Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата

Публикувано от OwnerBG 
Да се обвържеш с БГ строител за 2 години (на зелено) си е нечовешки оптимизъм.
Да се обвържеш с БГ строител за 15 години, защото на 15-та година и нито секунда по-рано ще си получиш нотариалния акт, това си е лекомислено, безотговорно и престъпно отношение към близките и бъдещето на децата.
От тази сган, БГ строителите вее нравствена нечистоплътност и смрад...
Моите съболезнования на близките на повярвалите в добрите им намерения!

Амин



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-17 19:21 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
18-12-2008 - 13:44:13
avatar

Благодаря на всички които писаха до момента.Нека да оставим темата добри или лоши са строителите.И там си има мърша и ако нямаш нюх към некачествените хора, няма как да не нагазиш в л........та.

Темата е че има начин да се ПРЕСКОЧИ кризата.Лизинга е един от тях и ще трябва да се понаучим да го използваме.Има много неуточнени въпроси как да влезеш в такъв договор.Като физическо или като юридическо лице, разни особености на ДДС счетоводството, застраховките, сроковете, вида лизинг и още и още.Тук четат хора знаещи,така че нека да обменим знания как да прескочим подводните камъни.

*pardon*
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
18-12-2008 - 13:58:02
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> Да се обвържеш с БГ строител за 2 години (на
> зелено) си е нечовешки оптимизъм.
> Да се обвържеш с БГ строител за 15 години,
> защото на 15-та година и нито секунда по-рано ще
> си получиш нотариалния акт, това си е
> лекомислено, безотговорно и престъпно отношение
> към близките и бъдещето на децата.
> От тази сган, БГ строителите вее нравствена
> нечистоплътност и смрад...
> Моите съболезнования на близките на повярвалите в
> добрите им намерения!
>
> Амин

Много крайно изказване г-н Тепавичаров ,
все пак не е 100% така ! Винаги има изключения , но пък кризата в момента ще отсее в 60-70% мършата !? Ще остане силния капитал , който едва ли е ангажиран с клиентите като майка - орлица !? :]
Не бива да се обиждат и слагат под един знаменател всички . Да не забравяме , че в една Германия доста големи обекти са построени от БГ строители ! Ами значи , че след като германския супервайзер е приел работата им , независимо след колко поправителни , то и в нашата мила Родина може да става така . Кучето скача според тоягата , нали ? Лошото е , че българина иска супер качество - ангария . Еееееее няма такъв филм ! Не коментирам надутите продажни цени на жилищата . Аз много добре знам себестойността на един апартамент или къща ! Много ми е интересно Вие в какво жилище живеете ?
Във всеки случай има механизъм да се регулират отношенията строител-лизингодател и клиент ! Не мисля , че е толкова страшно положението !
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
18-12-2008 - 14:44:05
доста им е голямо оскъпяването , балъци се търсят явно. ама като не може да печелят от сртоителство станаха лихвари



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 14:45 от nradev11.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
18-12-2008 - 14:47:47
Всичко на едно място ! :]
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
18-12-2008 - 15:06:12
Спиридон Тепавичаров !! *ok* *yes*
М2316 написал:

>много крайно изказване г-н Тепавичаров....<

Крайно, но точно. Вчера докато пишех горния коментар по СНН обясняваха че икономиката на САЩ трудно ще се справи с проблемите, ако не се намери решение на ипотечната криза. И това се отнася за най-мощната икономика в света, а не за куфарната икономика на БГ. Т.е, ако това се отнася и за БГ вече трябва да се мисли на държавно ниво как да се спасява строителния бизнес на мутрата Х или на брата на Драшков, или на сина на Драшков, или на курвата на Драшков, или на любовника на курвата на Драшков.
ЗАЩОТО СЛЕД БЕЗУМНИЯ СКОК НА ЦЕНИТЕ СВЕСТНИ СТРОИТЕЛИ ПОЧТИ НЕ ОСТАНАХА В БИЗНЕСА. Просто фалираха или бяха фалирани. Аз познавам баща и син строители които преди десетина години направиха две прерфектни сгради в "Белите брези " на кооперативни начала-без нито един лев начален капитал. Едната сграда беше завършена в срок, а другата я забавиха 4-5 месеца и изгоряха от срам пред клиентите си. Тези хора много отдавна са извън борда по обясними причини. Цитираните от теб БГ строители на Запад най-вероятно са от тази генерация-изблъсканите с мутрашки похвати истински професионалисти на занаята, не на игрите по офисите. Ако си в строителния бизнес е излишно да ти обяснявам какъв е процента на мутрите и гешефтарите в него.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 17:48 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
18-12-2008 - 19:33:10
Абсолютно съм съгласен ! Има все още такива строители , но не са на такова високо инвестиционно ниво , ако мога така да се изразя . Затова си мисля , че за да се постигне ефекта на ниската(разумна) цена и високото качество , трябва да се строи на кооперативен принцип (както казахте) . Нещо като голяма къща за 3-4 семейства , за мен е един много удачен вариант ! Купува се място с добра инфраструктура и се започва ! При малък брой на обитателите (3-6 семейства) , процеса се следи много леко и стриктно , недостатъците се отстраняват овреме , а и строежа се приключва бързо . Аз лично съм предложил на двама трима мои приятели да построим на мое място една хубава сградичка , ще си имаме двор , места за паркиране , градинка за деца и винаги ще бъде чисто , а не като в двора на 18 етажно ЕПК .
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
18-12-2008 - 23:52:36
*stop*Тук някои бъркат термина "Лизинг"! При тази форма на "покупка" ставаш собственик на имуществото, обикновенно автомобил, за определен срок след което го връщаш на истинският собственик*book* Има подобна форма наречена "От наем към собственост", но лизинга си е нещо друго.
Използването на чуждици без познаване на истинското им значение е доста комично :]

По въпросът за строителните фирми да ме простят единиците почтенни такива, но съм на 100% съгласен с господин Тепавичаровъ! Сигурно и в българският парламент има няколко честни народни представителя, но факт е, че в езикът на българите днес "Депутат" е мръсна дума! Същото стана и със строителните фирми, но трябва да признаем и ние имаме вина в този процес както при първите таки и при вторитеsad smiley

Поздрав,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-19 00:51 от Geto.
И какво точно ви направиха строителите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход