Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит за 20г- е диагноза

Публикувано от Melisa 
Abu
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 20:59:18
До 1975-а баба ми (да е жива и здрава!) живееше в къщичка в Морската градина на Варна, до Делфинариума. Парцелът сега е полянка... Навремето дебилът, за когото е омъжена баба ми (той не ми е роднина!), се праскаше голям антикомунист, ама като му поискаха някъде към 30-40% от стойността на имота, за да уважат реституционните му претенции (доста основателни според мен), диването се фръцна и тръгна да съди общината. Това стана по времето на Хр. Кирчев - да не си помисли някой, че само комунягите крадат и вземат рушвети. Естествено, сега баба ми и мъжът й нямат абсолютно нищо...
Магазинче на Витошка е ОК, парцелче в Морската - още повече..., ама си има и цена "връщането".
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 20:59:57
trader, има голяма разлика дали си взел кредит 2005 или 2008
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 21:22:17
Милано,
Аз съм бил няаколко пъти в Милано, защото летях през Малпенца. Което много ме впечатли беше, че се върнах в комунизма, когато се работеше. Трафикът започваше в 6.30 сутринта/в София след 10 ноември е към 8,30/ и цените бяха здрави. Тогава 1999=2005 г. маи Италия беше най-скъпата страна. Тук не ми вярват. но микровеле Де Лонги в Милано беше 560 лв., същият модел в София 360. Брадва отвсякъде. И се работеше яко.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 21:55:34
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> ...ама
> като му поискаха някъде към 30-40% от стойността
> на имота, за да уважат реституционните му
> претенции (доста основателни според мен), диването
> се фръцна и тръгна да съди общината...

Ако е ставало дума за проценти от данъчната оценка по това време, просто се чудя защо не ги е платил тези пари *huh*
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 22:05:20
Niwo ne se e promenilo: trafika si e sawia ot 6.30 do 10.30 e ujas po okolovrastnia pat ve4er 3apo4va ot 17.00 do 20.00. Da Italia e nai-skapata darjava s nai- niski 3aplati,sravnenie pravj s Franzia,Germania i s nai-visokite danazi 34% otivat v xa3nata na darjavata. A 3a mikrovalnovata De Longi njmam predstava moje i da si prav. Tuk sa po -platejosposobni moje da si po3voliat da plawat po -skapo. A 3a rabotata : da raboti se , no nai vajnoto e 4e ima disziplina, a ne kato v BG. Minaloto ljto bjx svidetel na slednata slu4ka: v 10.00 rabotnizi napusnaxa rabotnoto si mjsto i otidoxa da 3akusvat. 3akuskata prodalji 45min....... eye popping smiley
Abu
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 22:17:35
Каква данъчна оценка на одържавен имот, превърнат в парк? Разбира се че за пазарната оценка ставаше дума... Доколкото помня, стандартната тарифа за одобряване на реституционни искове беше 50% чрез едни известни адвокати. На него, като на син активист му предложиха без посредници, директно през Общински съвет, затова по-тънко. Дори имаше нещо като фамилен консулт да го убеждават роднините, ама пуста кривотия - отказа всякакъв пазарлък и не защото е принципен, а от алчност и на инат.
Както и да е! Коментирам само, че и реституцията не е чак толкова сладко нещо, но е повече от нищо, ако имаш акъл за две стотинки поне...
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 22:24:31
Някой сега си е отново собственик на Славянска беседа например.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Abu
Re: Кредит за 20г- е диагноза
07-07-2009 - 00:29:26
Възможно е да е на някой виден адвокат... Или поне да е съсобственост с такъв.

Познавам няколко човека, които точно така са си решили реституционните проблеми - стават съсобственици с адвокатите си. Бих казал, много мъдро решение!
Re: Кредит за 20г- е диагноза
07-07-2009 - 09:41:59
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Каква данъчна оценка на одържавен имот, превърнат
> в парк? Разбира се че за пазарната оценка ставаше
> дума... Доколкото помня, стандартната тарифа за
> одобряване на реституционни искове беше 50% чрез
> едни известни адвокати. ..

eye popping smiley Не съм и предполагал, че подобни реституционни схеми са били в действие по това време. Т.е. не и в такива мащаби. Исковете, за които аз съм чувал, си бяха одобрени без странични 'такси'.

Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> реституцията не е чак толкова сладко нещо, но е повече от нищо, ако имаш акъл за
> две стотинки поне...

Реституцията си даже много хубаво нещо smiling smiley Но дори и сега настръхвам при мисълта какво са изпитвали собствениците по време на изземването на имотите им, след като така лесно са склонявали да се разделят с тях. Още пазя един документ от след 'освобождението', където пише, че се изземва къща+земя (това е в идеалния център на Варна) срещу предоставяне на ПРАВОТО НА СТРОЕЖ на мижаво апартаментче. Самият апартамент е бил платен отделно от 'обезщетените' *huh*

Сори за спама, но темата за реституцията ми е болна все още smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-07 09:43 от Zrfv.
20 години под наем за 250 евро = 60000 евро задна ножица...
07-07-2009 - 10:05:20
avatar
Диагноза е до някъде наистина, но пък ако сметнете за 20 години живот под наем тези парички колко са и че не са никаква инвестиция ето пример - 240 месеца по 250 евро под наем = 60000 евро загубени пари това не е ли също диагноза? Да ако нямаш работа и не можеш да си плащаш кредита ще си смениш жилището, банката ще ти го пусне на търг освен ако ти сам не си го продадеш.

Интересно ми е обаче ако живееш под наем и останеш без работа какво следва? Да не би да се налага също да останеш на улицата или това може да стане само ако изплащаш кредит smiling smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход