Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Схемата на инвеститора или защо цените не падат?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 23:26:39
Сега , не са ми записали телефона за да видят дали съм агенция
Не става дума за апартамент , а за помещение
Познавам строителя( и тои мен)
Говорих със служителката му а не с него-предполагам че вече му е предала
Много ясно заявих цена която съм готов да платя и още по ясно заявих че не давам и стотинка повече
Ако въпросният строител не свали цената тои ме губи като клиент, но понеже има много построени сгради някои друг може да ме спечели
С две думи - не се напъваи да ми обясняваш нещата като на електорална еденица , аз имам глава на раменете.....
След като мога да събера 2+2 значи мога да си направя съответните преценки и дали това е добро за мен или не
В краина сметка всеки си има определени приоритети-на мен не са ми имотите и на много хора не са .....и не знам защо всички си мислят , че видиш ли четирите стени са ебахти якото.....
Не ме интересува дали струва 1000-2000 или 5000 -все ми е тая......
Нормалните неща са да имаш семеиство, приятели, деца , и дребни радости на които да се радваш
Много хора и тук и навън си живеят под наем и хич не им пука ---и много жалко за всички строители които си мислят че те са наи големите тарикати , а всички останали са балъците,които плащат тежките софри и леките жени ...само защото нечие его е по голямо от самия него
Една седмица бях в балкана с верни приятели-без новини,без разговори за пари или бизнес, без напрегнато ежедневие.....много ценно преживяване за всички и за децата ни които постоянно се пързаляха на снега ....
Не можеш да бръкнеш в мозъка на някои и да очакваш че никои никога няма да ти опонира.....
За миг поне си представи , че извън форума и извън агенциите има хора на които изобщо не им дреме дали Иванов продава на 100 или на 1000
С 1000 евро човек може да изкара една екскурзиика, може да си купи нещо полезно, може да ги изхарчи за допълнителна квалификация, да ги дари за нещо полезно , да облече детето си ,да си плати сметките,дори да си вземе някоя трошка на старо, дори да ги изпиеш или да ги похарчиш за жени ,лап топ,плазма, стерео.камера,мебели.....
1000 евро -един единствен ебан квадратен метър (а ти искаш да продаваш 100кв.м)
и колко общи части ...и ......
продължаваи да обясняваш - кефиш ме
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 00:27:28
Хляба (и не само него) го купуваме всеки ден с 50% отгоре и на никой не му прави впечатление, а за жилищата дето ги купуваме по един път в живота си (без dival - той няма да може да си купи) дигаме вой до небето.
Верно че сме най-сдуханата държава в Европа, но и цените на имотите са ни най-сдухани. Няма на къде да се сдухват още. А и не се залъгвайте, че има много строителство - статистиката сочи най-много наполовина от по татово време.
Др.Иванов доста добре ви обяснява нещата, но вие си заравяте главите в пясъка. Как се казваше тоя синдром дето чуваш това дето искаш - получава се с напредването на възрастта.
ss7
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 00:45:42
Abandano Написал:
-------------------------------------------------------
А и не се залъгвайте, че има
> много строителство - статистиката сочи най-много
> наполовина от по татово време.




А тогава защо офертите продава в този сайт се увеличават в стройна аритметична прогресия?
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 01:07:57
avatar
Дивал,
опитваш се да обясниш нещо на човек с тотално сбъркана ценностна система - дори ме съмнява, че въобще притежава такава. В този форум е фрашкано с питекантропи, които в противовес на неличимата си импотентност, плещят само едно - нагоре. Ти се опитваш да им говориш за семейство, дух, култура и душевност, неща като да изкараш няколко приятни дни със семейството си, да се порадваш истински на децата си, да те обземе тяхното безгрижие и радост от живота...

Питекантропите те заливат в отговор с помии от рода на - девойки, чалготеки, силикон, потни селяндурски шкембета, които възприемат живота като банкнота от 500 евро...Идиотите превърнаха родината в бетон, децата ги газят по улиците, младите мрат като мухи, щото било модерно тати "инвеститора" да ти купи БМВ 300к.с., а ти да го забиеш челно в невинни хора, защото тати ти е купил книжката, пък и познава "едни хора"... Наливат се с алкохол като побъркани, пушат трева като малоумници и шмъркат кока като откачени! После се пребиват един - друг до смърт и хората си казват - нормално, млади са, да си лудуват!
До това водят подобни ценностни системи. После се изживяват като форумни лъвове и ни надуват главите с "прекрасната" ни родина. И имат наглостта, да се сравняват с европейци!!!

П.П. За родината си прав, обаче за държавата...къде, след Асен и Петър, видя държава?!
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 01:09:23
Abandano Написал:
-- А и не се залъгвайте, че има
> много строителство - статистиката сочи най-много
> наполовина от по татово време.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

При положение,че имаме отрицателен прираст на населението+няколко милиона безвъзвратно прогонени икономически в други държави,защо въобще трябваше да се строи,само ни прецакаха града.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 04:05:50
Защо все още се говори за вдигане не цени? Кой има сметка от това?

Тези, които крещят за вдигане на цените са:

1. Брокерчета, които поради това, че от месеци нямат продажби, само си клатят краката по цял ден, чудят се какво да пишат по форумите и блянуват по отминалото време - да са на огледи от сутрин до вечер - за да не ги изритат утре и да си търсят работа по време на криза (разбирам ви, съчувствам ви, но не мога да ви помогна - лавината е тръгнала и няма спиране.)

СЪВЕТ: По-добре врабче в ръката, отколкото орел в небето. Влезте си най-накрая в ролята на брокери и помогнете на ПРОДАВАЧИТЕ да продадат макар и на по-ниски цени но на време. Вместо да ги заблуждавате и заради вас да претърпят още по-големи загуби в последствие. Ако съм шеф на агенция и чуя някое брокерче да казва на продавачи, че цените ще се вдигат – го уволнявам веднага. Всеки нормален брокер би търсил да осъществи продажба, а не да се бори с вятърни мелници. Всяка сделка в момента е едно чудо. Сделки са осъществими сега само на атрактивни цени и условия, но това на малко търговци и продавачи е ясно, защото да си брокер трябва да ти идва и отвътре.
--------------------------------------------------------
2. Собственици които са закъснели с продажбите и сега ги тресе ужас и паника и не могат да спят нощем защото тънките им сметки не са излезли и се разминават с идеалите си да станат милионери от панелите които са наследили или недоразуменията които са закупили с цел печалба. (и на вас ви съчувствам - но така е - част от причината за краха сте вие - ако не бяхте купували като безумци - пазара щеше да е нормален. Нормален го разбирайте на 50% от сегашния, но в бизнеса е така може да се спечели, а може и да се губи – особено на спекулативния пазар.)

СЪВЕТ: Ако не си продал – вече си загубил. Колкото повече отлагаш загубите ти ще са по-големи. Все още има хора, които са от провинцията и не знаят какво става, но това няма да е задълго. Нивата ще падат почти двойно. Имотния балон бе в резултат на чиста проба спекулация. Спукването му не се дължи на икономическата криза но на крайно безумните нива които достигна. Още няма криза в България, но когато навлезе и това се съчетае със срива на имотния пазар – ще бъдете шокирани до къде може да се стигне.
--------------------------------------------------------
3. Служители и работници за строителните фирми, предприемачи и инвеститори. Загубите са огромни и много от тях се регистрират под различни псевдоними, за да се опитват да манипулират общественото мнение. (И вас ви съжалявам - много е трудно да знаеш какво става и да отричаш и убеждаваш останалите, че не е така. Срещу лавината не се върви).

СЪВЕТ: Вие нямате нужда от съвет. Ако сте предприемач или строител – знаете отлично какво следва. Ситуацията е подобна като ц продавачите, но в по-големи мащаби. Знаете, че след като няма кредити и не можете да довършите обектите си има няколко алтернативи:
1. Зарязвате всичко и потъвате в нелегалност. Започват дела, съдилища и затвори, запори и ликвидации. Много, бих казал много изгорели собственици ще има на недовършени апартаменти без никакви шансове да си влязат в собственост (подобно на няколкото блокове в Младост, Дървеница, Малинова долина и в цяла София... и те стигнаха до там при условия на уникално кредитно благоразположение от страна на банките и полудял пазар на купувачи.
2. Сваляне драстично на цените, за да се бие конкуренцията и да се уловят малцината купувачи.
3. Изключителни договорни условия за сделки. Тъй като кредитирането ще се свива още повече – ще трябва да се предложат на клиентите приемливи схеми на изплащане. Най-гъвкавите ще оцелеят, за останалите т.1.
4. Подобряване на крайния продукт, фази на завършване и инфраструктура.
5. Търсене на други инвестиционни ниши, които ще са не по-малко рискови при условие на идващата криза.

В общи линии в момента сме само в един много начален стадий на срив, който се надявам да не погуби и без това мизерната ни икономика.

:g: :g: winking smiley
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 09:55:55
ABANDANO@ Гледам че си ме класифицирал към не можещите да закупят жилище
Да ти кажа не ми трябва на всяка цена , а и си имам накупени от отдавна а не откак стана модерно
Само за твое успоконие мога да кажа - да мога да си купя по всяко време .на всякъде по света - въпросът е съвсем друг - поздрави.....и ако обичаш не ми слагаи ника където може и не може
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 11:39:58
avatar
милко вълков Написал:
-------------------------------------------------------

> 1. Брокерчета, които поради това, че от месеци
> нямат продажби, само си клатят краката по цял ден,
> чудят се какво да пишат по форумите и блянуват по
> отминалото време - да са на огледи от сутрин до
> вечер - за да не ги изритат утре и да си търсят
> работа по време на криза (разбирам ви, съчувствам
> ви, но не мога да ви помогна - лавината е тръгнала
> и няма спиране.)
>
> СЪВЕТ: По-добре врабче в ръката, отколкото орел в
> небето. Влезте си най-накрая в ролята на брокери и
> помогнете на ПРОДАВАЧИТЕ да продадат макар и на
> по-ниски цени но на време. Вместо да ги
> заблуждавате и заради вас да претърпят още
> по-големи загуби в последствие. Ако съм шеф на
> агенция и чуя някое брокерче да казва на
> продавачи, че цените ще се вдигат – го уволнявам
> веднага. Всеки нормален брокер би търсил да
> осъществи продажба, а не да се бори с вятърни
> мелници. Всяка сделка в момента е едно чудо.
> Сделки са осъществими сега само на атрактивни цени
> и условия, но това на малко търговци и продавачи е
> ясно, защото да си брокер трябва да ти идва и
> отвътре.

Милко, ще ти дам един приятелски съвет. ПУсни въздуха, ела на себе си и престани да се изживяваш като специалист по всичко и последна инстанция.
Забравяш, че си на другия край на света, забравяш че на живо , че и на картинка български брокер не си виждал. Не си говорил с български брокер. Но правиш умозаключения от писаниците във форума. При това, от хора, за които само предполагаш че може да са брокери.
Аз съм, и пак не си позволявам да нравоучителствам и да давам квалификации.

"Ако съм шеф на агенция и чуя някое брокерче.........."

Нито си шеф, нито ще станеш, нито ще задържиш персонал в каквато и сфера да се опиташ, защото с такова отношение никой не просперира.
"Ако", не е като знам, мога, разбирам от нещо.............
Ти също си постоянно в нета, а кризата е световна и обхваща всички отрасли. Е, важи ли за теб твоята точка 1. със същата сила? :]
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 12:00:30
камелия Написал:
> Милко, ще ти дам един приятелски съвет. ПУсни въздуха, ела на себе си и престани да се изживяваш
> като специалист по всичко и последна инстанция. Забравяш, че си на другия край на света, забравяш
> че на живо , че и на картинка български брокер не си виждал.

Аз пък съм виждал smiling smiley
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
08-01-2009 - 12:06:48
Ками,
Ти брокер ли си? Ако си кажи как са цените при вас. Аз ще имам информация следобед за най-евтините оферти, после ще видя възможни ли са. Защото както вече казах, тази дето се върти не е възможна/не според мен, а според инвеститора/.

Апартаментите не са много. Повечето от обявите са за стари жилища, на които собствениците искат да вземат добри цени, за да: си купят по голям апартамент, къща на село, по-малък и да им останат 20-30 хил. лева, да си платят ипотеките в чужбина или си купят апартамент там.

Новото не е много, защото доскоро почти всичко се продаваше недовършено. Така сградите, които се завършват са с практически продадени апартаменти. Там където има свободни апартаменти, особено много и то при завършваща сграда, означава, че предприемачът има достатъчно пари./без простотии за кредити от банки, защото банките не дават кредити на строителя, а на клиентите/.

Новото, което е започнало през пролетта и лятото и има само по няколко продадени апартамента. Там може да се търси по-евтино, но и там е най-опасно, защого няма гаранция, че парите от първите продадени апартаменти са отишли по предназначение, а не в купуване на парцели, машини и др. По-голямо предлагане има именно в тези сгради.

Новото, което е започнало след септември. Такова практически няма. Витаят апартаменти в незапочнати сгради, които могат да струват колкото и да е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход