Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добра ли е тази оферта ?

Публикувано от onlina 
Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:03:39
Здравейте, попадна ми тази оферта и ми се струва доста приемлива.
Офертата е на зелено, но пък локацията където ще е кооперацията е супер добра /поне според моите критерии/. Става дума за кв. Гео Милев, зад магазин "Фантастико".
Как мислите дали офертата е добра и какви рискове биха могли да се крият?
Мен напълно ме устройва да платя 50 % авансово, а после дори ще мога да дръпна и кредит и да го изплатя целия. Казаха ми че само първите 3 апартамента ще са на тези условия и за това трябва да побързам с решението си.
За фирмата нямам подозрения и съмнения защото ми е препоръчана от човек който е проверил нещата и на който имам доверие.
Ще помоля да споделите мнението си, за което предварително благодаря.

Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:25:40
avatar
По-голяма глупост от това да си купиш на зелено в момента не може да направиш. Риска да спре строежа по някое време е твърде голям.

"Мен напълно ме устройва да платя 50 % авансово, а после дори ще мога да дръпна и кредит и да го изплатя целия. Казаха ми че само първите 3 апартамента ще са на тези условия и за това трябва да побързам с решението си.
За фирмата нямам подозрения и съмнения защото ми е препоръчана от човек който е проверил нещата и на който имам доверие. "

Да, само първите 3 апартамента ще са при тези условия, а следващите ще са още по-изгодни, можеш да си сигурен/сигурна. Тая работа с бързането е евтин трик да ти вземат по-бързо парите, не се връзвай. Не обръщай много внимание на препоръките - това, че фирмата е била стабилна досега (в условията на имотен бум и постоянно кредитиране) не дава гаранция, че фирмата ще е стабилна и занапред (в условията на финансова криза и на практика спряло кредитиране).

Дори и да се навиеш да вземаш на зелено в никакъв случай не давай 50% от началото!!! Максимум 10%, а останалите по малко на свършена работа (излята плоча, Акт 14 и т.н.). Но пак ти повтарям, много е рисковано според мен на зелено!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 11:30 от zlostyr.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:33:39
Не мога да видя дори с увеличение цената на квадрат. Някой ако може да ми я каже...привиждат ми се 855 евро. Ама какъв е тоя спад, преди няма година бяха 1200-1400 :]
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:36:59
И сега са толкова.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:38:58
avatar
Според мен офертата е с височка цена за строеж на зелено и това е някакъв рекламен трик или промоция на фирмата,но къде е гаранцията,че само първите 3 ще са при тия условия.Трябва да си отговориш на въпроса защо само първите 3,устройва ли те цената,в сравнение с околните ,какво би станало ,ако строителната фирма не намери ресурс или желаещи,за да довърши кооперацията,какви ще са цените на останалите(предполага се ,че по-високи),дали няма да надвишават тия на вече съществуващите в района,дали фирма,която е стабилна и имаща ресурс ще пуска цени на зелено,като може да построи и да продава(ако) на по-високи цени.Това е само мое мнение smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:43:26
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> И сега са толкова.
>

onlina, можеш да игнорираш мненията на др. Иванов, човека има психични отклонения.


Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:51:38
avatar
Easy Livin' Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мога да видя дори с увеличение цената на
> квадрат. Някой ако може да ми я каже...привиждат
> ми се 855 евро. Ама какъв е тоя спад, преди няма
> година бяха 1200-1400

Това, което аз видях с увеличение за първия апартамент е:

Квадратура: 78 м2
Цена при плащане на 100% - 73 924 Е
Цена при плащане на разсрочено - 84 440 Е

Като разсрочването е:
50% на договор
30% на кота 0
10% на кота било
10% на Акт 14

В цената е включено и паркомясто.

Разсрочването обаче е меко казано смешно. До акт 14 да платиш всичко... Еми за какво ще работят след това...
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:56:08
1.НЕ КУПУВАЙ НА ЗЕЛЕНО!
В последните месецими изпадна много добър търговски имот, който реших, че ще купя на "зелено". Отказах се! Направих доста проучвания и мога със сигурност да ти кажа:
РИСКЪТ Е ОГРОМЕН И Е ИЗЦЯЛО ТВОЙ.

2. НЕ КУПУВАЙ СЕГА!
Цените падат с 2-3% седмично, а дъно не се вижда! Наемите са ти в пъти по-изгодни. Там също има спад.

3. ЗАДРЪЖ КЕША - ТОЙ Е СТРАХОТНА СИЛА В МОМЕНТА!
Точно след година този кеш ще ти донесе в пъти по добри предложения.
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 11:56:45
според тази оферта плащаш 90% от цената до завършването на груб строеж. това е много рисковано. ако се взима на зелено повече от 10-15% на груб строеж и 30-50% до акт 16 не бива да се дават.
щом предприемача иска основната част от парите предварително явно няма свои средства с които да строи и/или никоя банка не му дава...
Re: Добра ли е тази оферта ?
22-02-2009 - 12:11:58
Офертата е на зелено
Мен напълно ме устройва да платя 50 % авансово
после дори ще мога да дръпна и кредит
и за това трябва да побързам с решението си

eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley *xxx* *xxx* *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход