Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
13-06-2009 - 22:07:47
avatar
Oliver_Kahn Написал:
-------------------------------------------------------

> Това е живата и болна истина за България
> колега.През 2007 когато ми казаха че ме изпращат в
> БГ за три години с опция да остана тук за
> постоянно,толкова много се радвах.Сега нямам
> търпение да дойде следващото лято и септември
> догодина да се разкарам от тук защото съм отвратен
> от това което се случва в България.Просто не ми
> пише....

О, да! След като сам се похвали, как със съветите си си унищожил тези, които ти плащат и си спечелил толкова, че куп поколения след теб ще си живеят като симеончовци, можеш и да се отвратиш! Не от себе си, разбира се, а от тези, които са ти позволили да се олееш отвсякъде!
Долна и гадна душица си, не заслужаваш дори и да те заплюе човек!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
13-06-2009 - 22:21:59
Абе...стига плюли човека.Прав е.Кочина си е БГ-то.Няма друга държава,за която в туристическите справочници да пише,че никога,ама никога никога никога не трябва да си взимаш такси от пред летището.Като ми беше последния път на гости един американец,се беше качил при някакъв таксиджия,дето тарифата му е 6,30 лв/км.Съвсем официална,отпред на стъклото.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
13-06-2009 - 22:29:09
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз забелязвам друга тенденция.
> Пускат се коментари които умишлено отклоняват
> темата за цените на имотите.
> Сигурен съм че е тенденциозно - както съм сигурен
> че ще слезат под нормалните нива - а те са описани
> по-долу.
>
> Другото е само вопли и писъци на жертвите на
> балона.
>
>
> Който не е продал - все още не е закъснял. Който
> продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА!
>
> Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:
>
> 1. Средна заплата - квадратен метър.
> Ако средната заплата за региона е 250 евро, то
> един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000
> евро.
>
> 2. 8-10 годишен наем.
> Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9
> години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и
> паузи между наематели - слиза под 25 000.
>
> Това са формули за нормални апартаменти с
> инфраструктура, отстояния, разположение, напълно
> завършени и за реални квадратури.
> Важи за времена без пренасищане на пазара, без
> кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и
> дефлации цените са много по-надолу от тези!
> Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!

Разбира се че има такива тенденции. Но интернета е голяма сила. Преди векове в Северна Америка новите заселници са продавали на местните дрънкулки и огнена вода срещу злато и земя. В очите на местните дрънкулките са имали сигурно изключителна стойност. Дошъл е етап (мноого късно обаче) докато се усетят. Колкото и безобиден да е на пръв поглед интернета дава възможности много и ако иска някой серизно може да се информира.
Тод, има друга още по добра формула - широко известна поне тук в Канада а и Щатите - 2,5 - 3 пъти годишния доход. И става въпрос за дом т.е. къща където да си отгледаш децата. Чуден ми е понякога българина в България - ние сме наистина индивидуалисти. Тука само в този форум не знам дали ще се намерят 5 човека в съгласие по между си, така е горе долу и в емигрантските български общности. Ей на доколкото знам в Торонто българските църкви вече са повече от две, има събирания на две общности - едните ходят с Канев а друга група се събира на друга дата вече.
И на фона на тая 'народопсихология' блоковете в България се увеличават. А хората ще се очовечат повече ако имаха тяхното пространство - ще си го подържат чисто и ще ценят
пространството ( в прекия и непряк смисъл) на другия.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
13-06-2009 - 23:22:11
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе...стига плюли човека.Прав е.Кочина си е
> БГ-то.Няма друга държава,за която в туристическите
> справочници да пише,че никога,ама никога никога
> никога не трябва да си взимаш такси от пред
> летището.Като ми беше последния път на гости един
> американец,се беше качил при някакъв
> таксиджия,дето тарифата му е 6,30 лв/км.Съвсем
> официална,отпред на стъклото.
>


Ами, такъв е законът за свободната конкуренция! Свободен пазар- не го е излъгал, написал си е тарифата на стъклото! Който иска- да го наема!
А ти защитаваш консултант, който си признава, че е дал съвети, които фалират наелия го! Не мога да те разбера! Или- разбирам те, но това не е моето кредо! :g:
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 02:15:15
абе камелия, ха поспри се вече, като се хванеш за някоя простотия което някой е изтърсил си точно като кърлеж. толкова ли не може да се усетиш това беше майтап от страна на Кан. че и вече го нареждаш какъв професионалист бил, по 5 пъти на страница. ако си такава злобна и в личен аспект не знам как те изтрайват у вас...

а и ти самата си един специалист... забрави как преди 2 месеца твърдеше, че в софия се предлагали общо 1000 апартамента, защото търсачката толкова ти показвала. че се и набираше като червей на ябълка срещу всеки който ти обясняваше колко си некомпетентна в случая в твоята област.
тъй че поспри се, и ти не си цвете....
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 13:15:19
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> salvador Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Абе...стига плюли човека.Прав е.Кочина си е
> > БГ-то.Няма друга държава,за която в
> туристическите
> > справочници да пише,че никога,ама никога
> никога
> > никога не трябва да си взимаш такси от пред
> > летището.Като ми беше последния път на гости
> един
> > американец,се беше качил при някакъв
> > таксиджия,дето тарифата му е 6,30
> лв/км.Съвсем
> > официална,отпред на стъклото.
> >
>
>
> Ами, такъв е законът за свободната конкуренция!
> Свободен пазар- не го е излъгал, написал си е
> тарифата на стъклото! Който иска- да го наема!
> А ти защитаваш консултант, който си признава, че е
> дал съвети, които фалират наелия го! Не мога да те
> разбера! Или- разбирам те, но това не е моето
> кредо!

Камелия, защитаваш ги бакшишите, защото си била същата като тях миналата година, като си убеждавала горките хорица да се набутват с по 1000 Е/м2 за панелка, за да ги одереш хубаво с 2-3 хиляди Е комисионна, нали? :g: :g: :g:

Това не е свободна конкуренция, ами пладнешки обир. Когато се опитваш да заблудиш клиента си и да му продадеш нещо 3-4-10 пъти по-скъпо от нормалното, за мен си е пладнешки обир. За мен това е една от основните причини да сме на тоя хал - всичките българи сме големите тарикати, всичките таковаме дявола докато лети, всеки ден някой някого прецаква (с подобни похвати от "свободния пазар"winking smiley и накрая цялата нация е прекарана.

И винаги съм се чудил как в нормалните държави нямат такъв "свободен пазар", возил съм се на таксита от летищата на 3-4 държави, цената винаги е била средната за съответния град. Без да имат табелка с цената на прозореца и без да се притесня и за миг, че ще ме прекарат! Докато не го преодолеем този Ганьовски манталитет няма да станем европейци!
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 13:18:15
Казах ви - човека говори напук.
Нали не мислите, че някой умишлено ще заблуждава и подвежда хората ей така за развлечение или да се вживява като злодей.

Въпросът беше за идиотите, които отпускаха безумни кредити на други идиоти, които настроиха идиотщини с идиотска архитектура и отстояния и мисъл, на малки по площ парцели, на които идиоти като Иванов са издействали от други идиоти разрешителни за строеж и се е получило това, което други идиоти са пробутали на идиотите, които са ги купили.

Тъй като мнозинството четящи тук попада в категорията "идиот" по един или друг начин в горните редове - очаквам реакция, но тъй като ще е идиотска и като такава е предсказуема, а съм се нагледал и посвикнал с идиотщина, ще ги оставя на саморазрушение.
Най-гадното е, че повлякоха и България след себе си заедно с природата и икономиката и.
А още по-гадно е, че нямат никакво чувство за вина, че дори и наглеят.

Идиоти!

ПС: Извинявам се, ако поста е засегнал психично болните, тъй като те не са избрали състоянието си – за разлика от гореизброените.
(Идиот, Идиотизъм - мед. Вродено слабоумие, неизличима психическа болест, съпроводена с пълно разрушение на нормалната умствена дейност.)




clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 13:22:11
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------

> Въпросът беше за идиотите, които отпускаха безумни
> кредити на други идиоти, които настроиха идиотщини
> с идиотска архитектура и отстояния и мисъл, на
> малки по площ парцели, на които идиоти като Иванов
> са издействали от други идиоти разрешителни за
> строеж и се е получило това, което други идиоти са
> пробутали на идиотите, които са ги купили.



:} :} :} :} :}

*bow*
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 13:29:19
Хм - Zlostyr - почти по едно и също време сме писали...



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
14-06-2009 - 15:43:15
Tod-оре , смешен си бе човек ! Я накарай някой да продаде на твоите смешни параметри и принципи ! На такива цени я някой много закъсал продаде , я не . А ти говориш за нещо глобално !? Ми няа да станИ !
Мечтай си ама само с това ще си останеш !
Виждам , че си силен и по медицина !? Ако не знаеш един от начините за самоубеждение е САМОЗАБЛУЖДЕНИЕТО ! :] :] :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход