаха
> корекцията-питай ги за финалната сметка !

Щом са стигнали до финалната сметка, бая пари са наляли наведнъж. Или са ги имали готови (тогаз не ги мисли), или са теглили заем (да са му мислили). Идеята на поетапното строителство на собствена къща е не да ти излезе по-евтино, а да разхвърлиш нуждата от финансиране във времето без да взимаш заем. Така че финалната сметка е без значение, щом срещу нея си получил съответното нещо със стойност.

> може пък да ти изпадне нещо на търг , но пък може
> и да си живееш там , където си сега -никой не може
> да ти поставя условия !
> единственото лошо в случая е,че човек няма
> примерно 60 - 70 год активен съзнателен живот - за
> да мине през всички житейски цикли и да извади
> поука за вярната пътека !

На мен единственото което са ми набивали в главата е "никога заем". Всичките ми родители и роднини. Това е поуката който са се опитали да ми предадат. Аз лично ако сега имах целия нужен наличен кеш, щях да си купя жилище (такова каквото го искам) защото ми трябва, и щях да го купя на текущите цени, без да си мисля за това че видиш ли още 2-3 години щели да падат цените. Трябва ми сега, и ще си запази стойността в бъдеще - това е важното. Няколко хиляди евро няма да ми оправят живота, но една година по-малко под чужд покрив си заслужава.

> а насила чужд опит никой не взема - всеки иска да
> си плати собствения
>
> ......................................
> всеки Пазар си заслужава цените
> а всяко племе - вожда !


Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 15:23:03
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Браво! Значи, всички пенсионери- марш на село, под
> наем за 20лв! Чудесна перспектива- наем до
> гроб..........


- По-добре наем до гроб ( виж как е случаят със старческите домове ) и покрай наема да имаш някой лев в джоба, от колкото живот като просяк, затънал в дългове, които и потомците ти няма да могат да платят!


> И какво общо имат последните ти назидания с
> темата? Или, може би, имат- излиза, че
> некадърниците не могат да спечелят за собствено
> жилище, та затова ще се изнесат под наем на село,
> за да се поберат в пенсийката си.

Именно ! Никой, никъде не е обещавал, че всеки българин задължително ще е със собствено жилище.
За едни ще има, а за други не.
От 20 години не живеем във времето на развитият социализъм, ако си забравила да ти припомня??!



Ами, ако
> всичките бъдещи пенсионери от градовете / и ти в
> това число/,го направят, от кого " находчивите,
> разумните и трудолюбивите" потомци, ще наемат
> жилища? ще стане като на запад- няколко големи
> акули да изкупят блоковете и всичко останало- с
> вилата на врата.

- Ами ако падне метерорит, ако ни разлюлее земетресение, ако ни ударят с ядрено оръжие.... ако какво?
Вероятности много, няма застраховка против превратностите на живота.
Сякаш през 39-та купувачите на жилища в Берлин, Дрезден, Хановер и Лайпциг са знаели какво ще им се случи с драгоценните жилища в идните 5 години??!

Камелия, едно подрастващо дете би проявило по-добри логични способности от тебе.
Да не би да вземаш някакви лекарства в момента, които да помрачават разсъдъка ти?


Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 15:44:16
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> - По-добре наем до гроб ( виж как е случаят със
> старческите домове ) и покрай наема да имаш някой
> лев в джоба, от колкото живот като просяк, затънал
> в дългове, които и потомците ти няма да могат да
> платят!


Откъде да го имаш? Или ти си убеден, че като живееш под наем, няма опасност да останеш без работа? И ако това се случи, държавата ще е длъжна да ти го плаща, щото не е ипотека? А старческите домове само чакат такъв- гол като пушка, за да го издържат и обгрижват срещу мижавата му пенсия
Що за логика- заклинание...........

>
> Именно ! Никой, никъде не е обещавал, че всеки
> българин задължително ще е със собствено жилище.
> За едни ще има, а за други не.
> От 20 години не живеем във времето на развитият
> социализъм, ако си забравила да ти припомня??!


Имено, де! Ама и никой не те задължава да нямаш, а да се свираш под наем и да местиш катуна насам- натам.
А ако някой ти е казал, че по времето на соца подаряваха жилища и биеха, ако не вземеш, излъгал те е.

> - Ами ако падне метерорит, ако ни разлюлее
> земетресение, ако ни ударят с ядрено оръжие....
> ако какво?
> Вероятности много, няма застраховка против
> превратностите на живота.
> Сякаш през 39-та купувачите на жилища в Берлин,
> Дрезден, Хановер и Лайпциг са знаели какво ще им
> се случи с драгоценните жилища в идните 5
> години??!
>


По тая логика, не ставай от леглото, махни всички вещи около себе си и се моли да не става земетресение.......

> Камелия, едно подрастващо дете би проявило
> по-добри логични способности от тебе.
> Да не би да вземаш някакви лекарства в момента,
> които да помрачават разсъдъка ти?


Хи,хи! Едно подрастващо дете би искало да бъде по- здраво стъпило на земята и би искало по- голяма сигурност от родителите си. Би искало дом, своя стая, своя "крепост"- все едни такива глупави и детски неща. Не би имало нищо против и да наследи тази "база", а не да превива врат пред наемодатели и банки. А ако ги няма тези неща, би му се искало то да ги постигне и да даде един по- добър старт на децата си.
Вместо да вадиш глупави заключения, прочети баснята за лисицата и гроздето........
:]
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 16:11:58
avatar
Ками, сега вече ми е ясно по какви причини ти е фалирала фирмичката, просто си изгубила отдавна всяка една връзка с реалноста.

Дали гроздето е кисело и високо за мен, това аз ще си реша.
Колко пари имам на банкова сметка, си е също информация, която едва ли бих споделил със "съветници" от твоят ранг, защото срещата с тях противоречи на всяка една логика за успешна инвестиция.

Децата искат да седнат и на печката Ками, но възрастните не им позволяват!
Защо, Ками?

Явно все още си с детското си мислене за да ми отговориш на подобен сложен за годините ти въпрос.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 16:15:32
Камелия засегна един въпрос за деца.По нагоре написах нещо и имах предвид конкретен случай, но не дадох примера.Сега обаче ще го напиша в прав текст.
Точно едни такива хорица, искали да дадат собствен дом, крепост и стая на детето си са купили миналата година панелка в Младост 1А 64кв/м за 66 000евро!!!.От тях кредита им е 50 000евро!За нещастие съпругът от 6 месеца е на половин работен ден и заплатата му е паднала на 600лева.Не може да работи на друго място, защото от фирмата му го карат да работи по цял ден , въпреки че са минали на половин!.Между другото има фирми които официално са пуснали служителите си в неплатен отпуск, но са си по местата и работят!
Горката жена е от злощастно съкратените от Кремиковци и от нова година до сега е взела 2-3 аванса, но от началото на този месец е аут.Кога ще види това което е изработила-бог знае.Сега търси работа.
Тези хорица имат 11 годишна дъщеря.Която иска телефон, иска дрехи, иска на море.НО НЕ МОЖЕ ЗАЩОТО НЯМА С КАКВО.А родителите едвам едвам все още с заеми от разни изи кредити и роднини и познати събират пари за вноските.
Каква е най-голямата драма.Ами детето си е дете, то прави глупости.Харесало обувчици за 25 лева, ама и за тях нямало пари.След няколко часа детето се връща и чисто и просто ги "взело".Тръгнало си, случаен клиент в магазина забелязал и алармирал продавачката, хукнала след детето, то бяга , хваща го и следва, освен унижението и шамарите, екскурзия с патрулка до РПУ и т.н.
Следва комисията за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни, следва наказание по този закон, разбира се абсолютно без пари ще им съдействам като адвокат, защото макар и не наказателно дело, то пак си е като мини процес и върви по закона който споменах.Наказанието, което за сега е предложено задължение за извинение или предаване на родителите със задължение за полагане на особени грижи ще бъде преглътнато.Но това дете вече завинаги остава в масива на МВР-отдел кражби.Щампата криминално проявен остава, е поне свидетелството за съдимост ще си е чисто.Недай си боже ако нещо друго стане, ще се чуе............еди коя си , която е регистирана за кражба, но много обичат да слагат множествено число и ще бъде кражбИ.
Така че много внимавайте, опичайте си акъла с тези химери собствен дом, сигурност, крепост и т.н.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-08 16:20 от ivo_1.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 16:19:33
avatar
Не се хаби Иво - Камито е научило една-две мантри с които е ловяла лапни-шараните в продължение на няколко години и си е втълпила, че с упоритото им повтаряне те пак ще се появят и ще има отново поминък за такива пишман консултанти като нея. *yes*
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 16:26:50
Постът ми не е адресиран към нея.
Но ще го допълня като кажа че тези хора са си спряли кабелната, интернет, компютъра на детето е бил продаден!!!, не са плащали парно и вода от 6 месеца.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 16:34:49
ivo_1

Камелия и колегите и не са виновни затова, че са продавали 30 годишни боклуци на петорни цени. Пазарна икономика - всеки е длъжен да ползва горният крайник.
Но определено дразни как Камелия и нейните колеги се държат все едно са вършили някаква невероятно полезна работа. Възползвали са се, спечелили са - евала!!! Но да замълчат поне за малко, пред хилядите човешки трагедии, в чието създаване дейно участваха.



Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 16:50:32
Именно всеки трябва да мисли с горния крайник, Камелия с нищо не е виновна на който и да е.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
08-07-2009 - 16:55:55
avatar
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Именно всеки трябва да мисли с горния крайник,
> Камелия с нищо не е виновна на който и да е.

Мда-а-а, ако срещна някой, който иска да се хвърли от покрива на блока убеден, че може да лети, аз ще го окуражавам, въпреки че ми е ясен крайният резултат на опита му за летене.
Горе-долу, същото е било поведението на брокерите по време на последната фаза по надуването на имотният балон, убеждаващи купувачите си, че точно сега е момента и по-изгодно време и място за покупка няма да има.

И са били прави, то наистина с такъв непосилен кредит, кога ли ще го изплатиш и кога ли след това в настоящият ти живот ще събереш пари, че да си купиш твой, а не на банката имот?

Живей за мига! - мотото на всички бивши брокери. *drunk*

Но какво ли се чудя и аз на хорското нещастие, когато единствено у нас има поговорка - Ти на мен пари ми дай, а акъл не ми давай!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход