Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
12-06-2009 - 13:38:47
[img145.imageshack.us]

При Латвийците спада за сега е с над 2/3.
Иначе казано с близо 70%!!!

Като се има в предвид че това е на база на офертни цени... ситуацията е още по-зле.
И там не виждат дъно.

Скоро ще се стигне до цени с един десетичен знак наляво от преди.




clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
12-06-2009 - 13:40:45
Ето я картинката.


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
12-06-2009 - 14:20:16
Ето я картинката в България - София:

Юли 2007 г. средни цени

1 ст. - 1000Е/м2.................2 ст. - 786Е/м2.............3 ст - 780Е/м2

Юни 2009 г. средни цени за 1,2,3 стаен - 1027Е/м2

Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
12-06-2009 - 14:31:02
Мдааа,

Като извадиш 70% прави 300 евро на квадрат - офертна цена!

От тях като извадиш 20% при сделка става точно колкото ви говоря.

И това е сегашното положение ...


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
12-06-2009 - 14:33:12
avatar
Иванов, дека е 2008 в твоята картинка, некъде е изпаднАла?

Тия трикчета става за бай сельо дошел на София да купуа панелка.

Само да дадем едно допълнение към процентите на Тод, защото сельовците плучават overflow над 1000 (включително и Камелия):

пример 1: ако цената на нещо падне с 10%, то за да се върне предишната, тя трябва да се увеличи с 11%

пример 2: ако цената падне с 20%, то за да се върне обратно предишната, тя трябва да се увеличи с 25%

пример 3: ако цената падне с 30%, то за да се върне обратно предишната, тя трябва да се увеличи с 43%

4: ако падне с 50%, то за да се върне обратно предната, тя трябва да се увеличи със 100%, а с други думи - да стане два пъти по-голяма

5: ако падне с 66%, то за да се върне обратно предната, тя трябва да се увеличи със 200%, а с други думи - да стане ТРИ пъти по-голяма

разлика от 16% между 4. и 5. води до необходимост от допълнително 100% увеличение, за да се постигне възстановяване.

Така че - страхувайте се! smiling smiley

Някой каза, че в обозримо бъдеще няма да видим измислените нива от 2008-ма и е съвсем прав.
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
12-06-2009 - 14:35:58
Извинявам се - 70% трабва да се вадят от 700 евро а не от 1000.

Тогава Българинът ще може да купува.
Иначе си внесете Англичани с много кеш, но без ум.
Англичаните трябва да са поне сторина хиляди че имотите и закъсацията са много. Освен ако не ги убедите да си купуват по 10 - 20. Тогава ще е и по-лесно и по-бързо.





clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
13-06-2009 - 14:04:34
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Oliver_Kahn ,
>
> не ми пиши простотии, а се огледай за хубаво място
> за след време.
>
> Вие кого и с какво консултирахте? Като гледам
> всички консултирани берат душа и броят загуби,
> плод на консултациите ви.
>
> А аз пиша, защото свободен съм по цял ден и правя
> каквото си искам, а пък вие специалистите
> работете, като сте толкова умни. Аз съм блъскал до
> 40 г., и още 200 г. след мен ще живеят от
> блъскането ми, било с или без висок КИ. не съм
> рентиер, казах ви 100 пъти, че променям статут,
> взимам 2Е/м2, най-високата цена в България, защото
> го правя най-бързо. Има такива дето взимат и по 1
> лв., сигурно вечер застоварват цимент на гарата и
> имат пари. Цялата работа по една преписка ми е
> 9-10 дни, а понякога парите са по 25-30 хил. евро
> или 10% от площа на имота и 20% ако е селски. Сега
> работа няма, като му дойде времето ще има, важното
> е да се застроява неперкъснато, за да се качва
> цената на малко останалите парцели, между които и
> моите. Сега ще пробвам хавата и в пречиствателните
> станции.
>
> А вие си пишете простотии, ама ако имахте малко
> пипе в тиквите, или читава агенция която да ви
> консултира, щяхте да знаете, че в търговията е
> важно да си пръв, а не най-добрия или най-умния. А
> няма как да си пръв, ако чакаш да видиш дъното,
> защото докато го видиш и осъзнаеш, буквално за 2-3
> дни, цените ще са с 30% процента отгоре.


Иванов аз мойто място съм си го немрил преди цели 9 години и никога нищо няма да търся за разлика от теб.И понеже си самохвалко като те гледам, да те светна че и в моя случай- 3 поколения след мен няма да имат нужда да работят и могат да си живеят в нормалните страни smiling smiley
А относно коефицента ти на интелигентност го виждам след като ти пуснах няколко линка на големите в света да видя какво ще кажеш а ти ми отговори като братята Галеви
:}
И последно че с такива като теб ми е под достойнството да комуникирам.Естествено че всички консултирани ще берат душа и най вече такива като теб.Хем плащате да ви консултираме и ви взимаме парите,хем ви пращаме за зелен хайвер . НА ДНЕШНО ВРЕМЕ ВСИЧКО Е ИНФОРМАЦИЯ -КОЙТО Я ИМА -ПЕЧЕЛИ -КОЙТО НЕ -СЕ ТЪРКАЛЯ БЕЗЦЕЛНО НА СЛЪНЧЕВ БРЯГ И СЕ ОПИТВА ДА ПРОДАДЕ КОЧИНИТЕ СИ НА ПО 400 ЕВРА :} :} :} :
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
13-06-2009 - 14:31:48
avatar
Хем плащате да ви консултираме и ви взимаме парите,хем ви пращаме за зелен хайвер .

Ама някой ще се върне да попита защо си е платил за откровена лъжа.
А и лъжеца си остава лъжец винаги.Даже и без да му плащат.
Написаното остава.
И някой някога ще търси сметка.
Желая ти успех и дано имаш застраховка . *smiley_ahh*
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
13-06-2009 - 19:52:31
Не мисля че действително подвежда хората - просто е предизвикан и хиперболизира за да си върне. Иначе няма нищо лошо в това да си платиш за да ти бъде помогнато. Учил е човека - загубил е много време, пари, нерви, емоции и част от живота си. Нищо лошо да му бъде заплатено за това че сега учи и помага на другите.

По проблемно е че постоянно се опитват да ни ръководят хора, които само имат претенции за знание което са го получили от методологията на партията.



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
13-06-2009 - 21:39:50

По проблемно е че постоянно се опитват да ни ръководят хора, които само имат претенции за знание което са го получили от методологията на партията.


Това е живата и болна истина за България колега.През 2007 когато ми казаха че ме изпращат в БГ за три години с опция да остана тук за постоянно,толкова много се радвах.Сега нямам търпение да дойде следващото лято и септември догодина да се разкарам от тук защото съм отвратен от това което се случва в България.Просто не ми пише.... sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход