Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата

Публикувано от OwnerBG 
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 16:09:31
ами в америка е много използван лизинга,но при бизнес имотите.
преди го обяснявах тук-
да речем ти имаш магазин,който даваш под рента,лизинг,или го продаваш.
забележи-лизинг не е както в бг законите се казва,ами е рента с опция покупка.
лизинг договора не е стого регламентиран,както в бг си мислите-тва си е сделка между теб и някой друг и може да си го структурирате както си поискате.
значи-мен ми трябва магазин-ти даваш такъв.
и ти казвам,ще го рентвам за 2 години от теб и после ако ми тръгне ще го купя.
съответно се договаряме и за цена за покупка,както и дали рентата ще се приспадне от цената ,или не.
много е просто.
в момента доналд тръмп дава на лизинг апартаменти в небостъргача си в лас вегас.
къв е договора?
рекламата е:
елате да си купите апартамент в тръмп кулата.живейте под наем до 2 години и ако го харесате,ще ви върнеме парите от наема за тези години.
кво е тва?
тва е лизинг договор с 2 годишен падеж и право на покупка,с приспадане на лизинг вноските за тези 2 години,в случая наема.

ей така можеш да си оформиш договор и да го превърнеш в реклама-структурирай си го по твой вкус и се пазари с евентуален клиент,за да направите сделка.


в момента в бг споерд мен е най добре да се предложи нещо от рода:

заповядайте да живеете под наем и ако един ден решите да купите апартамента,ще ви приспаднеме от цената всичките наемни вноски,които се дали от момента на влизането ви,до момента на покупката.

ей това е вид лизинг контракт,но по добре да не споменаваш и да се правиш на сложен,като им казваш,че е лизинг,защото българина го е страх от неща,които не разбира и ще си мисли,че нещо не е наред.
затва го обясняваш просто и лесно,за да го разбере-така ще си една крачка напред пред другите,защото даваш повече опции,а даден клиент винаги ще предпочете да има евентуална възможност за покупка,отколкото да живее само под наем .
дори и никога да не смята да закупува,това влияе на присхиката,както и може да разчита на теб,че няма да го изгониш евентуално.
дори и аз,ако съм наемател,бих предпочел лизинг контракт,пред наем-нормално е.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 16:53:49
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> ами в америка е много използван лизинга,но при
> бизнес имотите.
> преди го обяснявах тук-
> да речем ти имаш магазин,който даваш под
> рента,лизинг,или го продаваш.
> забележи-лизинг не е както в бг законите се
> казва,ами е рента с опция покупка.
> лизинг договора не е стого регламентиран,както в
> бг си мислите-тва си е сделка между теб и някой
> друг и може да си го структурирате както си
> поискате.
> значи-мен ми трябва магазин-ти даваш такъв.
> и ти казвам,ще го рентвам за 2 години от теб и
> после ако ми тръгне ще го купя.
> съответно се договаряме и за цена за
> покупка,както и дали рентата ще се приспадне от
> цената ,или не.
> много е просто.
> в момента доналд тръмп дава на лизинг
> апартаменти в небостъргача си в лас вегас.
> къв е договора?
> рекламата е:
> елате да си купите апартамент в тръмп
> кулата.живейте под наем до 2 години и ако го
> харесате,ще ви върнеме парите от наема за тези
> години.
> кво е тва?
> тва е лизинг договор с 2 годишен падеж и право на
> покупка,с приспадане на лизинг вноските за тези 2
> години,в случая наема.
>
> ей така можеш да си оформиш договор и да го
> превърнеш в реклама-структурирай си го по твой
> вкус и се пазари с евентуален клиент,за да
> направите сделка.
>
>
> в момента в бг споерд мен е най добре да се
> предложи нещо от рода:
>
> заповядайте да живеете под наем и ако един ден
> решите да купите апартамента,ще ви приспаднеме от
> цената всичките наемни вноски,които се дали от
> момента на влизането ви,до момента на покупката.
>
> ей това е вид лизинг контракт,но по добре да не
> споменаваш и да се правиш на сложен,като им
> казваш,че е лизинг,защото българина го е страх от
> неща,които не разбира и ще си мисли,че нещо не е
> наред.
> затва го обясняваш просто и лесно,за да го
> разбере-така ще си една крачка напред пред
> другите,защото даваш повече опции,а даден клиент
> винаги ще предпочете да има евентуална възможност
> за покупка,отколкото да живее само под наем .
> дори и никога да не смята да закупува,това
> влияе на присхиката,както и може да разчита на
> теб,че няма да го изгониш евентуално.
> дори и аз,ако съм наемател,бих предпочел
> лизинг контракт,пред наем-нормално е.

За това става въпрос и при част от тези предложения, с тази разлика че има първоначална вноска.Другия проблем е че в БГ, имотите основно се предлагат от БГстроителя на шпакловка и замазка а БГсобственика умира да довършва и майстори щот нали знаиш чичо е паркетчия а братчеда слагаал плочки у казармата.
Имотите които сега са на пазара масово са докарани до шпакловка и замазка и ще трябва да се инвестира в довършването, а париии нема.И ще се почне пак максимално евтино довършване по ЕрзацБДС.
Независимо от това, тези договори според мен ще проработят в съвсем скоро време.
Ще е добре наистина да съберем тук повече инфо за да се знае къде може да се удави човек.
*write*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-19 17:01 от OwnerBG.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 17:43:35
Я кажи Асене какъв наем иска колегата Тръмп? Може да ми е по изгодно да отседна там докато кризата тук бушува. Иначе Вегас ме кефи. Ходих тази година.

Др Иванов написал:

< Спиридоне, ти си алчен и зъл, хвърлил си се с главата надолу..и си загубил...>

Иванов , Иванов клепаш като махленка на опашката за ефтини чорапогащи.
Може би и люпиш семки, докато чатиш на компютъра. Би ти отивало.
За разлика от теб ,аз в поста си говоря с факти. Когато фактите говорят и Господ, та ако ще да се казва др. Иванов , мълчи . Може и да се мислиш за Господ.. Един от твоите съседи по въдворяване обяснил на сутрешната визитация че се казва Абрахам Линкълн. И когато докторът му поискал паспорта, той отговорил че е самолетоносача "Линкълн" а не президента.
Ще те разочаровам , но не съм изгубил нито една стотинка от предприемач.
Апропо, май ти се хвалеше с инвестиции на морето...
Е, съболезнования. Заплатата ми все още позволява да подмина хотелчето ти в търсене на нещо по-добро...


На морето имам много парцели, по точно Сл.бряг и околностите, но не съм инвеститор, защото не строя, занимавам се с промяна на статут, повишаване на показатели и т.н. Строят ми на обезщетение. И също е имало случаи строители да се отказват и не съм ги притискал много, защото не мога а искам някой да фалира, за да ми застрои парцела. Когато може, тогава.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 21:32:22
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> На морето имам много парцели, по точно Сл.бряг и
> околностите, но не съм инвеститор, защото не
> строя, занимавам се с промяна на статут,
> повишаване на показатели и т.н. Строят ми на
> обезщетение. И също е имало случаи строители да се
> отказват и не съм ги притискал много, защото не
> мога а искам някой да фалира, за да ми застрои
> парцела. Когато може, тогава.


То сега като гледам в Слънчев бряг само един кулов крав стърчи ... :] в целия комплекс.
Повече са, но точно така трябваше да стане и то миналата година. На продажбите тежат изостанали непродадени апартаменти, които ще се изчистят сега. За всеобща радост тази година не започна нито един нов комплекс, само се довършват няколко големи.
Гледайте какво е на Сл.бряг, там процесите са с 2 години напред.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 21:56:50
tihia Написал:
-------------------------------------------------------
> Я кажи Асене какъв наем иска колегата Тръмп? Може
> да ми е по изгодно да отседна там докато кризата
> тук бушува. Иначе Вегас ме кефи. Ходих тази
> година.


абе колегата тръмпчо не знам на кви цени ги дава,ама като знаеш,че 1/2 от небостъргача е непродаден,а е построен преди 2 години...........сигурно по евтино и от двустайка в лозенец.......
нещо чувам и че няколко негови казина миришат на фалит........тоя лас вегас изпапа парички на много "инвеститори"........
винаги,кат удаРИ рецесийка и градът умира.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
20-12-2008 - 08:38:52
Спиридоне , много добре си спомням и "Големи златни яйца" - сградата на Ситняково, която в момента се довървшва, явно най-накрая закупилите си апартаменти са решили, че няма да могат да осъдят Ситиком (така се казваше фирмата сторител) и за Барбуков си спомням - а за него отново ще се чуе с тези интересни предложения за 10% първоначална вноска и кредитиране на купувачите (виж основната статия по тази тема) и за Града на вашите мечти на Анжел в Малинова долина - това пък си беше още от самото начало измама. И за много други, за които ти едва ли знаеш - като примерно една дупка на ул. Гео Милев, при която дори единия от съдружниците лежа в затвора (бяха събрали парите и другите съдзружници избягали в чужбина), което според мълвата е било планирано - няколко години в затвора и после милионер. Просто бъркаш периода - всички тези проекит са замислени и започнати (е някой даже не са и започвани) преди 1996г.
Толкова добре си спомням, че си сложих спирачка - повече от 30% обезщетение да не давам, което ми попречи да разрастна дейността и си останах малък, дребен инвеститор, обаче пък към момента съм без кредити, с достатъчно пари за да си завърша последния проект, дори и да не ми платят последните вноски клиентите и с удоволствие да се наслаждавам на агонията на хората, които ме надцакваха при преговорите в послединте 2-3 години. А също и да отговоря на въпроса на собственици на парцели "Защо казваш, че не ти излиза сметката при това обезщетение, което изкаме, а на всички други им излиза" с "Ами както виждате и на тях не им е излизала , ама не са го знаели"smiling smiley
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
20-12-2008 - 08:57:44
Оwner - не прави глупости. Купувачите може да решат да чакат, някои предприемачи може да зарежат проектите, което значи, че "на зелено" няма да може да се продаде и за 10% първоначална вноска. Страхът е голяма сила. Банките може цяла година да не знаят какво да правят.
Замрази за зимата проектите, свий разходите и търси финансиране на цялата сграда, а не на парче от съмнителни крайни клиенти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход