Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Могат ли цените в България да паднат с 70 % от пика си ?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 14:58:08
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти сам даде отговор на всички въпроси - и да ти се
> обадят ще откажеш
> защото може би са щели да техванат като клиент но
> са изтървали момента

> - аз затова има казвам - готов съм еди колко си да
> дам , но утре - вдругиден не ме интересува -ако ще
> и 5 лева да сртува
> Знам едно - които купи сега е набутан , знам и
> друго -които не продаде с отсъпка пак е набутан !


Дивале, скромното ми мнение е, че нито ти, нито той въобще имате намерение да купувате. Ходите си за забавление- като туристи и се гаврите с продавачите. Те , от своя страна, са наясно и докато трае затишието, взаимно си уплътнявате времето............. :]
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 15:00:55
Виж при теб са се обадили. При мен още не са. Няма значение дали ще се съглася. На мен просто ми направи впечатление, че не искат да падат и това си е. Може и да съм попаднал на много курав инвеститор smiling smiley

А ти как така ходиш на лични срещи? Аз само с брокери се срещах...

Иначе се приготвих психологически да изчакам до есента да видя какво ще стане. Просто на 800 - 1000 EUR не ми се купува.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 15:01:47
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале, скромното ми мнение е, че нито ти, нито
> той въобще имате намерение да купувате. Ходите си
> за забавление- като туристи и се гаврите с
> продавачите. Те , от своя страна, са наясно и
> докато трае затишието, взаимно си уплътнявате
> времето.............

Не си права - ако ми изпадне нещо хубаво на добра цена купувам веднага.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 15:05:40
Камелия, имаш ли сделки? Ако да - ще издадеш ли как се движи пазара?
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 15:18:43
Ей това много ме дразни:

Quote

1-СТАЕН
33500 EUR
Квадратура: 42 m2

Разпределение-стая 20кв. м. ,отделен тъмен бокс, баня 4. 22кв. м. ,мокро помещение 2. 1кв. м. Изложение-северозапад . Чиста жилищна площ 32. 3кв. м.

Значи като съберем квадратите излизат 26.32 кв.м. обаче ни го продават за 42 кв.м.

Кога ли ще секне наглостта на брокери и строители...
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 15:37:08
Gogo личните срещи ми ги уреждат познати нотариуси , които познават всички строители , защото са им изповядвали не една и две сделки


Ками , това че наричаш купувач -турист е повече от обидно
аз наистина купувам и ще купувам - когато отида на оглед казвам конкретната цена която бих платил , а това че някоя магазинерка е решила да се прави на агенция и не може да защити интересът ми като купувач-проблема си е неин ..
има работещи агенции, има ниски цени , има добри оферти , има и потенциални купувачи
Аз се дразня когато някоя агенция ме попита дали ще купя - защото дали ще направя сделка си е мое лично решение -агенцията е затова за да ми помогне
Освен това аз знам как изкарвам и как съм изкарал парите които съм готов да похарча
Освен това не желая да допускам да се подиграват с мен

Само мога да ти кажа че от тук нататък купувачите ще са грамотни и знаещи хора , защото след като са успели да се задържат значи имат акъл в главите си

А на всички магазинерки , детски учителки, пощаджиики , масажистки и разни други които се правеха на агенции - мога само да пожелая късмет !

И още нещо да добавя - ако някои брокер ви уверява че еди кои си имот е изгоден - попитаите брокера дали е виждал толкова пари накуп , дали има толкова пари

Аз кепазе с труда и парите си няма да стана ! Краино време е някои да въведе лицензионен режим за посредниците на имоти !

И понеже в БГ няма уважение към клиента , аз ще ви го кажа по ЧАЛГА начина- КОИТО ПЛАЩА ТОИ ПОРЪВА МУЗИКАТА !
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 16:01:17


Един имот ( а и не само) струва толкова, колкото някой плати за него.

Ако Дивал си го купи за 50 000 - значи това му е цената - днес, точното време и точното място. Вчера може да е струвал 60 000, утре да е 40 000....но днес струва точно толкова.

Но това, че не разговаряш за имот, към който вече си "изстинал" ми е някак странно...дали е инат....или гордост.....не знам.....
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 16:16:45
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 16:22:28
Проблема на някои сегашни купувачи е, че се чувстват много силни с някой лев в джоба и гледат, гледат, гледат ..., предлагат ниски цени, предлагат по-ниски цени, предлагат смешни цени, смеят им се на предложенията, после чакат малко и се обаждат да разберат какво е положението с гледаните имоти. Някой от тях вече са продадени. Такива купувачи сега не купуват, защото цените падат, преди не купуваха, защото цените се качваха, после няма да купуват, защото цените пак ще се качват! Е, такива купувачи НЕ КУПУВАТ ПО ПРИНЦИП! Ходят на огледи, нямат умора, винаги предлагат нереални цени. Скоро имах случай продавача да свали цената на ниво - предложение на купувача и да се договорят условия на сделката, стиснаха си ръцете, после спомена, че ще трябва и кредит, въпреки, че при обстойния разговор преди това го питах и каза , че е с пари в брой. Заведох го в банка и му дадоха положителен отговор на всички въпроси. На следващия ден "купувача" се потопи и не си чуваше телефоните. Не е ли това - да поръча музиката, а да не плаща. Като чуя купувач да спомене, че от 2 години не може да си намери имот и вече не ми е клиент.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 16:35:12
има и такива които не си вдигат телефона
има и такива като мен които купуват при уговорената цена

а колкото до сърдитите брокери - извинете но нали това ви е работата ?
колкото до парите в брои и силата на купувача - ще ти кажа че това е относително
предимството което има кешовия купувач в момента е че във всеки един момент може да ти каже чао
защо ли - ами много просто -има много оферти има и много агенции
мен като ме нарекат турист- няма да купя от тях , приятелите ми също няма да купят от тях, роднините ми също - когато всичко е точно и съм доволен -аз пръв ще заведа мои познати при точно тази агенция която е била коректна с мен
останалото е дрън -дрън ...приказки

една истина да запомнят всички брокери - виновен клиент НЯМА !!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход