Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
16-06-2009 - 21:56:47
искам да попитам, ей тъй, за майтапа, някой тук може ли да изпие 2 литра ракия за 1 вечер? *angel*
Tod
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
17-06-2009 - 02:04:08
Vaida Написал:
-------------------------------------------------------
> Има зер - само плямпат.
> Те тия дето плямпат никога не купуват.
>
> Имам едни все чакат - кво чакат и те не знаят.


Не е така.
Нещата както са тръгнали - ще стигнат до там че пазара на имоти ще се напълни с достъпни имоти.
Достъпни - не с нереални цени. Един имот трябва да е достъпен за закупуване - иначе е на ниво - фантазия на на фантасмагорист живеещ във химерни мечти със силата на духовна полюция.

Тъй като цените падат много бързо - аз вече забелязвам приготвяне на купувачи които се приготвят за покупка. Вече стават нетърпеливи. Приличат на малки деца които предусещат че ще имат своята играчка.

Няма лошо в това - скоро ще си я получат.





clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
17-06-2009 - 02:08:19
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Vaida Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Има зер - само плямпат.
> > Те тия дето плямпат никога не купуват.
> >
> > Имам едни все чакат - кво чакат и те не
> знаят.
>
>
> Не е така.
> Нещата както са тръгнали - ще стигнат до там че
> пазара на имоти ще се напълни с достъпни имоти.
> Достъпни - не с нереални цени. Един имот трябва да
> е достъпен за закупуване - иначе е на ниво -
> фантазия на на фантасмагорист живеещ във химерни
> мечти със силата на духовна полюция.
>
> Тъй като цените падат много бързо - аз вече
> забелязвам приготвяне на купувачи които се
> приготвят за покупка. Вече стават нетърпеливи.
> Приличат на малки деца които предусещат че ще имат
> своята играчка.
>
> Няма лошо в това - скоро ще си я получат.

Ще си я получат викаш.
Вибрираща и от силикон с телесен цвят.
Прав си.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
17-06-2009 - 20:21:43
пишете ли пишете...дървени философи...
ще ви кажа нещо - който има нужда и иска да купи, знае какво иска - купува.
които продава, знае защо продава и какво продава- го продава.
миналия месец с мои клиенти съм реализирала три сделки: един двустаен в жк.Дружба на цена 44000Е, панел; един двустаен до ключ, с разрешение за ползване, жк.Редута, цена: 69000Е; един двоен гараж в жк.Младост за 18000Е, с Акт 15...фактите говорят...и трите сделки са кеш...и трите имота не са евтини...всички знаеха какво искат...аз знаех също...така, че драги ми смехурковци, сделки има...от пет години насам, сделка не съм имала февруари тази година...мързеше ме...ако смятате,че ви говоря приказки от хиляда и една нощ, не е така...тава е моята реалност...
относно кризата и цените...криза има, хората са изплашени - с основание, цените паднаха, ще продължат да падат с по-бавни темпове...догодина на пролет нещата с цените ще се нормализират...ще има застой...незнам колко време...хората ще станат по-бедни/тези, които са си били бедни/, и по-богати/тези,които са си били богати/...обаче със сигурност мога да кажа, че имотите ще продължават да се купуват и продават независимо от всичко...просто в един момент пазара ще се стабилизира...кой каквото разбрал - разбрал... smiling smiley
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
17-06-2009 - 20:36:28
az13 - можеш ли да уточниш - хората апартаментите за инвестиция ли ги купуваха или защото имаша жилищна нужда.
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
17-06-2009 - 20:47:31
avatar
az13 без да съм във вашия бизнес, това 3 сделки за месец не е ли смешна работа?

Ако следващия месец имаш 2 селки, ще отчетеш спад от 33%. Ако имаш 1 сделка повече, ще отчетеш растеж от 33%. С тези 3 сделки за каква тенденция може да говориш, след като може да са плод на случайност?

Плюс това тук никой не казва, че сделки няма.

Тенденцията можеш да видиш, като събереш 100 брокери от твоя ранг (с по 0-3 сделки на месец), сумирате ги и видите какви са числата тогава.
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
17-06-2009 - 20:51:18
апартаментите - за живеене; гаража - за инвестиция;
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
17-06-2009 - 20:57:29
когато работиш за себе си - не е смешна работа...бих казала, че си докарвам европейски доходи, живеейки в БГ...относно останалото в поста ти - прав си. наскоро звънях по обява на колеги, и не знаеха за какво иде реч. обяснението на колегата беше, че много от брокерите им напуснали понеже нямали работа...разбирай реализирани сделки...и той не знаеше от кого точно е останала офертата...лоша работа... правила съм и по осем сделки, август месец, бях две седмици на морето и не успях да се потопя в него, защото прекарах почивката си с телефона на плажа...сега не е така...въпреки всичко това, което съм написала по-преди си е точно така...
Tod
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
17-06-2009 - 22:22:37
аз13 - ти голяма работа!!!
Най-големия. Мистър Сенко ряпа да яде.
В дни на глад ти въртиш целия пазар в София.
Аз се чудех кои са тези които са реализирали тези 2 сделки...
Дъъъълго се говореше за тях...
Но сега разбрах кой е и то един човек.
Браво, евала,...

Другите защо ли мрат от глад и си оставят бизнеса?
Ще правиш още повече пари ако вземеш да преподаваш на балъмите дето не знаят как да въртят бизнес.
От ноу-хау ще печелиш 10 кратно на европейските заплати. С няколко стотин безработни брокера - можеш да им станеш и някакъв гуру...


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
17-06-2009 - 22:33:15
smiling smiley нищо няма да кажа...предизвика ми смях...ние българите, винаги ще продължаваме да си хвърляме опаковката от ваФла мура през прозореца на колата, да гледаме Вуте... и да се дразним що не е зле...нищо, че сме си добре...бррррр...сори, че дръзнах да споделя...дерзайте...форума е ваш... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход