Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Могат ли цените в България да паднат с 70 % от пика си ?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 16:36:04
Broki,

Ами тези дето не предлагаха по-ниски цени и купуваха се набалбукаха с 1000 - 1200 EUR/кв.м.

Мисля си, че е по-добре да не съм сред тях. А и ако се сбъднат прогнозите и се окаже, че това което са купили за 1200 след някой друг месец почне да се продава за 600 EUR/кв.м. какво ще им е на тези хора?

В момента пазарът е много непредсказуем. Може и да не падат повече цените, но може и да паднат на 400 EUR/кв.м. При такава сируация кой ще тръгне да купува, ако е работил и ще работи за парите, които ще вложи?

И както каза Devil цените и предложенията са за момента. Клиентът ти ако ти е предложил по-ниската цена, а ти си се съгласил след седмица какво странно има клиентът да се откаже?
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 16:39:08
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей това много ме дразни:
>
Цитат:
> 1-СТАЕН
> 33500 EUR
> Квадратура: 42 m2
>
> Разпределение-стая 20кв. м. ,отделен тъмен бокс,
> баня 4. 22кв. м. ,мокро помещение 2. 1кв. м.
> Изложение-северозапад . Чиста жилищна площ 32.
> 3кв. м.
>
> Значи като съберем квадратите излизат 26.32 кв.м.
> обаче ни го продават за 42 кв.м.
>
> Кога ли ще секне наглостта на брокери и
> строители...

Защо намесваш и брокерите? Това предлага купувачът, това пише в "дУкИмента", какво друго да ти каже посредника? Ти искаш нова строителство- ей ти го.
Не е зле да прочетеш наредба №7, за да видиш, че въпреки отвратителната й либералност, пак е нарушена от "инвеститора".
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 16:41:06
avatar
Броки,
купувача е размислил - направил е точно обратното на това, което правеха купувачите последните 3-4 години - подписват договор за ипотека, без да го четат и после ... ох.
Хората се опариха, станаха крайно предпазливи и отидоха в другата крайност, което според мене ще окаже допълнителен натиск на цените надолу. Общо взето се връщаме към нивата от 2001-2002 година, тогава цените пасваха на доходите и всички бяха щастливи smiling smiley
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 16:42:20
Тях пък най-обичам!!!

Видяли са всичко на пазара, само им показваш новите неща (ако си светнат и знаеш кои са). Напатили са се от кофти агенции, а понеже ние сме супер - всяка седмица са в офиса хей така, да си побъбрим.

Имал съм и такива клиенти, които са ги водили по две години и как да не ти е кеф като купят чрез теб!!!!

Не от всяко дърво става свирка!
пика на офертните цени ли имаш предвид или на реалните winking smiley?
12-05-2009 - 16:48:25
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Един имот ( а и не само) струва толкова, колкото
> някой плати за него.
>
> Ако Дивал си го купи за 50 000 - значи това му е
> цената - днес, точното време и точното място.
> Вчера може да е струвал 60 000, утре да е 40
> 000....но днес струва точно толкова.
>
> Но това, че не разговаряш за имот, към който вече
> си "изстинал" ми е някак странно...дали е
> инат....или гордост.....не знам.....


А утре може да струва и 70000 евро winking smiley Аз съм напълно съгласен, че като цяло повечето имоти са надценени, но не всички. И е хубаво да се знае все пак едно важно нещо - не всеки продава на всяка цена! Имам клиенти, които от началото на кризата не са си мръднали цените на имотите и с едно евро на квадрат. Други свалят с по 300 евро на кв.м... Всекиму според нуждите и зора. Имам хора с минимални доходи, които продават парцели и панелки, които търсят една цена и ако не могат да я получат се отказват от идеята за продажба. Повечето хора пишещи във форума нямате никаква представа че сигурно 70% от предлаганите имоти за продажба могат още от утре да спрат да се предлагат за продажба изобщо.

Аз винаги съм се дразнил от обобщаването - имотите така - имотите онака.
И този байряк със стоте наема, който се повтаря на ден по около 80 пъти във форума не е точно универсална формула за всеки деин имот, но няма смисъл да го обяснявам, защото пък наистина някои продавачи са се оляли... :]

Дивал е прав има такива имоти, които биха свалили драстично цената си, но това не са всички. Но на скоро четох във форума "Плащам КЕШ 10000 евро за парцел в Панчерево, Герман, Лозен..." Е то бива криза бива ама ми е много интересно кой би си продал парцела на цена като за балатум в най-хубавите села до София!?!?!?

То всяко нещо си има граница - и като започнете с тази себестойност...абе хора себейстойността на строителните материали е едно на ръка, цената на парцела е друга, а печалбата е трето. Тези три неща обуславят цена на кв.м... а не само 5 тухли + два прозореца и една плоча е равно на еди колко си. В люлин себестойността на един квадратен метър двустаен ново строителство е една, в младост е по-скъпа, а в центъра е най-скъпа. Иначе тухлите са еднакво скъпи, но не и парцелите - за това всичките остойностявания в стил НСИ са ми били винаги много смешни - цениТЕ в София на КВАДРАТЕН МЕТЪР са средно еди колко си... е каква база е това?!?!?!

Значи средно между тухлени апартаменти в центъра на София, панелни в Обеля, епк в Красно село и т.н. и на базата на тези средни цени може ли някой човек да си направи КАКЪВТО И ДА Е ИЗВОД?

Както винаги съм ви повтарял, но разбира се истината не винаги е удобна smiling smiley)) Има огромна - повтарям ОГРОМНА РАЗЛИКА в цените на квадратен метър на жилища с малка площ и такива с голяма площ. Четох тук някаква смешна тема - "300 евро на топ локейшън първа птичка" - бла-бла 300 евро на кв.м. за какво за апартамент, който е с площ 700кв.м. или какво?

А вие си обобщавате ли обобщавате - 300 евро ли е дъното, 400 евро ли е или 600 евро... Крайно време е да се научите да познавате имотиТЕ преди да ги коментирате.
500 евро на кв.м. може и да е дъното за тристайни панелки в Обеля, а може и да е 400 специално там, но за сметка на това за панелни гарсониери в Младост обаче пък може да е около 700 евро за кв.м. и сега сравняваме наглед подобни квартали в един и същи град, че и един тип строителство... Схващате ли разликата???

Другото бла-бла - като са на зор ще продадат и под себестойност...мдам ама айде първо да установим къде е себестойността, после да видим дали имат зор и накрая да видим ако свалят под себейстоност колко хора ще ги огрее и с какъв риск...

Пак казвам за да не се появи някой папагал и да каже - че искам цените да растат - не не искам ама е хубаво да не се самозабравяте с коментарите, защото някои хора имат такова огромно желание да крашват цениТЕ, че сигурно и през ноща се въртят с тази мисъл в леглото :]

Ще ви кажа какво ще се случи с "дъното" - българите сме нация на крайностите и това обуславя едно масово поведение. До преди няколко години се чакаше да влезем в ЕС и всички продавачи чакаха със затаен дъх да се качат още цените, че да не се минат. Не се минаха - продадоха скъпо и после със същите тези пари купиха друг имот все така скъпо.

Сега е ред на купувачите да поизбият комплекси - ще се дуят, ще демонстрират самочуствие и ще "дебнат да станат още по-изгодни имотите" и тогава ще нанесат решителния удар. Да ама тцъ *book* защото как ще разбереш кога да купиш?
Къде е дъното? Ще разберем, че сме стигнали дъното когато банките поразвържат кесийките и когато започне да се купува - а това може да стане буквално за седмица.
Когато това обаче стане - хиляди продавачи ще си изтеглят офертите "за да не се минат" и тогава всички, които много чакат и дебнат ще се сетят, че може и да изпуснат момента и ще започне атака на всички изчакващи подходящия момент... И си представете какво ще стане когато много хора хукнат едновременно по огледи.

Никой не е балък - всеки ще обиколи първо по-хубавите имоти да опита да се спазари, обаче няма да единствен мераклия... Но сме нация на крайностите и за това ще чакаме до последно, защото сме и тарикати smiling smiley "Он че ми кАе на мене той, че свалям цената на парцелУ" или "Он че ми кае на мен он да купувам баш сеа ае сиктир те ке падат ощйе и кът паднат многу те тогава че си купим и аз"

Те да бяха сливи... :]

За днес това е от мен smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-12 16:53 от Продавач.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 17:06:15
avatar
Quote

Ще разберем, че сме стигнали дъното когато банките поразвържат кесийките и когато започне да се купува - а това може да стане буквално за седмица.

Почти щях да се съглася с всичко написано от теб, когато съзрях горното.

Ти, това сериозно ли го мислиш или си го вметнал за единият майтап ?
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 17:11:36
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------

> Ками , това че наричаш купувач -турист е повече от
> обидно
> аз наистина купувам и ще купувам - когато отида на
> оглед казвам конкретната цена която бих платил ,
> а това че някоя магазинерка е решила да се прави
> на агенция и не може да защити интересът ми като
> купувач-проблема си е неин ..


Чакай, бе човек! Какво подпали моторетката?
Ето, това си написал:

Аз имах подобен случаи за 62 600 Е - тогава бях горещ клиент и им предложих твърдо 50 отказаха - поискаха 55 . Миналата седмица ми звъниха за да приемат предложението ми , но аз вече изтинах и забравих тази оферта

Това не е изявление на сериозен купувач. Ако си харесал наистина нещото, ако ти е "влязло под кожата" и ти клекнат, по- хубаво и по- сладка победа, няма. Не мога да разбера, как изведнъж си "изстинал"..............и затова казах, че си играеш на купувач, а всъщност действията ти са на турист- обикаляш и гледаш..........
Ако пък, от агенцията са ти се обадили, значи те са свалили цената, та всъщност, интересът ти е постигнат и защитен.....


> Аз се дразня когато някоя агенция ме попита дали
> ще купя - защото дали ще направя сделка си е мое
> лично решение -агенцията е затова за да ми помогне


Така е, агенцията се опитва да ти помогне да купиш, ама трябва да знае дали наистина имаш такова намерение, или само се забавляваш.........

> Освен това аз знам как изкарвам и как съм изкарал
> парите които съм готов да похарча
> Освен това не желая да допускам да се подиграват с
> мен


Хубаво, а не ти ли минава през ум, че и хората в агенцията са дошли да си изкарат парите помагайки ти? И каква подигравка съзираш във въпроса?


> Аз кепазе с труда и парите си няма да стана !
> Краино време е някои да въведе лицензионен режим
> за посредниците на имоти !
>
> И понеже в БГ няма уважение към клиента , аз ще
> ви го кажа по ЧАЛГА начина- КОИТО ПЛАЩА ТОИ ПОРЪВА
> МУЗИКАТА !



И какво ще се промени, ако се въведе лицензионен режим? Ти ще решиш наистина да купиш? Или наистина ще платиш за поръчаната музика, наречена "туристическа обиколка"?
Или ще решиш да не правиш кепазе труда на другите?
Не исках най- малко на теб да ти отговарям в такъв стил- ама не очаквах да рипнеш така..........
Предлагам мир и любов.......... :ami: *beer*
na
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 17:13:37
много ми е интересно как определяш справедлива цена, като не гледаш наемите ; докато безработицата расте и няма масово кредитиране дъното на пазара ще си остане брокерски блян; ако хората започнат да напускат София и Варна заради безработица може да стане още по-страшно
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 17:25:34
Впоследствие разбрах, че същия този клиент е врътнал подобен номер на още двама колеги за други имоти. За единия замалко да си дойде продавача от Германия. Това за мен е болестно състояние!
Разбира се, не слагам под общ знаменател всички клиенти, както някои - всички брокери. Дали парите са кеш, дали е с кредит, все купувача ги плаща и трябва да преценява добре.
Въпроса е да е наясно дали въобще иска да купи и какво да е то - затова колегите питат: Ще купувате ли? Като си работил 10-15 години и си се нагледал на всякакви чудеса, не е сложно да ти се изясни какъв човек стои срещу теб.

Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 17:35:56
Добре де как става тази работа с туристите, че аз не мога да си го обясня?
Аз като искам да отида на оглед:
1) Хабя пари за телефон да се обадя на обявата
2) Хабя бензин, за да стигна до апартамента, който ще гледам
3) Хабя си времето

Т.е. аз ако няма да купувам, защо ще хабя ресурс, само за да гледам?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход