Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Могат ли цените в България да паднат с 70 % от пика си ?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 12:07:22
Imotenbalon Написал:
-------------------------------------------------------
> Не нямам, но доколкото знам, досега бяха по високи
> от БГ.
>
> Ето тук има данни за БВП и разни други макро
> параметри
>
>
> Примерно Латвия GDP - per capita (PPP): $17,800
> (2008 est.)
> България -GDP - per capita (PPP):
> $12,900 (2008 est.)
>
>
Значи разликат м/у Латвия и България в GDP е около 39% в минус за България. От тук следва, че цената на кв/м жилищна площ трябва да е 572 / 1.39= 411.5 Еуро за БГ.

Е има ли имотен балон или няма?-и стигахме ли дъното, а ???
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 12:18:21
KUPUVAC

В Латвия м2=м2. Няма общи части.....
411.5 Е - 20% /общи части/ = 329.2 Е

Ами ако сложим в сметката и шпакловката/замазката. Това велико наше изобретение......


Стигнахме ли дъното?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-12 12:19 от bender.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 12:26:52
bender Написал:
-------------------------------------------------------
> KUPUVAC
>
> В Латвия м2=м2. Няма общи части.....
> 411.5 Е - 20% /общи части/ = 329.2 Е
>
> Ами ако сложим в сметката и шпакловката/замазката.
> Това велико наше изобретение......
>
>
> Стигнахме ли дъното?
>
>
На този въпрос е компетентен само ПУНДИ. Той да каже.


*ok* clap:
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 12:34:46
Говорим си за 400 евро
чета темата и маи и тези 400 евро са много

Всичко което има да се случва ще се случи след изборите !
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 13:03:42
dival

Според мен 400-450 евро бяха равновесната точка за Софето - 1 средна заплата, 100 наема за двустаен, 30% от дохода за ипотека.....
При криза - махалото отива надолу.

Иначе след изборите ще е интересно. Пък и цирка преди и около тях си заслужава сеира.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 13:51:11
Прав си
Току щт звъних по една обява от 65 хил евро -директно им предложих 60хил лева
почти се съгласиха - тепърва започва !
Наи накрая разбраха че дори 50 000 лева са много пари
Хората живееха в сънища - е будилникът звънна !
Изборите са хубаво нещо - ще принудят много хора да потърсят други държави за себе си , хем пари да изкарат , хем свят да видят
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 13:57:52
Абе логически всичко, което се обсъжда в темата е вярно. Но от друга страна като гледам как строители свалят цената от 1000 на 800 EUR и казват, че ако свалят още щели да трябва да продават на под себестойност (колкото и невероятно да звучи) не мога да си представя как тези хора ще почнат да продават на цени около 500 EUR. Все си мисля, че сигурно ще се самоубият, но няма да свалят чак толкова цените.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 14:12:04
Точно там е уловката ! Строителите не свалят , но всички други свалят - панелки ,стара тухла и тн.... В един прекрасен момент евтините имоти ще повлекът след себе си и качествените - просто е неизбежно
Няма как да има огромни разлики
В момента купувачите са изключително предпазливи и когато се решат да се обадят за някакъв имот очакват да им кажат с 30-50% по евтино иначе просто затварят телефона
Българина се страхува да не настине и да не се мине !
Истината е че които се усети сега да продава с голяма отстъпка след месец ще се чувства късметлия
Много прогнози се изписаха -кои месец с колко ще паднат цените - всичките са грешни , според мен вече трябва да се говори за спад с дни , с часове - просто така е настроен пазара

Аз питах в един по горен пост - кои от пишещите може да изкара 50 хол лева -сега веднага , без заеми, без омощ от приятели и без това да повлияе на начина му на живот - колко такива хора има в БГ ? а говорим за 50хил ЛЕВА
Строители и посредници вече ще трябва да се съобразяват с реалния доход на хората , а не с хипотетичния такъв .
Спада се развива изключително бързо в момента ....и ще става все по бързо .....
Просто вземете които и да вестник с обяви - звъннете и предложете половината от обявената цена - сега , веднага в брои ....ще се изненадате колко хора ще се съгласят - просто защото разбраха че колкото повече чакат -толкова повече губят !!!
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 14:28:29
dival,

Ами дано да си прав. Аз обаче имам горчив опит. Преди около месец след 1-2 седмици ходене по огледи ми хареса един 2-стаен ново строителство с АКТ 15 в Овча купел. Другите апартаменти просто за нищо не ставаха. Та цената на този който харесах беше 52 000 EUR, паркомясто 7500 EUR, гараж 12 000 EUR.

Предложих 45 000 EUR кеш (не че ги имах, ама исках да видя дали ще се навият) за апартамента + гараж и отговорът им беше - 55 000 EUR апартамента + паркомясто.
И до момента не са ми се обадили, че са съгласни на моята цена.

Но пък аз сега си мисля, че и да ми се обадят ще им откажа smiling smiley
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
12-05-2009 - 14:44:09
Ти сам даде отговор на всички въпроси - и да ти се обадят ще откажеш
защото може би са щели да техванат като клиент но са изтървали момента
Аз имах подобен случаи за 62 600 Е - тогава бях горещ клиент и им предложих твърдо 50 отказаха - поискаха 55 . Миналата седмица ми звъниха за да приемат предложението ми , но аз вече изтинах и забравих тази оферта
Попитаха ме дали съм се отказал изобщо от покупка - отговорих им че не съм и разглеждам много по добри предложения
Затова казах че пазара пада с дни с часове - защото ако даден купувач предложи цена и продавачът не приеме предложението -просто губи !
Строителите преди тръбяха че няма да свалят цените -така говорят и по телефона , но като отидеш на лична среща веднага питат колко си готов да платиш - аз затова има казвам - готов съм еди колко си да дам , но утре - вдругиден не ме интересува -ако ще и 5 лева да сртува
Знам едно - които купи сега е набутан , знам и друго -които не продаде с отсъпка пак е набутан !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход