Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Схемата на инвеститора или защо цените не падат?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
06-01-2009 - 12:05:29
едноличната "стагнация" би продължила до този момент, в който вноската за ипотечен кредит е равна на месечния наем, който потенциалния купувач плаща сега за същите квадрати, за които би си купил с кредит апартамент.

тук може да се предвиди и увеличение на наемите.

тежестта на риска от липса на бъдещи доходи /заплата/ се намалява, тъйкато това е равнозначно да останеш на улицата /или да се прибереш при мама и тати/

*drunk*
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
06-01-2009 - 12:32:03
Като справка: Общото между параноиците и митоманите-графомани, е че и при двата случая, нещата и събитията се "връзват"...При първите това е резултат от болното им въображение, а при вторите се дължи на отличното им документиране... winking smiley ...но няма лошо, нали сме тук за разпускане... smiling smiley
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
06-01-2009 - 14:01:59
Муза,
имаш проблеми с паметта,
Беше ми писала за митничаря на лични, а след това 2 пъти пита във форума, дали съм му казал, затова ти отговорих и тук. Аз по принцип не очаквам в един форум да се занимавате с наркотици или тероризъм, за да пазя нещо в тайна, аз съм достатъчно силен за да застана зад това, което говоря.
няма защо да се убеждаваме кой къде бил. Ако беше ходила, щеше да знаеш, че около Индра са няколко пазара и никой не може да ти даде адрес. Но ако си сигурна, можем да заложим, готова ли си? Сега си намери къде какво съм писал за вноса и ще видиш, че съм дал 2 цени, тази от 9 лв. за марково на летище София отпреди 2-3, и тези по които се работеше преди доста години от 5 долара, които плащаш в Бангког и си получаваш стоката в магазина.
Но тези неща не са за вас, с "марковото" от Патпонг .Аз съм от другите, тези дето си купуват Валентино от Валентино, а не от Чанг Чунг от Индра.


da iwanow ne mi otgowori teb pitam za6to ne iska6 da mi kage6

Учил съм в 21 ЕСПУ и право. Защо те интересува, мислиш, че ако бях завършил в куртово конаре това щеше да промени нещо от написаното ли?

едноличната "стагнация" би продължила до този момент, в който вноската за ипотечен кредит е равна на месечния наем, който потенциалния купувач плаща сега за същите квадрати, за които би си купил с кредит апартамент.

тук може да се предвиди и увеличение на наемите.

тежестта на риска от липса на бъдещи доходи /заплата/ се намалява, тъйкато това е равнозначно да останеш на улицата /или да се прибереш при мама и тати/


Трийсет годишна ипотека за 50 хил.евро е 337Е на месец, приблизително колкото е наема сега. Или малко повече, но сега. след 10 г. наемът ще е 450, след 20 - 700 и т.н.
Или при всички случай си на сметка. Освен това след 30 г. апартамента е твой. Става твой преди пенсия, защото ако със заплати си си плащал наема с пенсии е трудно, а когато единият си отиде невъзможно. Затова се купуват апартаменти и никой не се интересува от мнението на хора, главни герои от поговорката:"На ахмака всичко му е лесно".
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
06-01-2009 - 14:19:56
Муза,
имаш проблеми с паметта


smiling smiley

Щом казваш....
......................................................................................................
[forum.imoti.net]
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
Изпратено от: др. Иванов (IP съхранено)
Дата: January 5, 2009 10:29PM


За митничаря специално съм решил да го прочета внимателно и вникна, но още не съм го направил.

...............................................................................................................

"Печбъри роуд, сой севънтийн, сой найтийн, говори ли ти нещо.
А какво ще кажеш за Емпориум... На падпонг адидас са дрехи....
Бях забравила и "БОБЕ"......

А ти на кой сой на Сукумвит си живял?

Но.... проблем с паметта...

Жив и здрав!
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
06-01-2009 - 14:50:28
За какви глупости говорите/?
Спират природния газ ! Маса народ минава на ток понеже никои не е подготвен за друга алтернатива по средата на зимата , от там скача потреблението на ток и при затворени реактори-ха честит режим!
Вчера си купувах винетка и се чудих защо им давам 67лева -за да карам в дупки и по незавършени магистрали (само две)
Ебахти управлението !!! др.Иванов ,моля ви вземете мерки таз ком партия да не проваля БГ за пореден път....и моля ви не се оправдаваите с кризата....
Защото кризата навън означава,че хората от мерцедес ще слязат на ауди , а в БГ изобщо няма да се качат на нищо !!!
Обичам родината !!! Мразя държавата !!!
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
06-01-2009 - 16:21:55
dival Написал:
-------------------------------------------------------
...
> Вчера си купувах винетка и се чудих защо им давам
> 67лева -за да карам в дупки и по незавършени
> магистрали (само две)
....
> Защото кризата навън означава,че хората от
> мерцедес ще слязат на ауди , а в БГ изобщо няма да
> се качат на нищо !!!
> Обичам родината !!! Мразя държавата !!!


*ok* *ok* *ok*
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
06-01-2009 - 23:56:24
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> За какви глупости говорите/?
> Спират природния газ ! Маса народ минава на ток
> понеже никои не е подготвен за друга алтернатива
> по средата на зимата , от там скача потреблението
> на ток и при затворени реактори-ха честит режим!
> Ебахти управлението !!! др.Иванов ,моля ви вземете
> мерки таз ком партия да не проваля БГ за пореден
> път....и моля ви не се оправдаваите с кризата....
> Обичам родината !!! Мразя държавата !!!



*rose*



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-01-07 06:32 от милко вълков.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 12:32:06
Защо да не купуваме на цени от 315Е/м2?

Първо, защото такива няма, поне в София.

След като нява да си помислим кой може да свали цените и как да се възползваме от това?

Себестойноста на шпакловка и замазка със земята/в кварталите/ излиза минимум 450Е/м2 и 380Е/м2 при обезщетение, преки разходи в строителството, без издръжка и печалба на дружеството инвеститор. При строеж на обект от 3-4 хил.м2 - средно голям за София, срокът е около 2 г., заплати на служители, офис, транспорт, леки жени, тежки ресторанти, скъп алкохол и др. още 100Е/м2 минимум. И още 100 печалба за преприемача, да за има за хляб и ракия. Държавата като си прибере нейното, и там 100. Нотариуса, защото и той пие ракия, заедно с кмета/общината, и те гушнат 30-40. Такаобекта с нормална печалба за инвеститора отиде на средно 750-800Е/м2.
Кое може да доведе цените до тези нива.

По първият разход - падане на цените на парцелите и обезщетенията. Това може да намали цената не повече от 20-30 евро.

Задържане на цените на материалите на труда на сегашните по-ниски нива.

Общо взето възможностите за намаляване на себестойноста тук е минимална.

Разходите на фирмата. Ако фирмата е голяма и има много обекти има и голям щат/само техническият за 2 години взима 40 хил. евро с осигуровките, или само неговата заплата е 10 евро в цената/. Ако е малка: обектите са 1-2, щата е по-малък, но и там не може много да мръдне.

Печалбата на предприемача? Той за какво работи? А и 100Е/м2 е за Бог да прости.

Държавата, нотариуса и общината. Тук може да се направи малко, но не повече от 50-60Е и то ако и клиента и инвеститора крият стойноста на сделките.

Затова при нормално строителство няма как да търсим по-ниски цени от 700-750 и то при финансиране от страна на клиента, защото не сме предвидили лихвите.

За под тези цени трябва да се търси инзвъредна ситуация, каквито варианти могат да се случат, но това след ракията.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 12:47:15
avatar
Quote

леки жени, тежки ресторанти, скъп алкохол и др
Мда, лоша работа - тя тая графа други явно е добавила по хиляда евро в цената на м2 ?
И сега, как ли ще я кара икономиката ни без леки жени, наркотици и скъпи коли ?!

Мъка, мъка се сипе на едри парцали от небето, а редом с нея и порой от малоумни внушения, опитващи се да ни убедят, как трябва да купуваме прескъпо, за да може да има някой пари за лукс на наш гръб !

Евала на логическата мисъл на автора, заслужава място като сценарист на "Комиците" ! :}
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
07-01-2009 - 15:27:31
Естествено, че всички производители и търговци живеят в лукс на гърба на клиента. Вие да не решихте, че девойките и шампанското ги осигуряват профсъюзите?

Кога инвеститорът може да продаде евтино?

1. Започва да строи на евтин парцел, който той си е вкарал в регулация или на изгодно обезщетение. Това действа заедно с втора предпоставка, че се нуждае от бързи пари. Но тук се продава само на зелено.

2. Накой, непрофесионален инвеститор, строи на свой парцел за себе си и е решил да продаде остатъкът за да му излезе без пари и ако може да изкара и нещо отгоре. Това са по малки обекти в кварталите, където има къщи. Пак трябва да се купува на зелено, защото човекът няма пари. Ако има ще го подтрои и продава скъпо.

3. Пишман инвеститори, които са се насмели, започнали няколко обекта, прибрали парите, но не ги вложили по строежите, а в бъдещи обекти и парцели и в един момент останали с недовършени, но платени сгради. Тогава започва да продава несъсществуващи апартаменти м бъдещи сгради, разчитайки че така срещу един нов недоволен клиент ще се отърве от 4 стари и побеснели такива. Тук пак всичко е на зелено.

Това че е на зелено може и да не е проблем, ако нещата пак трътнат скоро нагоре.

А случаят в Обеля 1.

"Предприемачът" започнал да строи, събрал пари от клиенти и с тях си направил красива двуетажна къща с гаражи и всичко както следва. Напълно готова и с разрешение за ползване. Естествено парите, събрани като начални вноски свършили още по строежа на къщата и обекта спрял на етап около 30Е/м2, проект, дупка и малко излят бетон. С последните пари "инвеститорът" отделил в самостоятелен парцел построената от него къща и решел да събере и малко пари от баламурници за да си осигури пенсията, а остатъкът от парцела да даде на платилите, заедно с дупката, проекта и 5-6 бетоновоза бетон. Кеф им да си го дострояват, кеф им маймунарник да правят. Каквото искат това да слагат, хидравлични или панорамни асансьори, масивни или ефирни врати, каквото искат - демокрация. Фирмата му с 5000 лв. ограничена отговорност, и тях даже може да им даде, добър човек е. Виж, къщата му не се пипа, защото тя му е като на физическо лице.

Естествено и цената е друга, 315 си е съвсев ачик и на нея най много форумците на имоти.нет да се хванат, ама на тях парите им колкото акъла и не стават за клиенти.

За повече ивформация - др.Иванов, 3% комисионна от сделката и 10% ако успея да ви разубедя.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход