Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на земята по морето?

Публикувано от NormanFoster 
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 09:51:24
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> > .....
> Колкото до област Добрич - Гарантирам че през тази
> и следващата година ще е лидер по инвестиции в
> цяла Бг


Дано.


Между другото - как се определя границата на първа-втора линия? Докъде е първа, докъде е втора и т.н. ? Благодаря.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-23 09:53 от general.
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 10:10:33
За първа линия се приема онова което има панорама и изградена инфраструктура , както и лесен достъп до плажа ! Според мен поне .
Всички останали баири - втора, трета ...са измислици
Ти как би определил втора и трета ?
За мен първа отдавна е изчерпана , продадена и раздадена на "наши" хора
така че компромиса е да е панорама и да е възможно наи близо ...защото всеки които иска да почива около морето -иска да излезе на терасата и да има гледка

А колото до инвестициите в областа - ще видиш...слагам бас на една бира *beer*
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 10:25:51
Благодаоря ти. Но все пак има може би някакъв стандарт в метри. В Балчик има чукари, от които морето се вижда, но едва ли може да се каже ,че това е първа линия.

Може би 200 метра от плажа е първа линия. До 2 км , например, - втора и т.н.

Това, според мен, е важно, защото така границите могат да се разширят и ефективната туристичска зона да обхване по голяма територия - което е ,разбира се, най-добре.
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 10:44:52
Има такива зони които се мерят в метри и километри , но аз лично не искам да разказвам във форума..... а и съм сигурен че ти добре ги знаеш

п.п. не разбрах дали прие облога за една бира *beer*
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 11:03:28
Първа линия е първата по ОУП и в непосредствена близост от плажа/пътя, гората/. И даже това е временно, защото винаги някое наше момче може да се изтресе пред теб. Няма как да има първа линия на повече от 16 м. от границата на плажа, защото толкова трябват за да се образува парцел, а в общината деца хранят. Първата линия може да вдигне цена до 3 пъти над втора, защото парцели се купуват от руснаци, а там на мода е "първа линия", вероятно защото са плъзнали по цял свят и това са чули. Лично аз не съм фен на първа линия по нашето крайбрежие, защото не сме малък остров или на океана и има силен бриз. Освен това за да си първа линия гледаш на изток, което означава, че басейна ти отива в сянката в 2 следобед, когато започва бриза и като минеш по алеите в 3 ч. виждаш по басейните само завити с хавлиите хора. Но това се търси и държи цена. Иначе пазар на земя в момента няма, макар че ми се обадиха за един парцел, даже не се разправях, защото вероятно щяха да ми предложат 1/3 от цената.
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 11:08:20
добро мнение на др. Иванов - наи съм съгласен че първата линия не е някакъв критерии , защото по принцип там е наи замръсено и шумно
аз лично предпочитам малко по отдалечен баир с панорама
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 11:09:27
dival Написал:
-------------------------------------------------------
>
> п.п. не разбрах дали прие облога за една бира


Само една бира?! Много си евтин- за такава голяма работа.

др. Иванов ....

Благодаря, Иванов.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-23 11:11 от general.
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 11:42:08
За първа линия нямаше ли някакъв закон в сила за отстояние и етажност или пак съм забърсал големия късмет комшията пред мене да е само с 3 етажа? Колкото до земеделската земя на първа линия, тя едва ли е много и отдавна не е земеделска, а цените са колкото в града. Донякъде е прав колегата, да твърди, че инвестицията в земя на морето не е за препоръчване. Стига да се разберем какво имаме предвид като казваме "на морето". Моето мнение е - около морските курорти, градове и главния път(където може) - ДА, в селата и всичко що започва да прилича на провинция - НЕ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-23 11:55 от scbfc.
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 11:55:36
прав си , само че ние по горе се разбрахме
че си говорим за имоти с морска панорама - а не с горска
Re: Цените на земята по морето?
23-06-2009 - 11:58:59
За морска панорама от някой баир ли става въпрос? Не, не мерси. :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход