Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата

Публикувано от OwnerBG 
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 10:20:51
Банките нетрябва да дават пари , защото балонът ще се надуе още повече . Рискът е прекалено голям . След това кризата ще стане още по - дълбока . В момента инвеститорите в НИ си връщат моралните и финансови дългове , така умира лъжливата ни икономика . Надявам се да не останат боклуци на пазара .
4овек написал:

> Спиридоне, ти за ненормални ли мислиш посетителите на форума?
1998-2002 практически нямаше ново строителство<

Бъъъркаш драги, мноооого бъркаш. Определено не си в час със Софийските строитени потайности от този период, или ЕГН-то ти не е достатъчно.
Фактите , който съм описал по-горе може да се видят и пипнат. В един от най-добрите райони на бул България зад Тойота, ако не се лъжа има недовършени пустеещи две огромни сгради на небезизвестния "строител" арх. Димитров, същия на който бутнаха 3 надстроени етажа на площад Македония. Същия беше изпаднал в несъстоятелност 100 % работейики по горния сценарии . Строеше 5 обекта с парите от един . В едно си прав обаче, сградата не е от 1998 г, а от 1995. От 1998 огромен паметник на строителната алчност и безумие е сградата на Ситняково зад бившия Геоложки институт и няколко по-малки в същия район откъм Редута . Доколкото знам предприемача беше бивш комсомолски активист и сценария е същия. Започнати няколко обекта с парите от един. Горките хорица, не са знаели че давайки си парите на зелено на Ситняково , всъщтност финасират на в Хиподрума , да речем .По това време просто нямаше достатъчно пари за толкова мащабно строителство. Да ти напомням ли Анжел и града на Мечтите-1998. Или "великия" комбинатор Барбуков, които най-вероятно щеше доста да попътува насам-натам в автомобилен багажник, ако не бяха кредитите. Ако не ти се разхожда да пипнеш с ръка фактите за които говоря
допитай се тук -там преди да ме обвиняваш че подценявам нивото на форумците.
1999 ЗАПОЧНА ПЪРВОТО МАСОВО ЗАБАТАЧВАНЕ СЪС СТРОИТЕЛСТВОТО В СОФИЯ и то само поради една причина-Ганьовската алчност и безпардонност на предприемачите!!!
АКО НЕ БЯХА ИПОТЕЧНИТЕ КРЕДИТИ 50 % ОТ ГОТОВИТЕ СГРАДИ КОИТО ВИЖДАШ СЕГА ЩЯХА ДА СА ОЩЕ НА АРМАТУРА, започнати около 1998-2000






Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-12-19 10:29 от Спиридон Тепавичаров.
Спиридоне,
Ти си от хората, което са винаги вътре. Не са ти виновни строителите. Ти си типичен българин, алчен и зъл. Хвърлил си се с главата надолу от алчност, а след това си обвинил не И себе си, а само другите. Имам един братовчед, обединявахме Германия с него и след няколко години се прибра и си вложи печалбата в една дупка в Триъгълника. Плати всички пари, въпреки, че с тях можеше да си купи готово жилище. Накара го майка му, за да е близо до нея. Парите бяха в марки, строителят ги обърнал в левове и продължел да копае дупката. Но за няколко дни, например в петък, парите в банките, с които в понеделник строителят можел да купи 10 хил торби цимент, стигали за 1000 торби. И естествено братовчеда си загуби парите. Той попсува известно време и после каза: "От където дошли, там отишли". Но интересно, че всички които го убеждаваха да купи, т.е. да си излее парите в едно дупка, опищяха всички какви мошенници са строителите. Той забрави случая и сега има триетажна кооперация със заведение на първият етаж, в Германия. Тези дето не забравиха, още си живеят в съборетените и обясняват какви мошеници има.
Мен са ме завличали с пари, които не си чувал, че съществуват. Да са живи и здрави, да печелят, за да си ги прибера обратко, онзи ден взех поредният изпълнителен лист. Не че съм видял пари от тези изпълнителни листи, но пак съм стъпил на крака и съм добре, защото съм търсил вината И в себе си и съм взел мерки да не се повтори.
А ти никога нищо няма да направиш, защото си вечно правият, другите - вечно виновните.
Бумът в строителството беше шанс за всички, всеки можеше да участва, аз като последният балък, си живеех живота в чужбина,, докато тук диплеха кайметата. Но дохвърчах не за да псувам бума, а да сложа и аз нещо в джоба. Утре ако има бум в търговията със синигерчета, др.Иванов там ще го видиш. А не да плача, като вдовица за еди какво си. И затова винаги ще съм добре. И даже да нямам и лев в джоба, пак съм добре, защото не мразя никого.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 10:47:04
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Спиридоне,
> Ти си от хората, което са винаги вътре. Не са ти
> виновни строителите. Ти си типичен българин, алчен
> и зъл. Хвърлил си се с главата надолу от алчност,
> а след това си обвинил не И себе си, а само
> другите. Имам един братовчед, " и след няколко години се прибра и
> си вложи печалбата в една дупка в Триъгълника.
> Плати всички пари, въпреки, че с тях можеше да си
> купи готово жилище. Накара го майка му, за да е
> близо до нея. Парите бяха в марки, строителят ги
> обърнал в левове и продължел да копае дупката. Но
> за няколко дни, например в петък, парите в
> банките, с които в понеделник строителят можел да
> купи 10 хил торби цимент, стигали за 1000 торби. И
> естествено братовчеда си загуби парите. Той
> попсува известно време и после каза: "От където
> дошли, там отишли". Но интересно, че всички които
> го убеждаваха да купи, т.е. да си излее парите в



> едно дупка, опищяха всички какви мошенници са
> строителите. Той забрави случая и сега има
> триетажна кооперация със заведение на първият
> етаж, в Германия. Тези дето не забравиха, още си
> живеят в съборетените и обясняват какви мошеници
> има.
> Мен са ме завличали с пари, които не си чувал, че
> съществуват. Да са живи и здрави, да печелят, за
> да си ги прибера обратко, онзи ден взех поредният
> изпълнителен лист. Не че съм видял пари от тези
> изпълнителни листи, но пак съм стъпил на крака и
> съм добре, защото съм търсил вината И в себе си и
> съм взел мерки да не се повтори.
> А ти никога нищо няма да направиш, защото си вечно
> правият, другите - вечно виновните.
> Бумът в строителството беше шанс за всички, всеки
> можеше да участва, аз като последният балък, си
> живеех живота в чужбина,, докато тук диплеха
> кайметата. Но дохвърчах не за да псувам бума, а да
> сложа и аз нещо в джоба. Утре ако има бум в
> търговията със синигерчета, др.Иванов там ще го
> видиш. А не да плача, като вдовица за еди какво
> си. И затова винаги ще съм добре. И даже да нямам
> и лев в джоба, пак съм добре, защото не мразя
> никого.
>


Другарю, "обединявахме Германиите с него" звучи доста грандомански, все едно ако не сте били вие, те нямаше да се обединят
:} По-скоро сте пребивавали там, докато Западната приобщаваше Източната, то там си беше пално и с така наречените "острилки" от бившето ГДР, които си плачеха по "добрите стари времена", разликата м-у двете Гемании си остава и до днес (при положение, че са един народ), най-набиващата се на очи е, че в едната хората говорят свободно английски, а в другата са "националисти" т.е не гороят нищо освен родният си език :}
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 10:52:53
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Спиридоне,
> > Ти си от хората, което са винаги вътре. Не са
> ти
> > виновни строителите. Ти си типичен българин,
> алчен
> > и зъл. Хвърлил си се с главата надолу от
> алчност,
> > а след това си обвинил не И себе си, а само
> > другите. Имам един братовчед, " и след
> няколко години се прибра и
> > си вложи печалбата в една дупка в
> Триъгълника.
> > Плати всички пари, въпреки, че с тях можеше
> да си
> > купи готово жилище. Накара го майка му, за да
> е
> > близо до нея. Парите бяха в марки, строителят
> ги
> > обърнал в левове и продължел да копае
> дупката. Но
> > за няколко дни, например в петък, парите в
> > банките, с които в понеделник строителят
> можел да
> > купи 10 хил торби цимент, стигали за 1000
> торби. И
> > естествено братовчеда си загуби парите. Той
> > попсува известно време и после каза: "От
> където
> > дошли, там отишли". Но интересно, че всички
> които
> > го убеждаваха да купи, т.е. да си излее
> парите в
>
>
>
> > едно дупка, опищяха всички какви мошенници
> са
> > строителите. Той забрави случая и сега има
> > триетажна кооперация със заведение на
> първият
> > етаж, в Германия. Тези дето не забравиха, още
> си
> > живеят в съборетените и обясняват какви
> мошеници
> > има.
> > Мен са ме завличали с пари, които не си
> чувал, че
> > съществуват. Да са живи и здрави, да печелят,
> за
> > да си ги прибера обратко, онзи ден взех
> поредният
> > изпълнителен лист. Не че съм видял пари от
> тези
> > изпълнителни листи, но пак съм стъпил на
> крака и
> > съм добре, защото съм търсил вината И в себе
> си и
> > съм взел мерки да не се повтори.
> > А ти никога нищо няма да направиш, защото си
> вечно
> > правият, другите - вечно виновните.
> > Бумът в строителството беше шанс за всички,
> всеки
> > можеше да участва, аз като последният балък,
> си
> > живеех живота в чужбина,, докато тук диплеха
> > кайметата. Но дохвърчах не за да псувам бума,
> а да
> > сложа и аз нещо в джоба. Утре ако има бум в
> > търговията със синигерчета, др.Иванов там ще
> го
> > видиш. А не да плача, като вдовица за еди
> какво
> > си. И затова винаги ще съм добре. И даже да
> нямам
> > и лев в джоба, пак съм добре, защото не
> мразя
> > никого.
> >
>
>
> Другарю, "обединявахме Германиите с него" звучи
> доста грандомански, все едно ако не сте били вие,
> те нямаше да се обединят
> По-скоро сте пребивавали там, докато Западната
> приобщаваше Източната, то там си беше пално и с
> така наречените "острилки" от бившето ГДР, които
> си плачеха по "добрите стари времена", разликата
> м-у двете Гемании си остава и до днес (при
> положение, че са един народ), най-набиващата се на
> очи е, че в едната хората говорят свободно
> английски, а в другата са "националисти" т.е не
> гороят нищо освен родният си език


И като сте "обединявали" Германиите, сигурно си спомняш как бившият комунистичеси лидер на ГДР Ерик Хонекер се беше превърнал в един от онези "парии презрени", за които обичаше да напява по партийните конгреси, чак беше изгонен от Германия и беше приет единственно от забравих вече коя държава в Южна Америка... :}
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 11:10:42
Не те отклонявам просто не вярвам, че субектите, които визираш не са се набутали. Малко хора могат да се откажат по време на печалби.
Нито Хонекер ме е интересувал нито кой е управлявал. Ние обединявахме Германия финансово, спомагахме за обмена на източни със западни марки. Добро време беше, голямо рамо дадохме за обединена Европа, а и ние залебихме малко. Когато обмяната свърши си казахме, че ще се видим пак на обединението на Кореите, но там се бавят, ние остарявам и не знам как ще се справят без нас.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 11:22:16
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
Но дохвърчах не за да псувам бума, а да
> сложа и аз нещо в джоба. Утре ако има бум в
> търговията със синигерчета, др.Иванов там ще го
> видиш. А не да плача, като вдовица за еди какво
> си. И затова винаги ще съм добре. И даже да нямам
> и лев в джоба, пак съм добре, защото не мразя
> никого.
>

Никой не казва, че не си добре или, че няма да си добре, Спиридон визира една ясна на всички тенденция при 80 % (поне) от строителните фирми и инвеститори в БГ. Иначе и аз долетях през 2001 и закупих в брой 2 завършени апартамента top location (доколкото в България може да има такава). В единият живеят родителите ми, а другият след като се изплати напълно от наеми за 7 години само, го продадох НАВРЕМЕ през пролетта на 5-на цена, но този факт не прави строителните фирми и инвеститори в БГ по-добри или по-лоши, нито променя общата картина в страната....
Как пък решехте, че 80% са калпави. Кой е бил завлечен от строители последните години? Колко издържаха срива на лева, да не би само строителите да не са си изпълнявали задълженията. Има обективни дадености. Има ли криза повечето го отнасят. Колко строители изпощяха, от честни и съвестни граждани. Толкова честни, че подписвали договори за имоти с неуредена собственос, скрили наследници и т.н. И след това строежа се спира докато се решат споровете. През това време изтича срокът на суперфицията и всички клиенти започват да обвиняват строителя.Ами цитираният Барбуков и прочутият блок на художниците, дето почти изцяло вината си е художниците, както решава и съдът. Само че изрядните купувачи скочиха срещу Барбуков, защото те са му дали пари на него и не ги интересува какво решава съдът.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
19-12-2008 - 11:46:58
Е, Иванов, недей скромничи... залебил малко... Добре се залебваше, има няма до 300 % бруто стигаше, хайде като платиш и на предприятието или по-скоро шефа на предприятието-холдер на дълг в преводни рубли или ГДР марки, а тогава дълг имаше, дал господ...
Много хора лапнаха тогава почна от шафнерите и свърши с ВТО-тата по онова време...
Но квото било било, няма да се върне.
А за Корея ще почакаме, ама много маймуни стават за там...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход