Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Схемата на инвеститора или защо цените не падат?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 15:27:52
Иванов -дръж се сериозно нали си един вид именник днес
Пак да те питам -какво ме интересува мен леките жени, тежките софри, нотариуса и тн , мен ме интересува ГОТОВИЯ ПРОДУКТ, ако ме устроива вземам , като не ме устроива продължавам търсенето...това е ТОЛКОЗ ПРОСТО И ЛОГИЧНО.......
И не се фърляи колко било струвало строителството- то една средна кола е 30 бона ама народа брои по 5 и пак кара..........
А наздраве за именника и ето водичка да му измием очите ..........
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 17:58:27
Естествено, че те интересува. Ако си решил да купуваш диаманти, не отиваш на женски пазар да си ги купиш по 60 лв. парчето. интересува те за да не те измамят, както следваше да се интересуваш, когати ти предлапаха по 15% месечна лихва дали е възможно някой да ти я плаща. Но ти и тогава казваше, какво ме интересува мене възможно ли е или не, след като оз ще я взимам. Ама не я взе, а не след това рева, че еди кой си е мошенник, защото не той е мошенник, а ти си глупак.

Нали са ти дадени телефони, отивай да купуваш!
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 18:40:20
Quote

"
Себестойноста на шпакловка и замазка със земята/в кварталите/ излиза минимум 450Е/м2 и 380Е/м2 при обезщетение, преки разходи в строителството, без издръжка и печалба на дружеството инвеститор. При строеж на обект от 3-4 хил.м2 - средно голям за София, срокът е около 2 г., заплати на служители, офис, транспорт, леки жени, тежки ресторанти, скъп алкохол и др. още 100Е/м2 минимум. И още 100 печалба за преприемача, да за има за хляб и ракия. Държавата като си прибере нейното, и там 100. Нотариуса, защото и той пие ракия, заедно с кмета/общината, и те гушнат 30-40. Такаобекта с нормална печалба за инвеститора отиде на средно 750-800Е/м2.
Кое може да доведе цените до тези нива."

Ха. Цената ако зависеше от тия работи ехехеее. Паре нема. Апартаменти бол. Следователно някой скоро ще спре да събира парички за леки женички и ще я подкара на запас. Ако има :] . Господа бивши партийни секретари и настоящи едри бизнесмени с бели ризки и петна от лютеница по тях, я кажете вие работа нямате ли си. Нали бизнес въртите, как тъй седите по цял ден из форума и пишете тъпотии :] .
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 19:22:37
Цената ако зависеше от тия работи ехехеее.

А от какво зависи?

Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 19:53:45
Зависи от това дали някой може и е склонен да я плати. При липса на адекватно кредитиране и адекватен доход, та кредитирания да може да си плаща бъдещите вноски, строители и всякакви други бизнесмени могат да се хванат чистосърдечно за палците. Та при нас за момента и двете липсват. А сме на прага на финансова от една страна и хуманитарна от друга страна криза. Да видим при това положение кой ще пазарува апартаментчета, търговски площи, хотелчета и други такива глупости :] . Пък те "инвеститорите" ако щат да си коригират цените. Ще бъдем свидетели на първия в историята инвестиционен процес с идеално-колекционерска цел :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-07 19:57 от Solaroid.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 20:47:08
То е ясно ,че който иска наистина да продаде,ще трябва да обяви цена под себестойност.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 21:53:19
> .... който иска наистина да продаде, ще трябва да обяви цена под себестойност<

цитата по-горе.

Ммммммм, зависи. Себестойността е величина , която освен разходите на продавача, характеризира и ползите на купувача..
Сега, ако ортачето на др Иванов от трафиците на маратонки, дойче марки, гащи, чорапогащи, прашки, налъми(някои ги наричат "сабо"winking smiley, кашкавал, нафта, банани, самоковско картфено пюре, циганска, пардон, ромска 13 годишна плът е хлъзнало на др. Иванов парцелче в Кошарица на 3 км от и без това за нищо недостигащото плажче и на 400 м надморска височина, където при студени зими може да се карат ски за "невероятните" само 50 000 евро, то др Иванов да продаде на себестойност значи да продаде за 50 000 евро. За купувача обаче да купи на себестойност значи да купи този бостан за не повече от 10-15 000 евро, защото така или иначе от там пари няма да види, но ако тези са му в повече може да осъществи детската мечта на жена си например: два пъти седмично да бъде обладавана под открито небе между забележителното село Кошарица-родното място на Кошаревеца, и Сънито, любимото място на Митко Очите.
Точно разминаването на критериите за себестойност в момента между продавачи и купувачи доведе пазара до запек. Моят приятел доктора обясни преди време в един пост какво става с пациента, когато така или иначе се стигне до медикаментозно лечение на запек-ще спестя обясненията му, картината е апокалиптична.
Себестойността на една стока е реалната полза от нея, а не страничните разходи, които трябва да покрие с продажбата си: ново БМВ, нов силикон, Азорите, вечеря през ден в Кошарите-храма на глупостта в Югоизточна Европа.




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-01-07 22:17 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 21:59:45
Нали са ти дадени телефони, отивай да купуваш!
@др.Иванов - да дадени са телефони сега в задачата се пита за какъв хикс да си харча готовите пари?
Тои строителя не само ще продава на 300 евро ами може иекоя промоциика да пусне
защото всеки знае че по време когато има някаква криза -кеша е цар
Разбира се аз съм от хората които се въздържат от прогнози , но според мен от самата паника ще се смъкнат цените - не от друго, земите , парцелите ще си държат цени (хляб , вода не искат).....апартаменти и тн не ...и ще ти кажа-
ТОВА което разпъват като лакардии, че квадратен метър струвало еди колко си е жива измама и ти го знаеш и останалите го знаят. Пазара до сега се движеше от кредити и очаквания - и едното и другото спря.Да ще има пазар на имоти-след 1-2-3 години ,но не и сега ! И понеже се движеше до сега от очаквания само нагоре , сега пак от същите тези очаквания ще се движи само надолу.Българина е странна порода , ако му продаваш на 300 тои ще чака 200 за да не се мине.Нормализиране на офертите е първото което става в момента...Тез приказки -нали има телефон иди и си купи вече не вървят разбираш ли? Вече купувача е цар защото има кеш , а продавача трябва така да представи продукта че същия този продукт да е интересен на определена група хора.Днес се обаждах за едно помещение и ми казах че струва 1200 евро на квадрат, споделих че според мен цената е твърде висока , но все пак имам известен интерес на разумна цена ...попитаха ме коя цена според мен е разумна тоест коя цена бих платил веднага - отговорих 500 евро...и вместо обичаините приказки -много л'безно ми записаха телефона и ми обясниха че ако случаино решат да продадат на подобна цена ще ми се обадят..... и знаеш ли ...понеже знам как протече разговора съм твърдо убеден че няма да мине и месец и ще ми се обадят...
Все на някои строител все някога ще му потрябват свежи пари и ще свали цената - един да свали ...от там нататък нещата са ясни, а още не е почнала новата година и вече има предложения и на 300 и на 500 ......първите пак ще спечелят останалите просто ще плащат данък на построеното
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 22:48:47
Себестойността на една стока е реалната полза от нея, а не страничните разходи

Спиро,
Не ми се четат глупости, ако ти се пише давай за нещо друго, от това не разбираш. Нали по тази логика солта щеше да е по-скъпо от златото бе крьтюнкьо. Държавата като няма никаква полза от тебе, да не те е изгонила в Сахара. Даже заплата ти плаща въпреки очевидната ти безполезност.

Дивал,
Питай и за мене! Глупчо, записали са ти телефона за да проверят дали си от агенция или фирма. Прави се винаги. Освен това ти нямаш и 500 да платиш. Може нещо инзвъредно да се продаде по евтино, но само на този дето може да го плати веднага. Например останал му е непродаден апартамент, а му трябват по още 25-30 на м2 за да довърши сградата. И продавайки един апартамент по евтино, напр. на 700е, да довърши останалите 30 и да приключи със сградата. Но това са само изолирани случаи. Един продаваше на 730 на място, където всичко беше около 950-1000. Продаде един апартамент, плати си проекта, разреш. за строеж, таксата за свързване и изкопа дупката. Сега цената му е 850. Ката продаде 2 апартамента на тази цена ще ги направи 950. В кратуните ви не влиза, че предприемача може да копа, може и да не копа. Като няма пари те строи.


Както си се убедил от прочутата вече обява за Обеля 1 с цена от 315 Е/м2, такава няма. Казах ти, тези апартаменти мога да ти ги продам и по 115 евро. Ти ще спестиш 200 на квадрат, а аз ще спечеля 115. Апартамент и в двата случая няма да видиш, но във вторият си на чиста печалба.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 23:24:30

Иванов , Иванов... нЕкъде прочетох признания (от теб) , че си бивш професионален спортист, затова великодушно подминавам "любезното " ти обръщение....Разбирам те-среда...

Наистина отбягвам такова общество (спортисти), за да не ми западне IQ-то..

За себестойността по документи мога да ти напиша поне 5 страници, нищо че не съм икономист. Купувачът обаче не се интересува от това колко е ВЛОЖЕНО, а от това колко ще му е ПОЛЗАТА ! Тази себестойност , др. ЗМС (засл. майстор на спорта) за да я разбереш , проумееш , анализираш изисква да не си учил в Олимпийски надежди....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход